www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!

Pagina: 1 2 3 4 5 ... 9 inapoi | inainte

ionuca

Newbie
5 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 11 apr 2005 22:01 de ionuca

Mai oameni buni, nu cred ca stam chiar atat de rau cum ziceti voi pe-aici. Statistic vorbind, procentajul de oameni care asculta muzica rock nu e cu mult mai mare in majoritatea tarilor, cat despre clonele de linkin park, eu zic ca pe afara sunt cel putin de doua ori mai multe. In plus, nu am vazut concert rock unde sa fie sala goala.
Va faceti probleme pentru lucruri nesemnificative. Atata timp cat voua va face placere sa ascultati muzica de genul asta si aveti cui s-o impartasiti, nu conteaza prea mult ca multe lume asculta muzica calitativ inferioara catre nula, atat ca structura, cat si ca mesaj. De feeling ce sa mai zic.
Sa ne bine, asta conteaza.

Si hai sa fim seriosi, curentul rock nu e deloc pe duca, doar ca la noi explozia a aparut dupa revolutie (adica recent) si revenirea la normalitate a aparut ca o scadere ingrijoratoare pentru unii. Uite, cand imi pun pe picioare o formatie, va anunt si treimit demo pe site. Vom face rock old school, gen Steppenwolf.
Linkin Park? Cine mai sunt si aia?!!!


omule, bravo! asta e si parerea mea: rock-ul NU moare! exista o gramada de lume in tara care asculta rock,fie el alternativ sau black metal.si in plus, ce am prefera: sa fie o gramada de rockeri fake, cum sunt multi de altfel, care au un tricou cu metallica sau maiden si sunt mari rockeri, sau sa fie mai putini da' aia sa fie TRUE? eu sper ca a doua varianta.nu conteaza cantitatea,ci calitatea.si in plus, cum sa moara rockul cand vin atatea formatii consacrate de rock sa cante la noi?? pai,la sepultura, soulfly, nightwish si moonspell au fost pline locatiile de rockeri veniti din toate colturile tarii.si vara asta vin therion, megadeth si posibil si lake of tears.nu avem de ce sa ne plangem:rockeri sunt destui! rock goes on!ps. succes cu formatia! sa vii si prin baia mare sa canti!
sus
heavystu(BH)

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 27 apr 2005 11:02 de heavystu(BH)

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!



Daca nu ai observat sa stii ca sunt rockeri si numarul lor creste ceea ce arata ca totusi nu suntem o natiune asa incuiata Ce daca asculta Linkin Park sau genurile astea mai noi, poate nu a avut cine sa le explice despre Purple,Zeppelin,Floyd
tot mai bine decat sa asculte manele.

Cat despre trupele rock romanesti nu ai deloc dreptate. Asculta: Altar, CASH, Taine, Trooper, God, Indian Fall, Interitus Dei, etc.

Apropos, ce ziceti de ultimu album Celelalte Cuvinte?
sus
ametzeala

Veteran member
155 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 9 mai 2005 07:25 de ametzeala




Daca nu ai observat sa stii ca sunt rockeri si numarul lor creste ceea ce arata ca totusi nu suntem o natiune asa incuiata Ce daca asculta Linkin Park sau genurile astea mai noi, poate nu a avut cine sa le explice despre Purple,Zeppelin,Floyd
tot mai bine decat sa asculte manele.

Cat despre trupele rock romanesti nu ai deloc dreptate. Asculta: Altar, CASH, Taine, Trooper, God, Indian Fall, Interitus Dei, etc.

Apropos, ce ziceti de ultimu album Celelalte Cuvinte?

