www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Religie > 2012 sfarsitul lumii

Pagina: 1 2 3 4 inapoi | inainte

Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 27 iun 2011 18:04 de Puggy

sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 1 aug 2011 15:51 de newfannny

sus
SylverCheetah53

Veteran member
165 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 4 apr 2012 05:43 de SylverCheetah53

sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 2 ian 2013 10:08 de cispa

sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 4 ian 2013 14:29 de newfannny

Si s-a dus si sfarsitu lumii cel din 2012 , stiam ca nu se va intampla nimic , doar cei slabi ce si-au pierdut credinta in Dumnezeu au crezut in bazaconiile astea spuse de unu de a facut o porcarie de film ( 2012 - pe care l-am si vazut din curiozitate - am vizionat filme mult mai bune cu si despre catastrofe naturale decat asta ) toti s-au luat dupa un film , deek unde nu-i credinta e filmu care iti da toate informatiile , care film ca oricine stie ca filmul = fictiune in marea majoritate peste 50% .
Si oricum s-au facut bani frumosi de pe urma credulilor .
Asta e si s-a vazut si acum ca lumea a uitat de credinta si unii chiar au spiritu ala tampit de turma , e ca si cum ar fi ceva de genu daca unu zice ca azi e nu stiu ce catastrofa naturala pe Pamant dupa ce a facut el nu stiu ce calcule , gata toti il cred si o iau de buna , in loc sa isi cerceteze sufletul si sa nu se increada in toate aiurelile spuse de unu ce vrea sa profite de slabiciunea oamenilor si evident de banii acestora .
Ba s-au vandut buncare , ba am mai vazut niste aiureri cu cina de sf lumii , ori de petrecerea sf lumii prin cluburi .
Fereasca Dumnezeu .
Ce-i asta ?
Doar oameni slabi lipsitit de orice fel de urma de credinta .
da gandind logic sa fie vreun razboi ceva si tineretu sa petreaca razboiul in club ?
Cat cinism si nestimtire din partea generatiei de acum care nu mai stie de frica Lui Dumnezeu sau de cea a parintilor pamantesti .
Alt lucru ce nu imi place .
Cica tineretu asta scapat de sub control isi petrece Nasterea Domnului tot in cluburi .
Asta e o sarbatoare Sfanta nu un motiv de depravare .
Din pacate e si vina parintilor deoarece le-au acordat prea multa libertate si au avut acces la prea multa tehnologie .
Acu 20 de ani era tineret , lumea se distra , nu se avea acces la atata tehnologie , cu totii erau mai educati , mai credinciosi , nu ca acum niste aproape salbatici si lipsiti de orice fel de principii si de bun-simt .

Am dat-o putin in off-topic ca sa spun ceea ce am de spus .
Chiar daca voi strange multe pareri si de da si de nu , insa cei din generatiile `70-`80-`90 sau chiar mai devreme de `70` stiu despre ceea ce vorbesc .


Editat de newfannny pe 4 ian 2013 14:30
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 00:53 de x_angel_of_death

Lasa, vine urmatorul, pe 23 august cica
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 08:49 de Martino

Lasa, vine urmatorul, pe 23 august cica

Cred ca lumea asta ar trebui sa se concentreze mai putin pe sfarsitul lumii si ar trebui sa se intrebe mai intai de sfarsitul proopriu. Intradevar, "SFARSITUL ASTA AL LUMII" e una dintre chestiile senzationale, iar senzationalul prinde la public. Daca s-ar vorbi despre un lucru neinteresant dar adevarat, nu prea ar interesa pe nimeni, dar in momentul in care sa vorbeste de Apocalipsa e normal ca toti sa dea un anumit grad de atentie, chiar daca lucru respectiv e mai mult decat fals. Cam asta e ideea.
Si apropo, asta cu 23 august nu am auzit de ea! Cine a mai scornit si asta?!


Editat de Martino pe 8 ian 2013 08:50
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 10:31 de Puggy



Editat de Puggy pe 8 ian 2013 10:32
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 11:41 de Martino

sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 11:57 de nicol1973


Nu, pe bune eu sunt de acor cu newfanny!

o mica mica obiectie: hai sa spunem ca, preventiv, tie, component al noii generatii, parintii ti-ar interzice accesul la tehnologie. cu ce ti-ai mai pune in practica ideile muzicale si cu ce le-ai mai promova?
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 11:59 de nicol1973

Lasa, vine urmatorul, pe 23 august cica

daca si asta e teapa, il pregatesc eu.
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 12:24 de Martino


o mica mica obiectie: hai sa spunem ca, preventiv, tie, component al noii generatii, parintii ti-ar interzice accesul la tehnologie. cu ce ti-ai mai pune in practica ideile muzicale si cu ce le-ai mai promova?

