www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Green Day

Pagina: 1 2 3 inapoi | inainte

Rodmilla

Senior member
87 mesaje

Re: Re: Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PU



scris pe 20 apr 2006 23:05 de Rodmilla


corect

Ador sa fiu aprobata chiar si atunci(sau mai ales atunci)cand stiu ca am dreptate.
sus
madalina

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 22 apr 2006 18:16 de madalina

Data viitoare am sa fiu mai atenta la ce spun, in nici un caz, nu am comparat fanii manele cu fanii green day, pt ca daca citesti cam ce cred eu despre manele...ai sa-ti dai seama ca am gresit, si nu m-am exprimat cum trebuie.sorry

sus
nihilanth

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 29 apr 2006 21:06 de nihilanth

Nu intotdeauna Mtv a fost un c...t comercial...La inceput, era chiar un post controversat...In emisiuni se vorbea despre subiecte cum ar fi rasismul, homosexualitatea, si promova artisti cum ar fi The Cure, The Smiths, The Jesus And Mary Chain, etc...Nirvana au avut popularitate datorita mtv...Erau si emisiuni speciale ca "120 Minutes" sau "Headbangers Ball" unde se difuzau chiar videoclipuri "grele" ...De la mtv eu unul am auzit de Napalm Death, Morbid Angel, etc..E adevarat , cu timpul s-a transformat intr-un mare c...t , dar nu a fost intotdeauna asa...
Iar , despre Green Day, pot sa spun cam acelasi lucru...La inceput erau o trupa misto, cu o atitudine "punk" , pe care au pierdut-o cand au scos albumul "dookie"...In rest, nu pot spune ca " American Idiot" , e un album rau sau prost, ascultati-l e un album de concept, in care se vorbeste despre societatea americana...Melodii
ca "jesus of suburbia", "st. Jimmy" ,"Homecoming" au o poveste...e cel mai ambitios album green day...Incearca sa fie o opera punk(chiar daca pe alocuri ar putea sa o faca mult mai bine), dar e de admirat...Pot sa spun ca "american idiot", e cel mai "ascultabil" album din 2005, din scena alternative,si chiar meita ascultat, chiar daca incalca oarecum
ideologia punk....
dzaaa normal ca exista , io sunt fan inrait green day , sunt preferatzii mei , am tot albume concerte, videoclipe, au inceput sa imi placa prin '99 auzisem de melodi ca basket case,when i come around,jaded, si cind a aparut warning , am zis ca astia sunt chiar tari, se tin de treaba, marfa , shi cind a aparut ameican idiot ,am inceput sa fiu maniac
sus
andrei cupa

Guest

punk, alternative, brit rock, indie in expirat



scris pe 5 mai 2006 10:25 de andrei cupa

Poate ati vazut la MTV VMA k regii punk-ului -GREEN DAY au castigat 7 premii!!All right, da cati dintre voi aveti macar un cd cu ei sau stiti cate ceva de aceasta mega formatie!
Si inca cevaE CE NU A FOST PROMOVATA IN ROM DACA FACE FURORI IN AMERICA,ANGLIA SO ONN.....?????GREENDAYROX


In fiecare duminica, dupa 9, in expirat se asculta numai punk, alternative, new wave, brit rock. Daca sunteti fani green day puteti sa incercati.
sus
Guest

Guest

Re: punk, alternative, brit rock, indie in expirat



scris pe 9 oct 2008 17:58 de Guest

www.greendayromania.forumz.ro

Va invit pe toti fanii romani aici
sus
Guest

Guest

Re: punk, alternative, brit rock, indie in expirat



scris pe 9 oct 2008 18:01 de Guest

www.greendayromania.forumz.ro

Va invit pe toti fanii romani aici
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 21 oct 2008 21:46 de Guest

eu sunt o combinatie de emo si punk,si imi plak enooooooorm green day heartsunt o mare fana a lor ,e trupa mea preferata (printre altele)nush d c dar in ro sunt putini cei cr asc punk sau green day in ro e FULL d cocalari asc ma macar piesa wake me up when september ends shi vedeti dak va place?e piesa mea pref
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 21 oct 2008 21:49 de Guest

eu sunt o combinatie de emo si punk,si imi plak enooooooorm green day sunt o mare fana a lor ,e trupa mea preferata (printre altele)nush d c dar in ro sunt putini cei cr asc punk sau green day in ro e FULL d cocalari asc ma macar piesa wake me up when september ends shi vedeti dak va place?e piesa mea pref
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 28 oct 2008 14:46 de Guest

eu zic ca exista fani green day in ro.am multi prieteni care sunt fani si sunt forte ok.green day e o trupa super.
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 29 oct 2008 20:00 de Guest

http://greendayromania.forumz.ro/

Cel mai bun forum Green Day din Romania
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY



scris pe 16 dec 2008 12:02 de Guest


Green day sucks more than you told us...