Probabil ca s`a mai facut corecura asta o data... rammstein se scrie asa ,nu ramstein si metallica asa.. si nu mettalica... so.. nici u nu esti chiar ascultator al muzicii lor.. ma intreb cate melodii stii de la ei.. asa.. in ceea ce priveste numaru rockerilor (al trupelor rock) in Romania.. mie mi se pare ca e chiar in crestere.. din ce in ce mai multet trupe rock se lanseaza... poate nu se stie atat d mult de ele pt ca sunt in mare parte underground... asta nu inseamnaca nu exista... daca nu apar la mtv.. tv klumea etc...
sus
helas666

Newbie
1 mesaje

Re: Re: salu^re!



scris pe 16 mai 2005 16:42 de helas666

Ai dreptate shtii, asta se intampla in Romania cand manelishtii aud ca asculti
rock orice alt gen de muzica necomercial shi nu e atat de mediatizat
in media...toti cred ca eshti satanist shi te dai cu capu' de toti peretii cand asculti muzica.Eu unu' sunt mort dupa cum se aud cei de la RHCP...am ascultat shi albume shi am vizionat shi concerte shi shtii ce era "ciudat"javascript:; ca nu era nici o diferenta intre soundu' d p album shi cel live!
sus
adi

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 17 mai 2005 01:46 de adi

frate suntem mai degraba un popor de fricosi deoarece cred ca multi asculta dar le e frica sa recunoasca eu unul nu-s fricos apropo iti place nightwish? paaa
rocku nu-i la moda in romania.
sus
h0tti3

Veteran member
195 mesaje

Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 17 mai 2005 15:41 de h0tti3

rocku nu-i la moda in romania.


chiar nu conteaza ce-i la moda...asculti c vrei, ce t reprezinta si c iti place....nu c e la moda...
dak asc muzik in functie d moda...u suck!....BIG TIME!
sus
piticu

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 15 iun 2005 12:54 de piticu

Eu nu cred ca rockerii sunt pe moarte, mai degraba , suntem noi pe cale de a muri din cauza unor "priceputi" in muzica care, in loc de a ajuta la lansarea unor oameni care chiar stiu sa cante, aleg varianta "cine-i cel mai comercial", pe undeva au si ei dreptate, noi suntem de vina,poporul asta care in loc sa invete naibii sa deschida okii spre civilizatie se autoindobitoceste din ce in ce mai rau, si vorba nu mai stiu cui, cumparam tot ce asculta masa acestui popor roman talamb. Si spun cu durere in suflet,ca sunt foaaaaarte multi care nu stiu sa faca diferenta intre o muzica de calitate si o muzica de duzina.Dar daca stam si privim din "partea cealalta" vedem ca, unde ne sucim (radio, discoteci...) se canta muzica de duzina, muzica adevarata (cel putin la noi) e mai rara si implicit pentru "priceputii" de care am vorbit mai sus, mai costisitoare.Evident ca un om inteligent care stie sa cante vrea materiale (videoclipuri)destepte care sa transmita un mesaj, pt ceilalti chiloteii si duzina de buci goale nu costa cine stie ce, asa ca...Dupa capul unora "muzica de calitate" e cea care face bani intr-un timp cat mai scurt nu cea CARE FACE BANI.Oricum, mai avem mult de invatat pe tema asta, mai rau e, ce ne facem cu cei care deschid gura fara a avea intr-adevar ceva (cat de cat) inteligent de spus????
sus
piticu

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 15 iun 2005 13:01 de piticu

rockul nu e pe cale de disparitie.Sunt inca multi rockeri in Romania.Si vorbind de formatii..Linkin Park nu se prea incadreaza la rock adevarat..aia canta pop-rock.Rock adevarat e Black Sabbath,Metallica,Led Zeppelin,Manowar,Nightwish..si sunt o multime de enumerat.Si nu prea cred ca rockul va disparea vreodata...Cat despre manelisti..lasa-i sa spuna ce vor...ii apuca boala ca rockul revine in forta.Hail&kill



Baiete,eu cred ca nu faci diferenta intre stilurile de rock care sunt multe !!!! Tina Turner (spre exemplu)canta rock, Zeppelin , rock???De hard sau metal, ai auzit????????? Uite, din cauza unora ca tine, evoluam cum evoluam
sus
piticu

