www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!

Pagina: 1 ... 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

SatanicDeath

Senior member
95 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 31 oct 2008 20:38 de SatanicDeath

sa inteles gresit lasati fake-urile care asc tokio hotel sau animale x si zik ca e rock daca ai rabdare sa cauti poti cunoaste destui
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 1 nov 2008 06:14 de x_angel_of_death


tipu,da incalcit mai esti in exprimare...si cred ca ai gresit adresa...unde ai vazut pe aici ca a fost vb despre th sau animal x?
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 1 nov 2008 12:02 de easycom


tipu,da incalcit mai esti in exprimare...si cred ca ai gresit adresa...unde ai vazut pe aici ca a fost vb despre th sau animal x?


Da... a fost o discutie de genul undeva pe pagina 7...
sus
SatanicDeath

Senior member
95 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 2 nov 2008 20:57 de SatanicDeath

off.... am facut referire la new rockers in general astia de azi care se imbraca in negru dar azi au iron maiden si maine th

(am o mare prob cu form th si tot ce e fake su najpa in rock o asociez cu formatia asta )9sry am prea multe obsesi ) )
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 2 nov 2008 21:33 de x_angel_of_death


mda, o fi cantand si ei ceva "rock" dar eu ziceam ca ai putea sa incepi un subiect despre adevarata muzica rock...te asteptam
sus
Guest

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 5 nov 2008 01:21 de Guest

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!



vreau doar sa rog evitarea cuvintelor rocker/rockeritza...suna extrem de manelistic,in cel mai dragut caz putem folosi rockman,un fel de jazzman

ontopic:rockul nu moare doar ca nu mai e "pa trend",si au disparut the scene kids,acum e cu emo,ideea e ca majoritatea oamenilor care asculta rock se cam limiteaza la asta,recomand si folk-ul,jazz-ul,blues-ul,clasicii,wagner...de acolo vine rock-ul,e un gen complex,complicat si care, o data inteles,te fascineaza pentru totdeauna,si faza cu stanismul se leaga tot de radacinile rock-ului,de ritualurile sclavilor africani adusi in america,anyway iar divaghez...


rock-ul nu moare in romania,sunt o multime de trupe,unele bune altele mai putin,dar ca sa il parafrazez pe Ion Heliade-Radulescu:"Cantati baieti,numai cantati!"

cred ca vorbesc ca un om de vreo 60 de ani,dar vorbeste indignarea din mine,la cei 16 ani ai mei inca astept lectii despre istoria rock-ului
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 5 nov 2008 11:49 de easycom




vreau doar sa rog evitarea cuvintelor rocker/rockeritza...suna extrem de manelistic,in cel mai dragut caz putem folosi rockman,un fel de jazzman

ontopic:rockul nu moare doar ca nu mai e "pa trend",si au disparut the scene kids,acum e cu emo,ideea e ca majoritatea oamenilor care asculta rock se cam limiteaza la asta,recomand si folk-ul,jazz-ul,blues-ul,clasicii,wagner...de acolo vine rock-ul,e un gen complex,complicat si care, o data inteles,te fascineaza pentru totdeauna,si faza cu stanismul se leaga tot de radacinile rock-ului,de ritualurile sclavilor africani adusi in america,anyway iar divaghez...


rock-ul nu moare in romania,sunt o multime de trupe,unele bune altele mai putin,dar ca sa il parafrazez pe Ion Heliade-Radulescu:"Cantati baieti,numai cantati!"

cred ca vorbesc ca un om de vreo 60 de ani,dar vorbeste indignarea din mine,la cei 16 ani ai mei inca astept lectii despre istoria rock-ului


