www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Seductie si sex > iubire?!

Pagina: 1 2 3 inapoi | inainte

8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 13 aug 2006 19:30 de 8silverwings

de ce am oare sentimentul ca tu nu prea crezi in ceea ce spui,cred ca asta e doar o masca ,cind ,defapt tu ai un suflet sensibil ,dornic sa primeasca iubire si sa dea iubire...esti un suflet ce nu-si gaseste locul pe acest pamint...

clarvazator?
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 13 aug 2006 19:40 de kostika


clarvazator?
am si eu momentele mele...
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 16 aug 2006 13:08 de CeaiDeTei

de ce am oare sentimentul ca tu nu prea crezi in ceea ce spui,cred ca asta e doar o masca ,cind ,defapt tu ai un suflet sensibil ,dornic sa primeasca iubire si sa dea iubire...esti un suflet ce nu-si gaseste locul pe acest pamint...


nu te contrazic dar totul este doar o teorie ca practic nu cred ca e chiar asa...
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 16 aug 2006 18:12 de 8silverwings



nu te contrazic dar totul este doar o teorie ca practic nu cred ca e chiar asa...

chiar nu te poti abtine?mai vrei invatat?
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire



scris pe 17 aug 2006 20:18 de CeaiDeTei


chiar nu te poti abtine?mai vrei invatat?


uneori porti o masca mult prea mult timp incat ajungi sa fii controlat si dependent de ea si te transformi inevitabil in ceva ce nu esti si nu te reprezinta...
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iu



scris pe 18 aug 2006 13:37 de 8silverwings



uneori porti o masca mult prea mult timp incat ajungi sa fii controlat si dependent de ea si te transformi inevitabil in ceva ce nu esti si nu te reprezinta...

nu-i drept!sper ca nu te referi la ce cred eu...
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 19 aug 2006 00:14 de kostika


nu-i drept!sper ca nu te referi la ce cred eu...
sigur se refera la filmul "Masca".
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 22 aug 2006 17:47 de Sc0rpia



bravo bravo esti tare... pe cuvantul meu daca nu. tu ai pretentii sa fii tratata cu respect ca esti femeie cu stil si clasa, dar se pare ca gandesti la fel ca monica columbeanu... si dupa cum se vede mult o mai respecta lumea pe femeia asta dar asa mult de nu am cuvinte... eu nu stiu de ce mai vorbesti despre iubire ca e clar ca nu stii ce e aia si nici nu vei sti prea curand... poate intr-o viata viitoare cand nu ai sa iti mai scuturi pasarica in functie de bani... si toata lumea stie cum se cheama femeile alea care isi scutura pasarica pentru bani:PPPP

Ma uit in buletin si vad ca nu ma numesc nici Monica si nici Columbeanu. Nu o admir. M-am saturat sa se faca atata valva pe seama aceste casatorii. Fiecare isi croieste un drum dupa cat il duce mintea. Nu inteleg unde ai vazut eu ca am spus ca as avea stil si clasa. Stilul meu este personal, urasc sabloanele. Clasa ne-o da societatea in care traim, iar eu nu prea sunt de acord cu aceasta societate
Fiecare om ajunge sa iubeasca in viata, o data sau de mai multe ori. Fiecare iubeste in felul sau. Nu esti in masura sa iti dai cu parerea despre ceea ce numesc eu iubire. Oricum daca vei afla vei ramane surprins. Am cunoscut iubirea si inca ma bucur de ea. Fiecare om este fericit in felul sau, iar daca pt unii fericirea inseamna bani, nu ii condamn. Asta nu inseamna ca ii admir si nici ca fac parte din aceasta categorie. Stai cam prost la "cititul" oamenilor. Ar trebui sa te lasi de sportul asta Sunt profesionisti care se ocupa de asta, hai sa ii lasam pe ei
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 22 aug 2006 17:49 de Sc0rpia

de ce am oare sentimentul ca tu nu prea crezi in ceea ce spui,cred ca asta e doar o masca ,cind ,defapt tu ai un suflet sensibil ,dornic sa primeasca iubire si sa dea iubire...esti un suflet ce nu-si gaseste locul pe acest pamint...

Si tu ai inceput sa analizezi? Poti mai mult
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iu



scris pe 22 aug 2006 17:51 de Sc0rpia



uneori porti o masca mult prea mult timp incat ajungi sa fii controlat si dependent de ea si te transformi inevitabil in ceva ce nu esti si nu te reprezinta...