Guest

Re: -



scris pe 15 iun 2005 13:04 de piticu

Va inselati daca spuneti ca in tzara noastra rocku` e pe cale de disparitie. Este un stil total aparte ce nu poate disparea nici acum si nici peste `enjpe ani.
Cat despre trupele din Romania, aveti dreptate, doar daca priviti partea industriala. Partea undergroun`ului din Romania se tine ft bine pe picioare si avem trupe MAI MULT decat cunoscute peste hotare, dar bineinteles, acestea nu sunt cunoscute in tzara decat de cei ce asculta stilul
In Romania sunt o groaza de adolescenti derutati care nu asculta decat ce li se ofera si este normal ca societatea sa fie bolnava din moment ce 80% asculta manele si restu de 20% ce mai apuca`.
Cat despre conceptia asta a "satanistilor"...este si ft adevarata.
Iar satanismu` si Wicka e mai mult decat raspandita in Romania asa ca pe buna dreptate ii inteleg si pe oameni aia...care atunci cand vad pe unu` plin de tatuaje si piercing`uri, sa`si ia copilu` de mana sa`l acopere la ochi si sa`ti urele`n urechi "piei satana" (de obicei faza e completa cand ai vreun` tricou cu Cradle)
Dar acum ca mi`am exprimat si eu parerea ...sunt tare curioasa...care vine` la Nightwish?
(cei care vor sa sara pe Tuomas Holopainen sa`mi zica...facem vreo echipa)




sus
piticu

Guest

Re: -



scris pe 15 iun 2005 13:07 de piticu

Va inselati daca spuneti ca in tzara noastra rocku` e pe cale de disparitie. Este un stil total aparte ce nu poate disparea nici acum si nici peste `enjpe ani.
Cat despre trupele din Romania, aveti dreptate, doar daca priviti partea industriala. Partea undergroun`ului din Romania se tine ft bine pe picioare si avem trupe MAI MULT decat cunoscute peste hotare, dar bineinteles, acestea nu sunt cunoscute in tzara decat de cei ce asculta stilul
In Romania sunt o groaza de adolescenti derutati care nu asculta decat ce li se ofera si este normal ca societatea sa fie bolnava din moment ce 80% asculta manele si restu de 20% ce mai apuca`.
Cat despre conceptia asta a "satanistilor"...este si ft adevarata.
Iar satanismu` si Wicka e mai mult decat raspandita in Romania asa ca pe buna dreptate ii inteleg si pe oameni aia...care atunci cand vad pe unu` plin de tatuaje si piercing`uri, sa`si ia copilu` de mana sa`l acopere la ochi si sa`ti urele`n urechi "piei satana" (de obicei faza e completa cand ai vreun` tricou cu Cradle)
Dar acum ca mi`am exprimat si eu parerea ...sunt tare curioasa...care vine` la Nightwish?
(cei care vor sa sara pe Tuomas Holopainen sa`mi zica...facem vreo echipa)




sus
ametzeala

Veteran member
155 mesaje

Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 15 iun 2005 13:18 de ametzeala

rocku nu-i la moda in romania.

Moda nu conteaza... moda este facuta pt snobii care vor sa iasa in evidenta.. nah.. yo`s la moda...Ma intreb... ce consideri tu la moda?? manelele?? dance`ul?? mhm... sa fim seriosi...
sus
iony03

Guest

Re: Re: -



scris pe 15 iun 2005 19:28 de iony03

e cam gogonata gogoasa dak spunem ca roackarii sunt pe cale de disparitie, sau rocku, ma rog...dimpotriva, mie mi se pare ca incetu cu incetu ne revenim, ne reluam cursul oarecum normal...ca ne cam indepartasem de el...dar oricum se intrevede o ameliorare a lucrurilor
sus
Outsider

Guest

Re: Re: salut!



