www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Green Day

Pagina: 1 2 3 inainte

greendayrox

Newbie
15 mesaje

Green Day



scris pe 18 sep 2005 11:02 de greendayrox



Editat de Puggy pe 26 mar 2010 19:51
sus
DezOrg

Expert member
803 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 18 sep 2005 15:26 de DezOrg

Mie imi plac din 94 cand au scos Dookie, care fara echivoc a fost cel mai bun album ce la-u scos. Acuma vad ca au mai scos un albumul American Idiot care este fooooarte mediatizat, si in romania, la radio am auzit de multe ori Wake me up when september ends. Nu cred ca o sa mai ajunga ei sa scoata piese ca Basket case sau When I come around, dar cine stie poate ma insel.
sus
piticul

Veteran member
418 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 18 sep 2005 15:53 de piticul

Poate ati vazut la MTV VMA k regii punk-ului -GREEN DAY au castigat 7 premii!!All right, da cati dintre voi aveti macar un cd cu ei sau stiti cate ceva de aceasta mega formatie!
Si inca cevaE CE NU A FOST PROMOVATA IN ROM DACA FACE FURORI IN AMERICA,ANGLIA SO ONN.....?????GREENDAYROX



Daca exista fani rahatul minune,e clar ca sunt si fani green day
sus
greendayrox

Newbie
15 mesaje

Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 18 sep 2005 16:03 de greendayrox

Mie imi plac din 94 cand au scos Dookie, care fara echivoc a fost cel mai bun album ce la-u scos. Acuma vad ca au mai scos un albumul American Idiot care este fooooarte mediatizat, si in romania, la radio am auzit de multe ori Wake me up when september ends. Nu cred ca o sa mai ajunga ei sa scoata piese ca Basket case sau When I come around, dar cine stie poate ma insel.

Si mie imi place basket case care e chiar punk (chiar baietii au spus ca celelalte se indreapta mai mult spre punk rock )..... Dookie a fost bun si aproape la fel de mediatizat ca american idiot dar la american i. au lucrat mai mult in echipa.Snt piese la care au lucrat si mike si tre cool la fel de mult ca billie so that makes the difference...
sus
greendayrox

Newbie
15 mesaje

Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 18 sep 2005 16:11 de greendayrox




Daca exista fani rahatul minune,e clar ca sunt si fani green day

Ha ha ha...Da asta e parerea ta...Poate nu iti place punk-ul da chiar trebuie sa-i insulti.Incearca sa fii si tu la fel ca ei.DE exemplu ce ai zice daca ai fi orfan cu parinti adoptivi cruzi cazul lui Mike sau daca tatal tau ar muri de cancer cand tu ai avea 10 ani -billie....SAU daca ai fi nevoit sa pleci din tara natala in irak sa fii terorizat de razboaie si sa pleci in america-Frank...Ai putea sa ai atunci curajul sa intemeiezi o formatie si sa pui atata suflet, sa muncesti singur in sufrageria casei tale si,ca rezultat sa obtii un succes continuu timp de 16 ani???NU PREA CREDaCUM CA STII CAM CE FEL DE VIATA AU AVUT MAI USOR CU INSULTELE .....Adica la cate au tras in viata acum merita felicitati si respectati...nu le-a fost usor.
sus
piticul

Veteran member
418 mesaje

Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 18 sep 2005 16:31 de piticul


Ha ha ha...Da asta e parerea ta...Poate nu iti place punk-ul da chiar trebuie sa-i insulti.Incearca sa fii si tu la fel ca ei.DE exemplu ce ai zice daca ai fi orfan cu parinti adoptivi cruzi cazul lui Mike sau daca tatal tau ar muri de cancer cand tu ai avea 10 ani -billie....SAU daca ai fi nevoit sa pleci din tara natala in irak sa fii terorizat de razboaie si sa pleci in america-Frank...Ai putea sa ai atunci curajul sa intemeiezi o formatie si sa pui atata suflet, sa muncesti singur in sufrageria casei tale si,ca rezultat sa obtii un succes continuu timp de 16 ani???NU PREA CREDaCUM CA STII CAM CE FEL DE VIATA AU AVUT MAI USOR CU INSULTELE .....Adica la cate au tras in viata acum merita felicitati si respectati...nu le-a fost usor.




