www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Tokio Hotel

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 inapoi | inainte

easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 20 ian 2009 22:21 de easycom



Nici mie nu imi place nici muzica nici look-ul.
Decat atunci la inceput :-? cand Bill asta avea parul asa scurt.. si era la moda freza tip arici.. imi placea ca era asemanatoare cu a mea.
Cititoare inraita popcorn.. de acolo am si aflat de ei :-?
Cat despre melodii, recunosc ca una imi place "Schrei" si am ascultat si altele.. da .. ma scarbesc.. :| nuj de ce


Pai asta e efectul clar al muzicii de slaba calitate. O asculti o data, iti place cat de cat, o mai ascult inca o data... ti-o place, iti vine sa o asculti si a treia oara, insa efectul pozitiv tine cam pana la a 7-a ascultare. La a 8-a deja te plictiseste, a 9-a produce durere de cap, a 10-a migrena, la a 11-a ti se intoarce stomacul iar in final la a 12-a ascultare faci o criza de ficat si-ti borasti matele in cel mai neoportun loc.
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 20 ian 2009 22:24 de Stelista_stelista



Pai asta e efectul clar al muzicii de slaba calitate. O asculti o data, iti place cat de cat, o mai ascult inca o data... ti-o place, iti vine sa o asculti si a treia oara, insa efectul pozitiv tine cam pana la a 7-a ascultare. La a 8-a deja te plictiseste, a 9-a produce durere de cap, a 10-a migrena, la a 11-a ti se intoarce stomacul iar in final la a 12-a ascultare faci o criza de ficat si-ti borasti matele in cel mai neoportun loc.


la mine a fost necesar sa le ascult odata ca sa realizez ca nu imi place.
La "schrei" imi place soundu' si inceputul:P
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 21 ian 2009 22:03 de x_angel_of_death


si totusi parca sunt cam"necopti"
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 21 ian 2009 22:11 de Stelista_stelista


si totusi parca sunt cam"necopti"


Sunt nasoli. Ma rog 8-|
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 21 ian 2009 22:14 de x_angel_of_death


ai dreptate
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 23 ian 2009 08:26 de Guest

ce tare e trupe de la tokio hotel mai ales billund tom kauliz
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 23 ian 2009 15:33 de Stelista_stelista

ce tare e trupe de la tokio hotel mai ales billund tom kauliz


Cum ziceam Guta de Germania ;
Fanii Guta din Romania analfabeti Fanii Tokio Bordel analfabeti:>
Exemplu mai sus
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 23 ian 2009 19:53 de Guest



Cum ziceam Guta de Germania ;
Fanii Guta din Romania analfabeti Fanii Tokio Bordel analfabeti:>
Exemplu mai sus


Stelista_stelista esti disperata. Chiar mai ratata ca un obsedat.

Revenind la trupa. Sunt ok.
Au demonstrat ca nu sunt o trupa de un hit. Rezista din 2005 pe primele locuri in Europa.
Din cate stiu trupa exista de 8 ani.

Versurile sunt foarte bune, instrumentalul se poate si mai bine. Astept albumul din martie.
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel the CRAP



scris pe 23 ian 2009 20:01 de Guest



Pai asta e efectul clar al muzicii de slaba calitate. O asculti o data, iti place cat de cat, o mai ascult inca o data... ti-o place, iti vine sa o asculti si a treia oara, insa efectul pozitiv tine cam pana la a 7-a ascultare. La a 8-a deja te plictiseste, a 9-a produce durere de cap, a 10-a migrena, la a 11-a ti se intoarce stomacul iar in final la a 12-a ascultare faci o criza de ficat si-ti borasti matele in cel mai neoportun loc.


Aceasta este argumentarea unui om care gandeste limitat. Generalizezi gusturile.
Eu ascult multa muzica rock. De la Zeppelin, Deep Purple, Helloween, Sonata Arctica, pana la TH. De fapt TH este singura trupa rock de pe Mtv care merita sa o ascult.

Tu pun pariu ca nu ai ascultat albumele si nu ai cautat traducerea pieselor. Eu am ascultat si am invatat si germana pentru ei.


In legatura cu ce ai generalizat tu mai sus. Este o tampenie. Albumul Schrei il ascult de ceva ANI si imi place ca la inceput. Iar Zimmer 483 il ascult zilnic.

sus
Guest

Guest

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 23 ian 2009 20:06 de Guest

tokio hotel nu canta rock.e pop-rock..in maxim doi ani n-o sa se mai auda nimic de tokio hotel pentru ca nu o sa mai aiba ceva e oferit.dupa parerea mea nici acum nu au...