scris pe 25 iun 2005 08:51 de Outsider




well..pai chestia e ca in Romania..precum si in alte tari..rockul este privit ca si cum ar fi ceva foarte ciudat..nujtu..ce, daca asculti rock..inseamna k ejti satanist..mie asa mi-au lasat impresia unii..eu una..mie indiferent ce cred altii despre rockeri..mie mi se par cei mai cool people..asa..si cred ca in Ro chestia cu rockul nui prinde pe toti..de ex.AndreaB sau Dana..
mmmmmm....pai da! ai dreaptate cand spui ca rockerii sunt priviti in Romania ca oameni ciudati!unii mai spun ca rockerii sunt si satanisti si drogati....pai oameni buni, nu totzi rockerii se drogheaza, sau sunt satanisti!!!!insa, in romania nu numai rockerii sunt priviti cu ura, ci si punkerii...ei sunt pe cale de disparitie!!!!!!!!!!!!!!!!!
sus
alexa76

Newbie
4 mesaje

Re: Re: -



scris pe 25 iun 2005 12:54 de alexa76

cine a spus ca muzica rock e pe moarte in romania?! eu zic ca manelele sunt trecatoare....eu una ascult system of a down, nightwish, metallica, rammstein, nirvana, iris,si multi altii...nu stiu de unde esti, dar eu sunt din constanta si am multi prieteni care asculta rock



sus
devilcat

Guest

Re: Re: Re: -



scris pe 7 iul 2005 18:44 de devilcat

ROCK WILL NEVER DIE!!!!!

ca s-o citez pe sora-mea o sa spun ca intotdeauna o sa existe fani ai rockului indiferent cat de putini ar fi ei! atata timp cat exista oameni care asculta un anumit gen de muzica, (in cazul asta rockul), muzica respectiva n-o sa dispara!
don't worry, cunosc si eu destui care trec la rock din curiozitate, pt a fi "cool" si chiar in necunostinta de cauza, iar dupa un timp devin fani adevarati!!! astfel am o prietena careia i-am imprumutat odata Cd-ul cu The Rasmus (Dead Letters) ca era curioasa cum suna tipii aia, iar cand mi l-a dat inapoi era super incantata, mi-a spus ca si l-a copiat si i-a placut fff mult!!!! si tipa nu era de fel rockeritza, nu prea le avea cu rockul. multa lume se afla intr-o situatie asemanatoare, adica pana la un moment dat respinge rockul pt. ca nu-l cunoaste. wake up!!!!! si eu am patit la fel ca multi rockeri, adik am fost numita "satanista" HAHAHAAAAAAAAAAAAAA !!!! LOOOOOOL !!!! Sincer nu-mi bat capul cu astfel de indivizi retardati.. mah.. sunt unii (mai ales de la tzara...) care cand vad o unghie data cu lac negru sau o dunga de creion negru la ochi, o iau razna si te declara satanist.... maaaai... huoooo ciobanilor... wake up...!!!!! informati-va si apoi comentati... spalati-va ma intai tzoalele voastre jegoase de manelisti si apoi sa va spunet parerea!!! (dedicatie pt toti manelistii care nu-si vad lungul si latul nasului..... ) ))

sus
Johnny

Guest

Re: Re: Re: Re: -



scris pe 25 iul 2005 00:05 de Johnny

nu sunt. doar par.
sus
Enity

Newbie
2 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 26 iul 2005 17:24 de Enity

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
..............