Da, am fost inteleasa gresit, de fapt, m-am exprimat eu aiurea, nu am zis ca nu-mi place green day, nici nu am incercat sa-i insult, am zis doar ca trebuie sa existe fani,adica, daca exista fani minune, nu putem fi atat de prosti incat sa nu ne placa si green day....sper ca de data asta m-am facut inteleasa
sus
piticul

Veteran member
418 mesaje

Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 18 sep 2005 16:38 de piticul

Data viitoare am sa fiu mai atenta la ce spun, in nici un caz, nu am comparat fanii manele cu fanii green day, pt ca daca citesti cam ce cred eu despre manele...ai sa-ti dai seama ca am gresit, si nu m-am exprimat cum trebuie.sorry


sus
greendayrox

Newbie
15 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 18 sep 2005 16:47 de greendayrox

Data viitoare am sa fiu mai atenta la ce spun, in nici un caz, nu am comparat fanii manele cu fanii green day, pt ca daca citesti cam ce cred eu despre manele...ai sa-ti dai seama ca am gresit, si nu m-am exprimat cum trebuie.sorry



Ok ok scuze te-am inteles gresit numai ca am crescut cu green day in boxe si asemenea parere mi se parea exagerata...Scuze,am
inteles gresit...
sus
PunKkid

Newbie
23 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 25 sep 2005 16:04 de PunKkid

sunt destui fani green day.multi dintre prietenii mei asculta si le place mult aceasta trupa.am un album original de la ei adus din afara:warning din 2000.sunt si trupe carora le place green day:zob sau e.m.i.l. GREEN DAY rulz
sus
th_anime_girl

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 15 mar 2006 22:00 de th_anime_girl

greenday canta super!!!
din pacate, deocamdata am doar o mel. de-a lor...
sus
th_anime_girl

Guest

Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 15 mar 2006 22:02 de th_anime_girl

dar tot tokio hotel sunt mai tari!
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 19 mar 2006 10:55 de kreator

dar tot tokio hotel sunt mai tari!

suckks both of them
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 30 mar 2006 10:29 de MaxGenocide


suckks both of them

Macar greenday are traditie, chiar daca e de cacao... Tokio Hotel sunt cei mai de cacao. Si linkin park e mai tare [nu credeam k o s zic vrodata ca linkin opark e mai bun decat ceva]
sus
Soniutza

Newbie
24 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 30 mar 2006 21:29 de Soniutza

Poate ati vazut la MTV VMA k regii punk-ului -GREEN DAY au castigat 7 premii!!All right, da cati dintre voi aveti macar un cd cu ei sau stiti cate ceva de aceasta mega formatie!
Si inca cevaE CE NU A FOST PROMOVATA IN ROM DACA FACE FURORI IN AMERICA,ANGLIA SO ONN.....?????GREENDAYROX


Imi plac Green Day. Ce nu-mi place ca acum sunt asa de politically-oriented...
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 4 apr 2006 08:16 de MaxGenocide

Premiile MTV nu valoreaza mare lucru ptr mine. In opinia mea MTV=comercial, si cu cat ai mai multe premii de la ei, cu atat esti mai comercial. si in plus fiti sinceri, cati dintre voi au auzit de green day inainte de american idiot??
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 5 apr 2006 22:54 de kreator

Premiile MTV nu valoreaza mare lucru ptr mine. In opinia mea MTV=comercial, si cu cat ai mai multe premii de la ei, cu atat esti mai comercial. si in plus fiti sinceri, cati dintre voi au auzit de green day inainte de american idiot??

Mda....a fost si va ramane un c**** comercial...Si in muzica nu trebuie niciodata sa iei premii de la MTV...habarnau sa dea premii
sus
Baa

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 6 apr 2006 11:35 de Baa

Da, io zic ca exista ceva fani green day prin romania...
Mie nu mi-au placut niciodata baietii, dar acum au scos albumul asta remarcabil "american idiot", imi pare ca toate piesele sunt reusite. Bravo lor!
sus
cineva

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 7 apr 2006 22:38 de cineva

Poate ati vazut la MTV VMA k regii punk-ului -GREEN DAY au castigat 7 premii!!All right, da cati dintre voi aveti macar un cd cu ei sau stiti cate ceva de aceasta mega formatie!
Si inca cevaE CE NU A FOST PROMOVATA IN ROM DACA FACE FURORI IN AMERICA,ANGLIA SO ONN.....?????GREENDAYROX

Raspuns: nu...nu exista fani green day...pt k nu stiu sa candte..exista si formatii mai bune dekt aia...kre sunt paraleli cu muzik...
sus
altcineva

