www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Tokio Hotel

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 inainte

Universal

Newbie
4 mesaje

Tokio Hotel



scris pe 28 aug 2007 20:01 de Universal

Mai copii!!Pe orice forum am uit toi ii cunoasteti pe mebrii Tokio Hotel!!!Pe bune?Ce pute-ti sa-mi spuneti despre ei?
sus
Universal

Newbie
4 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 28 aug 2007 20:03 de Universal

Sincer lucrez fac muzica dar nu mai delirati Va rog!!!Trebuie sa apar drepturile!!!Daca vrei sa sti ceva despre ei intrebati aici!!!Sunt din partea UNIVERSAL si sutn agent de publicitate
sus
ocu alexandru

Guest

Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 7 sep 2007 11:18 de ocu alexandru

dupa parerea mea tokio hotel nu are ce cauta in muzica.daca nu sunteti de acord cu mine contactatima!
sus
deea

Guest

Re: Re: Re: Tokio Hotel o trupa best



scris pe 3 oct 2007 21:31 de deea

din punctul meu d vedere th este o trupa acceptabila in muzik romaneask si straina hai sa fim seriosi fata d rbd!!canta fain si mel lor au ajuns hitu ri aqu stii qm e fiecare isi da cu parerea
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel o trupa best



scris pe 3 oct 2007 21:57 de bcr1989

din punctul meu d vedere th este o trupa acceptabila in muzik romaneask si straina:

Acum era sa ma sufoc de ras...
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel o trupa best



scris pe 3 oct 2007 22:26 de adelina1992


Acum era sa ma sufoc de ras...
si eu!!ha ha ha..de cand aia sunt din romania??andreeaaaa!!!trezeste-te!"hit-uri"??aa,da..melodii comerciale care incanta o adunatura de "fani" obsedati cateva zile,hai sapatamani...dupa care....pauza...nu-si mai aminteste nimeni de ei!hai sa fim seriosi:cati nu se declarau fani infocati cand s-a lansat tokio hotel???si acum au disparut cu totii,la fel ca si succesul formatiei...ce e de calitate se pastreaza!si nu zic ca ar fi asa rai,dar ce canta ei nu e rock.
sus
Malmsteen

Newbie
7 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 12 oct 2007 02:17 de Malmsteen

Mai copii!!Pe orice forum am uit toi ii cunoasteti pe mebrii Tokio Hotel!!!Pe bune?Ce pute-ti sa-mi spuneti despre ei?


Pot spune despre ei ca sunt niste pokemoni care fac insusi conceptul de muzica de ras prin faptul ca folosesc instrumente muzicale. Ar face un bine tuturor daca nu ar mai incerca sa cante sau sa arate ca niste p~~~~~~i.
sus
camy

Guest

Re: Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 18 ian 2008 14:54 de camy

mey...yo nu ascult th...dar nu ma ingrozesc....intr o societate democratica nu tre sa judecam o persoana dupa stilul vestimentar sau dupa stilul de muzica pe care il asculta.si daca se intampla sa fie asa atunci e f grav.....ma rog....kiss u all!
sus
Emopeace

Newbie
1 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 18 ian 2008 21:27 de Emopeace

Mai copii!!Pe orice forum am uit toi ii cunoasteti pe mebrii Tokio Hotel!!!Pe bune?Ce pute-ti sa-mi spuneti despre ei?



Tokio Hotel au castigat dea lungul carierei lor peste 15 premi : Echo , MTV , Viva comment , bamby .... etc .... au o prestatie live care o depaseste pe cea a lor Green Day ( Asa spun critici) In doar 3 ani de activitate ( 5 ani cu tot cu Devilish (cine stie cunoaste)) au vandut peste 7 milioane de albume in intreaga Europa "Scream 2005" si "Zimmer 483 2007" .... Ar mai fi de spus ca vocalul Bill a fost ales ca fiind "Cel mai populara vedeta din 2007" din Europa .... Deci uitati cateva motive pentru care Tokio Hotel merita !!!!
sus
nebunatica_th

Guest

Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 25 ian 2008 22:36 de nebunatica_th

tokio hotel sunt cei mai tariiiiii recunoasteti daca ati asculta o melodie sau daca ia-ti cunoaste mai bine...ati vede ca sunt cei mai tariiii...si asa vor ramane...sincera sunt printre cele mai importante pers din vtza mea...as da orice sa vina si la noi in romania...va rog eu mult.....................................................................................................................
sus
SatanicDeath

Senior member
95 mesaje

Re: Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 30 ian 2008 11:17 de SatanicDeath

tokio hotel sunt cei mai tariiiiii recunoasteti daca ati asculta o melodie sau daca ia-ti cunoaste mai bine...ati vede ca sunt cei mai tariiii...si asa vor ramane...sincera sunt printre cele mai importante pers din vtza mea...as da orice sa vina si la noi in romania...va rog eu mult.....................................................................................................................