Mai este o vorba : "Fa pe prostul dar ai grija sa nu ramai asa" Sper ca ai inteles ca nu fac referire la intelectul tau
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iu



scris pe 22 aug 2006 18:16 de 2peu



uneori porti o masca mult prea mult timp incat ajungi sa fii controlat si dependent de ea si te transformi inevitabil in ceva ce nu esti si nu te reprezinta...


kkt
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: iubire?!



scris pe 23 aug 2006 01:05 de kostika

cat de romantic...blablabla

make sex, not love!! haha
sex poti sa faci si cu mortii si cu animalele.revino-ti, "inima ranita"!
sus
Corinne

Expert member
894 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 26 aug 2006 18:49 de Corinne

a fost c**** lui Damaschin. Cine este din Bacau stie cam ce servicii a prestat pt Damaschin. Provine dintr-o familie saraca. A ramas insarcinata cu cine a trebuit.


Mai...eu ma indoiesc de faptul ca Irinel Columbeanu ar fi luat de sotie o c****. E prea destept si nu cred ca si-ar fi permis sa se faca de rusine in public sau in cercul lui de prieteni. Atat de prost nu il cred, si cu siguranta nici nu este.
Daca ea intr-adevar a fost c**** inseamna ca e norocoasa ca a gasit un barbat care sa o iubeasca si mai ales sa o ia de sotie in ciuda trecutului.
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 26 aug 2006 18:56 de kostika



Mai...eu ma indoiesc de faptul ca Irinel Columbeanu ar fi luat de sotie o c****. E prea destept si nu cred ca si-ar fi permis sa se faca de rusine in public sau in cercul lui de prieteni. Atat de prost nu il cred, si cu siguranta nici nu este.
Daca ea intr-adevar a fost c**** inseamna ca e norocoasa ca a gasit un barbat care sa o iubeasca si mai ales sa o ia de sotie in ciuda trecutului.
santajul pasaricii tinere.fresh meat!si cica tipu' asta are un tipar dupa care isi alege "victima"...anna lesko.asta de acum seamana cu ea.
sus
Corinne

Expert member
894 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 26 aug 2006 19:08 de Corinne

santajul pasaricii tinere.fresh meat!si cica tipu' asta are un tipar dupa care isi alege "victima"...anna lesko.asta de acum seamana cu ea.



Tu chiar crezi ca doar din motivul asta a luat-o de sotie? Daca l-ar fi interesat doar aspectul la care te referi tu( e drept totusi ca e un aspect important al unei relatii), nu cred ca era nevoie sa o ia de sotie si sa vrea sa aiba si copil cu ea.

Sau , cum am zis si mai devreme- nu l-a interesat trecutul ei. Dragostea asta e oarba, nu??
Si inca ceva...nu cred ca e drept sa fie numita c**** atata timp cat numeni nu stie sigur ce a facut sau daca a facut ceva de genul asta. E atat de usor sa judecam oamenii pe care nu-i cunoastem si sa improscam cu noroi...
sus
kostika

Expert member
1134 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire



scris pe 26 aug 2006 19:19 de kostika




Tu chiar crezi ca doar din motivul asta a luat-o de sotie? Daca l-ar fi interesat doar aspectul la care te referi tu( e drept totusi ca e un aspect important al unei relatii), nu cred ca era nevoie sa o ia de sotie si sa vrea sa aiba si copil cu ea.

Sau , cum am zis si mai devreme- nu l-a interesat trecutul ei. Dragostea asta e oarba, nu??
Si inca ceva...nu cred ca e drept sa fie numita c**** atata timp cat numeni nu stie sigur ce a facut sau daca a facut ceva de genul asta. E atat de usor sa judecam oamenii pe care nu-i cunoastem si sa improscam cu noroi...
copilul o fi venit fara sa vrea el...a avut ea grija sa fie asa.insa e drept...dragostea e oarba.dar in cazul lor nu e vorba de acest sentiment sublim.sa fim seriosi!ce dreku!tu crezi ca daca el nu era cine e(printre primii in top 300)ii trezea interesul unei fete de 18 ani?e urit cu crengi!deunazi l-am vazut la emisiunea lui mircea badea,tinea prima pagina a unui ziar,era linga monica lui...si el cu gura deschisa ...doamne ce imagine scirboasa.cum poti saruta o asemenea hidosenie?
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire



scris pe 26 aug 2006 21:17 de Sc0rpia




Tu chiar crezi ca doar din motivul asta a luat-o de sotie? Daca l-ar fi interesat doar aspectul la care te referi tu( e drept totusi ca e un aspect important al unei relatii), nu cred ca era nevoie sa o ia de sotie si sa vrea sa aiba si copil cu ea.