Guest

Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 8 apr 2006 11:17 de altcineva

Ador Green Day ii ascult din 2000 si canta super misto
sus
morphheus

Guest

Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 14 apr 2006 21:58 de morphheus

Daca spuneti ca Green Day nu sunt cei mai tari, va intreb : ati vazut vreodata ce atmosfera si cat public sunt la concertele lor ? Nu stiu cate trupe pot face asa ceva ..
Daca nu, macar nu mai vorbiti ..
sus
ams

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 14 apr 2006 23:13 de ams

Nu intotdeauna Mtv a fost un c...t comercial...La inceput, era chiar un post controversat...In emisiuni se vorbea despre subiecte cum ar fi rasismul, homosexualitatea, si promova artisti cum ar fi The Cure, The Smiths, The Jesus And Mary Chain, etc...Nirvana au avut popularitate datorita mtv...Erau si emisiuni speciale ca "120 Minutes" sau "Headbangers Ball" unde se difuzau chiar videoclipuri "grele" ...De la mtv eu unul am auzit de Napalm Death, Morbid Angel, etc..E adevarat , cu timpul s-a transformat intr-un mare c...t , dar nu a fost intotdeauna asa...
Iar , despre Green Day, pot sa spun cam acelasi lucru...La inceput erau o trupa misto, cu o atitudine "punk" , pe care au pierdut-o cand au scos albumul "dookie"...In rest, nu pot spune ca " American Idiot" , e un album rau sau prost, ascultati-l e un album de concept, in care se vorbeste despre societatea americana...Melodii
ca "jesus of suburbia", "st. Jimmy" ,"Homecoming" au o poveste...e cel mai ambitios album green day...Incearca sa fie o opera punk(chiar daca pe alocuri ar putea sa o faca mult mai bine), dar e de admirat...Pot sa spun ca "american idiot", e cel mai "ascultabil" album din 2005, din scena alternative,si chiar meita ascultat, chiar daca incalca oarecum
ideologia punk....
sus
Nymphenburg

Expert member
1063 mesaje

Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 15 apr 2006 16:29 de Nymphenburg

Mda....a fost si va ramane un c**** comercial...Si in muzica nu trebuie niciodata sa iei premii de la MTV...habarnau sa dea premii

Exact. Chiar, ma ia cu angoase cand aud ce videoclip de nici doi lei vechi ia primul "Best Video"...
Daca spuneti ca Green Day nu sunt cei mai tari, va intreb : ati vazut vreodata ce atmosfera si cat public sunt la concertele lor ? Nu stiu cate trupe pot face asa ceva ..
Daca nu, macar nu mai vorbiti ..

Dar chiar... Conteaza sa ai un miliard de fani sau vreo 90 in tot orasul? Nu, iti spun eu, calitatea conteaza - ba chiar, cand cantitatea de fani e mai mare, risti mai repede sa fii de proasta calitatea, datorita factorului COMERCIAL.
Si atmosfera... Eu n-am fost si nici n-o sa vreau sa ma duc la un concert live... De ce? Pun pret pe calitate. Acasa, e mult mai bine, stai confortabil in fotoliu, ai mancarea pregatita si, mai ales, asculti de pe DISC - si, intotdeauna inregistrarea va fi superioara versiunii live in ceea ce priveste calitatea. In ziua de azi sunt prea putin trupe live bune. Prin anii '80, '90, trupele mergeau des la concerte, deoarece asta era singura metoda de promovare pe atunci. Generatii intregi de fani se delectau cu conertelele unora ca Pink Floyd, Deep Purple, Simply Red si alte trupe dintr-astea care si-au facut "scoala muzicala" pe scena. Acum, trupele indie-rock suna ca un ***** - dar cui conteaza? La urma urmei, fanii fac orice pentru ca sa-i vada pe idolii sai in carne si oase.
sus
Rodmilla

Senior member
87 mesaje

Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 16 apr 2006 20:12 de Rodmilla

Daca spuneti ca Green Day nu sunt cei mai tari, va intreb : ati vazut vreodata ce atmosfera si cat public sunt la concertele lor ? Nu stiu cate trupe pot face asa ceva ..
Daca nu, macar nu mai vorbiti ..

