www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!

Pagina: 1 2 3 4 ... 9 inainte

Me

Guest

Rockerii din Romania NU sunt pe moarte!



scris pe 13 iun 2004 20:10 de Me

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

Editat de easycom pe 24 ian 2009 22:37
sus
ALEXI

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 14 iun 2004 15:15 de ALEXI

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
IMI PARE RAU SA-TI SPUN CA IN ROMANIA CEI MAI MULTI DIN ADOLESCENTI ASCULTA MUZICA CE ASCULTA PRIETENII DIN GASCA SAU ALTI CUNOSCUTI IAR MAJORITATEA SE ORIENTEAZA SPRE MANELE ASTA ESTE CE SA FACI CHIAR DACA IN STRAINATATE NU SUNT ASA DE INFLUENTATI ADOLESCENTII AICI ESTE TOTAL OPUS
sus
shorty

Expert member
576 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 15 iun 2004 09:51 de shorty

IMI PARE RAU SA-TI SPUN CA IN ROMANIA CEI MAI MULTI DIN ADOLESCENTI ASCULTA MUZICA CE ASCULTA PRIETENII DIN GASCA SAU ALTI CUNOSCUTI IAR MAJORITATEA SE ORIENTEAZA SPRE MANELE ASTA ESTE CE SA FACI CHIAR DACA IN STRAINATATE NU SUNT ASA DE INFLUENTATI ADOLESCENTII AICI ESTE TOTAL OPUS sunt multzi tineri care asculta muzica de calitate -fie rap, fie rock, fie house...dar sunt prea multzi indobitocitzi de sistem ...va mai trece mult timp pana tanarul roman ishi va da seama ca ceea ce se gaseshte pe piatza romaneasca e departe de a fi muzica ,va mai trece
mult pana adolescentul se va ridica shi-shi va impune pretentziile in materie de muzica ( dar intai va trebui sa invetze sa aiba pretentzii shi sa shtie sa ceara ce e mai bun)
sus
ALEXI

Newbie
3 mesaje

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 16 iun 2004 17:50 de ALEXI

IMI PARE RAU SA-TI SPUN CA IN ROMANIA CEI MAI MULTI DIN ADOLESCENTI ASCULTA MUZICA CE ASCULTA PRIETENII DIN GASCA SAU ALTI CUNOSCUTI IAR MAJORITATEA SE ORIENTEAZA SPRE MANELE ASTA ESTE CE SA FACI CHIAR DACA IN STRAINATATE NU SUNT ASA DE INFLUENTATI ADOLESCENTII AICI ESTE TOTAL OPUS sunt multzi tineri care asculta muzica de calitate -fie rap, fie rock, fie house...dar sunt prea multzi indobitocitzi de sistem ...va mai trece mult timp pana tanarul roman ishi va da seama ca ceea ce se gaseshte pe piatza romaneasca e departe de a fi muzica ,va mai trece
mult pana adolescentul se va ridica shi-shi va impune pretentziile in materie de muzica ( dar intai va trebui sa invetze sa aiba pretentzii shi sa shtie sa ceara ce e mai bun)
DA POATE AI DREPTATE DAR PANA ATUNCI VA MAI TRECE SPUN EU DESTUL TIMP
sus
ravenmaster

Guest

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 16 iun 2004 21:01 de ravenmaster

IMI PARE RAU SA-TI SPUN CA IN ROMANIA CEI MAI MULTI DIN ADOLESCENTI ASCULTA MUZICA CE ASCULTA PRIETENII DIN GASCA SAU ALTI CUNOSCUTI IAR MAJORITATEA SE ORIENTEAZA SPRE MANELE ASTA ESTE CE SA FACI CHIAR DACA IN STRAINATATE NU SUNT ASA DE INFLUENTATI ADOLESCENTII AICI ESTE TOTAL OPUS
frate suntem mai degraba un popor de fricosi deoarece cred ca multi asculta dar le e frica sa recunoasca eu unul nu-s fricos apropo iti place nightwish? paaa
sus
febride