Bun... Atunci hai sa nu zicem totusi "rockman" ca nah... suna prea "moale". ROCKER!!! Asa suna bine, si hai sa-l zicem cu accent englezesc fiindca pana la urma nu e cuvant romanesc, ca noi incercam sa zicem multe cuvinte straine in romana, ehh aia-i partea doua - vezi "rockeritze" - asta fiindca in gramatica noastra avem genuri, nu ca in engleza unde rocker se aplica la ambele genuri. La noi, daca esti fata, ramai cu "itza" pe viata... de la rockeritza pana la chelneritza... se aplica la toate, sau ma rog, la multe.
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 6 nov 2008 20:57 de x_angel_of_death


rock, e rock si nu se poate scrie numai asa deci rock must go on!
!
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 9 nov 2008 06:25 de nicol1973




vreau doar sa rog evitarea cuvintelor rocker/rockeritza...suna extrem de manelistic,in cel mai dragut caz putem folosi rockman,un fel de jazzman

ontopic:rockul nu moare doar ca nu mai e "pa trend",si au disparut the scene kids,acum e cu emo,ideea e ca majoritatea oamenilor care asculta rock se cam limiteaza la asta,recomand si folk-ul,jazz-ul,blues-ul,clasicii,wagner...de acolo vine rock-ul,e un gen complex,complicat si care, o data inteles,te fascineaza pentru totdeauna,si faza cu stanismul se leaga tot de radacinile rock-ului,de ritualurile sclavilor africani adusi in america,anyway iar divaghez...


rock-ul nu moare in romania,sunt o multime de trupe,unele bune altele mai putin,dar ca sa il parafrazez pe Ion Heliade-Radulescu:"Cantati baieti,numai cantati!"

cred ca vorbesc ca un om de vreo 60 de ani,dar vorbeste indignarea din mine,la cei 16 ani ai mei inca astept lectii despre istoria rock-ului

rockul intradevar nu moare, e "pa trend" ca altfel nu se itea emo, care apartine tot lui. nu stiu de unde ai scos ca cei care asculta rock se limiteaza la atat. total fals.
si la cei 16 ani ai tai abia ai inceput sa cunosti lumea. cat despre istoria rock-ului, probabil o sa inveti toata viata despre el.


Editat de nicol1973 pe 9 nov 2008 06:25
sus
Guest

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 11 nov 2008 22:54 de Guest


rockul intradevar nu moare, e "pa trend" ca altfel nu se itea emo, care apartine tot lui. nu stiu de unde ai scos ca cei care asculta rock se limiteaza la atat. total fals.
si la cei 16 ani ai tai abia ai inceput sa cunosti lumea. cat despre istoria rock-ului, probabil o sa inveti toata viata despre el.


majoritatea pustilor de 14-15 ani care asculta rock se axeaza pe asta...teribilism...la asta ma refeream....le trece
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 11 nov 2008 23:01 de x_angel_of_death


de ce sa le treaca?...eu am 38 si nu mi-a trecut
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 12 nov 2008 09:59 de nicol1973



majoritatea pustilor de 14-15 ani care asculta rock se axeaza pe asta...teribilism...la asta ma refeream....le trece

da, la "teribilisti" le trece, pur si simplu le intra pe o ureche si le iese pe cealalta ca nu are de ce se agata.
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 nov 2008 16:25 de x_angel_of_death


cum sa nu aiba, atunci de ce isi pun unii o gramada de cercelusi ca parca sunt caiete cu spirala, eu credeam ca vor sa nu le scape muzica
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 nov 2008 17:50 de nicol1973

bai, in mod sigur rockerii nu sunt pe moarte. voi stiti ce ascultam mai nou? si culmea ca ne place la nebunie, vrem nu vrem, ca daca celui mic ii place, trebuie si noua: aliaj - independent si godsmack - vodoo.
sus
dianavlase

Expert member
646 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 nov 2008 18:50 de dianavlase

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

Se pare ca in Romania tot ce e viu e pe moarte. Traiesc, insa, bine mersi, sintetizatorul, butoanele si DJ-ii. A auzit multa lume de artistii despre care vorbesti tu, insa nu e mai funky dromader sa asculti "u have the sweetest ass..." mama lor...
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 nov 2008 21:59 de x_angel_of_death


http://www.youtube.com/watch?v=JAagedeKdcQ
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 18 nov 2008 10:54 de nicol1973

crezi ca ma las?


http://www.youtube.com/watch?v=waPZSE2xrF0
sus
dianavlase

Expert member
646 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 18 nov 2008 19:02 de dianavlase

Ma furnica pe stomac. E corect sa spun asa? Ce marfa (desi eu nu sunt un ucenic rock, ce e bun e bun... )
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 18 nov 2008 22:19 de x_angel_of_death


http://www.youtube.com/watch?v=sUoWZ_zcPpE
si cand te gandesti ca asta era la inceputuri !!!
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 18 nov 2008 22:25 de nicol1973

si cand te gandesti ca au putut compune asa ceva - pe la inceputuri - merita sa fie iertati pentru anul 1991. e vina lor ca au pierdut "parintele"?

