www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

oarecare

Senior member
114 mesaje

Re: Re: Re: Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 ian 2006 23:30 de oarecare

Rock-ul din Romania e cel mai bine reprezentat de underground! Ascultati multa muzica, de toate genurile, doar asa va puteti forma gusturile! Si pentru manelistii aia cu vile, bani, femei si inimi frante...mai cititi bai bushtanilor cate o carte poate se prinde ceva de voi!
Damn idiots!




corect!
manelarii aia incultzi n-au cum sa aprecieze alt gen muzical decat porcariile alea care se ridica (pardon,coboara) la nivelul lor de inteligentza.am mai spus asta si o mai spun o data: atata vreme cat exista manele,tziganie,incultura in romania,pur si simplu NU AVEM cum sa depasim stadiul deplorabil in care ne aflam acum...trist.




sus
Soniutza

Newbie
24 mesaje

Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 4 ian 2006 10:51 de Soniutza

sa ma pish pe toti rockerii din romania asta...bai TERMINATILOR aia e muzica bai...rockerii pulii....MANALELE SUNT VIITORU!!!!
manelistii au bani au vile au tot ce vor...rockerii au p*** ...spurcatilor!!!!!!la cine nu convine msg asta...sa vb cu mine si sa vedem cum o rezolvam...cred ca va intereseaza ca sunt printre cei mai smekeri din romania...rockerii pulii mele...


foarte frumos... niste argumente cu adevarat inteligente... ce aveti ma cu manelistii? nu vedeti cat de dotati cu neuRONI sunt? xD
anyways... parerea mea este ca nu trebuie sa fii rocker sa asculti muzica de calitate. da, rockul (de calitate) este cu adevarat ceva exceptional. Eu sincera sa fiu, prefer chestiile mai "moi" din rock, si ascult cam orice gen de muzica (pot sa merg de la latino - originala, necomerciala), jazz, good ol' rock 'n' roll, soul, ador gospels, muzica clasica - in afara de opera - , etc.). Cu cat e mai variata muzica unui artist/unei trupe, cu atat imi place mai tare.
Eu zic ca tipu acela nici nu merita sa sarim la el ca-i destept de-i sar capacele, ci sa-l ignoram. Daca le dam atentie astora, prind si mai multa putere/curaj.
sus
DezOrg

Expert member
803 mesaje

chestie deranjanta



scris pe 4 ian 2006 20:41 de DezOrg

n forumuri, n topicuri, n subiecte anti-manele -> absolut nimic. Vorba este degeaba, cand minoritatea inculta devine majoritate ascultatoare de manele si alte tiganisme. Si ceea ce e mai enervant este faptul ca toti sar in sus cand vine cate un pipirig din asta si scrie un mesaj lugumbru in care lauda ce ii place si blameaza rock-ul in general (nu stiu exact de ce inca). Eu ma intreb ce se intampla daca sunt lasati sa se manifeste?, sa-i lasam sa scrie cacofoniile lor si sa nu ii bagam in seama pur si simplu, este posibil asa ceva ? ma gandesc ca nu...
sus
Soniutza

Newbie
24 mesaje

Re: chestie deranjanta



scris pe 5 ian 2006 12:25 de Soniutza

n forumuri, n topicuri, n subiecte anti-manele -> absolut nimic. Vorba este degeaba, cand minoritatea inculta devine majoritate ascultatoare de manele si alte tiganisme. Si ceea ce e mai enervant este faptul ca toti sar in sus cand vine cate un pipirig din asta si scrie un mesaj lugumbru in care lauda ce ii place si blameaza rock-ul in general (nu stiu exact de ce inca). Eu ma intreb ce se intampla daca sunt lasati sa se manifeste?, sa-i lasam sa scrie cacofoniile lor si sa nu ii bagam in seama pur si simplu, este posibil asa ceva ? ma gandesc ca nu...