Si pop rockul ce mama masii e? Subgen al rockului deci "tokio hotel nu canta rock.e pop-rock" e idee de ignorant, fara cunostinte.

Asa de zicea in 2005 cand au aparut, in 2 ani nu se mai aude nimic de ei. Si uite ca in 2008 au ajuns sa cucereasca America. In 2009 sunt cea mai solicitata trupa pt concerte.

Eu zic sa lasi prostiile si invidia. Nu iti plac, treaba ta, dar nu mai abera.
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 23 ian 2009 20:26 de Stelista_stelista



Si pop rockul ce mama masii e? Subgen al rockului deci "tokio hotel nu canta rock.e pop-rock" e idee de ignorant, fara cunostinte.

Asa de zicea in 2005 cand au aparut, in 2 ani nu se mai aude nimic de ei. Si uite ca in 2008 au ajuns sa cucereasca America. In 2009 sunt cea mai solicitata trupa pt concerte.

Eu zic sa lasi prostiile si invidia. Nu iti plac, treaba ta, dar nu mai abera.


Dom'le fan.. ca esti singuru' de pe aici..:-?? nu te mira acest lucru? inafara de pustoaice indragostite de curu osos si anorexic a lu' kaulitz.. nu e nik de capu' lor. Acum mdea.. mai sunt si ceva fani asa ca tine da prea putini


Editat de easycom pe 11 mar 2009 00:50
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 23 ian 2009 20:41 de x_angel_of_death


nu fi rea..ia-i pe ocolite!!!
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 23 ian 2009 21:41 de Stelista_stelista


nu fi rea..ia-i pe ocolite!!!


nu sunt rea =((

Sunt realista :>
si a dracu' de sincera
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 24 ian 2009 11:43 de x_angel_of_death


da vezi ca pe unii ii doare
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: : Tokio Hotel the best



scris pe 24 ian 2009 12:11 de Stelista_stelista


da vezi ca pe unii ii doare


Ii daore.. da:-?
Dar poate mai tarziu o sa ii doara mai tare cand or' sa afle ca au "trait in minciuna".. pe mine ma doare mai tare sa fiu asa.. da.. viata nu e usoara :-??
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 24 ian 2009 18:32 de Guest

bai da dak numa comentati de ce mai intrati pe ecest forum?bagativa la ce va place...nu var conveni sa ne luam si noi de ceva kare sa va placa la nebunie...asa k mai terminati...ir's over now...fratilor...fortza tokio hotel
sunt deacort daca nu-ti convine ceva VALIA


Editat de easycom pe 11 mar 2009 00:50
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 24 ian 2009 18:39 de Guest

TOKIO HOTEL ESTE O FORMATIE CARE FATA DE TINE SI-AU ATINS SCOPUL DE A FI VEDETE A MUZICI DAR TU CUM ESTI ACUM SI A SA RAMII LA NIVEL
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 24 ian 2009 18:44 de Stelista_stelista

TOKIO HOTEL ESTE O FORMATIE CARE FATA DE TINE SI-AU ATINS SCOPUL DE A FI VEDETE A MUZICI DAR TU CUM ESTI ACUM SI A SA RAMII LA NIVEL


Te rog frumos ia repede un manual de limba romana de clasa a2a si pune mana si invata.
Draga eu nu vreau sa fiu "vedete a muzici" si eu cum sunt acum sunt foarte bine dar nu "a sa raman" la acest nivel pentru ca s-a inventat scoala, facultatea si o meserie in domeniu care ma atrage pe mine..:-?
TH sunt niste adolescenti frustrati si anorexici.. deci scuteste-ma inainte sa ma apuc sa le critic si muzica
sus
Guest

Guest

FOX.T.H.



scris pe 24 ian 2009 18:49 de Guest

Sunt decort cu fanii lor ei sunt cool dar ei fata de tine si-au atins scopul si a devenit vedete dar tu cum esti asa ai sa ramii la nivelu care esti acum
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: FOX.T.H.



scris pe 24 ian 2009 19:01 de Stelista_stelista

Sunt decort cu fanii lor ei sunt cool dar ei fata de tine si-au atins scopul si a devenit vedete dar tu cum esti asa ai sa ramii la nivelu care esti acum


Ce inseamna "decort"? Sunt "cool"? si in viziunea ta ce inseamna acel "cool"?
Da' pe tine te-a facut mamica noul Nostradamus sa imi ghiciesti mie viitoru'?
Intr-o alta viata papusa. Ca in prezenta viata nu stii sa faci acordul intre predicat si subiect
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: FOX.T.H.