Este o diferenta mare intre taran si tigan.Taranul nu stiu cum sa va explic oameni buni este omul care produce in fond cel mai mult!!Taranul te asigur eu ca nu asculta manele&stie ce inseamna muzica de calitate!Tot ce poti numi muzica buna nu se rezuma deloc la manele..&din pacate tinerilor le plac manelele deoarece dupa cum au spus majoritatea,anturajul opteza pt aceasta optiune!Credeti ca doar anelele sunt o muzica de proasta calitate ?Eu va asigur ca romanii sunt foarte putini cei care se pot lansa cu muzica buna din cauza finantelor&majoritatea trupelor romanesti sunt false!Ce ziceti de concertele "live"??nu sunt nici pe departe ce ne asteptam sa fie..god..Este o diferenta mare intre taran si tigan.Taranul nu stiu cum sa va explic oameni buni este omul care produce in fond cel mai mult!!Taranul te asigur eu ca nu asculta manele&stie ce inseamna muzica de calitate!Tot ce poti numi muzica buna nu se rezuma deloc la manele..&din pacate tinerilor le plac manelele deoarece dupa cum au spus majoritatea,anturajul opteza pt aceasta optiune!Credeti ca doar anelele sunt o muzica de proasta calitate ?Eu va asigur ca romanii sunt foarte putini cei care se pot lansa cu muzica buna din cauza finantelor&majoritatea trupelor romanesti sunt false!Ce ziceti de concertele "live"??nu sunt nici pe departe ce ne asteptam sa fie..god..
Este o diferenta mare intre taran si tigan.Taranul nu stiu cum sa va explic oameni buni este omul care produce in fond cel mai mult!!Taranul te asigur eu ca nu asculta manele&stie ce inseamna muzica de calitate!Tot ce poti numi muzica buna nu se rezuma deloc la manele..&din pacate tinerilor le plac manelele deoarece dupa cum au spus majoritatea,anturajul opteza pt aceasta optiune!Credeti ca doar anelele sunt o muzica de proasta calitate ?Eu va asigur ca romanii sunt foarte putini cei care se pot lansa cu muzica buna din cauza finantelor&majoritatea trupelor romanesti sunt false!Ce ziceti de concertele "live"??nu sunt nici pe departe ce ne asteptam sa fie..god..

sus
darknessfall

Newbie
6 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 10 aug 2005 13:38 de darknessfall

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!


sincer, cred ca te inseli.. in romania rock-ul nu e pe moarte. chiar incepe sa iasa la interval ca sa spun asa.. ai dreptate in ceea ce priveste faptul ca mai toate trupele suna a linking park, dar numai partial. caci doar ele sunt comerciale simediatizate. insa pot sa iti spun ca sunt si trupe de metal, care chiar daca nu sunt mediatizate si ridicate in slavi pe atomic sau alte asemenea posturi de muzica, exista. si pot sa iti dau exemplu amala, grimegod, gothic..si inca altele, pe care deca esti interesat le poti asculta la diferite festivaluri sau in cluburi. gothic de exemplu a cantat in viking in bucale vinerea trecuta... deci, rockul nu e mort, si nu va muri never. dar trebyuie sa te interesezi putin ca sa ii simti pulsul.
pe de alta parte... trupele de afara, care au concertat recent in romania, ex megadeth, moonspell, bonfire, apocalyptica si de ce nu nightwish si anathema, si care au avut un pupblic numeros si extaziat sunt o alta dovada cum ca rockul in romania nu e mort...
si ma bucur enorm ca in romania exista rock si inca mai exista si oameni care il vad ca fiind mai mult decat un gen de muzica, un stil de viata. pupik
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Rock-ul nu poate muri



scris pe 21 aug 2005 18:50 de Sc0rpia

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

Sincer... La cate concerte rock ai fost tu? Trupele rock din Romania ii copiaza pe cei de la Linkin Park? Sincera sa fiu eu, dupa parerea mea in Romania singura copie Linkin Park, e Praf in ochi (trupa mediatizata bineinteles, pt ca nu am de unde sa stiu de pustii care isi cumpara un set de tobe si se cred mari rock-eri) si cred ca ar fi bine sa spui un "Multumesc Doamne" ca sunt numai ei, si ca "piata" rock nu a fost devastata cum au patit celelalte (un exemplu bun ar fi... copiile Britney Spears )
Cum vrei sa se ridice trupele rock, daca taranul se duce si cumpara CD-ul lui Florin Salam, iar pustoaica de 16 ani CD-ul Andreei Balan?
Cum vrei sa reuseasca trupele rock daca romanul e invatat sa dea un download la album decat sa cumpere CD-ul in original?
Spui de trupe ca Sistem of a down, Incubus, Ramstein si Metallica... Ai sa fii surprins ca DA. Exista lume, si nu putina, avand in vedere "cultura muzicala" care ni s-a oferit in tara asta, care chiar a auzit de ei. Ai impresia ca daca o persoana nu isi trage 5 lanturi, o pereche de bocanci si 3 camasi peste un tricou cu Metallica, Amorphis, Trooper sau Altar nu asculta muzica de calitate? Muzica o asculti pt tine , iar hainele le porti pt ceilalti...
sus
DezOrg