Editat de nicol1973 pe 18 nov 2008 23:04
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 18 nov 2008 23:20 de x_angel_of_death


ehe, la alea a participat si dave mustaine boss-ul de la megadeth
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 19 nov 2008 14:08 de nicol1973


ehe, la alea a participat si dave mustaine boss-ul de la megadeth[/quote
ehe, nu la toate..]
sus
gothica89

Newbie
1 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 19 nov 2008 17:39 de gothica89

hmmm...persoanele din noua generatie care sustin rock sunt catalogati drept emo...adica lumea daca vede o persoana inbracata in negru pe strada zice ca e un emo si se feresc de ea...mi s-a intamplat si asta si nu cred ca e corect...astfel rockul din romania are de suferit...nu doar rockul ci si celelelte fenuri autohtone nu mai au reprezentanti a caror munca sa te incante...trupele care ne reprezentau cat de cat se despart si cele noi formate nu au nici o valoare si isi etaleaza decat formele,nici pe departe vocea....oricum cred ca asta e doar o criza in ceea ce priveste rockul si ca o sa devenim ce am fost sau macar dak o sa copiem ceva,copiem o trupa veritabila....sper...
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 19 nov 2008 21:35 de x_angel_of_death


sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 20 nov 2008 02:19 de mariusntoader

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

Hello !
Sunt DJ TOM si strig cat pot de tare in noapte : ROCK' N 'ROOOOOOOL !!!
(...bag un AC/DC...thunderstruck...si dau din cap...)
ROCKUL si rockerii nu sunt nici pe moarte,nici in agonie ...doar intr-o convalescenta cam lunga,din pacate !
Nu mai exista o emulatie printre tineri care sa-i indrepte spre Rock,daca vorbim despre trupe, pt k pe plan mondial se simte de cativa ani buni un regres al Hard'N'Heavy in beneficiul Rockului de tip Alternativ & Mainstream Fusion sau al altor genuri POP comerciale ...
Nici televiziunile,nici puzderia de posturi de radio comerciale(ce emit nesfarsite reclame tampite-aici ma pricep bine,caci lucrez in domeniu!),aparute precum ciupercile dupa ploaie,nu prea difuzeaza ROCK !
Dar aceasta este doar o parte a problemei,pt k cine vrea cu-adevarat si este pasionat, cauta, gaseste(cumpara ?!) si-asculta muzica preferata ...Restul tine de Cultura,educatie, familie, mediu,anturaj, personalitate,gusturi si posibilitati materiale ...
Auditie placuta,oriunde v-ati afla !
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 20 nov 2008 12:47 de easycom


Hello !
Sunt DJ TOM si strig cat pot de tare in noapte : ROCK' N 'ROOOOOOOL !!!
(...bag un AC/DC...thunderstruck...si dau din cap...)
ROCKUL si rockerii nu sunt nici pe moarte,nici in agonie ...doar intr-o convalescenta cam lunga,din pacate !
Nu mai exista o emulatie printre tineri care sa-i indrepte spre Rock,daca vorbim despre trupe, pt k pe plan mondial se simte de cativa ani buni un regres al Hard'N'Heavy in beneficiul Rockului de tip Alternativ & Mainstream Fusion sau al altor genuri POP comerciale ...
Nici televiziunile,nici puzderia de posturi de radio comerciale(ce emit nesfarsite reclame tampite-aici ma pricep bine,caci lucrez in domeniu!),aparute precum ciupercile dupa ploaie,nu prea difuzeaza ROCK !
Dar aceasta este doar o parte a problemei,pt k cine vrea cu-adevarat si este pasionat, cauta, gaseste(cumpara ?!) si-asculta muzica preferata ...Restul tine de Cultura,educatie, familie, mediu,anturaj, personalitate,gusturi si posibilitati materiale ...
Auditie placuta,oriunde v-ati afla !


