www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 19 apr 2006 13:06 de MaxGenocide

Exista rockeri..dar din diverse motive nu se arata
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 19 apr 2006 19:50 de kreator

Exista rockeri..dar din diverse motive nu se arata

Mda...ca cel al preponderentei manelistilor handicapati?
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 21 apr 2006 12:32 de MaxGenocide


Mda...ca cel al preponderentei manelistilor handicapati?

Da, si nu numai. Unii stau p'afara prin baruri si cluburi de rock, mici si ascunse. La mine in cartier exista o "colonie" de bikeri metalisti pe care i-am vazut intr-un mic clubulet de rock, care nici nu stiam ca are acest "profil". Trebuie sa spun ca am ramas placut impresionat
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 23 apr 2006 20:12 de kreator


Da, si nu numai. Unii stau p'afara prin baruri si cluburi de rock, mici si ascunse. La mine in cartier exista o "colonie" de bikeri metalisti pe care i-am vazut intr-un mic clubulet de rock, care nici nu stiam ca are acest "profil". Trebuie sa spun ca am ramas placut impresionat

Pai da trebuie sa se ascunda de preponderenta manelistilor handicapati
sus
roxaana

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 30 iun 2006 20:15 de roxaana

vreau si eu id-ul,site-ul lui,poze q el... pls!!:-) id-ul meu: roxana_cobzaru10
sus
mihaela_rock

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 1 iul 2006 10:53 de mihaela_rock

rockerii nus p moarte draga...uite in jurul tau...nu vezi numa "rockeri"? vroiaia sa zici mai bine k rockerii adevaratii is p moarte,cei kre asc metallica.iron,kiss,ac/dc,judas,led,manowar....bla bla bal...yo una din astea ascult...rock vechi!si faza cu limbi in parc(linkin parck)....ai dreptate toti numa le lp au auzit si se dau rockeri!k as fi rocker nu prea merge numa cu alternativ....yo asa cred!la noi mai avem si formatii bune k luna amra(kre de ceva timp km scartie),iris,trooper...!manelele au fost un val comercial de vreo 3 veri....atat....va muri defapt chiar e p moarte!manelele is p moarte in romania!cunosc persoana kre sau lasat de manele...sia cu regrete k sia pierdut timpul ascultandule!yo as da un sfat:renuntati la manele si apucativa de ascultat muzik anilor 80(indiferent dak e rock ori disco)poop
sus
Nymphenburg

Expert member
1063 mesaje

D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 1 iul 2006 12:29 de Nymphenburg

va muri defapt chiar e p moarte!manelele is p moarte in romania!cunosc persoana kre sau lasat de manele...sia cu regrete k sia pierdut timpul ascultandule!yo as da un sfat:renuntati la manele si apucativa de ascultat muzik anilor 80(indiferent dak e rock ori disco)poop

Si eu sper ca in curand vor muri manele... Dar nu recomand nicidecum sa va aruncati in butoiul cu melancolie si sa va apucati sa ascultati muzica in exclusiviate veche. Deci, e a nu-stiu-cata oara cand va zic ca nu toata muzica moderna "sucks" asa cum nici toata muzica veche nu e de cinci stele. Dar, pur si simplu, voi va vedeti de treaba voastra si demonstrati inca o data instinctul vostru de turma. Si inchei cu o mustrate aplicata celor care fac manuale de educatie muzicala si care mint poporul juvenil cum ca muzica e impartita in pop, disco si rock. Disco-ul nu mai exista oficial si poate fi foarte bine sinonimizata cu muzica electronica, termen de-altfel mult mai propice decat 'house'.
sus
ikkunap2

Junior member
25 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 19 feb 2007 10:58 de ikkunap2


Si eu sper ca in curand vor muri manele... Dar nu recomand nicidecum sa va aruncati in butoiul cu melancolie si sa va apucati sa ascultati muzica in exclusiviate veche. Deci, e a nu-stiu-cata oara cand va zic ca nu toata muzica moderna "sucks" asa cum nici toata muzica veche nu e de cinci stele. Dar, pur si simplu, voi va vedeti de treaba voastra si demonstrati inca o data instinctul vostru de turma. Si inchei cu o mustrate aplicata celor care fac manuale de educatie muzicala si care mint poporul juvenil cum ca muzica e impartita in pop, disco si rock. Disco-ul nu mai exista oficial si poate fi foarte bine sinonimizata cu muzica electronica, termen de-altfel mult mai propice decat 'house'.


din cand in cand,pt a mai skimba atmosfera,apare kte un rasarit de-asta kr continua subiectul de f multa vreme fumat "romania,tzara de kkt"..hai mai da-o dracu..in romania kiar se intampla toate lucrurile urate?nu,eu nu cred ca rocarii sunt pe moarte,eu cred ca se inmultzesc k paduchii..fie ca asculta lp si prostii d-astea,fie ca asculta metallica..poate k muzica rock sa fie pe moarte,in cel mai bun kz,si totusi nu este adevarat!muzica rock cred ca e aproape sa atinga apogeul la noi..mai vedem..
sus
unspirt