Expert member
803 mesaje

Re: Rock-ul nu poate muri



scris pe 25 aug 2005 22:33 de DezOrg

Da cam asa sta situatia, dar tot nu inteleg de ce li se pare acu ca rockul e "la moda", Linkin park e nu-metal nu rock si cei ce nu fac diferenta intre cele 2 genuri de muzica : hehehe - piss on you. Probabil ca blugii negri si tricourile negre cu imprimeuri Metallica, Amorphis, Trooper sau Altar sunt mai ieftine , asa se poate explica probabil, pentru ca majoritatea celor pe care ai vezi pe strada au doar impresii rock, acasa ascultand manele. Sad but true. Iar chestia cu satanismul -hehehe poate ca ar trebui sa ai sperie pe necunoscatori, desi nu cred pentru ca "ei este curiosi mancatias"
sus
DezOrg

Expert member
803 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 31 aug 2005 21:36 de DezOrg

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

aaaaghh - aaaa si aaaghh Auzi ma rockere da tu ai auzit altceva inafara de trupele enumerate, Rammstein cu 2 de m , Metallica cu 2 de l NU t, si mai lasa-ma sa ghicesc esti mare fan Manson nu e asa ? Daca ai intrebat hai sa-ti si raspund de ce sunt pe moarte trupele - din cauza cacanarilor alde matale, pai de ce dracu crezi ca copiaza ? ca asta ascultati voi "degeneratia" asta, si daca asta se asculta asta se si vinde, tu crezi ca e ieftin sa faci o formatie ? mintea ta nici nu poate concepe. Oare ce inseamna sa dai pe o scule o mica avere iar apoi sa ramai sa te uiti la ele cum aduna prafu pentru ca nimeni nu vrea sa asculte muzica pentru ca nu e comerciala, nici nu mai imi bat capul cu explicatiile ca oricum sunt in van
sus
iony03

Veteran member
162 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 1 sep 2005 21:41 de iony03

crezi ca daca esti asa de pornit si de agresiv rezolvi ceva? nu zic sa nu aperi muzica buna, dar cand citesc mesajele tale am impresia ca esti mereu pus pe bataie...
sus
DezOrg

Expert member
803 mesaje

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 1 sep 2005 22:03 de DezOrg

crezi ca daca esti asa de pornit si de agresiv rezolvi ceva? nu zic sa nu aperi muzica buna, dar cand citesc mesajele tale am impresia ca esti mereu pus pe bataie...

Hoardele de idioti trebuie stapanite cumva si statistic vorbind cea mai buna metoda este cea violenta, probabil ca sunt prea agresiv (noroc ca nu stau fata in fata cu ...) dar sunt impins sa recurg la asa gesturi, de rezolvat poate ca nu rezolv mare lucru cu ei dar cel cel putin spun ce am de spus incercand? sa nu fiu prea agresiv, mai bine aici decat pe strada (jobul meu nu permite cazier), toti trebuie intr-un fel sau altul sa dam drumul la supapa si ce mod mai placut este dacat sa te eliberezi pe ...... astia
sus
piticul

