www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Seductie si sex > iubire?!

Pagina: 1 2 3 inainte

2peu

Expert member
2137 mesaje

iubire?!



scris pe 21 iul 2006 14:50 de 2peu

iubirea e k o floare. un boboc d foare care iti arata frumusetea inflorind treptat. te incanta cu parfumul ei si culoarea vie. apoi mirosul se pierde , culoarea paleste...floarea se ofileste, se usuca si ii cad petalele lipsite d viata. atunci...arunci floarea si cauti alta.

ziceti voi k n-am dreptate!!

sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: iubire?!



scris pe 21 iul 2006 14:52 de Diddy1

cat de romantic...blablabla

make sex, not love!! haha
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: iubire?!



scris pe 22 iul 2006 21:43 de 8silverwings

iubirea e k o floare. un boboc d foare care iti arata frumusetea inflorind treptat. te incanta cu parfumul ei si culoarea vie. apoi mirosul se pierde , culoarea paleste...floarea se ofileste, se usuca si ii cad petalele lipsite d viata. atunci...arunci floarea si cauti alta.

ziceti voi k n-am dreptate!!


auzi! da nu era mai simplu sa inlocuiesti "dragoste" cu " sex"?
serios acum!
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: iubire?!



scris pe 24 iul 2006 11:04 de Sc0rpia

iubirea e k o floare. un boboc d foare care iti arata frumusetea inflorind treptat. te incanta cu parfumul ei si culoarea vie. apoi mirosul se pierde , culoarea paleste...floarea se ofileste, se usuca si ii cad petalele lipsite d viata. atunci...arunci floarea si cauti alta.

ziceti voi k n-am dreptate!!


Neah. Iei una de aia de casa, in ghiveci, si atata timp cat ai grija sa o uzi mereu, o ai
sus
bloodydoll

Senior member
92 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 24 iul 2006 17:07 de bloodydoll

ok...cat de simplist si lipsit de maturitate zau asa...buna treaba cu floarea de ghiveci. este iubire...iubirea presupune multe..iubirea..persista..chiar daca nu la cotele de la inceput..este IUBIRE..nu altceva. sau poate sunt eu idealista...dar cred ca cu putin noroc mai poti gasi ceea ce am zis eu mai sus...eu sincer nu gasesc definitia ta data iubirii corecta...sau poate ca doar partea de inceput...apoi ai dat-o in balarii...mai ales cu ultima parte...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 25 iul 2006 11:41 de 2peu


auzi! da nu era mai simplu sa inlocuiesti "dragoste" cu " sex"?
serios acum!


ok... cum vrei tu... sex... cred k un om k mine nu va cunoaste niciodata dragostea. asa k tot c zic sunt doar vorbe aiurea.
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 26 iul 2006 20:42 de 8silverwings



ok... cum vrei tu... sex... cred k un om k mine nu va cunoaste niciodata dragostea. asa k tot c zic sunt doar vorbe aiurea.

daca esti 100% sigura ca nu exista, si ca toata tarantela tine doar de organismul uman,de fantasticul creieras, atunci e ok.
da nu imi pot da seama de unde atata pesimism!
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 27 iul 2006 09:49 de 2peu


daca esti 100% sigura ca nu exista, si ca toata tarantela tine doar de organismul uman,de fantasticul creieras, atunci e ok.
da nu imi pot da seama de unde atata pesimism!


asta mi-e firea...
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: iubire?!



scris pe 27 iul 2006 20:18 de kostika

iubirea e k o floare. un boboc d foare care iti arata frumusetea inflorind treptat. te incanta cu parfumul ei si culoarea vie. apoi mirosul se pierde , culoarea paleste...floarea se ofileste, se usuca si ii cad petalele lipsite d viata. atunci...arunci floarea si cauti alta.

ziceti voi k n-am dreptate!!

mai...frumos mai zici...dar cind te trezesti ce ora e?
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 29 iul 2006 14:36 de 2peu

mai...frumos mai zici...dar cind te trezesti ce ora e?


depinde... =))
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 29 iul 2006 21:40 de kostika



depinde... =))
imi place cum vezi chestia asta...iubirea...sa nu ma intelegi gresit...dar cred ca te-ai nascut pe o planeta gresita...unde nimeni nu mai stie sa aprecieze un asemenea sentiment...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 30 iul 2006 15:05 de 2peu

imi place cum vezi chestia asta...iubirea...sa nu ma intelegi gresit...dar cred ca te-ai nascut pe o planeta gresita...unde nimeni nu mai stie sa aprecieze un asemenea sentiment...