Bine, eu nu am zis ca sunt de acord din toate punctele cu newfanny, sunt de acord doar cu partea asta ca unii tineri din ziua de astazi exagereaza cu cluburile. Dar nu cu interzicerea accesului la tehnologie, si stai linistita nu am eu cine stie ce tehnologie ca sa mi-o interzica!
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 14:01 de cispa

sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 14:03 de cispa


daca si asta e teapa, il pregatesc eu.
Ei, alooooo, ce pixu' meu ai in plan ??????
Dezvolta........
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 8 ian 2013 14:18 de cispa


de unde stii tu toate astea ai fost in rai si in iad ? nu cred deci nu vorbi ce nu stii si nu ai vazut insa cand o sa vezi nu vei mai avea acces la internet de fapt la nimic ptr ca vei fi moarta .........toti vom fi in aceeasi "situatie"
Eu chiar as vrea sa-mi povesteasca cineva cum e "acolo", cineva competent in teme de rai si iad, doctorant sau cel putin profesor
Apropo, s-a lansat un zvon ca Google va pune in curand un mega server in rai, asta asa de inceput, ca dupa.......poate pune si iad, cine stie
Asa ca, dupa ce murim, o sa avem aces la internet, mental poate.......
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 9 ian 2013 11:32 de nicol1973

Ei, alooooo, ce pixu' meu ai in plan ??????
Dezvolta........

acum sa dezvolt? la timpul potrivit...
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 9 ian 2013 13:21 de cispa


acum sa dezvolt? la timpul potrivit...
Curaj, ca nu spun nimanui, eu doar vreau sa te ajut
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 18 ian 2013 12:47 de newfannny


o mica mica obiectie: hai sa spunem ca, preventiv, tie, component al noii generatii, parintii ti-ar interzice accesul la tehnologie. cu ce ti-ai mai pune in practica ideile muzicale si cu ce le-ai mai promova?

Foarte simplu , prin ziare , reviste , liber grai , ce pe vremuri era internet ?
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 18 ian 2013 12:48 de newfannny

sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 18 ian 2013 13:30 de Martino


Pai vad deoarece asta ai facut si tu .

Eu chiar sunt de acord cu ceea ce ai zis!


Editat de Martino pe 18 ian 2013 13:30
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 19 ian 2013 22:39 de nicol1973


Foarte simplu , prin ziare , reviste , liber grai , ce pe vremuri era internet ?

ma, sincer, nu incetezi sa ma uimesti.
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 19 ian 2013 22:41 de nicol1973


Eu chiar sunt de acord cu ceea ce ai zis!

bravo! buna alegere!
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 19 ian 2013 23:11 de Martino


bravo! buna alegere!

De ce tot nu-ti vezi tu de treaba ta?!
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 20 ian 2013 00:34 de newfannny


ma, sincer, nu incetezi sa ma uimesti.

Fiecare cu parerea sa .
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 20 ian 2013 16:11 de nicol1973


De ce tot nu-ti vezi tu de treaba ta?!

stii de ce? pentru ca nu cititi ce se scrie. si tu te grabesti sa raspunzi fara a fi inteles pe deplin ce s-a scris. d'aia. dar n-ai grija, va las in inocenta voastra.
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 20 ian 2013 18:40 de Martino


stii de ce? pentru ca nu cititi ce se scrie. si tu te grabesti sa raspunzi fara a fi inteles pe deplin ce s-a scris. d'aia. dar n-ai grija, va las in inocenta voastra.

Dar de ce esti asa sigura ca nu am citit ce s-a scris?!
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 20 ian 2013 19:02 de newfannny


Bine, eu nu am zis ca sunt de acord din toate punctele cu newfanny, sunt de acord doar cu partea asta ca unii tineri din ziua de astazi exagereaza cu cluburile. Dar nu cu interzicerea accesului la tehnologie, si stai linistita nu am eu cine stie ce tehnologie ca sa mi-o interzica!