da, ai dreptate. dar e cam greu sa ii ignori...
sus
Nymphenburg

Expert member
1063 mesaje

Fara nici un echivoc



scris pe 5 ian 2006 15:27 de Nymphenburg

Rock-ul nu are cum sa moara prea curand, a supravietuit genurilor trecatoare precum disco sau jungle, o sa treaca si peste manele.
sus
Michelle

Guest

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 6 ian 2006 21:34 de Michelle

Formatii rock in Romania au inceput sa apara ca ciupercile dupa ploaie.Problema e k nu nu prea sunt cunoscute.Putine dintre ele au ocazia sa apara la tv si numai in cadrul celor cateva emisiuni dedicate acestui gen.Ceea c ma bucura este k din c in c mai muli asculta rock.Evident k unii care habar n-au d muzik si prefera sa asculte manele(nu vroiam sa apara acest cuvant ,dar n-am incotro)la greu ,n-au auzit d Sistem of a Down sau Rammstein,dar c le poti face?Nu ne ramane decat sa speram ca poate se vor satura si ei d aceleasi versuri libidinoase si vor dori sa asculte ceva cu adevarat super(stiu k sunt prea visatore,dar...).
sus
shobolana

Senior member
121 mesaje

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 6 ian 2006 21:46 de shobolana

Formatii rock in Romania au inceput sa apara ca ciupercile dupa ploaie.Problema e k nu nu prea sunt cunoscute.Putine dintre ele au ocazia sa apara la tv si numai in cadrul celor cateva emisiuni dedicate acestui gen.Ceea c ma bucura este k din c in c mai muli asculta rock.Evident k unii care habar n-au d muzik si prefera sa asculte manele(nu vroiam sa apara acest cuvant ,dar n-am incotro)la greu ,n-au auzit d Sistem of a Down sau Rammstein,dar c le poti face?Nu ne ramane decat sa speram ca poate se vor satura si ei d aceleasi versuri libidinoase si vor dori sa asculte ceva cu adevarat super(stiu k sunt prea visatore,dar...).

nu eshti singura visatoare de aici! shi u sper la fel da e nai cei face! cta vreme manelele vor conduce poporul roman o sa ramanem in noroi panan gat!
sus
comaboyro

Junior member
39 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 12 ian 2006 14:11 de comaboyro

[Am auzit si de Rammstein (cu 2 m ,teai grabit te iert :P)si de Slpknot s ide Subscribe si multe multe altele(ar trebui sa cautatzi Subscribe tari tipii)
Ai dreptate e o tzara de c**** si de manelisti.
Hey nu am murit totzi .Dar suntem ascunsi :P.
Hey si eu ma intreb asta,dar sutne mprea putzini si astia atat de multzi si negrii ))
sus
shobolana

Senior member
121 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 12 ian 2006 14:56 de shobolana


pai ar trebui sa nu ne mai ascundem! sa fim curajoshi! dai drq de manelishti dobitoci!~
sus
Sammael

Newbie
12 mesaje

No Shit !



scris pe 12 ian 2006 20:14 de Sammael

Rockul romanesc e in ascensiune... tot mai multi vin la stuffstock si la concertele underground... tot mai multe trupe noi destul de bune apar... doar k casele de discuri prefera sa promoveze muzica de kkt din care ies bani grei decat muzica buna... Rockul nu e pe moarte !!!

The Gods made heavy metal and they saw that it was good... thei said to play it louder than hell, we promissed that we would... and when losers say it's over with, you know that it's a lie !!! The Gods made heavy metal and it's never gonna die !!!
sus
hjghyg

Guest

Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 12 ian 2006 20:32 de hjghyg

sa ma pish pe toti rockerii din romania asta...bai TERMINATILOR aia e muzica bai...rockerii pulii....MANALELE SUNT VIITORU!!!!
manelistii au bani au vile au tot ce vor...rockerii au p*** ...spurcatilor!!!!!!la cine nu convine msg asta...sa vb cu mine si sa vedem cum o rezolvam...cred ca va intereseaza ca sunt printre cei mai smekeri din romania...rockerii pulii mele...
un manelar k tine nu va intelege niciodata rockul ;and btw in tari precum anglia a ascultat rock e ceva absolut normAl...have fun in you stupidity
sus
LAUR

