www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > 666

Pagina: 1 2 3 4 5 inainte

she_rocks

Guest

666



scris pe 30 sep 2004 16:57 de she_rocks

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?
sus
ametzeala

Veteran member
155 mesaje

Re: 666



scris pe 1 oct 2004 20:46 de ametzeala

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?

Nu cred in simbolul asta...e pur si simplu un simbol shi nimik mai mult.Un simbol este inventat tot d oameni deci nush de ce ash crede in asha ceva
sus
she_rocks

Guest

Re: Re: 666



scris pe 4 oct 2004 14:14 de she_rocks


Nu cred in simbolul asta...e pur si simplu un simbol shi nimik mai mult.Un simbol este inventat tot d oameni deci nush de ce ash crede in asha ceva
Eu ma refeream la altceva: ce crezi despre el?Ce crezi ca reprezinta? NU DAK CREZI IN EL!!!
sus
Motan

Expert member
1241 mesaje

Re: Re: Re: 666



scris pe 4 oct 2004 18:40 de Motan

777 = baterii proaste
666 = dreaq
sus
she_rocks

Guest

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 5 oct 2004 13:47 de she_rocks

777 = baterii proaste
666 = dreaq
sus
Termometru

Guest

Eu stiu ce este.....



scris pe 15 oct 2004 20:30 de Termometru

Cred ca este vorba de internet
sus
she_rocks

Guest

Re: Eu stiu ce este.....



scris pe 21 oct 2004 13:53 de she_rocks

Cred ca este vorba de internet
Ce te face sa crezi asta?
sus
behemoth89ro

Senior member
91 mesaje

Re: Re: Eu stiu ce este.....



scris pe 15 nov 2004 17:45 de behemoth89ro

apoi de 666 cate "legende" nu-s
1. 6=rau
66=foarte rau
666=raul dus la extrem
2. numarul biestiei (diavolului)
3. logoul satanismului
4. Cand Nero a murit, in biblia crestina a fost scris ca un om cu coarne se va ridica la a II-a judecata,atunci cand oamenii nu vor mai avea nume ci vor avea numere , iar acest om va avea numarul/numele 666.
si mai sant cateva da nu-mi trec prin cap acu'
sus
Salbatika

Newbie
15 mesaje

Re: Re: Re: Eu stiu ce este.....



scris pe 22 dec 2004 12:36 de Salbatika

666 = cifrele de pe sapka mea
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

666



scris pe 10 ian 2005 15:28 de 2peu

simon says 666....id unui vecin.........h3h3h3.........dap cam asa e ...cica ar vi un nr al diavolului....buhuhu....dar sa va zic ceva defapt este 999....
sus
toma

Senior member
115 mesaje

Re: 666



scris pe 15 mar 2006 23:48 de toma

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?
apocalipsa lui ioan 13:18 "Aici e intelepciunea. Cine are pricepere, sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este: sase sute sase zeci si sase."
sus
Nkara0

Veteran member
495 mesaje

Re: 666



scris pe 16 mar 2006 11:48 de Nkara0

simon says 666....id unui vecin.........h3h3h3.........dap cam asa e ...cica ar vi un nr al diavolului....buhuhu....dar sa va zic ceva defapt este 999....



am auzit si yo asta...apropo de citatu din biblie nu suntem noi in masura sa interpretam biblia,au incercat altzii mai desteptzi si n-au reusitsau poate totushi biblia e un argument in plus "masluit" de preotzime k omu sa creada in cva...adevarul e omul a avut intotdeauna nevoie sa creada in cva c nu poate vdea,la fel si cu nr asta tre sa-i frica de cva c nu intelege in totalitate........nr lu maica-mea d fix incepe cu 666 pur si simplu pt ca asta e prefixul zonei,asta inseamna ca tre sa-si schimbe nr?nu cred
sus
toma