Guest

Re: Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte



scris pe 17 iun 2004 00:25 de febride

frate suntem mai degraba un popor de fricosi deoarece cred ca multi asculta dar le e frica sa recunoasca eu unul nu-s fricos apropo iti place nightwish? paaa

neeh, nu le e frica sa recunoasca, pur si simplu nu asculta. asta e ce le curge prin venele alea de romani. suntem o natiune cam imbecila...parerea mea.(regret ca trebuie sa generalizez, e doar regula majoritatii care supune minoritatea). spuneai de nightwish - da!da!(mare tam-tam in ultima vreme cu ei!) dar de charon??
sus
Pickhammer

Newbie
9 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 17 iun 2004 01:17 de Pickhammer

Mai oameni buni, nu cred ca stam chiar atat de rau cum ziceti voi pe-aici. Statistic vorbind, procentajul de oameni care asculta muzica rock nu e cu mult mai mare in majoritatea tarilor, cat despre clonele de linkin park, eu zic ca pe afara sunt cel putin de doua ori mai multe. In plus, nu am vazut concert rock unde sa fie sala goala.
Va faceti probleme pentru lucruri nesemnificative. Atata timp cat voua va face placere sa ascultati muzica de genul asta si aveti cui s-o impartasiti, nu conteaza prea mult ca multe lume asculta muzica calitativ inferioara catre nula, atat ca structura, cat si ca mesaj. De feeling ce sa mai zic.
Sa ne bine, asta conteaza.

Si hai sa fim seriosi, curentul rock nu e deloc pe duca, doar ca la noi explozia a aparut dupa revolutie (adica recent) si revenirea la normalitate a aparut ca o scadere ingrijoratoare pentru unii. Uite, cand imi pun pe picioare o formatie, va anunt si treimit demo pe site. Vom face rock old school, gen Steppenwolf.
Linkin Park? Cine mai sunt si aia?!!!
sus
rockrulzz@k.ro

Guest

salut!



scris pe 7 iul 2004 11:44 de rockrulzz@k.ro

hei! si eu ascult rock si pe mine ma enerveaza manelistii dar nu ai ce sa le faci asa sunt ei.Pe mine ma cheama Lori si sunt din Galati Eu sunt fan inrait System of a down, Metallica, Cradle of filth si restu.Mi-ar placea sa conversam adresa mea de e-mail este rockrulzz@k.ro
zbye
sus
Oana18tess

Guest

Re: salut!



scris pe 7 iul 2004 17:37 de Oana18tess

hei! si eu ascult rock si pe mine ma enerveaza manelistii dar nu ai ce sa le faci asa sunt ei.Pe mine ma cheama Lori si sunt din Galati Eu sunt fan inrait System of a down, Metallica, Cradle of filth si restu.Mi-ar placea sa conversam adresa mea de e-mail este rockrulzz@k.ro
zbye



well..pai chestia e ca in Romania..precum si in alte tari..rockul este privit ca si cum ar fi ceva foarte ciudat..nujtu..ce, daca asculti rock..inseamna k ejti satanist..mie asa mi-au lasat impresia unii..eu una..mie indiferent ce cred altii despre rockeri..mie mi se par cei mai cool people..asa..si cred ca in Ro chestia cu rockul nui prinde pe toti..de ex.AndreaB sau Dana..
sus
Pickhammer

Newbie
9 mesaje

Re: Re: salut!



scris pe 16 iul 2004 00:48 de Pickhammer




well..pai chestia e ca in Romania..precum si in alte tari..rockul este privit ca si cum ar fi ceva foarte ciudat..nujtu..ce, daca asculti rock..inseamna k ejti satanist..mie asa mi-au lasat impresia unii..eu una..mie indiferent ce cred altii despre rockeri..mie mi se par cei mai cool people..asa..si cred ca in Ro chestia cu rockul nui prinde pe toti..de ex.AndreaB sau Dana..


