www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Religie > 2012 sfarsitul lumii

Pagina: 1 2 3 4 inapoi

Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 22 ian 2013 07:51 de Martino

Deci daca esti vreodata de acord cu cineva te rog sa-mi spui (Ma refream la cispa) Toata lumea nu incearca decat sa contrazica dar fara argumente solide

Editat de Martino pe 22 ian 2013 07:57
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 22 ian 2013 11:46 de cispa

Deci daca esti vreodata de acord cu cineva te rog sa-mi spui (Ma refream la cispa) Toata lumea nu incearca decat sa contrazica dar fara argumente solide
Te deranjeaza cand cineva nu iti spune "sunt deacord cu tine" ?
Sau cum trebuie sa fie forumul, un sir lung de "asa e, ai dreptate...." ?
Din pacate fiecare are pareri proprii, unele coincid cu ale unora, alteori nu.
Iar referitor la raspunsul meu, daca l-ai citit tot, vezi ca unele pareri coincid, altele difera, iar unele sunt deductii logige.
Ce vina am eu ca sunt saturat de stereotipuri gen " generatia de azi nu mai e cea de alta data", am auzit asta de cand eram si eu copil, o repetau parintii, bunicii, ori nu e asa ?
Iar referitor la noua tehnologie(calculoatorul si internetul), care nu exista in adolescenta noastra, a devenit o realitate si mai presus de orice o necesitate, e aproape imposibil sa te separi de asta, e precum mancarea industrializata, toti spun ca e plina de chimicale, dar nu avem de unde sa cumparam produse 100% ecologice, asa ca, continuam sa traim cu ceea ce ne ofera actualitatea.
Legat de cluburi si discoteci, ce sa-ti zic, au existat si vor exista, doar forma se schimba precum timpurile. In epoca de inceput a rock an rool-ului, era o nebunie intre tineri, si o disperare intre adulti, in unele state din S.U.A a fost interzisa difuzarea la radio, ca mai apoi sa devina muzica nationala.
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 22 ian 2013 19:42 de nicol1973

Deci daca esti vreodata de acord cu cineva te rog sa-mi spui (Ma refream la cispa) Toata lumea nu incearca decat sa contrazica dar fara argumente solide

nu e concurs de contrazis. fiecare are ideile lui. daca ai fi mai "hot", nu te-ai mai stresa ca cineva te contrazice, ci ai citi toate chestiile pro si contra, si ai sintetiza.
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 22 ian 2013 20:57 de Martino


nu e concurs de contrazis. fiecare are ideile lui. daca ai fi mai "hot", nu te-ai mai stresa ca cineva te contrazice, ci ai citi toate chestiile pro si contra, si ai sintetiza.

Fireste ca nu e, daca toata lumea ar fi de acord cu ce zic eu sau cu ce zice alcineva, forumul ar fi monoton si intodeauna vor exista opinii pro si contra!
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 23 ian 2013 11:46 de cispa


Fireste ca nu e, daca toata lumea ar fi de acord cu ce zic eu sau cu ce zice alcineva, forumul ar fi monoton si intodeauna vor exista opinii pro si contra!
Atunci unde e problema ? Vezi ca ajungi singur la adevar ? Ce e rau in a avea o parere contrara ?
Acum a apart sterotipul: vreau argumente "solide" donmule, da' ce, suntem la o reuniune stiintifica ? Fiecare isi spune parerea dupa cum il taie capul, pe unii mai mult, pe altii mai putin, iar pe cativa deloc.
De exemplu: X spune ca lui nu-i place varza, doar castravetii, iar Y ii raspunde:vreau agumente "solide" domnu', ce se-ntampa aici, e balamuc ? Cum iti permiti sa nu-ti placa varza fara argumente "solide", ca-ti bag castravetii care-ti plac stii tu unde, ia vezi !!!!!!
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 23 ian 2013 16:58 de Martino

Atunci unde e problema ? Vezi ca ajungi singur la adevar ? Ce e rau in a avea o parere contrara ?
Acum a apart sterotipul: vreau argumente "solide" donmule, da' ce, suntem la o reuniune stiintifica ? Fiecare isi spune parerea dupa cum il taie capul, pe unii mai mult, pe altii mai putin, iar pe cativa deloc.
De exemplu: X spune ca lui nu-i place varza, doar castravetii, iar Y ii raspunde:vreau agumente "solide" domnu', ce se-ntampa aici, e balamuc ? Cum iti permiti sa nu-ti placa varza fara argumente "solide", ca-ti bag castravetii care-ti plac stii tu unde, ia vezi !!!!!!

Interesanta comparatie!


Editat de Martino pe 23 ian 2013 16:58
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 23 ian 2013 22:12 de nicol1973

asa-i cispa, chiar pare cineva cunoscut...
sus
Pagina: 1 2 3 4 inapoi

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

123 vizitatori si 0 membri acum pe site