Senior member
115 mesaje

Re: Re: 666



scris pe 16 mar 2006 16:22 de toma




am auzit si yo asta...apropo de citatu din biblie nu suntem noi in masura sa interpretam biblia,au incercat altzii mai desteptzi si n-au reusitsau poate totushi biblia e un argument in plus "masluit" de preotzime k omu sa creada in cva...adevarul e omul a avut intotdeauna nevoie sa creada in cva c nu poate vdea,la fel si cu nr asta tre sa-i frica de cva c nu intelege in totalitate........nr lu maica-mea d fix incepe cu 666 pur si simplu pt ca asta e prefixul zonei,asta inseamna ca tre sa-si schimbe nr?nu cred
eu nu am interpretat in nici un fel,doar am scris versetul ala cu 666.oricum,daca exista cu adevarat acea zeitate numarul asta e un "numar de om" si s-ar putea descifra...cred.deci...repet:daca existenta unui dumnezeu e reala,la fel si versetele din biblie.si nu cred nici eu ca daca ai nr de tel 666 gata...asta e...pana la urma urmei te intrebi mai intai ce e???nu?
sus
qi5000

Veteran member
308 mesaje

Re: 666



scris pe 16 mar 2006 16:25 de qi5000

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?

666=antichrist?????
sus
ralooky

Veteran member
366 mesaje

Re: 666



scris pe 16 mar 2006 18:36 de ralooky

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?


pentru mine 666 e doar un nr si nu cred in simboluri sau superstitii
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: 666



scris pe 16 mar 2006 19:31 de kreator



pentru mine 666 e doar un nr si nu cred in simboluri sau superstitii

La mine e pinul de la mobil...dar este intradevar numarul diavolului...este de fapt un simbol...adica nu conteaza daca le vezi undeva....dar biserica romana zice sa nu se accepte undeva intro chestie sa apara numele 666...sau sa nu spui nimanui acest numar nici macar sa nul pronunti....dar io tot il consider o superstitie idioata..dar care a avut un efect imens...deoarece toata populatia globului stie de el...dar nimeni nu are dovezi sa demonstreze asta.....
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: 666



scris pe 16 mar 2006 19:33 de kreator

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?

dami si mie pe privat idu tau si iti spun io mai exact ce e aia 666
sus
savantu

Senior member
58 mesaje

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 17 mar 2006 00:41 de savantu

777 = baterii proaste
666 = dreaq
tare faza!
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 17 mar 2007 14:21 de bcr1989

777 = baterii proaste
666 = dreaq

mai este si 333 = il apelezi de pe o cartela pre-pay orange si primesti mesaj in care scrie cat credit mai ai...
sus
NEWFANNY

Veteran member
296 mesaje

Re: 666



scris pe 18 mar 2007 13:30 de NEWFANNY

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?
06.06.2006
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: 666



scris pe 18 mar 2007 15:14 de 2peu

06.06.2006


o7.07.2007 atunci toate bateriile 777 vor exploda =))
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: 666



scris pe 18 mar 2007 16:39 de bcr1989



o7.07.2007 atunci toate bateriile 777 vor exploda =))

asta chiar e tare...Foarte probabil sa fie adevarat...mai avem de asteptat 3 luni si jumatate
sus
Avocata

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 18 mar 2007 18:38 de Avocata

sase sasi in sase saci
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 18 mar 2007 19:07 de bcr1989

Mie sincer mi se pare o prostie..ce naiba..sunt doar niste cifre...e doar un numar...cata putere poate avea un numar...eu cred ca apare in Biblie doar ca sa sperie...sa arate ca nu exista doar Dumnezeu...mai exista si o alta parte...sa ii sperie pe oameni pentru a nu renunta la crestinism...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 19 mar 2007 10:45 de 2peu

Mie sincer mi se pare o prostie..ce naiba..sunt doar niste cifre...e doar un numar...cata putere poate avea un numar...eu cred ca apare in Biblie doar ca sa sperie...sa arate ca nu exista doar Dumnezeu...mai exista si o alta parte...sa ii sperie pe oameni pentru a nu renunta la crestinism...


ceva de genu'. ideea e k lucifer dupa ce s-a certat du d-zeu si-a facut gasca lui in care e inclus si acest anticrist (666) am vazut si io niste filme... am citit niste chestii... dar raman la parerea mea. toata chestia asta cu religia e facuta pt a tine in frau masele de indivizi si pt k omul , prin natura lui, are nevoie sa creada in ceva mai puternic decat el.
sus
Adelina

