www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Tokio Hotel

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 inapoi | inainte

mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 18 nov 2008 04:06 de mariusntoader


NISTE PUNKISTI DE 2 LEI CARE PLAC LA PUSTIME SI LA EMO !!!!!

...pai astia sunt cei care s-au lansat cu muzica EMO-Punk !!! De la ei si inca vre-o cativa "distrusi" a luat-o razna pustimea ...e pericol mare,man !
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 18 nov 2008 12:03 de easycom

Deci pe bune acum... e plin de fani TH aci, dar vreau sa stiu si eu cati dintre voi v-ati strofocat un pic sa cumparati disc original TH... ? Poate nici unul dintre voi... si voi va numiti fani... a fi fan inseamna in primul rand respect fatza de acei artisti, iar respectul vi-l puteti arata prin cumpararea discurilor scoase de ei si nu prin "download discography..." Deci vreau sa vad fanii adevarati, nu hotii cu gura mare...
sus
Guest

Guest

dariutza



scris pe 18 nov 2008 16:47 de Guest

nu este adevara noua ne plac si nu sunt EMOO :devil


sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 18 nov 2008 23:08 de Guest

e treaba lor cum se imbraca unde isi baga pirsing asta nu inseamn ca treb sa i jignim in halul asta ca nici manelisti de c**** nu sunt mai presus

Editat de easycom pe 19 nov 2008 02:04
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 18 nov 2008 23:32 de x_angel_of_death


ei, eu zic sa se termine cu discutiile astea...astia doar canta pt emo, nu cred ca si sunt...si pana la urma nu am nimic cu ei atata timp cat nu imi intra in casa pe gaura de la cheie
sus
allyylla

Veteran member
216 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 19 nov 2008 03:17 de allyylla


ei, eu zic sa se termine cu discutiile astea...astia doar canta pt emo, nu cred ca si sunt...si pana la urma nu am nimic cu ei atata timp cat nu imi intra in casa pe gaura de la cheie


sa fie clar8-| ca tot vad aici Th=> emo

TH nu sunt deloc emo, nici nu canta pentru emo
trupe emo sunt cele de genul My chemical romance, panic! at the disco, Fall out boy, etc etc....

Tokio Hotel ai germaniei, e ca un fel de Guta al romaniei
pe bune acum..
combina orice sound muzical cu o tenta rock sau punk-rock... niste versuri facute la misto si gata-i maneaua stil rock

si dimpotriva.. nu au versuri deprimante..
daca stai sa iei o melodie.. Don't jump for example... inca din titlu ea iti zice nu sari...
deci e clar.. sau rette mich la fel8-|

desii look-ul lor pare putin emo, nu e.. de fapt ei sunt o amestecatura de goth, punk, metal , emo etc)

dak e sa o luam asa dupa versuri.. NAh si Evanescence sunt emo... 8-|

zau :-j


depinde d emodul de interpretare..

oricum, la fel ca si maneaua, stilul de muzica cantat de ei, daca pot sa il ridic la acest rang e total aiurea.. un gunoi al industriei muzicale.

sus
Guest

Guest

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 19 nov 2008 16:42 de Guest

Mai copii....dechideti urechile cand ascultati muzica... aia sunt niste loseri cu o imagine tais si atata... sunt patetici asa ca si fanii lor. Mai bine ascultati manele. Macar am stii mai usor sa va pune eticheta.
Cine o scris porcaria asta este un adevarat LOSER!!!!Nu-ti baga nasu ala a tau unde nu-ti fierbe oala!!!
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 19 nov 2008 16:49 de Guest


ei, eu zic sa se termine cu discutiile astea...astia doar canta pt emo, nu cred ca si sunt...si pana la urma nu am nimic cu ei atata timp cat nu imi intra in casa pe gaura de la cheie
Luaiar draku pe fraieri k mai spun shi au spus asa ceva despre TOKIO HOTEL!Dak nu va place nu ASKULTATI muzika lor!Noua,fanii lor ii iubim nu ne pasa de voi!Nu va luati de ceea ce nu va apartine!!!!!
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 19 nov 2008 16:52 de Guest

Deci pe bune acum... e plin de fani TH aci, dar vreau sa stiu si eu cati dintre voi v-ati strofocat un pic sa cumparati disc original TH... ? Poate nici unul dintre voi... si voi va numiti fani... a fi fan inseamna in primul rand respect fatza de acei artisti, iar respectul vi-l puteti arata prin cumpararea discurilor scoase de ei si nu prin "download discography..." Deci vreau sa vad fanii adevarati, nu hotii cu gura mare...
Hei!Eu da sa fie clar!!!!!!ok?
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 19 nov 2008 17:58 de easycom

Hei!Eu da sa fie clar!!!!!!ok?


Bravo! Felicitari... esti primul care merita numele de fan TH.
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 20 nov 2008 02:34 de mariusntoader



sa fie clar8-| ca tot vad aici Th=> emo

TH nu sunt deloc emo, nici nu canta pentru emo
trupe emo sunt cele de genul My chemical romance, panic! at the disco, Fall out boy, etc etc....