Guest

AM AUZIT STAI CALM



scris pe 12 ian 2006 22:45 de LAUR

POATE NAI TU SUFICENTI PRIETENI CARE ASCULA MUZICA NOASTRA FAVORITA...DAR NU UITA CA NOI SUNTEM PUTINI DAR LE ARATAM NOI LOR.URASC MANELELE DIN TOATE PUNTELE DE VEDERE ASA CA AR FI MAI BINE SA INTRI SI TU INTRUN GRUP DE ROCKARI
sus
LAUR

Guest

Re: Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 12 ian 2006 22:49 de LAUR

DAI DOVADA DE PROSTIE NPROSTULE SI PE DE ASUPRA MAI ESTI SI ANALFABET FRAIERE NAI SA INTALEGI NICI O DATA CE E IN SPTELE ROCKULUI
sus
LAUR

Guest

Re: Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 12 ian 2006 22:52 de LAUR

TIAI PUS VRE O DATA INTREBARE CE GASIM NOI IN ROCK
sus
LAUR

Guest

Re: Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 12 ian 2006 22:58 de LAUR

ESTI UN FRAIER
sus
alexa

Guest

varza!!!! UA MANELELE !!!!!!!!!!!



scris pe 25 ian 2006 20:27 de alexa

ba aditza esti un terminat cu T mare ma...vai d poola ta shi c o sa ajungi....cine o sa t auda k asc manele o sa fuga d tine ma...k majoritatea asc rock...VARZA !!!!!!!
sus
Dellia

Guest

.



scris pe 31 ian 2006 11:09 de Dellia

nu stiu daca s-a mai spus (sincer nu am stat sa citesc toate raspunsurile), dar dupa parerea mea ar trebui pusa problema altfel: de ce dispar rockerii adevarati? sa fim sinceri...din ce in ce mai multi pusti devin peste noapte "rockeri". e simplu oricum..merg la un magazin isi cumpara cateva tricouri, lanturi, etc asculta cateva melodii de la s.o.a.d si pe ici pe colo niste balade de la metallica (asta in cel mai fericit caz) si striga in stanga si in dreapta "rocku la putereee"...mi se pare penibil in ce hal a ajuns sa fie inteles rockul in momentul actual...rockerii in adevaratul sens al cuvantului sunt tot mai putini tocmai din aceasta cauza...pustii vad ca e "cul", ca esti mare si tare daca faci manga si strigi cat poti "eu sunt roooocker" si vazand astfel de indivizi infecti in jurul lor pe care ii cred mari rockeri ii iau ca exemplu si in scurt timp devin ca ei...si uite asa se umple tara de pokemoni si de manelisti(de astia chiar nu mai era nevoie sa specific..se subintelegea)
sus
chirila.alexxan

Guest

MANELE VS ROCK ?? THAT'S STUPID !!



scris pe 4 feb 2006 00:19 de chirila.alexxan

Oameni buni, problema s-a pus vreodata care gen muzical este mai bun? Putem oare alege intre rock/manele/hiphop/house, cand toate au reprezentanti de seama si mai ales toate au masterpieces? Nu cred. Uite ce articol am citit in "Dilema Veche", despre manele; zicea cam asa : "manelele sunt ca si hip-hopul la inceput in America; the new trend; ele reprezinta masele,nu poti face nimic sa le opresti. Si rap-ul a fost jalnic la inceput, si totusi acuma este in top. Manelele au nevoie doar de un reprezentant care sa nu fie tigan si care sa scoata o manea cu text foarte bun..". Sincer, are un dram de adevar in el articolul acesta..o recunosc, desi personal ascult rock si-l consider u gen muzical foarte important, cu mult mai important decat maneaua.. Dar vedetzi voi un lucru, cand te duci intr-un bar sa bei, se intampla adeseori sa cante rockerii si manelistii si raperii la un loc cand piesa e buna si ei sunt ametiti.. acasa asculti ce vrei si la bar/disco ce pun altii.. hai sa nu ne mai traim viata pe forum-ru incercand sa stabilim care e cel mai "tare" gen de muzica, OK ????
sus
savantu