Se pare ca unii chiar nu stiu sa aprecieze muzica buna..
Green day au in fiecare tara de pe planeta asta fu.... cel putin 1000 de fani
Eu cred ca asta ii face o formatie bune,nu comerciali
sus
ema_ema

Newbie
5 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY



scris pe 29 dec 2008 22:43 de ema_ema

colega mea de clasa (cea mai buna prietena )asculta green day ,de la ia am inceput si eu sa ascult

Editat de ema_ema pe 29 dec 2008 22:44
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 30 dec 2008 11:24 de Guest

clar ca exista
sus
xXizZzaXx

Newbie
3 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 3 ian 2009 19:10 de xXizZzaXx

dzaaa normal ca exista , io sunt fan inrait green day , sunt preferatzii mei , am tot albume concerte, videoclipe, au inceput sa imi placa prin '99 auzisem de melodi ca basket case,when i come around,jaded, si cind a aparut warning , am zis ca astia sunt chiar tari, se tin de treaba, marfa , shi cind a aparut ameican idiot ,am inceput sa fiu maniac

the same
sus
xXizZzaXx

Newbie
3 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 3 ian 2009 19:14 de xXizZzaXx

Daca spuneti ca Green Day nu sunt cei mai tari, va intreb : ati vazut vreodata ce atmosfera si cat public sunt la concertele lor ? Nu stiu cate trupe pot face asa ceva ..
Daca nu, macar nu mai vorbiti ..

e adevarat...si mai ales canta super fain live,nu stiu vreo trupa care sa cante mai bn live
sus
xXizZzaXx

Newbie
3 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 3 ian 2009 19:17 de xXizZzaXx

eu sunt o combinatie de emo si punk,si imi plak enooooooorm green day heartsunt o mare fana a lor ,e trupa mea preferata (printre altele)nush d c dar in ro sunt putini cei cr asc punk sau green day in ro e FULL d cocalari asc ma macar piesa wake me up when september ends shi vedeti dak va place?e piesa mea pref

e si una din mel mele preferate am inv si la chitara:d
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 3 ian 2009 20:05 de Guest

www.greendayromania.com

Cea mai mare comunitate de fani GREEN DAY din ROMANIA!!!
Haideti si voi.
sus
yasmyna

Newbie
2 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 29 ian 2009 22:42 de yasmyna

Green Day sunt cei mai tari........imi plac la nebunie.........

the same


billiefromlive8concert3rq3.jpg (54.28 KB)
sus
yasmyna

Newbie
2 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 29 ian 2009 22:47 de yasmyna

oare e adevarat.........???am auzit ca nu o sa mai cante punk............
Green Day sunt cei mai tari........imi plac la nebunie.........


wp_30057_5.jpg (121.60 KB)
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 29 ian 2009 23:15 de easycom

oare e adevarat.........???am auzit ca nu o sa mai cante punk............


Cica e adevarat... Om trai si-om vedea...
sus
BeatrixEdith

Junior member
30 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in roman



scris pe 2 feb 2009 15:41 de BeatrixEdith

nu sunt fana
singura melodie pe care o mai ascult din cand in cand e BOULEVARD OF BROKEN DREAMS...
sus
Guest

Guest

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 22 mar 2009 17:38 de Guest

LOll k exista:X:Xx.....ii ador:X:X///.......:X:X.........imi palce ff molt melodia boulevard of broken dreams:X..........sau amrican idiot:X:X......