Senior member
73 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 27 feb 2007 18:39 de unspirt

asa...deci...azi am intrat pe forumu' asta prima data dupa mult timp ...scoala,no,ce sa-i faci.....deci mi-or picat ochii pe subiectu asta...si vreau sa va spun ca..cel putin in cluj...rockerii nu-s "pe moarte"...unii zic ca se cam ascund..da nu-i adevarat...am zile in care vad carduri intregi..si ma simt bine...la noi in tara e cam naspa cu muzicologia asta..e o concurenta intre giochero style si rustico-manelico-lautar care eclipseaza un pic toata rockereala..da e destul de bine..pot sa spun ca nu stam rau la capitolul asta..iris,trooper,cargo(si multi altii)...avem si noi valori despre care, intr-o vreme credeam ca merita mai multa atentie..intr-adevar,merita...da nu orice atentie..ori iti place,ori nu..iti vin 50 de oameni la concert?nu-i bai...stii ca aia or venit din suflet
Cu maiden inainte
sus
dark_gothic_ang

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 27 feb 2007 22:12 de dark_gothic_ang

dapz,km totzi s ascund,ji p buna dreptate.e fff greu sa fii rocker.yo d fiekre data knd ies p din casa,kiar ji pana la coltz sa cumpar o paine,am d infruntat privirile celorlaltzi uneori comentariile fatzishe. ma km enerveaza dar yo nu-i bag in seama. la scoala totzi p mn. cik dc asc yo rock,dc ma imbrac in negru,ji alte questii stupide.

rockerii nu-s p moarte,doar k nu prea sunt unitzi.s fac diferentze intre sa zicem....metalishti ji fetele kre asc Tokio Hotel.fffff aiurea. poate deaia par k au murit....
sus
ARRON

Senior member
111 mesaje

Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 28 feb 2007 11:54 de ARRON

D c in Romania rockerii sunt pe moarte > Raspuns: maneaua creste tineretul
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt p



scris pe 1 mar 2007 15:10 de MaxGenocide

D c in Romania rockerii sunt pe moarte > Raspuns: maneaua creste tineretul

ai dreptate, dar nu numai maneaua face rau. Sistemul de valori al societatii moderne in romania este puternic deformat. Aici nu ma refer numai la Gigi Becali, ci la intreaga colonie de hahalere care ne conduce. Nu se mai accentueaza talentul, inteligenta educatia persoanelor [e foarte adevarat ca nici "io" nu ma tin de scoala, nu citesc cat ar trebui etc]. Primari de sector care nu stiu sa lege 2 vorbe, profesori care nu isi cunosc materia [am vazut destui] si tot asa. Daca ai observat fenomenul rock e o intreaga cultura. Ori la noi orice el de cultura est nula. => nu exista nici rockeri, nici oameni culti pe alte planuri
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii su



scris pe 12 mar 2007 20:07 de adelina1992


ai dreptate, dar nu numai maneaua face rau. Sistemul de valori al societatii moderne in romania este puternic deformat. Aici nu ma refer numai la Gigi Becali, ci la intreaga colonie de hahalere care ne conduce. Nu se mai accentueaza talentul, inteligenta educatia persoanelor [e foarte adevarat ca nici "io" nu ma tin de scoala, nu citesc cat ar trebui etc]. Primari de sector care nu stiu sa lege 2 vorbe, profesori care nu isi cunosc materia [am vazut destui] si tot asa. Daca ai observat fenomenul rock e o intreaga cultura. Ori la noi orice el de cultura est nula. => nu exista nici rockeri, nici oameni culti pe alte planuri
A FI ROCKER NU INSEAMNA NEAPARAT A FI CULT.DAR SE APRE CA IN ROMANIA NU PREA SUNT OAMENI CARE STIU SA APRECIEZE ACEST GEN DE MUZICA.ORICUM TREBUIE SA RECUNOSC FAPTUL A NU PREA ASCULT HARD ROCK,DOAR SOFT ROCK!
sus
NEWFANNY

Veteran member
296 mesaje

Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 12 mar 2007 20:10 de NEWFANNY

Exista rockeri..dar din diverse motive nu se arata
asa-i.ma dau drept exemplu pe mine,ce-i drept recunosc ca nu doar rock ascult ,ci si alte genuri muzicale,dar rockuln ramane prima mea iubire.
sus
EDY ANDERS

Guest

Re: Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 5 apr 2007 08:55 de EDY ANDERS

Pentru ca genul rock a adus numai rele...si s-a format o imagine negativa asupra adeptilor acestui gen(sunt ...de alter orientari..prietenii stiu de ce !)
sus
EDY ANDERS

Guest

Re: Re: Re: Rockerii sunt pe moerte



scris pe 5 apr 2007 08:59 de EDY ANDERS

Eu personal nu sunt de acord cu acest gen deoarece promoveaza foarte mult imagini apocaliptice,diavolesti...si sincer imi pare rau pt k sunt unele melodii bune carora le intorc spatele...
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 5 apr 2007 09:35 de bcr1989

Pentru ca genul rock a adus numai rele...si s-a format o imagine negativa asupra adeptilor acestui gen(sunt ...de alter orientari..prietenii stiu de ce !)

