www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

rose

Guest

:(



scris pe 7 nov 2005 10:13 de rose

exista si rockeri dar in general sunt foarte multi manelisti carora nu le poti cere nimik...oricum yo zik k rockerii ar trebui sa incerce sa atraga mai mule persoane la acest gen de muzica...
sus
delyyyya

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt p



scris pe 8 nov 2005 17:28 de delyyyya

mey voi chiar nu vreti sa terminati cu razboiul asta?poi dak tot s-ar reduce la rock sau manele am innebuni cu toti frate.....sa fim seriosi cu muzik buna k rocku nu reprezinta muzik buna cu atat mai putin manelele ..... asc shi voi mey PINK FLOYD ala rock frumos nu marylin sau mai stiu eu ce descreierati.... cat despre manele.... ma abtin ca nu le suport...deci lasati la o parte tampeniile astea la urma urmei fieacare cu gustul lui nu?
salutare!!!
sus
goth chick "des

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii su



scris pe 9 nov 2005 02:32 de goth chick "des

mey voi chiar nu vreti sa terminati cu razboiul asta?poi dak tot s-ar reduce la rock sau manele am innebuni cu toti frate.....sa fim seriosi cu muzik buna k rocku nu reprezinta muzik buna cu atat mai putin manelele ..... asc shi voi mey PINK FLOYD ala rock frumos nu marylin sau mai stiu eu ce descreierati.... cat despre manele.... ma abtin ca nu le suport...deci lasati la o parte tampeniile astea la urma urmei fieacare cu gustul lui nu?
salutare!!!
ok bine fiecare cu gustu lui DAR ROCK RULZZZZZZZZZZZZ
sus
alina

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: D c in Romania rockerii su



scris pe 25 nov 2005 16:08 de alina

as putea sa te contrazic dintr-o mie d motive !!!nu prea ai dreptate...manelele in nici un caz nu face parte din muzica buna...dar vezi..tu... rock-ul face parte din muzica buna... cand vrei sa asculti muzica buna..te sfatuiesc sa asculti si tu trupele d rock foarte vechi... din anii 80..aia chiar e muzica buna... nu spun asta doar pt k eu sunt rockeritza..dar mi-am dat si eu seama..c inseamna muzica buna..pt k pana aqm ascultam numai porcarii..
sus
metal_heart_gir

Guest

Re: :(



scris pe 25 nov 2005 16:10 de metal_heart_gir

bv bv bv te felicit ! rock-ul este cea mai adevarata muzica din punctul meu d vedere...si as vrea sa fie punctul fiecaruia d vedere...
sus
metal_heart_gir

Guest

Re: Re: Re: Re: -



scris pe 25 nov 2005 16:13 de metal_heart_gir

si eu am trecut prin aceeasi chestie.. cu satanismul...:P dar in fine... marfa tot c ai scris tu aici.. hm.. dar eu..am fost crescuta d mik numai cu muzica rock..de calitate... nu prea ma imaginez ascultand altceva...sincer...si eu nu cred ca rock-ul e p moarte..asa qm ai spus si tu..si asta sustin si eu...rock will never die !
sus
alex

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 25 nov 2005 17:30 de alex

Ti se pare k in Romania rockerii sunt pe moarte.Sunt destul de multi si ca trupe si cei ce asculta rock;si nu toate trupele de rock de la noi fac muzica adevarata.Cei cu adevarat pe moarte sunt punkerii.
in romania se asculta f. mult rock si f. putin ska-punk, indie sau acid - punk.
sus
ice_baby

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 dec 2005 08:47 de ice_baby

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!


suntem un popor de ratati, trebuie sa recunoastem. trei sferturi din populatia acestei tari asculta manele, iar restul muzica mai normala, daca pot spune asa. niciodata nu o sa avem muzica buna, ci va trebui sa ne multumim doar cu ce fac ceilalti, din alte tari!
sus
ice_baby

Guest

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 dec 2005 08:52 de ice_baby

hai, ca pana la urma in romania mai exista si oameni care asculta rock si punk si urasc manelele, deci nu putem spune ca exista numai manelisti in tara asta... eu pot spune cu mandrie ca ma numar printre ei (ma refer la cei care asculta punk si rock, nu manele!)
sus
gaby

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 17 dec 2005 14:30 de gaby

am asc si eu manele si sincer i-mi este rusine acum sa zic lucru asta . oricum peste cativa ani lumea nu osa mai asculte muzica dasta naspa
sus
alinutza