Bai scularea! Cine mai zice ca esti satanist? Babele de la tara sau in general oameni care au o varsta cel putin venerabila avand in vedere ca speranta de viata pt ambele sexe a scazut intre 56 si 63 de ani.
Cat despre alte tari faze. Vreau un exemplu bun altfel mi-e greu sa te cred.
Despre manelisti n-ati auzit mai noua moda? Exact, acum e cool sa fi rocker, a expirat maneaua, la fel cum mai demult expirasera dance-ul si hip-hop-ul. Si-au rupt pantalonii de stofa isi cumpara pantofi cu talpile groase si topesc ghiulurile si lanticurile in lanturi libidinoase pe care le atarna de nadragi. Plus ca au parul dat bine cu gel de o lungime medie si fixat de o cordeluta.
Mwahahahahahaha!!! Sa fie sanatosi!
Si draga mea, sa stii ca a fi cool aka "de treaba" nu tine de a fi sau nu rocker. ba chiar iti spun ca statistic vorbind, (unii, dar cam multi) sunt oameni de o moralitate indoielnica. Dar sunt cool, nu-i asa?
Sincer, am cunoscut multi oameni care prefera dance, hip-hop sau manele dar sunt mult mai de treaba decat majoritatea celor ascultatori de rock. Adica au capul pe umeri si ai ce invata de la ei in materie de viata atat cat nu tine si de personalitatea si gusturile tale. E coool sa fii rocker, e coool rau de tot dar daca nu e omu' intreg la cap degeaba asculta rock, sansele sunt ca oricum sa priceapa tampenii fiindca nu-l duce bila.

A propos, nu-mi spuneti ca Borgir si alte tampenii similare nu cheama spre satanism. La o adica, si Negura Bunget au un mesaj nu tocmai sanatos.
Ascultati Deep Purple, Led Zeppelin si Steppenwolf!!! Ala da rock cool!
Lasati mai formatiile teribiliste ca System of a down. Aia nu "stie" meserie si nici nu au cu ce sa stie. Mai bine Sepultura. macar aia au habar sa tina in maini instrumentele si le mai vin si idei cu ele. Nu
sus
oceansoul

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 19 iul 2004 21:30 de oceansoul

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!


ai fi surpins sa afli catzi adolescentzi asculta formatziile mentzionate mai sus.cel putzin in cercul in care ma invart eu...totzi rockerii se plang ca sunt pe cale de disparitzie.hai sa ne adunam , fratzilor!!sa nu ne mai plangem atat de mila si sa facem ceva.piatza romana e plina de tot felul de pustani plini de lantzuri, tzinte, tricouri negre, care de care mai vopsitzi la ochi.personal nu le apob stilul dar decat manelari mai bine asa-zisi "rebeli"...(desi dak te duci si ii iei la intrebari habar n au majoritatea de formatziile ce se regasesc pe tricourile lor...)nu i nimic.noi sa fim sanatoshi...keep rockin
sus
Wintzy

Newbie
1 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 20 iul 2004 01:16 de Wintzy

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
Omule, totushi, nu pot sa intzeleg ce fel de anturaj ai, dar eu pot sa-tzi spun sincer k rockerii sunt departe de a fi pe cale de disparitzie. Crede-ma, majoritatea oamenilor pe care ii cunosc sunt rockeri (de la blackeri, la metalishti, de la hardcorishti la punkeri, etc), shi eu, personal, nu ma plang in privintza asta Cat despre manelishti, manelari, sau cum draq le-or mai spune la oamenii ashtia pe care ii vezi km peste tot in Romania, shi au gusturi foarte proaste in materie de muzik (dak o putem numi asha), pot sa itzi spun k nici aici nu ar trebui sa itzi faci prea mari griji. Sincer, Rockeri nu prea am vazut sa se dea pe manele, sau makr sa renuntze la genul lor preferat (mi s-ar parea absurd), asha k oriqm n-au qm sa dispara. Insa am vazut shi auzit de o gramada de manelishti kre dupa o perioada (de kin, spun eu) sa renuntze la gunoi shi sa inceapa sa asculte muzik de calitate (nu cacalitate), kiar dak nu rock. Ce vreau sa spun e k (cred eu), peste catziva ani, se va mai diminua fenomenu asta de spalat creiere, iar noi, Rockerii, kre, asculta-ma pe mine, nu suntem deloc putzini, vom fi bagatzi mai mult in seama decat suntem aqm! Hope so!
sus
Marius

