www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > 666

Pagina: 1 2 3 4 5 inapoi | inainte

2peu

Expert member
2137 mesaje

hmmm



scris pe 24 mar 2007 11:15 de 2peu

sunt doar realista...


nici nu vreau sa te conving. nu ai sa vezi ateu care sa vrea sa convinga pe cineva de inexistenta lu d-zeu. fiecare e liber sa creada ce vrea. si sa se exprime dak vrea, asa cum poate si cum stie. dak tot crezi in d-zeu... cik e o vorba: de unde nu e nici d-zeu nu cere. deci, daca asa stiu eu sa ma exprim , asa ma exprim.
sus
Adelina

Guest

Re: hmmm



scris pe 24 mar 2007 13:26 de Adelina



nici nu vreau sa te conving. nu ai sa vezi ateu care sa vrea sa convinga pe cineva de inexistenta lu d-zeu. fiecare e liber sa creada ce vrea. si sa se exprime dak vrea, asa cum poate si cum stie. dak tot crezi in d-zeu... cik e o vorba: de unde nu e nici d-zeu nu cere. deci, daca asa stiu eu sa ma exprim , asa ma exprim.
ok.treaba ta.esti libera sa crezi ce vrei!
sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: Re: hmmm



scris pe 24 mar 2007 19:07 de Diddy1

adelina, exista niste legi ale evolutiei; vezi poate ai auzit de un pampalau sau ceva de genul pe care il cheama darwin (si nu ma refer la celebra emisiune de pe antena 1).

poate asa o sa gasesti raspunsul la intrebarea care banuiesc ca te macina launtric "de ce nu mai evolueaza oamenii din maimute si azi?".

si cu ocazia asta, da-mi voie sa te anunt ca ai luat aprecierile mele pe ziua de azi la categoria "persoana care m-a distrat cel mai tare".

numai bine!
sus
Adelina

Guest

Re: Re: Re: hmmm



scris pe 24 mar 2007 20:14 de Adelina

adelina, exista niste legi ale evolutiei; vezi poate ai auzit de un pampalau sau ceva de genul pe care il cheama darwin (si nu ma refer la celebra emisiune de pe antena 1).

poate asa o sa gasesti raspunsul la intrebarea care banuiesc ca te macina launtric "de ce nu mai evolueaza oamenii din maimute si azi?".

si cu ocazia asta, da-mi voie sa te anunt ca ai luat aprecierile mele pe ziua de azi la categoria "persoana care m-a distrat cel mai tare".

numai bine!
ha ,ha,ha...charles darwin nu e pampalau,draga,daca la el te refereai.inca ceva:unde e categoria aia?sincer,nu am vazut-o...e noua?
sus
Adelina

Guest

Re: Re: Re: Re: hmmm



scris pe 24 mar 2007 20:16 de Adelina

ha ,ha,ha...charles darwin nu e pampalau,draga,daca la el te refereai.inca ceva:unde e categoria aia?sincer,nu am vazut-o...e noua?
si sa stii ca am citit deja teoria privind conditiile climatice care s-au schimbat pe pamant si nu au favorizat aceasta transformare.dar sincer,mie nu mi se pare prea convingatoare...
sus
free4ever

Veteran member
161 mesaje

Re: 666



scris pe 30 mar 2007 18:47 de free4ever

Hai dezvoltati subiectu?Ce inseamna pt voi acest 666 si ce credeti despre el?

cineva a povestit urmatoarele (intamplarea este adevarata):
De data de 6-06-2006 stateam in casa si ma uitam la un ceas digital. era ora 6.59.
ma asteptam sa vad ora 7.00 dar deodata ceasu arata 6.66 Maica-mea zicea ca am
innebunit dar era real. Stiu f bine cand visez shi cand is treaz si pot jura ca era ora 6.66
Apoi ceasu sa resetat si s-a inchis. De atunci nu mai functioneaza.

sus
ADELINA

Guest

Re: Re: 666



scris pe 30 mar 2007 19:40 de ADELINA


cineva a povestit urmatoarele (intamplarea este adevarata):
De data de 6-06-2006 stateam in casa si ma uitam la un ceas digital. era ora 6.59.
ma asteptam sa vad ora 7.00 dar deodata ceasu arata 6.66 Maica-mea zicea ca am
innebunit dar era real. Stiu f bine cand visez shi cand is treaz si pot jura ca era ora 6.66
Apoi ceasu sa resetat si s-a inchis. De atunci nu mai functioneaza.

vedeti?alte dovezi...v-am spus eu ca nu e doar un numar...
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: 666



scris pe 30 mar 2007 20:11 de bcr1989


cineva a povestit urmatoarele (intamplarea este adevarata):
De data de 6-06-2006 stateam in casa si ma uitam la un ceas digital. era ora 6.59.
ma asteptam sa vad ora 7.00 dar deodata ceasu arata 6.66 Maica-mea zicea ca am
innebunit dar era real. Stiu f bine cand visez shi cand is treaz si pot jura ca era ora 6.66
Apoi ceasu sa resetat si s-a inchis. De atunci nu mai functioneaza.


