www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > MEGASTAR!!!

Pagina: 1 2 inainte

bcr1989

Expert member
1899 mesaje

MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 17:13 de bcr1989

Am creat acest topic nervos dupa ce m-am uitat la emisiunea de seara trecuta...
Chiar nu pricep cine este atat de prost incat sa o voteze pe afona de Kamelia...A cantat al naibii de prost si dupa ce au facut-o toti cei din juriu "cu ou si cu otet" a iesit prima la voturi...Chiar nu l-a auzit nimeni pe Adrian: "Tu nu ai ce cauta in concurs...trebuia sa pleci acasa de mult"(nu e chiar autentica replica, dar e aproximativa)?!?...Kamelia trebuia sa ajunga de mult timp la duel...si a iesit prima la diferenta de 9 procente(daca nu m-a insel...)
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 17:37 de bcr1989

Hai mai...chiar nu s-a mai uitat nimen la TV aseara?
sus
NEWFANNY

Veteran member
296 mesaje

Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 17:45 de NEWFANNY

Hai mai...chiar nu s-a mai uitat nimen la TV aseara?
nu.mi se face scarba cand vad enisiunea aia de prost gust.ma poate convinge cineva ca ar merita sa ma uit?
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 17:48 de bcr1989

nu.mi se face scarba cand vad enisiunea aia de prost gust.ma poate convinge cineva ca ar merita sa ma uit?

Emisiunea e destul de buna...sunt si concurenti care chiar stiu sa cante...dar se voteaza cu ochii inchisi...ba nu...cu urechile infundate
sus
NEWFANNY

Veteran member
296 mesaje

Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 17:51 de NEWFANNY


Emisiunea e destul de buna...sunt si concurenti care chiar stiu sa cante...dar se voteaza cu ochii inchisi...ba nu...cu urechile infundate
uite de aia nu ma uit eu la emisiunea asta.ce-i drept mai sunt si tineri talentati pe acolo.dar , ti-ai gasit , cine sa-i voteze?
sus
Avocata

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 18:25 de Avocata

Hai mai...chiar nu s-a mai uitat nimen la TV aseara?


eu m-am uitat mai...din lipsa de ocupatie. M-am ingrozit cand am vazut ca cea mai anti-talent concurenta a luat punctaj maxim si a ramas in concurs....si-a iesit asa o fata talentata ca dea(sau cum o fi chemand-o.Pentru ca stiu cat de mult trebuie sa lucrezi o voce pentru a avea rezultate mi se pare o mare tampenie ce se intampla acolo.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 18:27 de bcr1989

uite de aia nu ma uit eu la emisiunea asta.ce-i drept mai sunt si tineri talentati pe acolo.dar , ti-ai gasit , cine sa-i voteze?

Eu m-am uitat asera...si imi venea sa ma dau cu capul de pereti cand am vazut ca Kamelia(scuzati cacofonia, dar merita...)a acumulat cele mai multe voturi...Tipa aia chiar nu are ce cauta in concurs...cel putin nu la o etapa asa de inaintata...Cum a zis si Despot...e mult mai slaba decat ceilalti concurenti...
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 18:30 de bcr1989



eu m-am uitat mai...din lipsa de ocupatie. M-am ingrozit cand am vazut ca cea mai anti-talent concurenta a luat punctaj maxim si a ramas in concurs....si-a iesit asa o fata talentata ca dea(sau cum o fi chemand-o.Pentru ca stiu cat de mult trebuie sa lucrezi o voce pentru a avea rezultate mi se pare o mare tampenie ce se intampla acolo.
Chiar Deea nu trebuia sa plece...duelul dintre Deea si Cristina a fost cel mai misto duel de pana acum...Chiar si ceilalti concurenti au spus ca Deea, Cristina si Alexa nu trebuiau sa ajunga la duel...
sus
Avocata

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 18:37 de Avocata

Chiar Deea nu trebuia sa plece...duelul dintre Deea si Cristina a fost cel mai misto duel de pana acum...Chiar si ceilalti concurenti au spus ca Deea, Cristina si Alexa nu trebuiau sa ajunga la duel...


au desfiintat-o pe cristina...inapoi la duel...e pacat! da si atitudinea ei a fost aiurea....despot nu i-a zis niciodata lucrurile astea...pana acum o sustinea
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 18:45 de bcr1989



au desfiintat-o pe cristina...inapoi la duel...e pacat! da si atitudinea ei a fost aiurea....despot nu i-a zis niciodata lucrurile astea...pana acum o sustinea