Guest

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 22 iul 2004 07:13 de Marius

rockul nu e pe cale de disparitie.Sunt inca multi rockeri in Romania.Si vorbind de formatii..Linkin Park nu se prea incadreaza la rock adevarat..aia canta pop-rock.Rock adevarat e Black Sabbath,Metallica,Led Zeppelin,Manowar,Nightwish..si sunt o multime de enumerat.Si nu prea cred ca rockul va disparea vreodata...Cat despre manelisti..lasa-i sa spuna ce vor...ii apuca boala ca rockul revine in forta.Hail&kill
sus
caut_rockeri

Guest

D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 23 iul 2004 04:59 de caut_rockeri

rockul nu e pe cale de disparitie.Sunt inca multi rockeri in Romania.Si vorbind de formatii..Linkin Park nu se prea incadreaza la rock adevarat..aia canta pop-rock.Rock adevarat e Black Sabbath,Metallica,Led Zeppelin,Manowar,Nightwish..si sunt o multime de enumerat.Si nu prea cred ca rockul va disparea vreodata...Cat despre manelisti..lasa-i sa spuna ce vor...ii apuca boala ca rockul revine in forta.Hail&kill

Linkin Park canta pop-rock!?Ce idiot ti-a vociferat asa ceva?Tu sau el?Linkin Park canta rock alternativ.Cu alte cuvinte , daca stiai un pic despre ce e vorba nu mai spuneai chestii de genu' asta.Daca vrei sa stii intra pe forum la "Muzica straina" la "De ce sunt urati de multi rockeri,mai ales, Lin"!Daca nu-ti place o formatie nu tre' sa spui ca se incadreaza in genu' care ti s-ar parea tie ca ar canta respectiva formatie.Stiu ca pentru voi si pentru noi , restul in general, Linkin Park pare o formatie cam "moale" dar pentru unii situatia nu sta deloc asa... Am auzit eu pe cineva care spunea cum ca Linkin Park canta heavy metal si asta pentru ca i se parea lui cam dura formatia...Eh...Tipii nu au cine stie ce melodii dar cateodata merg in comparatie cu alte tampenii.Si eu ascult numai rock , chiar foarte mult, dar formatiile cele mai bune sunt cele de metal , care mi se pare cel mai bun din muzica rock. Desi nu sunt metalista, mai mult de 80 % din muzica rock pe care o ascult se incadreaza in cele 5 stiluri de metal pe care le cunosc(nu m-ar mira maine daca aflu ca sunt mai multe dar nu-i nimic ca nimeni nu s-a nascut atotcunoscator)iar restul de 20 % reprezinta alternativul printre care se afla si formatia mai sus mentionata, inevitabil.Eu, personal, nu vreau sa ma cert cu nimeni in legatura cu stilurile si formatiile ca dupa aceea sa-mi gaseasca vreun "domnisor" un " dezacord" pe undeva prin fraza.
Despre rockeri ce sa spun?Ca sunt mai multi decat altadata si ca nu mai scapi de ei pe unde te duci?Mda, nu poti sa stii cat de bine cunosc domeniul si cat de mult rock asculta...Dar nu are importanta!Eu am obosit deja sa vorbesc de oameni asa-zisi prefacuti.Asa ca nu cred ca merita sa ne extenuam prea mult pentru ei.Ei au vietile lor si noi pe ale noastre!Eu zic sa ne vedem totusi de treaba pentru ca , oricum, nu vom rezolva nimic.
sus
user

Newbie
7 mesaje

...