Tokio Hotel ai germaniei, e ca un fel de Guta al romaniei
pe bune acum..
combina orice sound muzical cu o tenta rock sau punk-rock... niste versuri facute la misto si gata-i maneaua stil rock

si dimpotriva.. nu au versuri deprimante..
daca stai sa iei o melodie.. Don't jump for example... inca din titlu ea iti zice nu sari...
deci e clar.. sau rette mich la fel8-|

desii look-ul lor pare putin emo, nu e.. de fapt ei sunt o amestecatura de goth, punk, metal , emo etc)

dak e sa o luam asa dupa versuri.. NAh si Evanescence sunt emo... 8-|

zau :-j


depinde d emodul de interpretare..

oricum, la fel ca si maneaua, stilul de muzica cantat de ei, daca pot sa il ridic la acest rang e total aiurea.. un gunoi al industriei muzicale.


BRAVO !
Am zis k nu mai zic nimic aici,dar mi-a placut opinia ta ...
De fapt, PUNK = gunoi,vagabond,looser dar si pacaleala(var.americana) !


Editat de mariusntoader pe 20 nov 2008 02:40
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 20 nov 2008 02:38 de mariusntoader

Sincer lucrez fac muzica dar nu mai delirati Va rog!!!Trebuie sa apar drepturile!!!Daca vrei sa sti ceva despre ei intrebati aici!!!Sunt din partea UNIVERSAL si sutn agent de publicitate

Aha jmekerule,stiai k vin in Rromania si vroiai sa testezi piata ..dar ai deschis Cutia Pandorei!
Universal Music e firma serioasa ...RESPEKT !!!
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 20 nov 2008 12:29 de easycom


Aha jmekerule,stiai k vin in Rromania si vroiai sa testezi piata ..dar ai deschis Cutia Pandorei!
Universal Music e firma serioasa ...RESPEKT !!!


Exact!!! Deci UNIVERSAL MUSIC jos palaria. M-am adresat lor cu o problema si m-au ajutat prompt, si-au cerut scuze chiar daca nu era vina lor, au platit ei produsul, inclusiv taxele postale. Mi s-a adus coletul in fatza usii (Royal Mail 1st Class). Ei au fost singurii care m-au luat in serios restul caselor de discuri implicate in situatie nici macar nu mi-au raspuns la mail, asa cum nici cei de la www.dol.ro (Diverta online) si www.okazii.ro nu se sinchisesc sa-mi raspunda macar la e-mail (asta deja e o alta situate).
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 20 nov 2008 23:10 de mariusntoader



Exact!!! Deci UNIVERSAL MUSIC jos palaria. M-am adresat lor cu o problema si m-au ajutat prompt, si-au cerut scuze chiar daca nu era vina lor, au platit ei produsul, inclusiv taxele postale. Mi s-a adus coletul in fatza usii (Royal Mail 1st Class). Ei au fost singurii care m-au luat in serios restul caselor de discuri implicate in situatie nici macar nu mi-au raspuns la mail, asa cum nici cei de la www.dol.ro (Diverta online) si www.okazii.ro nu se sinchisesc sa-mi raspunda macar la e-mail (asta deja e o alta situate).

Pacat ca se mai intampla asa ceva,dar traim inca in Rromania si nu in Uniunea Europeana !!!
Prin natura muncii mele si eu ma confrunt adesea cu astfel de probleme ...firme importante, mari trusturi de media te trateaza cu "sictir"privind respectarea anumitor obligatii contractuale(mai mult de 50% nu raspund la e-mailuri!) astfel ca esti nevoit sa apelezi la faxuri,telefoane, cunostinte,chiar si la consultanta juridica ,pentru ca domniile lor sa catadicseasca sa te bage-n seama !...Sa nu va luati dupa (toate) reclamele,k afara-i vopsit gardu si-nauntru ...surprize-surprize !!!
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 21 nov 2008 16:56 de Guest

bai da dak numa comentati de ce mai intrati pe ecest forum?bagativa la ce va place...nu var conveni sa ne luam si noi de ceva kare sa va placa la nebunie...asa k mai terminati...ir's over now...fratilor...fortza tokio hotel

albumf113n1256.jpg (25.85 KB)
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 21 nov 2008 21:55 de x_angel_of_death


stii ceva?...daca tot vrei sa faci pe justitiarul cel putin da ceva date despre tine, in caz contrar o sa propun sa fii ignorat!!!
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 22 nov 2008 00:18 de mariusntoader

bai da dak numa comentati de ce mai intrati pe ecest forum?bagativa la ce va place...nu var conveni sa ne luam si noi de ceva kare sa va placa la nebunie...asa k mai terminati...ir's over now...fratilor...fortza tokio hotel