Veteran member
418 mesaje

Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe mo



scris pe 5 sep 2005 18:35 de piticul


Hoardele de idioti trebuie stapanite cumva si statistic vorbind cea mai buna metoda este cea violenta, probabil ca sunt prea agresiv (noroc ca nu stau fata in fata cu ...) dar sunt impins sa recurg la asa gesturi, de rezolvat poate ca nu rezolv mare lucru cu ei dar cel cel putin spun ce am de spus incercand? sa nu fiu prea agresiv, mai bine aici decat pe strada (jobul meu nu permite cazier), toti trebuie intr-un fel sau altul sa dam drumul la supapa si ce mod mai placut este dacat sa te eliberezi pe ...... astia



Io zic, contrar unora, ca la faza asta ai dreptate, nu sunt agresiva, sunt chiar pacifista, dar ghertzoii astia de cartier in treling si pantofi da lac cu catarame chiar ar trebui linsati, asa ca, DezOrg, chiar spune bine ce spune, si inca el e calm...
sus
rogue

Newbie
3 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 18 sep 2005 18:16 de rogue

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!


frate eu ascult muzica rock doar de aproape 4 anisori. am inceput cu linkin park si am continuat cu staind, nirvana, nightwish, metallica, apocalytica, etc. insa eu nu ma cred o adevarat rockarita, desi stiu ca ascult mai mult rock decat maj pustimii care se imbrac numai in negru si poarta tricouri cu avril lavigne. maj persoanelor cred ca toti rockarii sunt niste nespalati, betivi si drogati. nu zic ca unii nu sunt asa. ma rog.. de ce rockul in romania moare? pt ca nu suntem originali, pt ca sunt prea comerciali, pt ca au uitat ce inseamna de fapt rockul. pana cand o sa-ai aduca aminte, nu prea vor fi multe trupe de rock in romania care sa rasune cu adevarat in romania.
sus
ella25

Newbie
2 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 23 sep 2005 11:28 de ella25

Parerea mea este ca incet-incet, rockul revine in actualitate si la noi. Si asta este un lucru foarte bun.
sus
un om

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 14 oct 2005 15:14 de un om

cred ca muzica rock nu dispare din romania. manele iau o asemenea amploare datorita lipsei de educatie a tinerilor. poate gresesc eu, der cred ca daca l-ai educa pana si un taran sau un tigan ar reusi sa admita ca exista si cultura pe langa ceea ce asculta oamenii de la periferia societatii.
pana ne vom educa trebuie sa copiem ca dobitocii sau ne indobitocim cu manele.
sus
un om

Guest

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 14 oct 2005 15:20 de un om

cred si eu ca rockerii din romania nu sunt deloc originali, ei cred ca totul inseamna sa te imbraci in negru si sa asculti orice muzica oricat de galagioasa, doar datorita dorintei de a arata ca e altfel decat cei din jur.
prea putini sunt pasionati cu adevarat de rock ca atare
sus
iony03

Veteran member
162 mesaje

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 14 oct 2005 16:14 de iony03

cred si eu ca rockerii din romania nu sunt deloc originali, ei cred ca totul inseamna sa te imbraci in negru si sa asculti orice muzica oricat de galagioasa, doar datorita dorintei de a arata ca e altfel decat cei din jur.
prea putini sunt pasionati cu adevarat de rock ca atare

bine mah, poate nu toti rockerii sunt originali, dar arata-mi tu macar UN MANELIST original si ma arunc de la etaju 10!!!!!!!!
be seriouse!
sus
SOAD666

Guest

I LOVE JESUS&SOAD



scris pe 31 oct 2005 23:48 de SOAD666

eu nu am auzit de muzica romaneasca nu cunosc nici un artist care sa-mi incante ``urechile intr-un mod placut`` . toti copie....
da am zut de soad, nightwish, anathema mettalica sepultura si alte formatii pe care orice om normal care se respecta are trebui sa le cunoasca .( de ce ? pt. ca este muzica adevarata)]

P.S. GUTZA.MUST.DIE
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 ... 9 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

124 vizitatori si 0 membri acum pe site