Spre surprinderea ta(si enervarea mea)chiar am participat la concertul green day de anul trecut din Dublin si as avea cateva de comentat legat de acea "atmosfera"de care amintesti tu, atmosfera creata mai mult de alcoolul si cocaina din sangele fanilor extaziati si mai putin de prestatia trupei.Oricum, in starea in care se aflau cam 90% din cei prezenti ma indoiesc ca mai puteau sa aprecieze calitatile muzicii(care dealtfel cam lasau de dorit).Dar macar m-am invatat minte sa nu mai calc pe la concertele unor formatii mult prea comerciale pentru a fi cu adevarat de calitate.(cel putin asta e parerea mea)
sus
Crazy4BILL

Junior member
44 mesaje

GD IS COOL!!!



scris pe 18 apr 2006 17:57 de Crazy4BILL

Imi place Green Day am toate albumele lor canta super in plus Billie Joe e super-dulcic!!Imi place k isi exprima sentimentele direct fara ocolisuri!!mie mi se pare k piesele de pe american idiot chiar asa e sau "excesul de green day dauneaza grav sanatatii"???
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 18 apr 2006 20:45 de kreator


Spre surprinderea ta(si enervarea mea)chiar am participat la concertul green day de anul trecut din Dublin si as avea cateva de comentat legat de acea "atmosfera"de care amintesti tu, atmosfera creata mai mult de alcoolul si cocaina din sangele fanilor extaziati si mai putin de prestatia trupei.Oricum, in starea in care se aflau cam 90% din cei prezenti ma indoiesc ca mai puteau sa aprecieze calitatile muzicii(care dealtfel cam lasau de dorit).Dar macar m-am invatat minte sa nu mai calc pe la concertele unor formatii mult prea comerciale pentru a fi cu adevarat de calitate.(cel putin asta e parerea mea)

Mda...pai e LOGIC....nu au atmosfera de concert....sunt vaaarza
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in r



scris pe 19 apr 2006 12:35 de MaxGenocide


Mda...pai e LOGIC....nu au atmosfera de concert....sunt vaaarza

Green Day sucks. Punct.
sus
kreator

Veteran member
403 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY



scris pe 19 apr 2006 19:53 de kreator


Green Day sucks. Punct.

Green day sucks more than you told us...
sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK si PUNKRO



scris pe 20 apr 2006 08:44 de MaxGenocide

Punkul este un curent vechi, ai carui reprezentanti de seama au fost Sex Pistols, The Clash, The Ramones si care a aparut prin anii '70. Punkrocku a aparut cam prin 80 si un pic odata cu NoFX si Rancid [care erau cat de cat bune] si a ajuns dup'aia sa contina nume ca Green Day, Blink 182, Sum 41... Punkrockul este un gen mult mai comercial, ceea ce a dus la succesul sau in fata punkului clasic. Ceea ce vreau sa spun este ca cei care asculta greenday nu au dreptul sa se intituleze punkeri...in cel mai bun caz punk-rockeri...
sus
Rodmilla

Senior member
87 mesaje

Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK si PU



scris pe 20 apr 2006 20:55 de Rodmilla

Punkul este un curent vechi, ai carui reprezentanti de seama au fost Sex Pistols, The Clash, The Ramones si care a aparut prin anii '70. Punkrocku a aparut cam prin 80 si un pic odata cu NoFX si Rancid [care erau cat de cat bune] si a ajuns dup'aia sa contina nume ca Green Day, Blink 182, Sum 41... Punkrockul este un gen mult mai comercial, ceea ce a dus la succesul sau in fata punkului clasic. Ceea ce vreau sa spun este ca cei care asculta greenday nu au dreptul sa se intituleze punkeri...in cel mai bun caz punk-rockeri...

Mdeah...cam asa este...Si sa nu uitam ce inseamnba punk-ul: "Orice copil poate lua in mana o chitara,chiar si daca(sau mai ales atunci cand) e lipsit de talent,exercitiu si/sau inteligenta.Sunt suficiente o portie mare de obraznicie,furie,frustrare si placerea de a exprima toate aceste lucruri pe scena".

sus
MaxGenocide

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK s



scris pe 20 apr 2006 21:21 de MaxGenocide


Mdeah...cam asa este...Si sa nu uitam ce inseamnba punk-ul: "Orice copil poate lua in mana o chitara,chiar si daca(sau mai ales atunci cand) e lipsit de talent,exercitiu si/sau inteligenta.Sunt suficiente o portie mare de obraznicie,furie,frustrare si placerea de a exprima toate aceste lucruri pe scena".


corect
sus
Pagina: 1 2 3 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

102 vizitatori si 0 membri acum pe site