da... uneori oamenii uita ceea c ii face oameni , sentimentul de a iubi . eu nu stiu sa iubesc si recunosc. insa ma indragostesc imediat. ma aprind si ma sting la fel d repede. traiesc emotiile intems si cine ma vede crede k iubesc.
nu ! nu stiu c este iubirea dar vorbesc desprea ea. vorbesc desprea pt k am senzatia k o stiu din ceea c traiesc altii... sau poate iubirea despre care vorbesc este un tip d iubire asa cum ash vrea sa fie. nimic nu e sigur. uneori nici eu nu stiu c e in mine... poate chiar iubesc dar nu stiu sa vad sau sa accept asta. e o contradictie continua intre a iubi si a nu iubi . uneori nu iubim pt k ne este teama. alteori iubim si uitam d noi. oamenii ... c fiinte telurice foarte complicate pt k ei se complica.
sus
Motan

Expert member
1241 mesaje

Re: iubire?!



scris pe 30 iul 2006 22:58 de Motan

iubirea e k o floare. un boboc d foare care iti arata frumusetea inflorind treptat. te incanta cu parfumul ei si culoarea vie. apoi mirosul se pierde , culoarea paleste...floarea se ofileste, se usuca si ii cad petalele lipsite d viata. atunci...arunci floarea si cauti alta.

ziceti voi k n-am dreptate!!



Foarte probabil... acum depinde ce intelege fiecare prin "iubire". Daca e vorba de "iubire" bazata pe sex, pe atractie fizica, pe bani, si nu pe sentimente... e clar unde se ajunge!
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 30 iul 2006 23:04 de kostika



Foarte probabil... acum depinde ce intelege fiecare prin "iubire". Daca e vorba de "iubire" bazata pe sex, pe atractie fizica, pe bani, si nu pe sentimente... e clar unde se ajunge!
unde se poate ajunge decit altundeva decit la NUNTA ANULUI...
sus
Motan

Expert member
1241 mesaje

Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 31 iul 2006 11:47 de Motan

unde se poate ajunge decit altundeva decit la NUNTA ANULUI...


Din pacate... da! yuk! o sa fie interesant sa vedem si faza a doua a nuntii anului:
Divortul anului !...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 31 iul 2006 17:13 de 2peu



Din pacate... da! yuk! o sa fie interesant sa vedem si faza a doua a nuntii anului:
Divortul anului !...


io cred k o sa fie inmormantarea anului si cat d frumos ramane Hormonica cu o droaie de bani =))
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 31 iul 2006 20:25 de kostika



io cred k o sa fie inmormantarea anului si cat d frumos ramane Hormonica cu o droaie de bani =))
dar auzi...cica ea l-ar fi corupt pe Iri...ce naspa suna...cica ar mai avea la activ inca vreo doua "coruperi" de bosorogi...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 1 aug 2006 16:17 de 2peu

dar auzi...cica ea l-ar fi corupt pe Iri...ce naspa suna...cica ar mai avea la activ inca vreo doua "coruperi" de bosorogi...


=)) c cretinitate... =)) in fine... multi oameni nebuni. dar dak ei se iubesc... c vrei... ei chiar se iubesc. el o iubeste k e frumoasa . ea il iubseste k e bigat. pzm... iubirea e pretutindeni =))
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 1 aug 2006 23:21 de kostika



=)) c cretinitate... =)) in fine... multi oameni nebuni. dar dak ei se iubesc... c vrei... ei chiar se iubesc. el o iubeste k e frumoasa . ea il iubseste k e bigat. pzm... iubirea e pretutindeni =))
daca si asta e iubire...io ma duc dreku sa scap de lumea asta depravata,fara nici o conduita morala...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 2 aug 2006 19:25 de 2peu

daca si asta e iubire...io ma duc dreku sa scap de lumea asta depravata,fara nici o conduita morala...


da! sati explic cu cuvintele mele d copil care gandeste infantil. unii oameni iubesc banii, alti oamenbi iubesc sexul frumos... alti oameni iubesc asa cum crezi u k e iubirea adik doar sentiment. ''dragostea trece prin stomac doar dak ai p--a mare'' in fine... dragostea e relativa... nu ma prea pricep io la dastea k sunt mik ... dar stiu k in zilele noastre sunt putini cei care se iubesc si reusesc sa pastreze iubirea neatinsa d orgoliu, probleme d zi cu zi, si alti n factori care spulbera iubirea. pace!
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 3 aug 2006 19:26 de Sc0rpia

A terminat un liceu mediocru din Bacau, unde a terminat si Vranceanu-Firea (Se pare ca liceul asta ne da numai "vedete&quot , a fost c**** lui Damaschin. Cine este din Bacau stie cam ce servicii a prestat pt Damaschin. Provine dintr-o familie saraca. A ramas insarcinata cu cine a trebuit. Decat sa ai patron un peste, mai bine sa fii nevasta lui Iri. So.. Ce e de judecat la ea? Bv ei ca a stiut in fata cui sa isi scuture pasarica.
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 3 aug 2006 21:40 de 2peu