sa ii continui ...... se vede ca nu sti cei aia mzk ... sunt niste pokemoni cum a mai zis cineva ) sunt doar niste copii trendy si comcerciali urasc chestiile comerciale..
sus
no name

Guest

Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 30 ian 2008 21:12 de no name

tokio hotel e naspa...nu-mi plac nemtii in general[asta include si modern talking,dar cu exceptii falco si kraftwerk]
sus
eu

Guest

Tokio Hotel



scris pe 14 feb 2008 22:51 de eu

dupa parerea mea tokio hotel nu are ce cauta in muzica.daca nu sunteti de acord cu mine contactatima!


eu nu sunt de acord cu tine.mie imi plac mult tokio hotel.au melodii faine
sus
eu

Guest

Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 14 feb 2008 22:54 de eu


sa ii continui ...... se vede ca nu sti cei aia mzk ... sunt niste pokemoni cum a mai zis cineva ) sunt doar niste copii trendy si comcerciali urasc chestiile comerciale..


eu nu cred ca ai ascultat vreodata o melodie cu ei.si oricum gusturile nu se discuta
sus
eu

Guest

Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 14 feb 2008 23:04 de eu




Tokio Hotel au castigat dea lungul carierei lor peste 15 premi : Echo , MTV , Viva comment , bamby .... etc .... au o prestatie live care o depaseste pe cea a lor Green Day ( Asa spun critici) In doar 3 ani de activitate ( 5 ani cu tot cu Devilish (cine stie cunoaste)) au vandut peste 7 milioane de albume in intreaga Europa "Scream 2005" si "Zimmer 483 2007" .... Ar mai fi de spus ca vocalul Bill a fost ales ca fiind "Cel mai populara vedeta din 2007" din Europa .... Deci uitati cateva motive pentru care Tokio Hotel merita !!!!


ai dreptate...chiar merita pentru ca sunt cei mai buni dintre cei mai buni...bravo lor...au reusit mari performante in scurt timp..bravo
sus
eu

Guest

Re: Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 14 feb 2008 23:07 de eu

tokio hotel sunt cei mai tariiiiii recunoasteti daca ati asculta o melodie sau daca ia-ti cunoaste mai bine...ati vede ca sunt cei mai tariiii...si asa vor ramane...sincera sunt printre cele mai importante pers din vtza mea...as da orice sa vina si la noi in romania...va rog eu mult.....................................................................................................................


si tu ai dreptate...pana acum vreo 2 ani nici nu auzisem de tokio hotel,iar cand am ascultat o melodie de-a lor pur si simplu mi-a placut la nebunie.deci tot ce trebuie sa faceti e sa ascultati o melodie de-a lor si va veti canvinge ca sunt cei mai buni....
sus
eu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel o trupa best



scris pe 14 feb 2008 23:12 de eu

si eu!!ha ha ha..de cand aia sunt din romania??andreeaaaa!!!trezeste-te!"hit-uri"??aa,da..melodii comerciale care incanta o adunatura de "fani" obsedati cateva zile,hai sapatamani...dupa care....pauza...nu-si mai aminteste nimeni de ei!hai sa fim seriosi:cati nu se declarau fani infocati cand s-a lansat tokio hotel???si acum au disparut cu totii,la fel ca si succesul formatiei...ce e de calitate se pastreaza!si nu zic ca ar fi asa rai,dar ce canta ei nu e rock.


poate ca ai dreptate si ei nu canta tocmai rock,dar in privinta fanilor te inseli...ei inca mai exista sa stii..si nu sunt obsedati cum spui tu...ma rog..fiecare cu parerea lui...nu vreau sa critic pe nimeni eu doar imi spun si eu parerea...
si v-am mai spus gusturile nu se discuta
sus
Kate

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel o trupa be



scris pe 15 feb 2008 19:24 de Kate



poate ca ai dreptate si ei nu canta tocmai rock,dar in privinta fanilor te inseli...ei inca mai exista sa stii..si nu sunt obsedati cum spui tu...ma rog..fiecare cu parerea lui...nu vreau sa critic pe nimeni eu doar imi spun si eu parerea...
si v-am mai spus gusturile nu se discuta


Dap sis ai dreptate fanii chiar mai exista trageti si voi cate o fuga pe diferite forumuri k ei ji o s vedeti k sunt peste 1000 de useri inregistrati,oriqm TH nu sunt o trupa comerciala aja qm zik unii,solistul isi scrie singur piesele iar ei nu ar canta never pt bani,ei canta pt k asta e pasiunea lor si vor doar s fie ascultati iar muzika lor e plina de mesaje pozitive so fuck off cuz TH ROCK'S!
sus
teo