Guest

Re: Re: Re:



scris pe 23 mar 2007 19:30 de Adelina


La mine e pinul de la mobil...dar este intradevar numarul diavolului...este de fapt un simbol...adica nu conteaza daca le vezi undeva....dar biserica romana zice sa nu se accepte undeva intro chestie sa apara numele 666...sau sa nu spui nimanui acest numar nici macar sa nul pronunti....dar io tot il consider o superstitie idioata..dar care a avut un efect imens...deoarece toata populatia globului stie de el...dar nimeni nu are dovezi sa demonstreze asta.....
ba da exista multe marturii ale unor oameni care au avut de sufeirt de pe urma acestui numar!chiar eu stiu pe cineva care a locuit la nr acesta si i-a ars casa,urmand apoi o inlantuire de venimente tragice...
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re:



scris pe 23 mar 2007 19:33 de bcr1989

ba da exista multe marturii ale unor oameni care au avut de sufeirt de pe urma acestui numar!chiar eu stiu pe cineva care a locuit la nr acesta si i-a ars casa,urmand apoi o inlantuire de venimente tragice...

Chiar si asa mie mi se par superstitii...iar daca s-au intamplat o serie de evenimente...acestea eu le numesc coincidente...
sus
Adelina

Guest

Re: Re: Re: Re: Re:



scris pe 23 mar 2007 23:00 de Adelina


Chiar si asa mie mi se par superstitii...iar daca s-au intamplat o serie de evenimente...acestea eu le numesc coincidente...
probabil.nici eu nu cred in superstitii.dara daca exista dovezi.......
sus
Adelina

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 23 mar 2007 23:06 de Adelina



ceva de genu'. ideea e k lucifer dupa ce s-a certat du d-zeu si-a facut gasca lui in care e inclus si acest anticrist (666) am vazut si io niste filme... am citit niste chestii... dar raman la parerea mea. toata chestia asta cu religia e facuta pt a tine in frau masele de indivizi si pt k omul , prin natura lui, are nevoie sa creada in ceva mai puternic decat el.
nu e vorba de credinta sau idolatrizare.sau tu ce crezi ?ca omul s-a format asa singur,din nimic?trebuie sa fi existat un creator,nu?pana si maimuta(din care se presupune ca s-a dezvoltat omul,ceea ce mi se pare doar o ipoteza in plus,total nefondata)trebuie sa fi fost creeata de cineva,nu?si daca presupunem ca omul s-a format din maimuta,de ce mai exista si azi maimute,asa-zisii "stramosi" ai omului?de ce acum nu se mai transforma si acum oamenii in maimuta?deci e clar ca aceasta ipoteza e fals!si intr-adevar exista un creator, si acela este Dumnezeu!chiar daca tu ai vrut sa abordezi aceasta problema intr-un alt limbaj,sa zicem...(gasca),pe mine personal nu ai reusit sa ma convingi.
sus
Adelina

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 23 mar 2007 23:07 de Adelina

nu e vorba de credinta sau idolatrizare.sau tu ce crezi ?ca omul s-a format asa singur,din nimic?trebuie sa fi existat un creator,nu?pana si maimuta(din care se presupune ca s-a dezvoltat omul,ceea ce mi se pare doar o ipoteza in plus,total nefondata)trebuie sa fi fost creeata de cineva,nu?si daca presupunem ca omul s-a format din maimuta,de ce mai exista si azi maimute,asa-zisii "stramosi" ai omului?de ce acum nu se mai transforma si acum oamenii in maimuta?deci e clar ca aceasta ipoteza e fals!si intr-adevar exista un creator, si acela este Dumnezeu!chiar daca tu ai vrut sa abordezi aceasta problema intr-un alt limbaj,sa zicem...(gasca),pe mine personal nu ai reusit sa ma convingi.
sunt doar realista...
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

65 vizitatori si 0 membri acum pe site