scris pe 23 iul 2004 23:17 de user

wa, nu is dar atata timp cat mai exista iris ii bine, ... dar ce conteaza, oricum niciodata trupele de la noi din tzarã nu au fost prioritatea mea number 1 !
sus
necropolitan

Veteran member
231 mesaje

si totusi...



scris pe 30 iul 2004 23:34 de necropolitan

s-or plange rockerii ca sunt "pe moarte"... si le convine de minune imaginea asta. dar adevarul e ca e destul de greu sa-ti faci o cultura muzicala daca peste tot, la radio, la tv, auzi numai o-zone si akcent. de ce as da banii pe ceva de care n-am auzit?
am observat ca majoritatea rockerilor, mai ales cei care asculta metal extrem, sunt foarte exclusivisti, daca incerci sa afli de ceva muzici de la ei esti catalogat imediat "wannabe" si tratat cu tifla. si uita ca si ei au invatat muzica tot de la altii mai cunoscatori ca ei la vremea respectiva.
inca o chestie: cunosc oameni care de la linkin park au ajuns la zeppelin, doors, purple, floyd, sabbath... e ceva. poate daca ar auzi muzica adevarata, multi si-ar schimba preferintele. asta tine si de "educatie".
sus
mihi

Guest

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 31 iul 2004 08:55 de mihi

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
sus
dancinshorty

Newbie
13 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 2 aug 2004 19:13 de dancinshorty

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!


pai normal ca nu sunt mai multi rockeri in ro...audienta se ia dupa hiturile de o vara sau de ce stiluri sunt populare in strainatate...ce e mai comercial se vinde si artistii vor sa vanda...deci marea majoritate fac muzica de cacao
sus
BeautyOfPain

Guest

-



scris pe 7 aug 2004 01:08 de BeautyOfPain

Va inselati daca spuneti ca in tzara noastra rocku` e pe cale de disparitie. Este un stil total aparte ce nu poate disparea nici acum si nici peste `enjpe ani.
Cat despre trupele din Romania, aveti dreptate, doar daca priviti partea industriala. Partea undergroun`ului din Romania se tine ft bine pe picioare si avem trupe MAI MULT decat cunoscute peste hotare, dar bineinteles, acestea nu sunt cunoscute in tzara decat de cei ce asculta stilul
In Romania sunt o groaza de adolescenti derutati care nu asculta decat ce li se ofera si este normal ca societatea sa fie bolnava din moment ce 80% asculta manele si restu de 20% ce mai apuca`.
Cat despre conceptia asta a "satanistilor"...este si ft adevarata.
Iar satanismu` si Wicka e mai mult decat raspandita in Romania asa ca pe buna dreptate ii inteleg si pe oameni aia...care atunci cand vad pe unu` plin de tatuaje si piercing`uri, sa`si ia copilu` de mana sa`l acopere la ochi si sa`ti urele`n urechi "piei satana" (de obicei faza e completa cand ai vreun` tricou cu Cradle)
Dar acum ca mi`am exprimat si eu parerea ...sunt tare curioasa...care vine` la Nightwish?
(cei care vor sa sara pe Tuomas Holopainen sa`mi zica...facem vreo echipa)
sus
Pickhammer

Newbie
9 mesaje

Re: -



scris pe 7 aug 2004 15:53 de Pickhammer

sunt tare curioasa...care vine` la Nightwish?
(cei care vor sa sara pe Tuomas Holopainen sa`mi zica...facem vreo echipa)


Mai eu prefer sa sar pe partea mai feminina a trupei dar daca ma ajuti te ajut si eu
Bani sa am si voi fi acolo!
sus
caut_rockeri