Eu totusi o inteleg...dupa un duel destul de greu...pentru ca amandoua erau destul de bune...ai foarte mari emotii...ea s-a pregatit mai mult pentru duel...ca sa aiba garntia ca ramane inca in emisiune..cred ca nici nu se gandea ca v-a trece de duel...dar a trecut iar melodia trebuia sa o cante imediat...ar fi trebuit sa aiba macar o pauza de o melodie inainte de a canta...nu trebia sa le puna sa cante imediat dupa duel...dar totusi si Virgil avea dreptate in privinta emotiilor...tebuie sa inveti sa ti le stapanesti pe scena...sa te simti exact asa cum cere melodia...
sus
Avocata

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 22:52 de Avocata

am vazut cazuri (nu stiu sa-ti zic cum le chema pe concurente) in editiile trecute ....cand concurentele au cantat perfect chiar si dupa duel...
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 18 mar 2007 22:57 de bcr1989

am vazut cazuri (nu stiu sa-ti zic cum le chema pe concurente) in editiile trecute ....cand concurentele au cantat perfect chiar si dupa duel...

Probabil...stiu ca se poate...eu totusi cred ca ea s-a ocupat prea mult cu pregatirile pentru duel si a neglijat cntecul pe care trebuia sa-l cante solo...cred ca din cauza ca nu credea ca v-a trece de duel...cred ca a fost un pic pesimista...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: MEGASTAR!!!



scris pe 19 mar 2007 10:48 de 2peu

Am creat acest topic nervos dupa ce m-am uitat la emisiunea de seara trecuta...
Chiar nu pricep cine este atat de prost incat sa o voteze pe afona de Kamelia...A cantat al naibii de prost si dupa ce au facut-o toti cei din juriu "cu ou si cu otet" a iesit prima la voturi...Chiar nu l-a auzit nimeni pe Adrian: "Tu nu ai ce cauta in concurs...trebuia sa pleci acasa de mult"(nu e chiar autentica replica, dar e aproximativa)?!?...Kamelia trebuia sa ajunga de mult timp la duel...si a iesit prima la diferenta de 9 procente(daca nu m-a insel...)

nu m-am uitat. nu ma uit. insa stiu k majoritatea concursurilor sunt manarii. adik se stie cine iese castigator si nu neaparat pe merit. din pacate. in schimb io ma uit la VREAU SA FIU MARE VEDETA. e super tare
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 19 mar 2007 18:28 de bcr1989


nu m-am uitat. nu ma uit. insa stiu k majoritatea concursurilor sunt manarii. adik se stie cine iese castigator si nu neaparat pe merit. din pacate. in schimb io ma uit la VREAU SA FIU MARE VEDETA. e super tare

Eu m-am gandit putin si cred ca s-ar putea sa fie altceva la mijloc...cred ca cei de la Prima au vazut cat de rau a cantat tipa si au zis sa modifice voturile ca sa iasa prima...Scopul fiind urmatorul: lumea se uita la TV...isi face cruce cand vede ca tipa castiga desi e afona rau...si pe urma se duce lumea sa voteze pentru ceilalti concurenti ca poate or sa reuseasca sa o scoata din concurs...si uite asa le iese banu'...si audienta...Ce ziceti?
sus
Avocata

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 24 mar 2007 23:33 de Avocata

m-am uitat si in seara asta la cacatul ala de emisiune....dar am prins numa pe ultima suta de metrii...cum se poate fratilor sa iasa CRISTINA...?!!! cine dracu a votat-o pe Anita aia?! doamne....ce face banu! Cine e in halul asta de inconstient incat sa ia vocea anitei si s-o compare cu a cristinei?! Voi ati vazut ca inclusiv juriul a ramas mut?! Doamne ce tampenie de emisiune...ma bucur totusi ca a ajuns kamelia la duel ...dar iar ...imi pare rau de brighitta numa nedreptati se intampla in emisiunea aia...camelia aia si anita trebuiau sa zboare de mult
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 24 mar 2007 23:40 de bcr1989

m-am uitat si in seara asta la cacatul ala de emisiune....dar am prins numa pe ultima suta de metrii...cum se poate fratilor sa iasa CRISTINA...?!!! cine dracu a votat-o pe Anita aia?! doamne....ce face banu! Cine e in halul asta de inconstient incat sa ia vocea anitei si s-o compare cu a cristinei?! Voi ati vazut ca inclusiv juriul a ramas mut?! Doamne ce tampenie de emisiune...ma bucur totusi ca a ajuns kamelia la duel ...dar iar ...im pare rau de brighitta numa nedreptati se intampla in emisiunea aia...camelia aia si anita trebuiau sa zboare de mult

