www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > 666

Pagina: 1 2 3 4 5 inapoi | inainte

Guest

Guest

Re: bbb



scris pe 4 feb 2009 01:30 de Guest

Da..da...cum sa nu... preotii aia care ascund in Vatican scrieri importante, preotii aia care au rescris Biblia ca sa poata domni peste prostime, preotii aia care au omorat mii de oameni pe timpul inchizitiilor, preotii aia care au trimis copii sa lupte, sa moara pentru "cauza sfanta". Am impresia ca de fapt ei sunt reprezentantii Antihristului... V-a orbit religia ca sa uitati de adevar... Trist.


Fiule,nu huli Numele Domnului in desert!Cine poate stii care este Adevarul,Lumina si Viata?Tu?!?
Inchizitia a facut mult,mult rau...dar si imperiile cuceritoare,marile razboaie...purtate de oameni!...cum iti explici minunile contemporane,care nu au fost nici falsuri,dar nici n-au putut primi o explicatie logica ?Spune,tu,cel care ai raspunsuri la toate!
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: bbb



scris pe 4 feb 2009 02:26 de easycom



Fiule,nu huli Numele Domnului in desert!Cine poate stii care este Adevarul,Lumina si Viata?Tu?!?
Inchizitia a facut mult,mult rau...dar si imperiile cuceritoare,marile razboaie...purtate de oameni!...cum iti explici minunile contemporane,care nu au fost nici falsuri,dar nici n-au putut primi o explicatie logica ?Spune,tu,cel care ai raspunsuri la toate!


Nici macar n-ai inteles ce am zis... Si, apropo... adevarul, lumina si viata sunt acelasi lucru, exprimat prin 3 cuvinte diferite. Ia gandeste-te un pic... Am zis eu undeva ca nu exista o forta mai puternica ca si noi, am hulit eu acel "Dumnezeu" in desert??? Nu cred... am dat cu parul doar in religiozitatea voastra oarba care a facut mai mult rau decat bine. Sau crezi ca am ajuns sa nu mai fac diferenta intre bine si rau...?
sus
Boogeyman

Expert member
560 mesaje

Trebuie testat !



scris pe 5 feb 2009 06:19 de Boogeyman

O sa-mi fac o ferma cu 666 de oi pe 666 de mp cu 666 de scanduri la gard si-o sa va zic daca am sa am oi posedate sau nu!

Acu vorbind serios cand eram mic nu credeam nici in fantome! acu e greu de zis! pe zi ce trece ajung sa cred si in deja_vu-uri! Stiti voi senzatia aia cum ca lucrul asta sa mai intamplat nus cand sau ca l-am visat dinainte! La mine nici o intamplare nefericita nu a venit fara vreaun deja vu Dar sa revenim on topic! Da cred in 666 si in steaua in 5 colturi si in satan ! Cred in existentele lor! Pentru ca asa cum Dumnezeu are semnele lui (crucea icoane, agheazma) asa si diavolul le are pe ale lui! 666 poate fi unul din ele!

Si semnele de circulatie au puteri malefice la fel ca si alcoolul ) a se vedea in filmuletele de mai jos )
http://youtube.com/watch?v=XyGlZ3LbkgU

http://youtube.com/watch?v=o-wLGuhBjS4 (asta e posedat rau =)) )


Editat de Boogeyman pe 5 feb 2009 06:21
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: Trebuie testat !



scris pe 5 feb 2009 23:05 de newfannny

666 ? da asa o fi k prea multi iii zice cu foc vb mea
sus
pinkgirl

Newbie
14 mesaje

Re: Trebuie testat !



scris pe 21 feb 2009 16:14 de pinkgirl

Intra si tu daca vrei sa afli ceva interesant dar infricosator http://verichip.xhost.ro/ totul despre cipuri ,"666",apocalipsa si antihrist...
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: Trebuie testat !



scris pe 21 feb 2009 19:50 de newfannny

Intra si tu daca vrei sa afli ceva interesant dar infricosator http://verichip.xhost.ro/ totul despre cipuri ,"666",apocalipsa si antihrist...









