www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > 666

Pagina: 1 2 3 4 5 inapoi | inainte

maditza

Expert member
873 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 1 mai 2007 00:02 de maditza


Sincer nu m-am uitat din mai multe motive...pentru ca nu am filmul...pentru ca nu l-am cautat...pentru ca eram ocupat cand la dat la cinema...si mai ales pentru ca mi se pare o mare aberatie...desi n-am vazut nimic din el...pur si simplu nu cred in vre-o putere a acestui numar...
.....nu k ar avea cine stie ce putere acest numar....nu mam referit la asta.....dar e destul de bun ca film....ji dat fiind k este vorba de 666 pe aicea...de sa nu'l mentionez...??
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 1 mai 2007 00:26 de bcr1989

.....nu k ar avea cine stie ce putere acest numar....nu mam referit la asta.....dar e destul de bun ca film....ji dat fiind k este vorba de 666 pe aicea...de sa nu'l mentionez...??

Poate am sa ma uit...desi in ultima vreme s-au adunat cam multe filme care am zis ca vreau sa ma uit si nu mai am timp...
sus
maditza

Expert member
873 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11



scris pe 1 mai 2007 00:28 de maditza


Poate am sa ma uit...desi in ultima vreme s-au adunat cam multe filme care am zis ca vreau sa ma uit si nu mai am timp...
.....ehh o sa'l vezi intr'o buna zi .....
sus
Ema

Guest

Google it!



scris pe 1 mai 2007 04:59 de Ema

http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=44169
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Google it!



scris pe 1 mai 2007 17:09 de bcr1989


sincer sa fiu...tot aberatii mi se par...
sus
Ema

Guest

Re: Re: Google it!



scris pe 1 mai 2007 18:19 de Ema


sincer sa fiu...tot aberatii mi se par...


Asta era dovada la ceea ce am zis eu mai devreme...
Aberatii sau nu, eu nu cred ca e vorba de vre-o "personalitate" intalnita pana acum... nu cred ca e Nero, nici alti cezari... nici Hitler!

Faza cu codul de bare o stiati?
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: 666



scris pe 7 iul 2007 23:30 de bcr1989



o7.07.2007 atunci toate bateriile 777 vor exploda =))

Today is The Day

noroc ca n-am astfel de baterii...
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: Re: Re: Google it!



scris pe 9 iul 2007 12:59 de ANDERS



Asta era dovada la ceea ce am zis eu mai devreme...
Aberatii sau nu, eu nu cred ca e vorba de vre-o "personalitate" intalnita pana acum... nu cred ca e Nero, nici alti cezari... nici Hitler!

Faza cu codul de bare o stiati?
Da,dar nu e valabil in fiecare caz.Deci....nu e acest lucru....asa si Papa are suma literelor 666....unde mai pui ca a rostit hule si orbe mari de-a lungul timpului!
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 9 iul 2007 14:35 de 2peu


Today is The Day

noroc ca n-am astfel de baterii...


asa cum a fost si faza cu 06.06,2006 adik o tampenie... asa este si faza cu 07.07.2007

=))
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 9 iul 2007 14:37 de bcr1989



asa cum a fost si faza cu 06.06,2006 adik o tampenie... asa este si faza cu 07.07.2007

=))

pai eu de la tine stiu de faza cu bateriile...e o tampenie dar e amuzant...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 9 iul 2007 14:50 de 2peu


pai eu de la tine stiu de faza cu bateriile...e o tampenie dar e amuzant...


stiu k de la mine, stiu k e amuzant chiar dak e o tampenie, dar vroiam sa subliniez k 666 e o tampenie :P

ai vazut documentarele d p national geografic? nenea ala cand a scris apocalipsa se referea la un viitor apropiat . acele scrieri erau de asa natura incat sa fie intelese de "gasca" lui... acei evrei persecutati de romani. iar ce zicea el acolo se mai referea si la imperiul roman, nero si alte chestii din acele timpuri. deci nu are nicio relevanta in prezent sau in viitor. dak ceva rau se intampla pe aceasta planeta , se intampla datorita oamenilor si datorita cursului firesc al naturii.

parerea mea... si nu numai :P
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 10 iul 2007 13:53 de ANDERS



stiu k de la mine, stiu k e amuzant chiar dak e o tampenie, dar vroiam sa subliniez k 666 e o tampenie :P

ai vazut documentarele d p national geografic? nenea ala cand a scris apocalipsa se referea la un viitor apropiat . acele scrieri erau de asa natura incat sa fie intelese de "gasca" lui... acei evrei persecutati de romani. iar ce zicea el acolo se mai referea si la imperiul roman, nero si alte chestii din acele timpuri. deci nu are nicio relevanta in prezent sau in viitor. dak ceva rau se intampla pe aceasta planeta , se intampla datorita oamenilor si datorita cursului firesc al naturii.