Guest

Re: Re: Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 21 feb 2008 14:12 de teo

tokio hotel sunt cei mai tari indiferent ce ar spune unii sau altii despre ei.nu aveti de unde sa stiti daca nu ascultati melodiile lor
sus
lulu

Guest

: Tokio Hotel the best



scris pe 22 feb 2008 15:18 de lulu

ai dreptate
sus
hugowolf

Guest

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 24 feb 2008 15:48 de hugowolf

Mai copii....dechideti urechile cand ascultati muzica... aia sunt niste loseri cu o imagine tais si atata... sunt patetici asa ca si fanii lor. Mai bine ascultati manele. Macar am stii mai usor sa va pune eticheta.
sus
Anders

Guest

Tokio Hotel the CRAP



scris pe 25 feb 2008 10:56 de Anders

Copii aia sunt vai de ei.Voi tinerii din ziua de azi numai droguri si Rock!Vai de voi!
sus
Th_4ever

Guest

Re: Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 27 feb 2008 20:01 de Th_4ever


draga satzi explic manelele is cea mai proasta muzik din romania .....macar th pun suflet si knta melodii klumea nu despre kte tarfe au f**** sau kt au baut...
sus
SatanicDeath

Senior member
95 mesaje

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 3 mar 2008 07:32 de SatanicDeath

Copii aia sunt vai de ei.Voi tinerii din ziua de azi numai droguri si Rock!Vai de voi!

tokio hotel dabia il poti numi rock...
rock adev e hard rocku nu un grup de baietei de 12 ani jumate emo ....
sus
Monica

Guest

Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 15 mar 2008 02:23 de Monica

Sincer lucrez fac muzica dar nu mai delirati Va rog!!!Trebuie sa apar drepturile!!!Daca vrei sa sti ceva despre ei intrebati aici!!!Sunt din partea UNIVERSAL si sutn agent de publicitate


Si eu sunt Pamela anderson.

Tokio Hotel este singura formatie care m-a convinsa sa devin fana.Pana la ei credeam ca statutul de fan reprezinta doar pierdere de timp si de bani.
Am invatat multe de la ei, sunt dependenta de muzica lor si ii iubesc din tot sufletul.
ABIA ASTEPT SA VINA IN ROMANIA!
sus
Me

Guest

Re: Re: Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 15 mar 2008 02:28 de Me

Live

Schrei
http://www.youtube.com/watch?v=mu82GpTHTWc&feature=related
Wo sind eure Hände
http://www.youtube.com/watch?v=4diUWB6NJLk&feature=related
Vergessene Kinder ador melodia si felul in care interpreteaza Bill.(este cea cu copiii)
http://www.youtube.com/watch?v=txBy51Hsh1k&feature=related
In die Nacht. O chitara,o voce si multa dragoste.melodia scrisa pt. Tom
http://www.youtube.com/watch?v=BSnP6BxD-w0&feature=related
An deiner Seite (Ich bin da) Sunt aici,langa tine.melodia scrisa pentru fani
http://www.youtube.com/watch?v=LOunxlvaDfo&feature=related
Tokio Hotel Acustic. Heiling/ Divin
http://www.youtube.com/watch?v=VpwiqBbUVUE
sus
andrada

Guest

Re: Re: Tokio Hotel



scris pe 16 mar 2008 23:46 de andrada

dak u crezi k nu au ce cauta in muzik th nu ask si nu ii vb de rau pe cei de la th pt k ei sunt super tari
sus
andrada

Guest

Re: Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 16 mar 2008 23:49 de andrada

12 ani si jumatate ai u.se vede k nu sti ce este rock-ul adevarat cred k habar ai ce este rock-ul
sus
TokioHotelFAN

Guest

Re: Re: Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 19 mar 2008 08:31 de TokioHotelFAN

12 ani si jumatate ai u.se vede k nu sti ce este rock-ul adevarat cred k habar ai ce este rock-ul
ba tu inseamna k nu sti ce e aceea muzica! Tokio Hotel au muzica rock-pop ceve ce tu n-ai auzit MANELISTU NAIBII HUA HUA hua hua hua hua hua HUA!
sus
SatanicDeath

Senior member
95 mesaje

Re: Re: Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 19 mar 2008 08:44 de SatanicDeath

12 ani si jumatate ai u.se vede k nu sti ce este rock-ul adevarat cred k habar ai ce este rock-ul

Ha asta da gluma buna =)) da nu stiu ce e rocku explicami tu sa te vad
si eu am 19 aprope 20 nu 12 imi pare rau si ink astept sa imi zici ce este rocku adevarat
ps tokio hotel canta un nimic comercial cu instrumente rock si dak tot nu stiu ce e rock vezi postul meu la topicu rock sau ceva de genu poate iti pune in actiune neuronu
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

123 vizitatori si 0 membri acum pe site