Ma crezi ca nu intotdeauna gasesti acea muzica buna si preferata ca sa o poti cumpara....? Nu ma fa sa-ti fac lista cu ce nu se gaseste in tzara asta... Iar de afara nu poti cumpara ca astia de pe e-bay sau amazon nu prea trimit si in Romania... asa ca lumea tb sa asculte cam ce apuca.
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 20 nov 2008 22:35 de mariusntoader



Ma crezi ca nu intotdeauna gasesti acea muzica buna si preferata ca sa o poti cumpara....? Nu ma fa sa-ti fac lista cu ce nu se gaseste in tzara asta... Iar de afara nu poti cumpara ca astia de pe e-bay sau amazon nu prea trimit si in Romania... asa ca lumea tb sa asculte cam ce apuca.

Asa este,nu poti avea totul (ca jj penaly !)...dar de-abia cand te zbati sa obtii ceva simti bucuria succesului cu adevarat .Cel mai mult imi place ca sustii spiritul acestui site ,anume ca muzica buna trebuie cumparata,nu furata sau copiata !Eu sunt fan al vinylului (am cateva sute de discuri),dar n-am mai pus demult nimic pe platane...pt ca am devenit sclavul modernitatii si al...comoditatii .Cred ca duminica verific dozele daca mai au ace(mi-am surprins fata cand se juca de-a daddy Dj !)si ascult un Pink Floyd in memoria lui Wright,fie-i tarana usoara !!!
sus
Shirak

Senior member
100 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 21 nov 2008 08:46 de Shirak


Hello !
Sunt DJ TOM si strig cat pot de tare in noapte : ROCK' N 'ROOOOOOOL !!!
(...bag un AC/DC...thunderstruck...si dau din cap...)
ROCKUL si rockerii nu sunt nici pe moarte,nici in agonie ...doar intr-o convalescenta cam lunga,din pacate !
Nu mai exista o emulatie printre tineri care sa-i indrepte spre Rock,daca vorbim despre trupe, pt k pe plan mondial se simte de cativa ani buni un regres al Hard'N'Heavy in beneficiul Rockului de tip Alternativ & Mainstream Fusion sau al altor genuri POP comerciale ...
Nici televiziunile,nici puzderia de posturi de radio comerciale(ce emit nesfarsite reclame tampite-aici ma pricep bine,caci lucrez in domeniu!),aparute precum ciupercile dupa ploaie,nu prea difuzeaza ROCK !
Dar aceasta este doar o parte a problemei,pt k cine vrea cu-adevarat si este pasionat, cauta, gaseste(cumpara ?!) si-asculta muzica preferata ...Restul tine de Cultura,educatie, familie, mediu,anturaj, personalitate,gusturi si posibilitati materiale ...
Auditie placuta,oriunde v-ati afla !


pe vremuri, am ascultat si eu rock cu urechile mele tinere(sau credeam ca era rock), dar de o perioada buna prefer muzici mai melodioase. asta e, povestea cu gusturile.
dar, cand aud o muzica rock ex: melodia amintita de tine, mi se ridica parul(in sensul bun) si simt muzica adevarata, ritmul.
sus
Shirak

Senior member
100 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 21 nov 2008 08:48 de Shirak


Asa este,nu poti avea totul (ca jj penaly !)...dar de-abia cand te zbati sa obtii ceva simti bucuria succesului cu adevarat .Cel mai mult imi place ca sustii spiritul acestui site ,anume ca muzica buna trebuie cumparata,nu furata sau copiata !Eu sunt fan al vinylului (am cateva sute de discuri),dar n-am mai pus demult nimic pe platane...pt ca am devenit sclavul modernitatii si al...comoditatii .Cred ca duminica verific dozele daca mai au ace(mi-am surprins fata cand se juca de-a daddy Dj !)si ascult un Pink Floyd in memoria lui Wright,fie-i tarana usoara !!!


si inca ceva: vinyl forever!
sus
c0c0_65

Newbie
1 mesaje

Re: Rockerii nu-s pe moerte



scris pe 25 nov 2008 19:57 de c0c0_65


Mda...ca cel al preponderentei manelistilor handicapati?

Ce aveti voi cu Rock-erii si eu am 13 ani si sunt Rock-ar defapt ascult Rock
sus
Pagina: 1 ... 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

58 vizitatori si 0 membri acum pe site