astea is prostii unde va e credinta ???????????????
sus
Guest

Guest

Crede si NU cerceta?!



scris pe 22 feb 2009 00:55 de Guest



Nici macar n-ai inteles ce am zis... Si, apropo... adevarul, lumina si viata sunt acelasi lucru, exprimat prin 3 cuvinte diferite. Ia gandeste-te un pic... Am zis eu undeva ca nu exista o forta mai puternica ca si noi, am hulit eu acel "Dumnezeu" in desert??? Nu cred... am dat cu parul doar in religiozitatea voastra oarba care a facut mai mult rau decat bine. Sau crezi ca am ajuns sa nu mai fac diferenta intre bine si rau...?


Pana la urma,in ce crezi ?
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: Crede si NU cerceta?!



scris pe 22 feb 2009 01:20 de newfannny



Pana la urma,in ce crezi ?










ce ai tu cu religia nostra ?
ma rog fiecare crede in ce vrea "yo" cred in DUMNEZEU si atat
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: 666



scris pe 6 mar 2009 03:54 de DjTom



Ati vazut ce se intampla cu Noul pasaport electro-bionic european si ce scandal cu proteste publice s-au facut zilele acestea in Romania ?


Ce parere aveti despre cei care au "the number of the beast" la masina sau la telefon ?...
Simpla coincidenta sau intentie rauvoitoare ? !
Eu nu mi-as pune si n-as folosi asa ceva ...dar la unii le place(chiar pe-aici !)...dar e treaba lor...
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: 666



scris pe 6 mar 2009 09:54 de easycom



Ce parere aveti despre cei care au "the number of the beast" la masina sau la telefon ?...
Simpla coincidenta sau intentie rauvoitoare ? !
Eu nu mi-as pune si n-as folosi asa ceva ...dar la unii le place(chiar pe-aici !)...dar e treaba lor...


E doar un numar, damn it...
Cine-i obsedat de numarul asta, ar trebui sa nu mai cumpere nici un produs pe care este afisat codul de bare, cu alte cuvinte sa se ascunda intr-un barlog prin munti si sa mance frunze de copaci crescuti de el, in haine din blana de capra, si sa bea apa din izvor sau din baltile dupa ploaie. 666 poate bine merci sa fie si 999 si 06 06 06 sau 29A (in hexadecimal), 00000110 00000110 00000110 sau 1010011010 (in binar). Ar fi bine sa va ocupati de chestii reale, care chiar au importanta in viata asta, scurta si grea, in loc sa va roadeti unghiile din cauza a niste numere despre care a hotarat religia ca-s "evil".
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: 666



scris pe 7 mar 2009 03:17 de DjTom



E doar un numar, damn it...
Cine-i obsedat de numarul asta, ar trebui sa nu mai cumpere nici un produs pe care este afisat codul de bare, cu alte cuvinte sa se ascunda intr-un barlog prin munti si sa mance frunze de copaci crescuti de el, in haine din blana de capra, si sa bea apa din izvor sau din baltile dupa ploaie. 666 poate bine merci sa fie si 999 si 06 06 06 sau 29A (in hexadecimal), 00000110 00000110 00000110 sau 1010011010 (in binar). Ar fi bine sa va ocupati de chestii reale, care chiar au importanta in viata asta, scurta si grea, in loc sa va roadeti unghiile din cauza a niste numere despre care a hotarat religia ca-s "evil".