sincer sa fiu mi-e greu sa cred...dar daca chiar asa s-a intamplat...cred ca asta e...s-a stricat ceasul...
sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: Re: Re: 666



scris pe 30 mar 2007 22:20 de Diddy1

eu am luat taxi de la mine de acasa pana la unirea. ghiciti cat a facut! 6 lei si 66 de bani, adica 6.66 ron. taximetristul s-a uitat asa.. mirat... si-mi zice: "aoleu, domnisoara sa ai grija". si eu: "lasati ca-mi merge bine, ca-s mai satanista io de felul meu"
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 30 mar 2007 22:58 de bcr1989

eu am luat taxi de la mine de acasa pana la unirea. ghiciti cat a facut! 6 lei si 66 de bani, adica 6.66 ron. taximetristul s-a uitat asa.. mirat... si-mi zice: "aoleu, domnisoara sa ai grija". si eu: "lasati ca-mi merge bine, ca-s mai satanista io de felul meu"

cu un raspuns ca asta l-ai speriat si mai tare...saracutul...
sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 30 mar 2007 23:45 de Diddy1

cu replica "sunt satanista" alung tiganii care vin sa-mi vanda busuioc
sus
Guest

Guest

Re: Re: Re: 666



scris pe 31 mar 2007 15:00 de Guest


La mine e pinul de la mobil...dar este intradevar numarul diavolului...este de fapt un simbol...adica nu conteaza daca le vezi undeva....dar biserica romana zice sa nu se accepte undeva intro chestie sa apara numele 666...sau sa nu spui nimanui acest numar nici macar sa nul pronunti....dar io tot il consider o superstitie idioata..dar care a avut un efect imens...deoarece toata populatia globului stie de el...dar nimeni nu are dovezi sa demonstreze asta.....
Mai adauga si tu o cifra, ca sa iasa un cod pin. Toate sunt din 4 cifre si la sim-urile de abonamente si la sim-urile cartelelor reincarcabile si la cardurile bancare.
sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 31 mar 2007 16:53 de Diddy1

cam sesizasem si eu neconcordanta
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 1 apr 2007 19:05 de bcr1989

cam sesizasem si eu neconcordanta

cred ca au observat toti asta...dar majoritatea au considerat ca a folosit aceasi cifra in contuinare...adica codul este format dincel putin 4 cifre de 6...
sus
FANTAGHIRO

Senior member
112 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 1 apr 2007 19:07 de FANTAGHIRO

06-06-2006.atunci se spune ca s-ar fi nascut "anticristul".
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 666



scris pe 1 apr 2007 19:13 de bcr1989

06-06-2006.atunci se spune ca s-ar fi nascut "anticristul".

astea-s aberatii...in acea zi s-au nascut sute de copii in toata lumea...in lume sunt destui oameni atei. si vor mai fi...destul de probabil ca unul din acei copii care s-au nascut in acea zi sa fie ateu...dar nu cred ca exista un asa zis "Anticrist"...uite a trecut aproape un an de atunci si nu s-a intamplat nimic...
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

111



scris pe 10 apr 2007 11:06 de ANDERS

Atentie!Anticristul exista...este printre noi!Poate fi orice!Spre exemplu computerul poate fi deoarece in Biblie spune ca nimeni nu va putea cumpara sau vinde fara acest numar.Concluzia...suntem dependenti de facilitatile calculatorului.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: 111



scris pe 10 apr 2007 11:13 de bcr1989

Atentie!Anticristul exista...este printre noi!Poate fi orice!Spre exemplu computerul poate fi deoarece in Biblie spune ca nimeni nu va putea cumpara sau vinde fara acest numar.Concluzia...suntem dependenti de facilitatile calculatorului.

Calculatorul? Anticristul?
Probabil...dar daca el e anticristul...atunci nu vor cadea prada decat cei care nu stiu sa se opreasca...atata timp cat esti stapan pe situatie si stii cand sa te opresti...totul e OK...calculatorul are un punct foarte slab...poti oricand sa-l scot din priza...si atunci n-are ce sa-ti faca...

Dar eu totusi nu cred ca exista un anticrist...
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 13:00 de ANDERS

Il scoti din priza azi,dar maine din noul il vei baga.Stii ca depinzi de el pana si in supermarket!
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 13:06 de bcr1989

Il scoti din priza azi,dar maine din noul il vei baga.Stii ca depinzi de el pana si in supermarket!

este necesar zi de zi...dar nu sunt dependent de el...si nu-mi controleaza el viata...
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 13:33 de ANDERS

Tu vrei sa scapi de el,dar probl e ca nu poate scapa el de tine.Ce nu recunosti ca te intalnesti cu tehnologia la fiecare pas?Acest lucru e valabil pt fiecare din noi.
sus
Jewelia

Veteran member
214 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 13:38 de Jewelia

Tu vrei sa scapi de el,dar probl e ca nu poate scapa el de tine.Ce nu recunosti ca te intalnesti cu tehnologia la fiecare pas?Acest lucru e valabil pt fiecare din noi.