Chiar acum vroiam sa postez si eu...intradevar...de votat se voteaza la fel...si asa e...eu credeam ca Virgil se va ridica de la masa si va pleca in semn de protest...Dar sunt extraordinar de fericit ca a intrat kamelia la duel...ar fi fost culmea sa iasa din nou prima...si ati mai vazut ce fata a facut alexa cand a vazut ca a iesit prima...chiar nu ma asteptam...nu a fost cea mai reusita seara a ei...paca de Brigitta, dar ea nu trebuie sa se teama decat de modul de votare...in rest nu ar trebui sa aiba emotii...o va depasi fara probleme, dar eu voi vota pentru ea saptamana asta...a fost fain si catalin cand fredona melodia Kameliei...
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 1 apr 2007 19:25 de bcr1989

Si in sfarsit seara trecuta am vazut un clasament la megastar cat de cat corect...Pana la urma am reusit sa scapam de Kamelia...la o diferenta enorma...dar totusi la voturi...Catalin trebuia sa fie al doilea, nu Brigitta...dar e bine si asa...
sus
Avocata

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 1 apr 2007 21:58 de Avocata

da....intr-adevar a fost in sf un clasament cat de cat normal si-am vazut si noi ca mai sunt oameni care intr-adevar vor sa asculte o voce buna nu una care te zgarie pe timpan
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 4 apr 2007 23:05 de bcr1989

da....intr-adevar a fost in sf un clasament cat de cat normal si-am vazut si noi ca mai sunt oameni care intr-adevar vor sa asculte o voce buna nu una care te zgarie pe timpan

Legat de emisiunea de saptamana asta...Stiu ca Andrea stie sa cante...si a cantat deosebit de bine melodia "I Feel Preety"...dar nu credeti ca de fapt melodia a fost cea care i-a adus voturile? Mie mi s-a parut ca este una din acele melodii de care vorbea pe la inceputul concursului Despot..."melodii castigatoare" pe care daca le canti bine la un concurs de interpretare te avantajeaza..
sus
Guest

Guest

Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 5 apr 2007 12:29 de Guest

nu.mi se face scarba cand vad enisiunea aia de prost gust.ma poate convinge cineva ca ar merita sa ma uit?
Pe mine m-au distrat inregistrarile cu momentele vesele de la preselectie.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 5 apr 2007 19:30 de bcr1989

Pe mine m-au distrat inregistrarile cu momentele vesele de la preselectie.

Intradevar...aceste secvente...sunt "sarea si piperul" emisiunii...
sus
sweetpoison

Senior member
98 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 7 apr 2007 22:21 de sweetpoison

Chiar in momentul asta ma uit la megastar si tot ce pot spune este ca mi se parea mai interesant si mai placut de urmarit la inceput. Parca s-au prostit toti acum la final.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 8 apr 2007 01:17 de bcr1989

Chiar in momentul asta ma uit la megastar si tot ce pot spune este ca mi se parea mai interesant si mai placut de urmarit la inceput. Parca s-au prostit toti acum la final.

Uite si eu m-am uitat azi...pardon...ieri la emisiune...si cand aproape sa spun ca e cea mai reusita emisiune de pana acum...din cate am vazut...au venit voturile...iar au votat astia ca prostii...Emisiunea a fost superba...toti au cantat aproape impecabil...Catalin cu Nico au fost nemaipomeniti...la fel si Andreea cu Paula Seling...Claudiu a cantat mai bine ca niciodata la duel...dar la voturi au votat ca prostii...ar fi trebuit sa ajunga la duel...Alexa si Brigitta...dar culmea...Alexa a acumulat cele mai multe voturi...Catalin nu trebuia sa intre la duel...
sus
sweetpoison

Senior member
98 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 9 apr 2007 23:35 de sweetpoison