scris pe 24 ian 2009 19:08 de x_angel_of_death


da vad ca iti faci prieteni foarte usor
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: FOX.T.H.



scris pe 24 ian 2009 19:10 de Stelista_stelista


da vad ca iti faci prieteni foarte usor


Cu prieteni d-astia mai bine lipsa

sus
Guest

Guest

TH



scris pe 27 ian 2009 18:14 de Guest

Pentru mine Tokio Hotel nu este.. muzica , chiar nu suport. Nici vorba ca este prea 'hard' pentru mine, ca-mi place metalul .. dar asta este o trupa de copilasi commerciali

Bravo lor, nominalizati pentru categoria Worst Band la NME Awards... adevarul este ca merita
Dar hai sa nu mai comentam negativ, miss Groupies will get angry
sus
Guest

Guest

don't jump Tokio hotel:((:((



scris pe 27 ian 2009 19:29 de Guest

deci chiar nu suport prosti/proastele cre nu suporta th makar sa tina pt ei nu ca sa ne distrga noua visuril ca sunt prosti emoisti sau cam asa cva th sunt cei mai misto shi dk nu suporti metalul incearca muzik usoara pt ca aia e de copilasi BESK TOKIO HOTEL GO GO GO

images.jpg (5.16 KB)
sus
Guest

Guest

Re: don't jump Tokio hotel:((:((



scris pe 27 ian 2009 20:10 de Guest

sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 11 mar 2009 00:01 de DjTom

Fani tochio houtel,fiti fericiti !...a aparut o trupa mult mai penibila(adik nashpa) :jonas brothers !
sus
Guest

Guest

Re: Tokio Hotel



scris pe 16 mar 2009 17:21 de Guest

penibila ai ...deci daca mai zici anca o data de jonas Brodhers ceva .....deci eu tiam zis numa Tokio Hotel e cuull da si ei JB e misto deci daca tie nu ati place poate la alti la place nu trebuie sa zici tu ca sunt penibili cA ala uni le chiar placee......deci eu terog sa nu mai spui despre alte formati ca........deci sa ne antelegem chiar daca tie nu ati place la uni le placems cA MAI ANTELLEESS SAALL
sus
Stelista_stelista

Veteran member
250 mesaje

Re: alexa



scris pe 16 mar 2009 20:05 de Stelista_stelista

ha ha sa te ia naiba de bou nuti mai zi tu parerea ca nai gusturi credema deci esti un prost digei TOM, panibil esti tu si esti si naspa sa nu te mai aud ca zici ceva despre jonas brodhers ok deci te ia mama naibi de mai scri ceva despre ei ok







Ma.. nu vreau asta.. jur:| ma doare inima.. dar trebuie sa ii dau dreptate domnului Marius. Tokio hotel sunt praaaaf
Ca si jonas brothers
Si fanii lor ba am un mesaj ptr voi : SUNTETI DE KAKI
Nu stiti nici macar romana.. si va pretati la amenintari .
=)))
slab ma slab
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 17 mar 2009 00:25 de DjTom

penibila ai ...deci daca mai zici anca o data de jonas Brodhers ceva .....deci eu tiam zis numa Tokio Hotel e cuull da si ei JB e misto deci daca tie nu ati place poate la alti la place nu trebuie sa zici tu ca sunt penibili cA ala uni le chiar placee......deci eu terog sa nu mai spui despre alte formati ca........deci sa ne antelegem chiar daca tie nu ati place la uni le placems cA MAI ANTELLEESS SAALL

...


Emo.jpg (3.71 KB)
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Tokio Hotel



scris pe 17 mar 2009 00:30 de DjTom

penibila ai ...deci daca mai zici anca o data de jonas Brodhers ceva .....deci eu tiam zis numa Tokio Hotel e cuull da si ei JB e misto deci daca tie nu ati place poate la alti la place nu trebuie sa zici tu ca sunt penibili cA ala uni le chiar placee......deci eu terog sa nu mai spui despre alte formati ca........deci sa ne antelegem chiar daca tie nu ati place la uni le placems cA MAI ANTELLEESS SAALL


...si anonimi.......si .......si........ramane cum am stabilit,NU MAI POLEMIZATI CU nobodies... care nu fac decat sa enerveze si sa faca mishteau !


Editat de DjTom pe 17 mar 2009 01:02
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

110 vizitatori si 0 membri acum pe site