A terminat un liceu mediocru din Bacau, unde a terminat si Vranceanu-Firea (Se pare ca liceul asta ne da numai "vedete&quot , a fost c**** lui Damaschin. Cine este din Bacau stie cam ce servicii a prestat pt Damaschin. Provine dintr-o familie saraca. A ramas insarcinata cu cine a trebuit. Decat sa ai patron un peste, mai bine sa fii nevasta lui Iri. So.. Ce e de judecat la ea? Bv ei ca a stiut in fata cui sa isi scuture pasarica.
sus
mahmuru

Junior member
26 mesaje

Re: iubire?!



scris pe 6 aug 2006 14:53 de mahmuru

iubirea e k o floare. un boboc d foare care iti arata frumusetea inflorind treptat. te incanta cu parfumul ei si culoarea vie. apoi mirosul se pierde , culoarea paleste...floarea se ofileste, se usuca si ii cad petalele lipsite d viata. atunci...arunci floarea si cauti alta.

ziceti voi k n-am dreptate!!


ce ai mama ai mancat de pe jos de unde atatea flori
sus
mahmuru

Junior member
26 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 6 aug 2006 14:54 de mahmuru

cat de romantic...blablabla

make sex, not love!! haha

sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 8 aug 2006 12:21 de 2peu


ce ai mama ai mancat de pe jos de unde atatea flori


eh... parca nu stii cum sunt eu?!
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 9 aug 2006 00:28 de CeaiDeTei

A terminat un liceu mediocru din Bacau, unde a terminat si Vranceanu-Firea (Se pare ca liceul asta ne da numai "vedete&quot , a fost c**** lui Damaschin. Cine este din Bacau stie cam ce servicii a prestat pt Damaschin. Provine dintr-o familie saraca. A ramas insarcinata cu cine a trebuit. Decat sa ai patron un peste, mai bine sa fii nevasta lui Iri. So.. Ce e de judecat la ea? Bv ei ca a stiut in fata cui sa isi scuture pasarica.


bravo bravo esti tare... pe cuvantul meu daca nu. tu ai pretentii sa fii tratata cu respect ca esti femeie cu stil si clasa, dar se pare ca gandesti la fel ca monica columbeanu... si dupa cum se vede mult o mai respecta lumea pe femeia asta dar asa mult de nu am cuvinte... eu nu stiu de ce mai vorbesti despre iubire ca e clar ca nu stii ce e aia si nici nu vei sti prea curand... poate intr-o viata viitoare cand nu ai sa iti mai scuturi pasarica in functie de bani... si toata lumea stie cum se cheama femeile alea care isi scutura pasarica pentru bani:PPPP
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 11 aug 2006 18:50 de 8silverwings



bravo bravo esti tare... pe cuvantul meu daca nu. tu ai pretentii sa fii tratata cu respect ca esti femeie cu stil si clasa, dar se pare ca gandesti la fel ca monica columbeanu... si dupa cum se vede mult o mai respecta lumea pe femeia asta dar asa mult de nu am cuvinte... eu nu stiu de ce mai vorbesti despre iubire ca e clar ca nu stii ce e aia si nici nu vei sti prea curand... poate intr-o viata viitoare cand nu ai sa iti mai scuturi pasarica in functie de bani... si toata lumea stie cum se cheama femeile alea care isi scutura pasarica pentru bani:PPPP

cred ca ai fost cam dur, si nu era necesar!!!!!!!
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 12 aug 2006 00:41 de CeaiDeTei


cred ca ai fost cam dur, si nu era necesar!!!!!!!


daca si-a cerut osanda de ce sa nu ii dai? unoeri ti se mai indeplinesc dorintele...
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire



scris pe 13 aug 2006 00:03 de 8silverwings



daca si-a cerut osanda de ce sa nu ii dai? unoeri ti se mai indeplinesc dorintele...

asta nu inseamna ca trebuie sa te transformi tu in zana maseluta!:P
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 13 aug 2006 19:16 de kostika

A terminat un liceu mediocru din Bacau, unde a terminat si Vranceanu-Firea (Se pare ca liceul asta ne da numai "vedete&quot , a fost c**** lui Damaschin. Cine este din Bacau stie cam ce servicii a prestat pt Damaschin. Provine dintr-o familie saraca. A ramas insarcinata cu cine a trebuit. Decat sa ai patron un peste, mai bine sa fii nevasta lui Iri. So.. Ce e de judecat la ea? Bv ei ca a stiut in fata cui sa isi scuture pasarica.
de ce am oare sentimentul ca tu nu prea crezi in ceea ce spui,cred ca asta e doar o masca ,cind ,defapt tu ai un suflet sensibil ,dornic sa primeasca iubire si sa dea iubire...esti un suflet ce nu-si gaseste locul pe acest pamint...
sus
Pagina: 1 2 3 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

101 vizitatori si 0 membri acum pe site