Asa o fi !?...
Din pacate suntem victimele "misticismului informational si conventional"...multe elemente, reguli si constrangeri din lumea si viata noastra sunt asa cum sunt pt ca asa a hotarat cineva,undeva,candva !
Aproape totul este relativ,adica lucrurile nu sunt chiar ceea ce par a fi...asa este firea si constiinta Omului, plina de resentimente,tabuuri si superstitii...cateva dintre elementele care ne deosebesc de animale !
Ne pierdem timpul si viata cu tot felul de nimicuri,tipicuri si clisee...amagiti si dezinformati cu bunastiinta de catre cei ce conduc...neglijand tocmai aspectele esentiale ale vietii si adevaratele traditii !
Pana aici cred ca avem un punct de vedere comun...de-aici incolo drumurile si convingerile noastre sunt diferite,penduland intre gnostic si agnostic ...
Numai ca cine poate sti care este adevarul,macar relativ ?...Cum explicam inexplicabilul ?
Politica si religia au incercat sa gaseasca(sau sa ascunda ?)un posibil raspuns la toate aceste probleme...sunt destule carti care incearca sa desluseasca raspunsuri la intrebari fara raspuns !
Lumea nu se imparte doar in bine si rau,pesimistii o vad doar in negru si alb...dar ce ne facem cu miile nuante de gri ? Optimistii o vad in roz iar inteleptii "full color"...
Optimistii Inteleptii


Editat de DjTom pe 7 mar 2009 03:23
sus
mihai_1991

Senior member
60 mesaje

Re: 666



scris pe 16 apr 2009 10:07 de mihai_1991

666 poate fi regasit, este materializat in isteria chipurilor, astfel incat BOR sa isi faca reclama propriului cult.A, mai este o superstitie.Aberanta, precum toate celelalte.
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 15 mai 2009 17:24 de Guest

Oameni buni , cititi aici si uitati de superstitia asta !Oricum nu va obliga nimeni sa va luati pasapoarte de-alea . Si app : cipul este in pasaport , nu va baga nimeni pe vena cipuri , cum cred unii . Daca si Mai Marii Bisericii Ortodoxe Romane (BOR) sunt de acord ca nu e nimic , nu trebuie sa va mai speriati ! Important este sa credeti in Dumnezeu , ca si pana acum ! Daca nu ma credeti , cititi articolele astea si linistiti-va . Habar n'aveti cat de speriata eram eu inainte sa citesc asta !

http://www.gandul.info/actualitatea/sfantul-sinod-nu-l-a-gasit-pe-dracu-in-pasapoartele-biometrice.html?3927;4001020

http://www.click.ro/actualitate/gyorgy-frunda-nu-e-nici-un-drac-in-pasaportul-666
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 15 mai 2009 17:27 de Guest

http://www.gandul.info/actualitatea/sfantul-sinod-nu-l-a-gasit-pe-dracu-in-pasapoartele-biometrice.html?3927:4001020

Daca primul link nu merge doar cu un click pe el , dati copu paste pe el !
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 2 feb 2010 02:10 de Guest



Editat de Puggy pe 2 feb 2010 11:42
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: 666



scris pe 2 feb 2010 11:41 de Puggy

sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 666



scris pe 2 feb 2010 17:13 de nicol1973

sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: 666



scris pe 3 feb 2010 01:56 de easycom

Evil exists... De ce n-ar lua diferite forme, de ex o cifra specifica, un text muzical, etc? Uneori si voi sunteti prea "narrow-minded". Ma intreb cum de mai credeti ca exista planeta Pluto? Ati fost acolo, ati vazut-o? Nu zic sa credeti totul, dar macar nu negati imediat orice... Intotdeauna exista o posibilitate ca ceva sa fie adevarat sau sa nu fie...

Editat de easycom pe 3 feb 2010 01:57
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 03:48 de newfannny

cele 666 de peceti .
dintre care doar 66 trebuiesc rupte de lilith , iar cand ultima dintre ele va fi rupta lucifer se va ridica din adancuri din iad..atunci va fi o parte din apocalipsa..........ptr ca pana sa fie procesul in sine al apocalipsei urmeaza faza cu cei 4 calareti : razboiul , foamea , ciuma si moartea.....apoi urmeaza partea finala din apocalipsa........mai cititi si voi BIBLIA si veti afla mai multe si alte carti legate de acest subiect
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 03:52 de newfannny