Sau , cum am zis si mai devreme- nu l-a interesat trecutul ei. Dragostea asta e oarba, nu??
Si inca ceva...nu cred ca e drept sa fie numita c**** atata timp cat numeni nu stie sigur ce a facut sau daca a facut ceva de genul asta. E atat de usor sa judecam oamenii pe care nu-i cunoastem si sa improscam cu noroi...

Bine. Vrei sa iti dau numarul lui Damaschin? El stie ce c**** a trimis la produs
sus
Corinne

Expert member
894 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iu



scris pe 26 aug 2006 21:41 de Corinne

insa e drept...dragostea e oarba.dar in cazul lor nu e vorba de acest sentiment sublim.sa fim seriosi!ce dreku!tu crezi ca daca el nu era cine e(printre primii in top 300)ii trezea interesul unei fete de 18 ani?e urit cu crengi!deunazi l-am vazut la emisiunea lui mircea badea,tinea prima pagina a unui ziar,era linga monica lui...si el cu gura deschisa ...doamne ce imagine scirboasa.cum poti saruta o asemenea hidosenie?


Stii de ce dragostea e oarba?

Pentru ca "atunci cand ne indragostim, in creier se elibereaza (in exces) o substanta numita FENILETILAMINA, care ne "ajuta " sa ignoram defectele persoanei iubite in primii doi ani de relatie."
Deci, ei sunt inca in faza asta...ramane de vazut ce se va intampla dupa ce trec de ea...

Nu stiu daca sunteti de acord cu chestia asta...eu sunt, deoarece a fost demonstrata de psihologi.
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 27 aug 2006 11:49 de Sc0rpia



Stii de ce dragostea e oarba?

Pentru ca "atunci cand ne indragostim, in creier se elibereaza (in exces) o substanta numita FENILETILAMINA, care ne "ajuta " sa ignoram defectele persoanei iubite in primii doi ani de relatie."
Deci, ei sunt inca in faza asta...ramane de vazut ce se va intampla dupa ce trec de ea...

Nu stiu daca sunteti de acord cu chestia asta...eu sunt, deoarece a fost demonstrata de psihologi.

Si dragostea lor a fost demonstrata tot de psihologi? Scuza-ma ca te intreb. Dar cati ani ai de poti fi atat de naiva?
sus
Corinne

Expert member
894 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 27 aug 2006 13:05 de Corinne


Si dragostea lor a fost demonstrata tot de psihologi? Scuza-ma ca te intreb. Dar cati ani ai de poti fi atat de naiva?


Eu am spus ce proces are loc in creierul nostru atunci cand ne indragostim si am adus explicatia stiintifica e expresiei "Dragostea e oarba"!!
Acum ..daca intre ei e iubire sau nu, nu prea ma intereseaza, dar eu le acord si lor sansa de a iubi. E parerea mea, naiva sau nu.Daca m-am inselat vom afla mai devreme sau mai tarziu. Totusi, intuitia imi spune ca nu va dura...dar gata. Am pierdut prea mult timp vorbind despre ei si nu era cazul.
sus
Diddy1

Expert member
698 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 27 aug 2006 13:06 de Diddy1

iubire, bibelan de portelou...
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire?!



scris pe 28 aug 2006 08:04 de CeaiDeTei


Ma uit in buletin si vad ca nu ma numesc nici Monica si nici Columbeanu. Nu o admir. M-am saturat sa se faca atata valva pe seama aceste casatorii. Fiecare isi croieste un drum dupa cat il duce mintea. Nu inteleg unde ai vazut eu ca am spus ca as avea stil si clasa. Stilul meu este personal, urasc sabloanele. Clasa ne-o da societatea in care traim, iar eu nu prea sunt de acord cu aceasta societate
Fiecare om ajunge sa iubeasca in viata, o data sau de mai multe ori. Fiecare iubeste in felul sau. Nu esti in masura sa iti dai cu parerea despre ceea ce numesc eu iubire. Oricum daca vei afla vei ramane surprins. Am cunoscut iubirea si inca ma bucur de ea. Fiecare om este fericit in felul sau, iar daca pt unii fericirea inseamna bani, nu ii condamn. Asta nu inseamna ca ii admir si nici ca fac parte din aceasta categorie. Stai cam prost la "cititul" oamenilor. Ar trebui sa te lasi de sportul asta Sunt profesionisti care se ocupa de asta, hai sa ii lasam pe ei


imi cer scuze daca am fost prea dur in acel post, dar esti o fiinta contradictorie... incearca daca ai timp sa iti citesti posturile de la aberatii si seductie si sex si iti vei da seama ca tu esti putin cam aiurita in a-ti exprima opinia in legatura cu unul si acelasi lucru: azi zici ca e bine asa, maine zici ca nu e bine vorbind despre acelasi lucru... postul meu a fost menit sa iti atraga atentia... a fost doar un soc pentru tine ceea ce am scris... atata tot... stiu ca iti doresti de la viata mult mai mult decat o iubire ce isi are radacina intr-o sigurantza materiala... de ce crezi tu ca ti-am zis ca esti fata inteligenta?
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iubire