Guest

Re: -



scris pe 16 aug 2004 01:40 de caut_rockeri

Va inselati daca spuneti ca in tzara noastra rocku` e pe cale de disparitie. Este un stil total aparte ce nu poate disparea nici acum si nici peste `enjpe ani.
Cat despre trupele din Romania, aveti dreptate, doar daca priviti partea industriala. Partea undergroun`ului din Romania se tine ft bine pe picioare si avem trupe MAI MULT decat cunoscute peste hotare, dar bineinteles, acestea nu sunt cunoscute in tzara decat de cei ce asculta stilul
In Romania sunt o groaza de adolescenti derutati care nu asculta decat ce li se ofera si este normal ca societatea sa fie bolnava din moment ce 80% asculta manele si restu de 20% ce mai apuca`.
Cat despre conceptia asta a "satanistilor"...este si ft adevarata.
Iar satanismu` si Wicka e mai mult decat raspandita in Romania asa ca pe buna dreptate ii inteleg si pe oameni aia...care atunci cand vad pe unu` plin de tatuaje si piercing`uri, sa`si ia copilu` de mana sa`l acopere la ochi si sa`ti urele`n urechi "piei satana" (de obicei faza e completa cand ai vreun` tricou cu Cradle)
Dar acum ca mi`am exprimat si eu parerea ...sunt tare curioasa...care vine` la Nightwish?
(cei care vor sa sara pe Tuomas Holopainen sa`mi zica...facem vreo echipa)

Si eu vin la concert!Acum am si cu cine...Sper sa ma lase mama pana la urma ca altfel ii sparg fatau!Nu cred ca pe ala daca il vede cineva si cu piercinguri isi face cruce daca il mai si vede cu tricou Cradle of Fitlh ca n-a auzit omu' prost de formatia aia!Eu am auzit de ea, ba chiar am si ascultat-o!Un fan Cradle of Filth n-ar purta piercinguri!Piercinguri poarta aia care de obicei asculta rock alternative sa para mai fiorosi si mai moderni...Metalistii si in special blackerii nu mai au nevoie de asa ceva sa para fiorosi.Eu am vazut o gramada de blackeri care nu erau imbracati decat in blugi si intr-un tricou din ala si aveau parul lung, de obicei cret si saten dar am vazut si bruneti dar nu e o regula.Un blacker care se respecta nu se umple de cercei si nici un om , in general, doar ca sa para mai dur decat este.Un om normal ar trebui sa se accepte asa cum e.Biletul pentru concert de ce categorie il luati?Eu il iau de categoria 1=1 000 000 lei+banii de taxe postale ca l-am comandat prin internet ca eu sunt din provinicie= din Mangalia.Mai usor cu saritu' ca ne dau aia afara .Si tie iti place de Tuomas?Misto gagiu'!Dar de Yukka Nevolainen,alias bateristul, ce zici?Are ochi albastrii desi ma indoiesc sa fie ai lui.As face eu o poza cu ei sa am amintire dar nu cred ca o sa stea ei de asa ceva si as incerca sa-i ating sa simt daca-s adevarati.Am auzit ca-n unele tari au anulat concertele pentru ca nu au putut trece granita din cauza faptului ca nu le-au acceptat vizele.Sper ca n-o sa anuleze concertul de la noi pentru ca eu n-am chef sa stau in Bucuresti cateva zile plocon pe capul sora-mii doar pentru concertul lor de unde o sa am bilet de 1000 000 lei valoare,si dupa ce ca am sa ma invoiesc de la scoala pentru ca spectacolul cade vineri!
sus
Losphoron

Guest

Re: Re: -



scris pe 16 aug 2004 03:03 de Losphoron

Hello!!Bun Thread )
Eu sunt Fan Iron Maiden in special dar ascult Axel rudi pell,Senteced,lake of tears,Nightwish,Hammerfall,Gammaray etc...si Vanghelis care nu are leg cu rock-ul.....Eu sunt din Constanta si nu cred sa fii auzit in 5 ani de zile 1 masina cu muzica rock trecand pe langa mine..Ia uitati-va la unii care se imbata si incep sa fredoneze costi costita ...e muzica de pahar si de 'suferintza'....Suferintza si nefericirea este mult mai puternica daca stii sa o simti in versuri gen Celelalte cuvinte --pasare de plumb,Nightwish....Auziti ia luati cateva gagici sau gagii dupa strada si intreaba-i daca au auzit macar de Sentenced.....eu nu cred....Din fericire eu am prins gustul rock-ului in special de MAiden cand am jucat Carmagedon 2 ....Bestial sountrack-u facut de ei ptr joc....Am mai jucat q1 cu Nine Inch Nails....si de atunci numa 99% rock si restul Vanghelis si muzica ambientala gen Doom,UT...lalal..Glad to see a good thread )
sus
Tuuli