imi pare sincer rau ca s-a facut aceasta remarcare pana si la stiri la tv
cu inundatiile astea debitul dunarii era intr-un timp
666 de cm.......
iar eu am tras o mica concluzie ..aceasta cifra nu e din intamplare mai ales in tara noastra aceste inundatii au fost o mica replica a ceea ce va urma in urmatorii 2 ani o versiune nesemnificativa a popopului atat de neimportanta incat o poti considera o simpla ploaie pe langa ce va urma
asa ca daca oamenii nu mai au credinta sa lupte in cer si apoi pe pamanat vor pierde si se va instala haosul pe pamanat acum puteti sa ma luati la injuraturi sau ce vreti voi insa sa nu imi spuneti ca nu am avut dreptate atunci cand veti intra pe acest site la acest topic exact peste 2 ani
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: Eu stiu ce este.....



scris pe 9 iul 2010 03:58 de newfannny

apoi de 666 cate "legende" nu-s
1. 6=rau
66=foarte rau
666=raul dus la extrem
2. numarul biestiei (diavolului)
3. logoul satanismului
4. Cand Nero a murit, in biblia crestina a fost scris ca un om cu coarne se va ridica la a II-a judecata,atunci cand oamenii nu vor mai avea nume ci vor avea numere , iar acest om va avea numarul/numele 666.
si mai sant cateva da nu-mi trec prin cap acu'

cv cu acele pasapoarte biometrice............
ca oamenii vor fi identificati dupa cifre nu dupa nume ?????????
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 04:00 de newfannny




am auzit si yo asta...apropo de citatu din biblie nu suntem noi in masura sa interpretam biblia,au incercat altzii mai desteptzi si n-au reusitsau poate totushi biblia e un argument in plus "masluit" de preotzime k omu sa creada in cva...adevarul e omul a avut intotdeauna nevoie sa creada in cva c nu poate vdea,la fel si cu nr asta tre sa-i frica de cva c nu intelege in totalitate........nr lu maica-mea d fix incepe cu 666 pur si simplu pt ca asta e prefixul zonei,asta inseamna ca tre sa-si schimbe nr?nu cred

oricine poate sa inteleaga ce scrie in BIBLIE insa e clar scrie putin codat acolo ,,,,,eu dorm cu BIBLIA la cap o mai citesc din cand in cand si clar trebuie sa fii foarte atent la ce scrie acolo ca sa intelegi ce scrie
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 17:02 de x_angel_of_death

e normal sa fie greu de inteles, dar asta datorita faptului ca in timp marii "sfintisori" au mai modificat, chiar au eliminat anumite paragrafe.
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 19:00 de Puggy

sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 19:13 de x_angel_of_death

chiar, ai dreptate
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 666



scris pe 9 iul 2010 22:59 de cispa

666 ? Cine a inventat toata tampenia asta ? Pai cine altii decat mai marii bisericii. Eu nu cred in prostia asta, ce treaba are forta care a creat si guverneaza universul(sa-i spunem dumnezeu, desi in biblie este numit in mai multe feluri), cu niste biete numere , care sunt create de oameni ? Sa dam un mic ex: am cumparat un planta de interior in data de 19, care are 123 de frunzulite, 24 de bobocei si e intr-un ghiveci cu 5oo grame de compost. Am adunat toate numerele corespondente, si.....vai, stupoare ! Asta e planta diavolului, drace, ce-am facut, am bagat pe Satan in casa. Solutia? Am ars planta.
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: 666



scris pe 10 iul 2010 13:12 de x_angel_of_death

sper ca ai ingropat cenusa
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 666



scris pe 10 iul 2010 17:56 de cispa

sper ca ai ingropat cenusa
Ceeeeeeeeeeeeee? Am dus-o la popa sa-i citeasca si sa o tamaieze
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 666



scris pe 5 aug 2010 17:03 de newfannny

offfffffffffff

Editat de newfannny pe 5 aug 2010 17:04
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 666



scris pe 5 aug 2010 17:03 de newfannny

sus
Pagina: 1 2 3 4 5 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

122 vizitatori si 0 membri acum pe site