Guest

Re: MANELE VS ROCK ?? THAT'S STUPID !!



scris pe 15 feb 2006 01:39 de savantu

bravo! Am si eu ceva de spus aici ... manelele nu vor ajunge niciodata "mai sus" ... nu au nici un pic de logica in ele ... nu pot fi considerate muzica. Uita-te putin la toti manelistii ... sunt toti niste tarani fara bun simt.....tarani crescuti la bloc.
sus
savantu

Guest

Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 15 feb 2006 01:43 de savantu

sa ma pish pe toti rockerii din romania asta...bai TERMINATILOR aia e muzica bai...rockerii pulii....MANALELE SUNT VIITORU!!!!
manelistii au bani au vile au tot ce vor...rockerii au p*** ...spurcatilor!!!!!!la cine nu convine msg asta...sa vb cu mine si sa vedem cum o rezolvam...cred ca va intereseaza ca sunt printre cei mai smekeri din romania...rockerii pulii mele...
mey .. tu de unde naiba ai mai iesit? de printr-un canal ... banii nu inseamna nimic. Nu conteaza daca ai vile, masini, gagici ... doamne! Ce e cu voi??? daca vedeti ca sunteti atat de redusi ... de ce nu va ascundeti? oricum ... biblia spune ca in 2006 va fi un razboi nuclear ... asa ca ... nu mai are rost sa ne mai contrazicem atat ... peace!
sus
hellicks

Newbie
12 mesaje

In Romania rockerii nu sunt pe moarte



scris pe 18 feb 2006 17:19 de hellicks

Stati linistiti, nu e chiar asa rau pe cat pare! Atata doar ca rockeru' nu e la fel de promovat ca ALTII (stiti voi care) si nici nu da ture incet prin oras cu masina bubuind a manele! Asa ca nu ii vezi pe toti. S-ar putea sa ai surprize! Nu toti rockerii sunt pletosi! Iar despre ajutorul pe care il putem da... e simplu: invata pe cat mai multi cate ceva despre rock sau muzica buna in general! Vecinul mai tanar, nepoata mai mica, colegii de la scoala, copii, nepotii! Si inca o chestie: daca strigi la cineva si il injuri nu vei reusi niciodata sa-l convingi ca greseste! Am incercat sa convertesc un manelist... pe calea diplomatica chiar da rezultate! Succes!
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: In Romania rockerii nu sunt pe moarte



scris pe 27 feb 2006 16:20 de kreator

Stati linistiti, nu e chiar asa rau pe cat pare! Atata doar ca rockeru' nu e la fel de promovat ca ALTII (stiti voi care) si nici nu da ture incet prin oras cu masina bubuind a manele! Asa ca nu ii vezi pe toti. S-ar putea sa ai surprize! Nu toti rockerii sunt pletosi! Iar despre ajutorul pe care il putem da... e simplu: invata pe cat mai multi cate ceva despre rock sau muzica buna in general! Vecinul mai tanar, nepoata mai mica, colegii de la scoala, copii, nepotii! Si inca o chestie: daca strigi la cineva si il injuri nu vei reusi niciodata sa-l convingi ca greseste! Am incercat sa convertesc un manelist... pe calea diplomatica chiar da rezultate! Succes!