Uite si eu m-am uitat azi...pardon...ieri la emisiune...si cand aproape sa spun ca e cea mai reusita emisiune de pana acum...din cate am vazut...au venit voturile...iar au votat astia ca prostii...Emisiunea a fost superba...toti au cantat aproape impecabil...Catalin cu Nico au fost nemaipomeniti...la fel si Andreea cu Paula Seling...Claudiu a cantat mai bine ca niciodata la duel...dar la voturi au votat ca prostii...ar fi trebuit sa ajunga la duel...Alexa si Brigitta...dar culmea...Alexa a acumulat cele mai multe voturi...Catalin nu trebuia sa intre la duel...
eu cred in continuare k perfectiunea plictiseste. Deea, tipa bruneta micuta inata in acelasi liceu cu mine. Cine crezi k va castiga?
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 9 apr 2007 23:46 de bcr1989

eu cred in continuare k perfectiunea plictiseste. Deea, tipa bruneta micuta inata in acelasi liceu cu mine. Cine crezi k va castiga?

Da, perfectiunea lipseste...nu exista perfectiune nicaieri in lume...peste tot se tinde spre perfectiune dar nu se va ajunge la ea niciodata...la fel ca la mate...cu limitele...se ajunge foarte aproape dar nu se "obtine"...nu se atinge limita...
Deea e din Craiova...tu ziceai ca esti din Bucuresti...
Eu cred ca va castiga Catalin sau Andreea...cel putin asa sper...
sus
sweetpoison

Senior member
98 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!!



scris pe 9 apr 2007 23:53 de sweetpoison


Da, perfectiunea lipseste...nu exista perfectiune nicaieri in lume...peste tot se tinde spre perfectiune dar nu se va ajunge la ea niciodata...la fel ca la mate...cu limitele...se ajunge foarte aproape dar nu se "obtine"...nu se atinge limita...
Deea e din Craiova...tu ziceai ca esti din Bucuresti...
Eu cred ca va castiga Catalin sau Andreea...cel putin asa sper...
S-a mutat in Bucuresti anul asta. E a 11-a in Hasdeu. Cred k vor castiga amandoi. Adik, nu asa trebuie, un b si o f?
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGASTAR!!



scris pe 9 apr 2007 23:59 de bcr1989

S-a mutat in Bucuresti anul asta. E a 11-a in Hasdeu. Cred k vor castiga amandoi. Adik, nu asa trebuie, un b si o f?

Castiga doar unul..dar sper ca finala sa fie intre ei doi...daca vor ajunge in finala...nu voi vota...imi e greu sa ma decid intre ei doi..imi plac la fel de mult...
sus
sweetpoison

Senior member
98 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MEGAST



scris pe 10 apr 2007 00:03 de sweetpoison


Castiga doar unul..dar sper ca finala sa fie intre ei doi...daca vor ajunge in finala...nu voi vota...imi e greu sa ma decid intre ei doi..imi plac la fel de mult...
Eu o votez p Andreea. Amandoi sunt talntati, insa el mi se pare prea fals si prea calculat in gesturi.
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ME



scris pe 10 apr 2007 00:08 de bcr1989

Eu o votez p Andreea. Amandoi sunt talntati, insa el mi se pare prea fals si prea calculat in gesturi.

Mie mi se pare amuzant tipul...si foarte de treaba...stie sa fie serios...stie sa mai si glumeasca...si cel mai important stie sa-si sprijine colegii la nevoie...
Si nu mi se pare un defect sa fii calculat in gesturi...desi el nu mi se pare ca este asa...

dar uite si mie imi place sa-mi calculez miscarile si mai ales replicile... imi place sa ma gandesc la eventualele consecinte pe care le pot avea faptele mele...
sus
sweetpoison

Senior member
98 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re



scris pe 10 apr 2007 13:50 de sweetpoison


Mie mi se pare amuzant tipul...si foarte de treaba...stie sa fie serios...stie sa mai si glumeasca...si cel mai important stie sa-si sprijine colegii la nevoie...
Si nu mi se pare un defect sa fii calculat in gesturi...desi el nu mi se pare ca este asa...

dar uite si mie imi place sa-mi calculez miscarile si mai ales replicile... imi place sa ma gandesc la eventualele consecinte pe care le pot avea faptele mele...
Cred ca asa sunt si eu. Ma refer mai mult la gesturile de pe scena. Cand a cantat atunci "She bangs" se vedea k isi calculase cand sa se uite la fata aia, cand sa faca cu ochiul alteia. Asta nu mi-a placut la el. Din cei care au iesit cine ti-a placut?
sus
Pagina: 1 2 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

119 vizitatori si 0 membri acum pe site