Ei atunci hai sa ne intoarcem la viata din pestera! Sa fim seriosi...
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 13:45 de ANDERS

Nu e nevoie sa te intorci acolo,trebuie doar sa constientizezi ca exista un lucru indispensabil tuturor(sunt si altii care nu recunosc desi...)iar acesta duce doar spre rau.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 21:33 de bcr1989

Tu vrei sa scapi de el,dar probl e ca nu poate scapa el de tine.Ce nu recunosti ca te intalnesti cu tehnologia la fiecare pas?Acest lucru e valabil pt fiecare din noi.

Dar n-am negat asta...asa e ...tehnologia este peste tot..avem nevoie de ea...dar nu suntem dependenti de ea...iar calculatorul nu va avea niciodata puterea de a ne domina...
sus
FANTAGHIRO

Senior member
112 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 10 apr 2007 21:36 de FANTAGHIRO


Dar n-am negat asta...asa e ...tehnologia este peste tot..avem nevoie de ea...dar nu suntem dependenti de ea...iar calculatorul nu va avea niciodata puterea de a ne domina...
auzi coputerul e anticristul.ce tampenie
sus
ANDERS

Veteran member
306 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 11 apr 2007 11:24 de ANDERS

Cred ca cel mai bine ai citi APOCALIPSA(nu e foarte lunga) si ai sa te lamuresti acolo despre lucrurile care vor urma si nu e de bine...
sus
maditza

Expert member
873 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 28 apr 2007 21:48 de maditza

Cred ca cel mai bine ai citi APOCALIPSA(nu e foarte lunga) si ai sa te lamuresti acolo despre lucrurile care vor urma si nu e de bine...
.....hey da de film nu zicea nimeni nik..??!!?? the omen (profetzia,666) ??!!??
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 111



scris pe 29 apr 2007 00:35 de bcr1989

.....hey da de film nu zicea nimeni nik..??!!?? the omen (profetzia,666) ??!!??

Sincer nu m-am uitat din mai multe motive...pentru ca nu am filmul...pentru ca nu l-am cautat...pentru ca eram ocupat cand la dat la cinema...si mai ales pentru ca mi se pare o mare aberatie...desi n-am vazut nimic din el...pur si simplu nu cred in vre-o putere a acestui numar...
sus
Ema

Guest

666 (2)



scris pe 29 apr 2007 02:12 de Ema

Am citit si eu Apocalipsa lui Ioan si de la referinta la versetul resptectiv am ajuns la 21.17: "I-a masurat si zidul, si-a gasit o suta patruzeci si patru de coti, dupa masura oamenilor, caci cu masura aceasta masura ingerul."

E vorba despre cetatea sfanta, Ierusalimul (raiul), si despre ingerul care a masurat grosimea zidului (cred).

144 (coti) * 0.4625 m (cot) = 66.6 m

Eu stiu ca 4 coti = 1.85m, dar depinde de sursa, oricum, daca o iau asa vedeti si voi ce iasa...

Explicatie?
Zidul e antihristul?... asta-i buna! La ce aberatii se pot ajunge...

Cata incredere aveti voi in oamenii care au pus cap la cap textele din Biblie?... pana la urma sunt si ei oameni, pot sa greseasca...


@ADELINA, evolutia e doar o decizie a naturii. Mai toate stau in gene!
La unii indivizi s-a decis terminarea ei, iar la altii nu. Asa am ajuns noi...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: 666 (2)



scris pe 30 apr 2007 12:33 de 2peu

Am citit si eu Apocalipsa lui Ioan si de la referinta la versetul resptectiv am ajuns la 21.17: "I-a masurat si zidul, si-a gasit o suta patruzeci si patru de coti, dupa masura oamenilor, caci cu masura aceasta masura ingerul."

E vorba despre cetatea sfanta, Ierusalimul (raiul), si despre ingerul care a masurat grosimea zidului (cred).

144 (coti) * 0.4625 m (cot) = 66.6 m

Eu stiu ca 4 coti = 1.85m, dar depinde de sursa, oricum, daca o iau asa vedeti si voi ce iasa...

Explicatie?
Zidul e antihristul?... asta-i buna! La ce aberatii se pot ajunge...

Cata incredere aveti voi in oamenii care au pus cap la cap textele din Biblie?... pana la urma sunt si ei oameni, pot sa greseasca...


@ADELINA, evolutia e doar o decizie a naturii. Mai toate stau in gene!
La unii indivizi s-a decis terminarea ei, iar la altii nu. Asa am ajuns noi...

bravo. se vede k nu ai lipsit de la orele de biologie (anatomie) in sfarsit inca o pers. care gandeste
sus
Pagina: 1 2 3 4 5 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

103 vizitatori si 0 membri acum pe site