Guest

Topic Reply



scris pe 19 aug 2004 13:35 de Tuuli

Jukka Nevalainen il cheama pe baterist, bai! E preferatul meu [ ca deh, baterist la baterist trage ]. Sa fiu si ontopic: rock-ul romanesc nu e pe moarte, dar pe scenele din toata tara sunt in majoritate niste morti. Pe langa trupele underground care scot albume [ Negura Bunget, Magica s.a. ], exista o gramada de trupe de adolescenti care canta din placere. Cred ca sunt putine liceele din mediul urban care nu au o mica trupa care se aduna la niste repetitii din cand in cand. Fanii rock/metal cresc vizibil, chiar daca multi incep cu Linkin Park [ care btw pt mine e NuMetal toata ziua, nu-mi pasa ce zic toti ].
sus
Blitzkrieg

Newbie
4 mesaje

Re: Re: -



scris pe 7 dec 2004 22:34 de Blitzkrieg

Sal !
in ro nu sunt rockeri pt ca muzica rock e muzica scumpa si manelele sunt ieftine
in legatura cu oamenii care spun ca rockerii is satanisti, ii o problema
si mie mi sa intamplat lucrul acesta
CU TOATE ca nu am cercel, nu fumez etc. ce daca am un tricou cu metallica ?? nu inseamna cas satanist
si nu conteaza catzi rockeri sunt in romania , conteaza ca sunt and we are not alone
sus
behemoth89ro

Senior member
91 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 8 dec 2004 22:28 de behemoth89ro

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!

da bine nae....in romania nu sunt formatii bune? Negura Bunget, Vokodlok, Agathodaimon, Luna Amara, Taine, Trooper, Travka, GOD, Vena Cava, RUG, Bucovina si multe alte trupe ce dracu' sunt? si credema ca fac muzica mai buna decat formatiile enumerate de tine.
no offense
si de unde ai auzit ca rockerii is pe moarte ? las' ca vine generatia de pokemoni indopata cu SOAD si Rammstein, iar de Floyd, Sabbath & co. no sa dati nici un kkt, va fi o muzica de kkt, invechita pentru voi. rockeri sunt asa cum au fost mereu, si vor mai fi
sa sti cas bune formatiile ca PIO sau LP pt. initierea in "tainele rockului"
sus
oceansoul

Senior member
94 mesaje

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 9 dec 2004 20:10 de oceansoul

lasa mey k "gasca trupelor antice" va rezista mult si bine asa cum a rezistat si pana acu.chiar daca numarul ascultatorilor o sa scada ingrijorator...ma intreb catzi o sa mai asculte peste 20 de ani floyd...

sus
h0tti3

Guest

Re: Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 22 ian 2005 20:08 de h0tti3

pey eu nu cred k rockul e p moarte...din contra..eu cred k "rockeri" sunt in floare...dc tot mai multe trupe abordeaza un un gen mai agresiv????
eu cred k rockerii adevaratzi sunt prin baruri/bodegi asc muzik d klitate si havin' a good time! si dak iesi p strada...tot manelistii se iau d rockeri..asa k mai bine stau la masa aia cu naveta d bere p masa asc muzik d klitate si la o barfa mik despre muzik d kkt din romania
trupele d genu PIO ar trebui sa dispara!!! c imi place..asik sunt buni kt d kt da' mai au d inv..sunt implant pt refuz, emil...poate k mai sunt da' nu-mi vin in minte...
asha k fratzilor...romania e in floare!!!!....NOT...poate dak noi kre mai stim kte ceva despre klitate si bun gust o sa ii inv p copii nostri d muzik buna...in vreo kteva decenii se va ajunge la o romanie cu nivel d cultura ceva mai ridikt..poate chiar la mediu..si ne ridikm d la -25d km d sub pamant...
take care
sus
mcoseru