L.O.V.E GREEN dAYY


Green_Day_01.jpg (110.45 KB)
sus
adelamy

Newbie
1 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 21 sep 2009 22:01 de adelamy

salutare fani Green Day!
ma bucur sa vad ca baietii au fani si in Romania, desi posturile de televiziune/radio nu-i prea promoveaza... si eu sunt un fan infocat, care trebuia sa fie la concertul lor de pe Wembley (Londra) pe 1 noiembrie, dar din cauza unei obligatii de familie (grrrrrr.....) nu mai pot ajunge acolo asa ca, daca sunteti interesati, am doua bilete de vanzare la concert! le dau mai ieftin decat le-am luat, ca-s deja second hand cei interesati dati un semn.
sus
katdm

Senior member
111 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 23 sep 2009 20:35 de katdm

Premiile MTV nu valoreaza mare lucru ptr mine. In opinia mea MTV=comercial, si cu cat ai mai multe premii de la ei, cu atat esti mai comercial. si in plus fiti sinceri, cati dintre voi au auzit de green day inainte de american idiot??

um..eu am auzit de ei in perioada american idiot ...da nu m-au interesat asa de mult.
Si ma bucur ca exista totusi inca o persoana care crede ca premiile MTV nu valoreaza mare lucru.

Si,da,exista fani in Romanica.Dar se pare ca cei trei verzi nu au auzit de Romania....asa ca nu ma astept sa concerteze in Ro.
sus
4clase

Senior member
104 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 1 oct 2009 18:45 de 4clase

I-am vazut live, way cool ..
:- )
sus
lilredundant

Newbie
1 mesaje

Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK si PUNKRO



scris pe 3 nov 2009 01:03 de lilredundant

frate inainte sa vorbiti mai bine luati si ascultati...primele lor albume respectiv 1039 smoothed out slappy hours si kerplunk din 89 sj 92 nu suna a punk rock deloc..ala e punk frate...stiu ca s.au prostit rau si sau bagat pe un rock dinasta comercial...punk rock..alternative..hmm...dar la inceput cantau punk
sus
katdm

Senior member
111 mesaje

Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK si PUNKRO



scris pe 3 nov 2009 08:05 de katdm

frate inainte sa vorbiti mai bine luati si ascultati...primele lor albume respectiv 1039 smoothed out slappy hours si kerplunk din 89 sj 92 nu suna a punk rock deloc..ala e punk frate...stiu ca s.au prostit rau si sau bagat pe un rock dinasta comercial...punk rock..alternative..hmm...dar la inceput cantau punk

Albumele astea mentionate de tine ruleaza.
Ma bucur ca macar cineva nu mai mentioneaza American Idiot.
sus
WetPaper

Newbie
4 mesaje

Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK si PUNKRO



scris pe 2 dec 2009 14:45 de WetPaper


Albumele astea mentionate de tine ruleaza.
Ma bucur ca macar cineva nu mai mentioneaza American Idiot.



Punkul nu e muzica, e o moda si un mod de gandire. Iar GD nu au fost punk niciodata din simplul fapt ca si-au dorit de la primul lor album sa fie cea mai mare trupa rock a lumii (asa eu declarat). Dupa umila mea parere, nu conteaza ca e punk sau pop punk sau pur si simplu rock cat timp muzica lor este extraordinara.
Iar de concerte nu mai vorbesc. I-am vazut anul asta in Octombrie live. Si am auzit deja ca au programat concerte in Europa din nou in 2010.
Recomand acest post:
http://www.wetpaper.ro/2009/11/green-day-la-al-doilea-album-concept/


Editat de WetPaper pe 2 dec 2009 14:46
sus
katdm

Senior member
111 mesaje

Re: Invatati sa faceti diferenta dintre PUNK si PUNKRO



scris pe 5 dec 2009 20:50 de katdm




Punkul nu e muzica, e si un mod de gandire. Iar GD nu au fost punk niciodata din simplul fapt ca si-au dorit de la primul lor album sa fie cea mai mare trupa rock a lumii (asa eu declarat).


Adevarat......
Da m-am saturat de albume concept...Adica,frate,daca vrei sa faci o poveste....scrie o carte.
sus
Bogdy97

Newbie
13 mesaje

Re: Exista fani GREEN DAY in romania??



scris pe 31 dec 2009 14:14 de Bogdy97

Ceau!

Nu pot sa zic ca sunt un fan,dar imi plac unele melodii de la ei cum ar fi 21 guns
sus
Pagina: 1 2 3 inapoi | inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

76 vizitatori si 0 membri acum pe site