parerea mea... si nu numai :P
Am vazut si eu documentarul,dar oamenii care l-au realizat sunt de alte orientari si in plus nu a fost imparatul Nero cel mai mare dusman al crestinilor,sa nu uitam ca in Roma Pavel a incununat un mare succes in vestirea Domnului.In plus Nero nu a supravietuit injunghierii asa ca se contrazice cu Apocalipsa si cu spunerile lor,de fapt si ei precizeaza lucrul acesta.Documentarul este facut de sceptici sub autoritatea unei alte orientari.
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 10 iul 2007 19:29 de 2peu

Am vazut si eu documentarul,dar oamenii care l-au realizat sunt de alte orientari si in plus nu a fost imparatul Nero cel mai mare dusman al crestinilor,sa nu uitam ca in Roma Pavel a incununat un mare succes in vestirea Domnului.In plus Nero nu a supravietuit injunghierii asa ca se contrazice cu Apocalipsa si cu spunerile lor,de fapt si ei precizeaza lucrul acesta.Documentarul este facut de sceptici sub autoritatea unei alte orientari.


esti atat de previzibil...
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

bbb



scris pe 11 iul 2007 10:15 de ANDERS



esti atat de previzibil...
Nu cred!
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: bbb



scris pe 11 iul 2007 15:49 de 2peu

Nu cred!


nici nu trebuie sa crezi... te cunosti mult mai bine si stii cum esti. eu doar imi spuneam opinia...
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: Re: bbb



scris pe 11 iul 2007 15:54 de newfannny



nici nu trebuie sa crezi... te cunosti mult mai bine si stii cum esti. eu doar imi spuneam opinia...


de fapt cred ca s-a cam scris mult of topic pe aici
in privinta subiectululi. cu 666. exista fel si fel de mituri in aceasta privinta. am auzit una acum recent.m-am uitat la un film"printul intunecat"unde este vorba despre viata lui VLAD TEPES(DRACULA)cica el ar fi fost anticristul. si ca la nasterea lui din icoana Maicii Domnului cureau lacrimi de sange.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: bbb



scris pe 11 iul 2007 19:30 de bcr1989



de fapt cred ca s-a cam scris mult of topic pe aici
in privinta subiectululi. cu 666. exista fel si fel de mituri in aceasta privinta. am auzit una acum recent.m-am uitat la un film"printul intunecat"unde este vorba despre viata lui VLAD TEPES(DRACULA)cica el ar fi fost anticristul. si ca la nasterea lui din icoana Maicii Domnului cureau lacrimi de sange.

prostii...toata povestea cu Vlad Tepes nu exista decat pentru straini...la noi in tara nimeni nu crede asta...dar americanii traiesc cu impresia ca la noi toti se tem de dracula...auzi...Vlad Tepes din Transilvania...Vlad Tepes nici macar nu a domnit in Transilvania
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

.....



scris pe 21 sep 2007 08:03 de ANDERS


prostii...toata povestea cu Vlad Tepes nu exista decat pentru straini...la noi in tara nimeni nu crede asta...dar americanii traiesc cu impresia ca la noi toti se tem de dracula...auzi...Vlad Tepes din Transilvania...Vlad Tepes nici macar nu a domnit in Transilvania
Nu a domnit,dar s-a nascut in Transilvania la Sighisoara....de aceea.....
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 29 ian 2009 10:26 de Guest

Preotii spun adevaru ,sai credeti ca ei sunt salvarea oamenilor de la apocalipsa.
sus
Guest

Guest

Re: bbb



scris pe 29 ian 2009 10:34 de Guest


prostii...toata povestea cu Vlad Tepes nu exista decat pentru straini...la noi in tara nimeni nu crede asta...dar americanii traiesc cu impresia ca la noi toti se tem de dracula...auzi...Vlad Tepes din Transilvania...Vlad Tepes nici macar nu a domnit in Transilvania



Este scris in biblie tot despre apocalipsa si de antihrist.
Va rog sa va duceti la parintele Iustin Parvu sa va spuna el ce inseamna antihrist.
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: bbb



scris pe 29 ian 2009 13:00 de easycom

Da..da...cum sa nu... preotii aia care ascund in Vatican scrieri importante, preotii aia care au rescris Biblia ca sa poata domni peste prostime, preotii aia care au omorat mii de oameni pe timpul inchizitiilor, preotii aia care au trimis copii sa lupte, sa moara pentru "cauza sfanta". Am impresia ca de fapt ei sunt reprezentantii Antihristului... V-a orbit religia ca sa uitati de adevar... Trist.
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 29 ian 2009 22:06 de Guest

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?