Mah aci avetzi dreptate...mah noi suntem subminati de niste kkturi de genuri de muzik km ar fi danceul si toate kkturile astea.... in fine si navemm reclama....dar manelistii must die....spanzurati mutilati inchisi kinuiti asta e pe scurt viitoru lor
sus
megadeth

Newbie
20 mesaje

Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 mar 2006 19:22 de megadeth

sa ma pish pe toti rockerii din toata lumea...SUNTETI TERMINATI BAH...NU AVETI NICI O TREABA CU VIATA...manelele sunt viitoru!!!!Prostii pulii....manelistii au bani au vile au tot ce vor ei bah....rockerii au p**a....


Ba termina cu manele tale. Dovada de incultitate, nu stie decat sa injure.NU ma cobor la mintea ta sa incep sa injur, si desi manelisti ca tine sunt majoritatea niciodata nu veti suprima rockul, deoarece nu aveti inteligenta necesara. Mai bine du-te sa-ti cumperi ghiuluri si alte chestii. NU pricep de ce ai intrat pe siteu asta doarece se numeste muzica buna, ori manele n-au ce cauta.Asa ca vezi-ti de treaba ta.
sus
megadeth

Newbie
20 mesaje

Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 mar 2006 19:45 de megadeth

sa ma pish pe toti rockerii din romania asta...bai TERMINATILOR aia e muzica bai...rockerii pulii....MANALELE SUNT VIITORU!!!!
manelistii au bani au vile au tot ce vor...rockerii au p*** ...spurcatilor!!!!!!la cine nu convine msg asta...sa vb cu mine si sa vedem cum o rezolvam...cred ca va intereseaza ca sunt printre cei mai smekeri din romania...rockerii pulii mele...


Bine ca esti smecher, si ne sperii pe toti cu asta. Cat despre ''rockerii pulii mele'' nu te mai lauda degeaba
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 mar 2006 19:50 de kreator

Ba da futuva in gura de manelisti jegosi.....ce plm intrati pa siteul asta care se numeste muzica buna.......ce intelegetzi prin muzica buna???? Ohhhhh am uitat la ce sa te astepti la niste oameni care au iqul sub numarul de la pantofi
sus
Cineva

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 7 apr 2006 22:42 de Cineva

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
k s taie intre ei.:P
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 8 apr 2006 18:37 de kreator

k s taie intre ei.:P

Ce dobitoc
sus
Rodmilla

Senior member
87 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 15 apr 2006 19:23 de Rodmilla

k s taie intre ei.:P

Hmmm...da...cred ca ii confuzi cu manelistii, ei sunt cei care cauta cearta intotdeauna.
Cat despre intrebare"d c sunt rockerii p moarte?" raspunsul e simplu: iti trebuie un anumit nivel d inteligentza sa intzelegi rockul, ceva ce lipseste cu desavarsire majoritatii romanilor. In fond e usor sa fii manelist si sa intri in categoria celor "multi, dar prosti".
sus
Rodmilla

Senior member
87 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 15 apr 2006 19:24 de Rodmilla

k s taie intre ei.:P

Hmmm...da...cred ca ii confuzi cu manelistii, ei sunt cei care cauta cearta intotdeauna.
Cat despre intrebare"d c sunt rockerii p moarte?" raspunsul e simplu: iti trebuie un anumit nivel d inteligentza sa intzelegi rockul, ceva ce lipseste cu desavarsire majoritatii romanilor. In fond e usor sa fii manelist si sa intri in categoria celor "multi, dar prosti".
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 16 apr 2006 16:37 de kreator


Hmmm...da...cred ca ii confuzi cu manelistii, ei sunt cei care cauta cearta intotdeauna.
Cat despre intrebare"d c sunt rockerii p moarte?" raspunsul e simplu: iti trebuie un anumit nivel d inteligentza sa intzelegi rockul, ceva ce lipseste cu desavarsire majoritatii romanilor. In fond e usor sa fii manelist si sa intri in categoria celor "multi, dar prosti".

Exact
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

135 vizitatori si 0 membri acum pe site