Eu personal nu sunt de acord cu acest gen deoarece promoveaza foarte mult imagini apocaliptice,diavolesti...si sincer imi pare rau pt k sunt unele melodii bune carora le intorc spatele...

Rockul nu a adus numai rele...rockul este respins de populatie din cauza "modei" Nu toti oamenii agreeaza persoanele imbracate in negru, baetii cu par lung...si alte chestii de genul asta...
Rockerii nu sunt de alte orientari...sau cel putin nu toti...la fel cum nici toti oamenii care nu-s rockeri au aceleasi orientari...
Ei nu promoveaza imagini apocaliptice si diavolesti...cel putin nu toti...rockul are multe ramuri...e o intreaga "padure"...ca orice padure are si uscaturi...cum ar fi Tokyo Hotel...sau sunt genuri de roc care nici mie nu-mi plac...exemplu: Marlyn Manson(cred ca am scris corect)...dar este si muzica buna...Evanescence...Linkin Park(cateva melodii...)
Nici eu nu sunt rocker...dar ascult cateva melodii si nu cred ca ar trebui sa etichetezi asa melodiile...melodia e buna, dar scrie rock pe ea si nu-mi place...nici la manele nu as face asta...adica sa imi placa o melodie si sa nu o ascult pentru ca e manea...dar nu e cazul inca...nu exista inca manea care sa-mi placa...si nu cred ca voi gasi vreo una...
sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: Re: Re: Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 5 apr 2007 11:58 de Diddy1

draga edy, te rog din suflet sa incerci sa te restrangi intr-un singur post. nu mai posta de doua ori consecutiv. multumesc pentru intelegere.
sus
srefanutz

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 21 mai 2007 22:58 de srefanutz

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: No Shit !



scris pe 29 mai 2007 07:56 de ANDERS

Sa va spun eu(un fan 80's) de ce nu este rockul acceptat!!!!Pt ca toti intr-o oarecare masura sunt satanisti!Un exemplu...chiar aici "The God made heavy metal and it's never gonna die !!!".De aceea eu si multi altii nu acceptam acest gen muzical.De ce va feriti daca sunteti nevinovati?De ce trebuie sa fiti diferiti si ma refer la stilul vestimentar,parul aranjat intr-un mod cu totul antipatic?Daca eu sunt 80's asta ar insemna ca trebuie sa am parul lung sau un stil vestimentar de atunci?Asculti rock esti o fire rebela si bineinteles nu poti fi linistit si astfel decazi in ochii oamenilor,devii antipatic.Acest gen a devenit nesuferit din prisma acestor lucruri,nu credeti?Nu ma intelege gresit sunt impotriva rockului,dar nu manifest acest lucru.
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re:



scris pe 29 mai 2007 15:33 de adelina1992

Sa va spun eu(un fan 80's) de ce nu este rockul acceptat!!!!Pt ca toti intr-o oarecare masura sunt satanisti!Un exemplu...chiar aici "The God made heavy metal and it's never gonna die !!!".De aceea eu si multi altii nu acceptam acest gen muzical.De ce va feriti daca sunteti nevinovati?De ce trebuie sa fiti diferiti si ma refer la stilul vestimentar,parul aranjat intr-un mod cu totul antipatic?Daca eu sunt 80's asta ar insemna ca trebuie sa am parul lung sau un stil vestimentar de atunci?Asculti rock esti o fire rebela si bineinteles nu poti fi linistit si astfel decazi in ochii oamenilor,devii antipatic.Acest gen a devenit nesuferit din prisma acestor lucruri,nu credeti?Nu ma intelege gresit sunt impotriva rockului,dar nu manifest acest lucru.
nu toti rockerii sunt satanisti!!!nu intelegi ca nu imaginea conteaza???cei care isi afiseaza ostentaiv preferintele muzicale si se imbraca numai in negru,isi pun tot felul de chestii ciudate,NU SUNT ROCKERI ADEVARATI,ci niste AMATORI,care fac asta din TERIBILISM!!!rock-ul nu ar trebui pus intr-o lumina proasta din cauza asta si din cauza ca sunt si niste specimene care sunt sataniste!aia sunt niste idioti,carora nu le trebuie un gen de muzica pentru a se desfasura!o pot face si fara!si nu uita ca si in anii 80 au fost formatii rock care au ramas in istorie,cum ar fi QUEEN SI SCORPIONS!asta nu inseamna ca ei erau satanisti!nu-i judeca gresit doar din cauza aparentelor!s in Romania,exista IRIS,tot o formatie rock foarte valoroasa!arata ca niste pameni normali,n-au nimic iesit din comun,nici in vestimentatie sau in look.astia sunt rockerii adevarati,care transmit ceva prin muzica lor,nu cei care urla infernal!si eun sunt fan 80s,dar asta nu inseamna ca nu mai ascult si rock din cand in cand!oricum,acest gen de muzica a existat si anii 80,si inca cum!
sus
DM