scris pe 29 aug 2006 17:18 de Sc0rpia



imi cer scuze daca am fost prea dur in acel post, dar esti o fiinta contradictorie... incearca daca ai timp sa iti citesti posturile de la aberatii si seductie si sex si iti vei da seama ca tu esti putin cam aiurita in a-ti exprima opinia in legatura cu unul si acelasi lucru: azi zici ca e bine asa, maine zici ca nu e bine vorbind despre acelasi lucru... postul meu a fost menit sa iti atraga atentia... a fost doar un soc pentru tine ceea ce am scris... atata tot... stiu ca iti doresti de la viata mult mai mult decat o iubire ce isi are radacina intr-o sigurantza materiala... de ce crezi tu ca ti-am zis ca esti fata inteligenta?

Eu imi cunosc bine radacinile si conceptiile care stau la baza parerilor mele. Nu am vazut sa ma fi contrazis in vreun fel. Nu cred ca ai avut rabdarea necesara pt a citi toate postarile mele, iar daca totusi ai facut-o ai citit printre randuri cu siguranta. Fii atent ce cuvinte folosesti. La adresa mea nu poti spune decat "cred" in locul cuvantului "stiu". Inceteaza sa ma analizezi. Iti va da dureri de cap.
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iu



scris pe 29 aug 2006 17:29 de CeaiDeTei


Eu imi cunosc bine radacinile si conceptiile care stau la baza parerilor mele. Nu am vazut sa ma fi contrazis in vreun fel. Nu cred ca ai avut rabdarea necesara pt a citi toate postarile mele, iar daca totusi ai facut-o ai citit printre randuri cu siguranta. Fii atent ce cuvinte folosesti. La adresa mea nu poti spune decat "cred" in locul cuvantului "stiu". Inceteaza sa ma analizezi. Iti va da dureri de cap.


sunt la facultatea de psihologie... o fac din instinct... eu totusi iti sugerez sa iti citesti posturile incepand cu data de cand activez eu pe forum... daca voi avea putin timp promit ca voi cauta eu personal niste posturi ca sa iti demonstrez ce am spus...
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 29 aug 2006 17:49 de Sc0rpia



sunt la facultatea de psihologie... o fac din instinct... eu totusi iti sugerez sa iti citesti posturile incepand cu data de cand activez eu pe forum... daca voi avea putin timp promit ca voi cauta eu personal niste posturi ca sa iti demonstrez ce am spus...

Mi-am dat seama de la prima ta postare ce facultate urmezi. Psihologul meu a spus ca sunt fantastica si sanatoasa mintal. Incearca sa renunti la acel "instinct" de care vb. Vei ajunge singur si ingradit de problemele altora.
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 29 aug 2006 17:54 de 8silverwings


Mi-am dat seama de la prima ta postare ce facultate urmezi. Psihologul meu a spus ca sunt fantastica si sanatoasa mintal. Incearca sa renunti la acel "instinct" de care vb. Vei ajunge singur si ingradit de problemele altora.

mergi des la psiholog sau e doar un amic? stii de ce intreb!
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 29 aug 2006 18:00 de Sc0rpia


mergi des la psiholog sau e doar un amic? stii de ce intreb!

Nu am iesit la o bere cu psihologul
sus
8silverwings

Expert member
1067 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 29 aug 2006 18:06 de 8silverwings


Nu am iesit la o bere cu psihologul


dragut! stiu destui!
piece of advice: nu incerca sa te certi cu nici unul....nu ajungeti niciodata la un consens!
mereu gasesc ei ceva de adaugat, argumentat, sau corectat!
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 29 aug 2006 18:17 de Sc0rpia



dragut! stiu destui!
piece of advice: nu incerca sa te certi cu nici unul....nu ajungeti niciodata la un consens!
mereu gasesc ei ceva de adaugat, argumentat, sau corectat!

Stiu. Pt mine era o placere sa merg la el, de fap la ea Dar am incetat. Prea multi bani pt o distractie
sus
CeaiDeTei

Veteran member
370 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 29 aug 2006 19:58 de CeaiDeTei


Stiu. Pt mine era o placere sa merg la el, de fap la ea Dar am incetat. Prea multi bani pt o distractie


te duceai la psiholog de distractie sau pentru ca aveai nevoie?
sus
Pagina: 1 2 3 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

101 vizitatori si 0 membri acum pe site