Senior member
70 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 24 feb 2005 20:47 de mcoseru

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!
Sa itzi zic o chestie despre manele sau poate mai multe chestii: 1- Manelele te distrug psihic. Asta poate fi ori motivul ori cauza poporului asta care a ajuns in halul in care se vede. persoane care fura copii care ii drogheaza care fac filme porno ilegale care distrug Romania. aceste pers sunt reprezentate de catre muz pe care o asc. de ex o pers care asc mai multe genuri de muz este o pers curioasa care vrea sa experimenteze muzik si sa vada intr-un final pe ce vrea sa se axeze. manelistii au asc toata viatza (poate gresesc) manele si s-au invatzat cu genul asta de muz. cand asc o mel la inceput poate nu itzi place dar dak o asc de multe ori o sa fi innebunit dupa ea. ce auzim noi la fiekre chiosc de casete audio so CD-uri??? dap manele. dak nu s-ar mai vinde muz asta nu ar mai asc nimeni. nu pt ca nu se vinde ci pt ca nu mai e cunoscuta. oameni in general au un instinct de turma. unde se duce unu se duce si altu si tot asa.2- manelistii au o impresie proasta despre rockerii. de ce??? pt ca ce au auzit ei de rockeri e ca sunt satanisti. si care e faza?? asta e credintza lor. ei ne mai cred nespalatzi. habar nu am de unde le-a venit ideea asta. in principiu oamenii se tem de ceea ce nu cunosc de aceea ei se tem de rockeri nu st ce facem noi intre timp ce asc rock. unii cred ca noi chemam demoni sau alte chestii nu se stie dar se stie ca nu totzi fac asta ar fi o coincidentza prea mare + cinosc pers care nu fac asta.
sus
Strid3r

Veteran member
195 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 25 feb 2005 01:09 de Strid3r

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!



Vrei sa`ti spun de ce rockerii sunt pe moarte ... ? Pentru ca in momentul in care a aparut moda cu rock`ul toti desteptii s`au grabit sa, chipurile, accepte rock`ul ca mod de viata, pentru a iesi in evidenta. Pentru ca prea putini din nr total de astfel de persoane au facut`o din placere. Si uite asa, incet-incet a devenit un curent. Dar ce`i val, ca valul trece ... asa ca, dupa trecerea acestui val(care a inceput deja sa treaca) vor ramane numai adevaratii rockeri ... parerea mea !



sus
blondyN

Newbie
14 mesaje

Re: D c in Romania rockerii sunt pe moarte?



scris pe 25 feb 2005 21:52 de blondyN

D c in Romania nu sunt rockeri shi chiar dak sunt (ma refer la formatzii aici) copiaza pe Linkin Park sau restu`?Chiar tre` sa fim un popor de manelishti?Eu personal nu am nimic cu ei da ma enerveaza k se iau de rockeri!De` ce sa-i faci tiganu (taranu) tot tigan ramane!Exista cineva in toata Romania noastra scumpa kre sa fi auzit de System of a down,Incubus,Ramstein sau Mettalica?__makr atat!!!







mey...imi place rockul...am numai'friends rockeri(aproape)apropo sistem of a down iz cooL....shi imp e sa fie cativa'dek delok..mai bine temete sa nu dispara(chiar dak nu prea cred)yo din contra cred....rockerii revin la viatza...si asta ma ridica shi pe yo
p.s:iz noua pe'aici asa ca sry dak zik,fak,stuf si nu va convine unora
sus
Pagina: 1 2 3 4 ... 9 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

129 vizitatori si 0 membri acum pe site