Guest

Re: Re: -



scris pe 29 mai 2007 17:13 de DM

de ce trebuie sa fie "roacheri"?
nu va duce capul sa ascultati ceva fara sa va simtiti obligati sa va includeti singuri intr-un grup eliminatoriu?
eu ascult rock si metal, si nu ma consider rockeritza sau metalista, si n-am murit, pe langa asta nu am probleme cu manelarii sau frezatii din oras. cred ca toata ideea asta cu "roacherimea" e buna de rumegat pt ignoranti
sus
craetza the roc

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 16 iun 2007 19:39 de craetza the roc

ma rog eu cred ca rock-ul este o muzica sooper tare,unii se considera rockeri pt k se imbraca k rockeri si asculta asta??nu prea cred ca,sa fi rocker trb sa simti muzica si sa te simti intradevar rocker nu neaparat sa te imbraci k un rocker...deci rock is the best forever........asta cred eu...
sus
craetza the roc

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 16 iun 2007 19:41 de craetza the roc

ma rog eu cred ca rock-ul este o muzica sooper tare,unii se considera rockeri pt k se imbraca k rockeri si asculta asta??nu prea cred ca,sa fi rocker trb sa simti muzica si sa te simti intradevar rocker nu neaparat sa te imbraci k un rocker...deci rock is the best forever........asta cred eu...
sus
Roxana

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 19 iun 2007 11:33 de Roxana

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
Sunt d acord cu tne!!eu sunt o rockeritza inraita si toata lmea ma condamna...Get real k doar in muzica rock si cea clasisa s mai canta live...Faptul k ceilalti nu ne inteleg nu trebuie vsa fie un motiv d stres..fiecare ku aia lu maica-sa,cum se zice!!in my rock world I feel alive si nimeni nu poate sa schimbe asta!!!!asa k FUCK THE SYSTEM!!!
sus
MetalKtulu

Newbie
8 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 11 apr 2008 15:19 de MetalKtulu

well...i don't feel like dying...poate vroiai sa spui ca rockul e pe moarte..dar nu cred..rockul o sa existe pt totdeauna
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 11 apr 2008 22:44 de MaxGenocide

as lemmy kilmister said, rockul a vazut venind si plecand multe genuri. dar a ramas mereu la fel
sus
habarnam

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 12 apr 2008 02:38 de habarnam

nu cred ca-s pe moarte rockerii. sau hiphoperii, manelistii sau cine mai vreti voi. si nu prea vad de ce ar conta ca unii asculta un anumit stil muzical doar pentru ca e la moda. cu ce ii deranjeaza asta pe cei care asculta 'cu adevarat'?

am si eu o curiozitate. merge careva de pe aici la concerte de rock?
sus
Eugen

Guest

Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 14 apr 2008 21:28 de Eugen

nu cred ca-s pe moarte rockerii. sau hiphoperii, manelistii sau cine mai vreti voi. si nu prea vad de ce ar conta ca unii asculta un anumit stil muzical doar pentru ca e la moda. cu ce ii deranjeaza asta pe cei care asculta 'cu adevarat'?

am si eu o curiozitate. merge careva de pe aici la concerte de rock?


Din moment ce Hard Rock Cafe au venint in Romania si barul e plin aproape in fiecare zi e oare rock-ul mort in Romania?
Mai veneau Hard Rock Cafe aici daca nu considerau ca au destui clienti care sa si umple barul lor generos de mare si sa si consume?
sus
cHaRiSmAtIc

Newbie
14 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt p



scris pe 3 mai 2008 02:43 de cHaRiSmAtIc

shtiti kre e problema noastra a rockerilor in general??? ne plangem k romania e plina de manelari, manelishti sau manelozauri!!! numai ne plangem de mila!!! va zic sincer k in romania din 20 de persoanea numai 5 ask manele!!! kredetima... vremurile sau schimat... si sincer va spun rockul saved my life
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

140 vizitatori si 0 membri acum pe site