Guest

Re: Re: :(



scris pe 17 dec 2005 16:36 de alinutza

bv bv bv te felicit ! rock-ul este cea mai adevarata muzica din punctul meu d vedere...si as vrea sa fie punctul fiecaruia d vedere...

da intradevar ai dreptate! rockul e cea mai adevarata muzica!
sus
alinutza

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 19 dec 2005 21:23 de alinutza

hai, ca pana la urma in romania mai exista si oameni care asculta rock si punk si urasc manelele, deci nu putem spune ca exista numai manelisti in tara asta... eu pot spune cu mandrie ca ma numar printre ei (ma refer la cei care asculta punk si rock, nu manele!)

da shi eu sunt tottally deacord with u
sus
talosmonica

Newbie
1 mesaje

i think



scris pe 21 dec 2005 10:17 de talosmonica

ca nu mai e la moda acuma ma veziaicialo
sus
alinutza

Guest

Re: i think



scris pe 21 dec 2005 12:38 de alinutza

ca nu mai e la moda acuma ma veziaicialo[/albas
tru]

rock e ft la moda
i love rock
sus
oarecare

Senior member
114 mesaje

Re: Re: i think



scris pe 23 dec 2005 00:39 de oarecare


rock e ft la moda
i love rock





GOD!!! cum poti sa asculti ceva numai pentru ca e "la moda"???!!! uite,de asta sunt rockerii pe moarte in romania.decat sa ascultam ce ne place,ascultam ce e "la moda".ce frumos am ajuns!
eu cred ca manelele n-o sa dispara asa usor.atata timp cat vor exista incultura si nepasare in romania,vor exista si manele.



sus
GeKi

Guest

Re: Re: Re: i think



scris pe 30 dec 2005 00:19 de GeKi

dude, cum poti sa zici ca rockeri sunt pe moarte. poate aia care au 70 , 80 de ani aia da. poate fac stop cadiac or somethin'. Eu zic ca se asculta destul rock in romania la ora actuala. ca nu vezi roackeri daia cu paru pana la fund pe strada asta nu inseamna ca nu se mai asculta rock. se asculta rockul aparut acum normal, ca doar nu mai asculti muzica de acum 10-15 ani asculti si tu ce a aparut nou in materie. si daca te uiti la tv si pe net o sa vezi ca roakerii in ziua de azi nu se mai imbraca cu blugi mulati si rupti in genunchi si in fund si cu parul pe bigudiuri pana la fund. asta a fost acum 20 de ani.
sus
oarecare

Senior member
114 mesaje

Re: Re: Re: Re: i think



scris pe 2 ian 2006 16:56 de oarecare

dude, cum poti sa zici ca rockeri sunt pe moarte. poate aia care au 70 , 80 de ani aia da. poate fac stop cadiac or somethin'. Eu zic ca se asculta destul rock in romania la ora actuala. ca nu vezi roackeri daia cu paru pana la fund pe strada asta nu inseamna ca nu se mai asculta rock. se asculta rockul aparut acum normal, ca doar nu mai asculti muzica de acum 10-15 ani asculti si tu ce a aparut nou in materie. si daca te uiti la tv si pe net o sa vezi ca roakerii in ziua de azi nu se mai imbraca cu blugi mulati si rupti in genunchi si in fund si cu parul pe bigudiuri pana la fund. asta a fost acum 20 de ani.




ASCULTA CE VREI TU SI BE FREE! POATE UNII DETESTA ROCKUL CONTEMPORAN SI PREFERA SA ASCULTE MUZICA "DE PE VREMEA BABACILOR". FOARTE BINE!!!!!!!!DE MULTE ORI ACEASTA DEPASESTE CALITATIV CEEA CE SE FACE IN ZIUA DE AZI.sau vrei sa spui ca the rasmus,evanescense si alte trupe de astea sunt mai bune decat omoloagele lor....hmmm??? sa zicem,"antice"?



sus
cobain

Newbie
3 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 2 ian 2006 17:11 de cobain

nu toti copiaza pe cineva, asculta Luna Amara
sus
cobain

Newbie
3 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 2 ian 2006 17:14 de cobain

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

nu sunt pe moarte, dar tre sa recunoastem ca mai avem mult de invatat. oricum suntem deasupra italienilor. aici prostia e la ea acasa
sus
aditza