... POKEMON ... p o k EMO n ... bine zis !!!
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 24 nov 2008 11:15 de Guest

tu esti ca orice jurnalist eu sunt goth ma poti da afara de pe pamant si th nu sunt gunoi
dar tu nu le intelegi muzica
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 24 nov 2008 11:53 de Guest

dupa parerea mea tokio hotel nu are ce cauta in muzica.daca nu sunteti de acord cu mine contactatima!
TOKIO TOKio hotel sunt tari, dar fiecare are dreptul la opiniei


Editat de easycom pe 24 nov 2008 14:56
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

manelizarea punkului !



scris pe 24 nov 2008 22:20 de mariusntoader

TOKIO TOKio hotel sunt tari, dar fiecare are dreptul la opiniei


Pe vremuri era un banc ieftin,cu Bula(sau cu jj cand era mic):Stii bancul cu TOKIO ?...Toc io banii lu' tata(la HOTEL,cu c...fetele)!...Ati auzit de "MANELIZAREA PUNKULUI " ??!!??
E o muzichie EMOtionanta !!!...


Editat de mariusntoader pe 24 nov 2008 22:23
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 26 nov 2008 02:22 de mariusntoader

tu esti ca orice jurnalist eu sunt goth ma poti da afara de pe pamant si th nu sunt gunoi
dar tu nu le intelegi muzica


Normal k Nu le inteleg muzica,cum nu inteleg nici manelele !!!...Tu intelegi furnicile ?Nu cred!
Uitati-va la ultimul show de la primatv,cu "Mondenii " ...despre 2 EMO si tokio h. !E trasnet !!!
) ) )
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 26 nov 2008 17:24 de x_angel_of_death


ei, lasa ca multi asculta dar foarte putini inteleg
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 22 dec 2008 16:22 de Guest

depinde pe ce perspectiva o iei ha eu sunt o extra fana tokio hotel si pot spune ca versurile lor nu ma fac sa ma sinucid ,sa ma tai ...etc :P
si nici nu se compara cu guta din romania :-@....mdahh e cea mai cunoscuta trupa din germania si a reusit ce alti nu o sa reuseasca niciodata deci nu puteti sa va luati de ea si daca ii jignite inseamna ca sunteti ciudosi pe trupa asta [fie mai multe motive ] oricum cu jigniri sau fara pot sa progreseze incontinoare si nu o sa se uite pre rpd trupa asta



tokio hotel the best !!!!
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 27 dec 2008 23:27 de Guest

I Tokio Hotel.Trupa mea preferata!!!!!!!! Tokio Hotel!!!!!!!.Dar si Bad Boys!!!!! BB(Bad Boys) .!!!!!!!!!!!!!!!!!
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 27 dec 2008 23:31 de Guest

I Tokio Hotel.Trupa mea preferata!!!!!!!! Tokio Hotel!!!!!!!.Dar si Bad Boys!!!!! BB(Bad Boys) .!!!!!!!!!!!!!!!!!

sorry an uitat sa dau masina lui ToM :



1_8.jpg (17.73 KB)
sus
allyylla

Veteran member
216 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 28 dec 2008 04:45 de allyylla


sorry an uitat sa dau masina lui ToM :


=))) patetic...
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 28 dec 2008 12:42 de easycom


=))) patetic...


Corect, corect si iarasi corect...

Mesaj pt obsedatii de "zambarici"...: Mai ho!!! Inteleg ca vreti sa va subliniati ideile prin ilustrarea lor dar nu abuzati de ele. Sincer cand vad un post plin de zambarici imi vine sa-l sterg. Arata urat, dezordonat si de prost gust. Folositi-le cu discernamant!
Va multumesc pentru itelegere.

E@syCom - moderator forum
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 29 dec 2008 04:13 de mariusntoader



Corect, corect si iarasi corect...

Mesaj pt obsedatii de "zambarici"...: Mai ho!!! Inteleg ca vreti sa va subliniati ideile prin ilustrarea lor dar nu abuzati de ele. Sincer cand vad un post plin de zambarici imi vine sa-l sterg. Arata urat, dezordonat si de prost gust. Folositi-le cu discernamant!
Va multumesc pentru iNtelegere.

E@syCom - moderator forum


N-ati mai terminat odata cu acest mult prea EMOtionant subiect ? !?...Macar asteptati concertul din Romania si apoi avem ce comenta,la greu !!!...
sus
allyylla

Veteran member
216 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 29 dec 2008 10:16 de allyylla



N-ati mai terminat odata cu acest mult prea EMOtionant subiect ? !?...Macar asteptati concertul din Romania si apoi avem ce comenta,la greu !!!...


chiar e necesar sa repet ca TH nu sunt emo? pana si pentru generatia emo ( da aia adevarati nu copii de 12 ani care s.au indragostit de unul dintre componentii trupei) TH e o porcarie. deci..8-|
sus
ema_ema

Newbie
5 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 29 dec 2008 22:30 de ema_ema

tokio hotel sunt cea mai proasta trupa.....in loc sa castige la ema metalica ,linkin park sau alcineva au castigat einu merita
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

117 vizitatori si 0 membri acum pe site