Nu am spus in nici intr-un caz ca ar trebui interzisa tehnologia ci doar ca acum 20 de ani cand nu era atata tehnologie lumeaa era cu mult mai educata decat acum .
E bine sa ai acces la tehnologie moderna atata timp cat stii sa nu o folosesti in exces ci doar pentru utilitati , sa te ajute sa iti faci viata mai usoara dar nu sa devii un dependent al ei . al tehnologiei , vorba aia ce-i mult strica .
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 20 ian 2013 22:07 de Martino


Nu am spus in nici intr-un caz ca ar trebui interzisa tehnologia ci doar ca acum 20 de ani cand nu era atata tehnologie lumeaa era cu mult mai educata decat acum .
E bine sa ai acces la tehnologie moderna atata timp cat stii sa nu o folosesti in exces ci doar pentru utilitati , sa te ajute sa iti faci viata mai usoara dar nu sa devii un dependent al ei . al tehnologiei , vorba aia ce-i mult strica .

In general in orice am face e bine sa fim echilibrati. Technologia are atat avantaje, dar si dezavantaje, dar trebuie folosita in scopuri bune si nu in exces. Insa da, cum spunei si tu de asemenea generatia anteriora, 70 - 80 era mult mai educata decat generatia de astazi, chiar daca in prezent suntem - cica mai avansati - din mai multe puncte de vedere. Da, si era o lume mai simpla, dar mai cu capul pe umeri dar astazi din pacate avem de-aface cu asa numita imoralizare. Sa ne uitam numai in mass-media, la televizor si auzim tot felul de "circuri', scandaluri si barfe; numai nonvalori, ca sa nu le zic altfel. Fireste ca cine se uita la asa ceva, normal ca nu are nimic de castigat, dimpotriva pierde timpul! Dar asta se promoveaza, asta se vinde... Si e pacat : Asta se intampla si pentru ca sunt cam multe posturi tv (multe dintre ele sunt cam in plus) Ei asta e tot un dezavantaj al tehnologiei... Important e sa dam atentie numai lucrurilor seriose, lucrurile care ne intereseaza cu adevarat, sa discernem informatiile. Si ca sa nu o dau in off-topic, va exista si un sfarsit al lumii, pentru ca Biblia nu minte, dar toate la timpul lor. Inca ceva: pun pariu ca in viitorul apropiat se mai trezeste vreo unul mai "inteligent" cu alte calcule care la fel se vor dovedi la fel false, legate tot de asa numitul sfarsit. Da' asta e tot ce am vrut sa spun.


Editat de Martino pe 20 ian 2013 22:25
sus
Martino

Veteran member
258 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 21 ian 2013 14:40 de Martino


stii de ce? pentru ca nu cititi ce se scrie. si tu te grabesti sa raspunzi fara a fi inteles pe deplin ce s-a scris. d'aia. dar n-ai grija, va las in inocenta voastra.

Cred ca "inocenta" ar putea insemna alceva, dar o s-o iau ca pe un compliment!
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: 2012 sfarsitul lumii



scris pe 22 ian 2013 01:05 de cispa


In general in orice am face e bine sa fim echilibrati. Technologia are atat avantaje, dar si dezavantaje, dar trebuie folosita in scopuri bune si nu in exces.
Explica-i asta unui agent de bursa sau unui blogger, sau mai bine unui hacker

Insa da, cum spunei si tu de asemenea generatia anteriora, 70 - 80 era mult mai educata decat generatia de astazi.....dar astazi din pacate avem de-aface cu asa numita imoralizare.
Asa ne spuneau si parintii nostri despre generatia lor, fix la fel, la fel cum o faceau si bunicii cu parintii nostri.......
.....inseamna ca primii oameni erau cei mai morali, civilizati, educati...

Sa ne uitam numai in mass-media, la televizor si auzim tot felul de "circuri', scandaluri si barfe; numai nonvalori, ca sa nu le zic altfel. Fireste ca cine se uita la asa ceva, normal ca nu are nimic de castigat, dimpotriva pierde timpul! Dar asta se promoveaza, asta se vinde...
Ce sa facem, asta e meltenica, faptul ca se vinde(si en gross) stii ce inseamna ? Ca majoritatea sunt melteni si cocalari

Si e pacat : Asta se intampla si pentru ca sunt cam multe posturi tv (multe dintre ele sunt cam in plus)
Pentru asta s-a inventat telecomanda, sa schimbi canalul care nu-ti place, si ma refer in general la toti

...... va exista si un sfarsit al lumii, pentru ca Biblia nu minte
Crezi tu ca nu minte? Pe cat punem pariu ca minte
sus
Pagina: 1 2 3 4 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

76 vizitatori si 0 membri acum pe site