Guest

Re: :(



scris pe 2 ian 2006 20:25 de aditza

io zic sa te impusti... ..pt ca rockerii sunt cei mai distrusi oameni
sus
aditza

Guest

va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 2 ian 2006 20:31 de aditza

sa ma pish pe toti rockerii din toata lumea...SUNTETI TERMINATI BAH...NU AVETI NICI O TREABA CU VIATA...manelele sunt viitoru!!!!Prostii pulii....manelistii au bani au vile au tot ce vor ei bah....rockerii au p**a....
sus
aditza

Guest

cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 2 ian 2006 20:37 de aditza

sa ma pish pe toti rockerii din romania asta...bai TERMINATILOR aia e muzica bai...rockerii pulii....MANALELE SUNT VIITORU!!!!
manelistii au bani au vile au tot ce vor...rockerii au p*** ...spurcatilor!!!!!!la cine nu convine msg asta...sa vb cu mine si sa vedem cum o rezolvam...cred ca va intereseaza ca sunt printre cei mai smekeri din romania...rockerii pulii mele...
sus
oarecare

Senior member
114 mesaje

Re: cititi aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 2 ian 2006 20:59 de oarecare

sa ma pish pe toti rockerii din romania asta...bai TERMINATILOR aia e muzica bai...rockerii pulii....MANALELE SUNT VIITORU!!!!
manelistii au bani au vile au tot ce vor...rockerii au p*** ...spurcatilor!!!!!!la cine nu convine msg asta...sa vb cu mine si sa vedem cum o rezolvam...cred ca va intereseaza ca sunt printre cei mai smekeri din romania...rockerii pulii mele...





hopa,hopa.....mai usor ca ma pufneste rasul!!!!!!





sus
FURIE

Guest

Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 2 ian 2006 21:24 de FURIE

sa ma pish pe toti rockerii din toata lumea...SUNTETI TERMINATI BAH...NU AVETI NICI O TREABA CU VIATA...manelele sunt viitoru!!!!Prostii pulii....manelistii au bani au vile au tot ce vor ei bah....rockerii au p**a....
MANELISTII SUNT NISTE SUGACI SUGE PULAPANA TE SPUZESTI CA MA INERVEZ SI II BAG LUMAMELE VOASTRE 4BOLDURI IN PIZ
sus
shobolana

Senior member
121 mesaje

Re: Re: :(



scris pe 3 ian 2006 06:45 de shobolana

io zic sa te impusti... ..pt ca rockerii sunt cei mai distrusi oameni

io zik k dect sa scrii prostii mai bine taci fa! k nui nik de capu tau! sa nu zik cine e distrusa.........! rokeri nu totzi umbla drogatzi sau se compurta k satanici! pe mine nu ma vazut nimenipana acu drogata! poate imbracate shi facuta cu negru puternik la ochii da danu ma vazut nimeni sami petrek noptzile suspinand pe un mormant!
sus
shobolana

Senior member
121 mesaje

Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 ian 2006 06:48 de shobolana

sa ma pish pe toti rockerii din toata lumea...SUNTETI TERMINATI BAH...NU AVETI NICI O TREABA CU VIATA...manelele sunt viitoru!!!!Prostii pulii....manelistii au bani au vile au tot ce vor ei bah....rockerii au p**a....

auzi fa p***a nu te mai increde k de te intalnesc pe srada te rup c---a draq! manelishti sunt nishte sugaci! itzi dau m**e cu presiune tu bai nimikule! ai grija ce vb!
sus
ralooky

Veteran member
366 mesaje

Re: Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 ian 2006 16:42 de ralooky

nu te pune la mintea lui(ei)ce o fi....nu merita.eu personal nu sunt nici pro nici contra,imi este indiferent si rockul si maneaua.fiecare asculta ce ii place si fiecare are stilul...
sus
layla

Newbie
15 mesaje

Re: Re: Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 ian 2006 18:29 de layla

Rock-ul din Romania e cel mai bine reprezentat de underground! Ascultati multa muzica, de toate genurile, doar asa va puteti forma gusturile! Si pentru manelistii aia cu vile, bani, femei si inimi frante...mai cititi bai bushtanilor cate o carte poate se prinde ceva de voi!
Damn idiots!
sus
egege

Guest

Re: Re: Re: Re: va rog cititi!!!!!!!!!!!!!!!!



scris pe 3 ian 2006 18:53 de egege

Ba voi naty auzit de susanu , mr.juve ei fac manele rulz
sus
ralooky

Veteran member
366 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 3 ian 2006 20:52 de ralooky

de trefla
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

138 vizitatori si 0 membri acum pe site