Nr de la masina lu Pitzy sau un mare kkt !?...
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 30 ian 2009 13:24 de Guest

06.06.2006
EU NU CRED CA ESTE VORBA DE O GLUMA PT CA LUCRURILE DEVIN PREA IN SERIOS SI CEEA CE SE INTAMPLA PE ACEST PAMANT NU ESTE CEVA NORMAL
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: 666



scris pe 30 ian 2009 13:33 de easycom

EU NU CRED CA ESTE VORBA DE O GLUMA PT CA LUCRURILE DEVIN PREA IN SERIOS SI CEEA CE SE INTAMPLA PE ACEST PAMANT NU ESTE CEVA NORMAL


Zi-mi si mie ce e asa de serios fata de acum 3000 de ani...?
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 1 feb 2009 23:43 de Guest

..citeste biblia dela inceput pana la sfarsit si crede tot ce vei citi si asfel vei intelege ce simbolizeaza numarul 666!, dar daca nu crezi va fi cu neputinta sa descoperi adevarul. Caci tocmai ea adica biblia a marturisit despre adevar dela inceputul zidirii. Biblia a supravetuit peste generatii intregi si este si astazi ca o lumina in intuneric.

Editat de easycom pe 2 feb 2009 01:15
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: 666



scris pe 2 feb 2009 01:16 de easycom

..citeste biblia dela inceput pana la sfarsit si crede tot ce vei citi si asfel vei intelege ce simbolizeaza numarul 666!, dar daca nu crezi va fi cu neputinta sa descoperi adevarul. Caci tocmai ea adica biblia a marturisit despre adevar dela inceputul zidirii. Biblia a supravetuit peste generatii intregi si este si astazi ca o lumina in intuneric.


Asta e raspunsul tau la intrebarea mea, sau ai zis-o doar asa... in general..?
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 2 feb 2009 03:00 de Guest



Asta e raspunsul tau la intrebarea mea, sau ai zis-o doar asa... in general..?


Ati vazut ce se intampla cu Noul pasaport electro-bionic european si ce scandal cu proteste publice s-au facut zilele acestea in Romania ?
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: 666



scris pe 2 feb 2009 12:37 de easycom



Ati vazut ce se intampla cu Noul pasaport electro-bionic european si ce scandal cu proteste publice s-au facut zilele acestea in Romania ?


Vaaaaai.. si tu vii cu asta...? S-au trezit niste popi ca satana s-a deghizat in pasaport... wow!!! Mai mare prostie nici nu au putut sa debiteze... Si ce crezi ca va face pasaportul ala??? Daca tu crezi ca asta e o noua metoda pentru a te monitoriza oriunde esti, te cam inseli... in momentul in care s-a creat codul binar s-a stiut clar ca va avea niste "efecte secundare"... monitorizare involuntara, si asta prin carduri bancare, telefoane mobile, magazine cu carduri de fidelitate, internet si alte cele. Sau vrei sa zici ca are de-a face cu 666? Toate produsele care au cod de bare contin umarul 666, si uite, inca n-a intrat in nimeni satana, doar pentru ca a mancat biscuiti.
Ma, ati ajuns atat de religiosi incat nici nu va mai obositi sa ganditi. Mai bine ati cauta adevarul, in loc sa va umpleti capul cu religiozitate extremista si fanatica.
sus
Guest

Guest

Re: 666



scris pe 4 feb 2009 01:17 de Guest



Vaaaaai.. si tu vii cu asta...? S-au trezit niste popi ca satana s-a deghizat in pasaport... wow!!! Mai mare prostie nici nu au putut sa debiteze... Si ce crezi ca va face pasaportul ala??? Daca tu crezi ca asta e o noua metoda pentru a te monitoriza oriunde esti, te cam inseli... in momentul in care s-a creat codul binar s-a stiut clar ca va avea niste "efecte secundare"... monitorizare involuntara, si asta prin carduri bancare, telefoane mobile, magazine cu carduri de fidelitate, internet si alte cele. Sau vrei sa zici ca are de-a face cu 666? Toate produsele care au cod de bare contin umarul 666, si uite, inca n-a intrat in nimeni satana, doar pentru ca a mancat biscuiti.
Ma, ati ajuns atat de religiosi incat nici nu va mai obositi sa ganditi. Mai bine ati cauta adevarul, in loc sa va umpleti capul cu religiozitate extremista si fanatica.


Sunt curios in ce crede un "liber-cugetator"eliberat din crestinismul neoprotestant ???
Fortza fie cu tine !
sus
Guest

Guest

Re: bbb



scris pe 4 feb 2009 01:22 de Guest


prostii...toata povestea cu Vlad Tepes nu exista decat pentru straini...la noi in tara nimeni nu crede asta...dar americanii traiesc cu impresia ca la noi toti se tem de dracula...auzi...Vlad Tepes din Transilvania...Vlad Tepes nici macar nu a domnit in Transilvania


Bram Stoker asta o fi fost si el vreun liber-cugetator sau vreun liber-schimbist ?
tre sa recunoastem ca i-a cam mers mintea...dar nu iese fum fara foc !
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

140 vizitatori si 0 membri acum pe site