www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Sugestii, probleme si reclamatii > emo

Pagina: 1

emoloveyou

Newbie
6 mesaje

emo



scris pe 29 nov 2011 17:24 de emoloveyou

si eu sunt emo dar nimenea nu stie cata suferita i in sufletul nostru ..................parinti nu te inteleg tot timpul cauta ceva motiv de cearta si asa nu prea poti razista cand si parinti sunt inptriva ta ..... este cel mai dureros lucru care ne afecteaza fizik cat si pshic.....viata nu poate contunua asa iti vine sa te omori nu alta.....durerea este in sufletul nostru nu in al vostru mai bine asa muri decat sa mai sufar atata pt ce pt o viata de pl sa fim seriosi nu merita sa suferim atata stiu ca toate trec dar durerea tot la noi ramane......de ce pe noi nu ne intelege nimenea ca asa ne simtim noi mai bine.....cand iei drgur pt o clipa uiti de toate sa dupa accea revine din nou......eu nu am vreut sa fiu emo dar nu am mai avut inctro pt ca tot timpul am certuri cu ai mei si ma fac nebuna pt ca sunt ff sensibila tot ce mi se spune rau despre mine sau ma barfeste io pun la suflet nu dau cu pikiorul in ea...... cum dau alti . ....si cu muzika nui neaparat sa ascult muzika rook ca sa fi emo uni o asculta din placere ...

images7766.jpg (9.65 KB)
sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: emo



scris pe 30 nov 2011 12:03 de cispa

si eu sunt emo dar nimenea nu stie cata suferita i in sufletul nostru ..................parinti nu te inteleg tot timpul cauta ceva motiv de cearta si asa nu prea poti razista cand si parinti sunt inptriva ta ..... este cel mai dureros lucru care ne afecteaza fizik cat si pshic.....viata nu poate contunua asa iti vine sa te omori nu alta.....durerea este in sufletul nostru nu in al vostru mai bine asa muri decat sa mai sufar atata pt ce pt o viata de pl sa fim seriosi nu merita sa suferim atata stiu ca toate trec dar durerea tot la noi ramane......de ce pe noi nu ne intelege nimenea ca asa ne simtim noi mai bine.....cand iei drgur pt o clipa uiti de toate sa dupa accea revine din nou......eu nu am vreut sa fiu emo dar nu am mai avut inctro pt ca tot timpul am certuri cu ai mei si ma fac nebuna pt ca sunt ff sensibila tot ce mi se spune rau despre mine sau ma barfeste io pun la suflet nu dau cu pikiorul in ea...... cum dau alti . ....si cu muzika nui neaparat sa ascult muzika rook ca sa fi emo uni o asculta din placere ...
Multi cred ca e o predispozitie genetica la depresie. Eu cred ca e foarte important sa-ti gasesti un grup de prieteni care sa te accepte si sa te faca sa treci peste suferinta, dar f. important e sa nu faca misto de ceea ce te face sa suferi.
Mai mult de atat, cauta sa descoperi ca viata e ceva sublim, si nu se traieste de doua ori.
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: emo



scris pe 30 nov 2011 16:32 de newfannny

viata e grea dar merita traita
are si ea partile ei frumoase
trebuie sa ai puterea sa mergi mai departe si sa te bucuri de fiecare moment

NU este o solutie sinuciderea

ori auto-pedepsirea
tin minte acum cativa ani Easycom s-a speriat atunci cand a primit un mesaj de la mine pe mess in care imi luam adio de la toti cunoscutii ...... vroiam sa fac un pas total nebunesc . el a deschis pe forum muzicabuna un topic prin care sa incerce sa ma convinga sa nu fac un pas fatal de la care nu as mai fi avut deloc cale de intoarcere
si uite ca a reusit si el si impreuna cu alti forumisti sa ma convinga sa renunt la acel plan nebunesc
si tin sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor care m-au ajutat atunci chiar si cu un mic sfat
a contat enorm ptr mine in acele momente

............



sa stii ca nu am fost nu sunt si nu voi fi vreodata emo
deci nu are nici o legatura cu aceasta moda

de oamenii care au si copii si sunt casatoriti si fac asta ce sunt emo ? nu
insa uneori in viata cand ajungi la un punct mort simti ca nu mai poti si crezi ca singura ta scapare e sa iti pui capat zilelor insa e cea mai rea alegere
ce rezolvi cu asta ?
NIMIC
plus ca iti lasi familia , prietenii si cunostintele indurerate

si eu am fost adolescenta
nici eu nu m-am inteles bine cu parintii insa am avut curajul sa merg mai departe

deci va dau un mic sfat voi celor care aveti astfel de ganduri
duceti-va pe la biserica , rugati-va la Dumnezeu sa va lumineze mintile si sa va dea putere sa mergeti mai departe si sa va intelegeti mai bine cu parintii ori cu cei din jur


................


dapoi daca de cand sunteti adolescenti va plangeti ca e grea viata , peste ani de zile cand veti avea la randul vostru copii cum va va fi ? greu cu mult mai greu

deci chestiunile astea de certuri intre generatii sunt niste banalitati
nu e ok sa postati mereu in victime
ptr ca asa n-o sa reusiti niciodata sa treceti peste certuri si obstacole

.............

sper sa fi insemnat ptr voi cv cuvintele mele simple


sus
cispa

Expert member
963 mesaje

Re: emo



scris pe 30 nov 2011 16:50 de cispa

viata e grea dar merita traita
are si ea partile ei frumoase
trebuie sa ai puterea sa mergi mai departe si sa te bucuri de fiecare moment

NU este o solutie sinuciderea

ori auto-pedepsirea
tin minte acum cativa ani Easycom s-a speriat atunci cand a primit un mesaj de la mine pe mess in care imi luam adio de la toti cunoscutii ...... vroiam sa fac un pas total nebunesc . el a deschis pe forum muzicabuna un topic prin care sa incerce sa ma convinga sa nu fac un pas fatal de la care nu as mai fi avut deloc cale de intoarcere
si uite ca a reusit si el si impreuna cu alti forumisti sa ma convinga sa renunt la acel plan nebunesc
si tin sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor care m-au ajutat atunci chiar si cu un mic sfat
a contat enorm ptr mine in acele momente

............



sa stii ca nu am fost nu sunt si nu voi fi vreodata emo
deci nu are nici o legatura cu aceasta moda

de oamenii care au si copii si sunt casatoriti si fac asta ce sunt emo ? nu
insa uneori in viata cand ajungi la un punct mort simti ca nu mai poti si crezi ca singura ta scapare e sa iti pui capat zilelor insa e cea mai rea alegere
ce rezolvi cu asta ?
NIMIC
plus ca iti lasi familia , prietenii si cunostintele indurerate

si eu am fost adolescenta
nici eu nu m-am inteles bine cu parintii insa am avut curajul sa merg mai departe

deci va dau un mic sfat voi celor care aveti astfel de ganduri
duceti-va pe la biserica , rugati-va la Dumnezeu sa va lumineze mintile si sa va dea putere sa mergeti mai departe si sa va intelegeti mai bine cu parintii ori cu cei din jur


................


dapoi daca de cand sunteti adolescenti va plangeti ca e grea viata , peste ani de zile cand veti avea la randul vostru copii cum va va fi ? greu cu mult mai greu

deci chestiunile astea de certuri intre generatii sunt niste banalitati
nu e ok sa postati mereu in victime
ptr ca asa n-o sa reusiti niciodata sa treceti peste certuri si obstacole

.............

sper sa fi insemnat ptr voi cv cuvintele mele simple


Ma bucur ca ti-ai adus aminte.
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: emo



scris pe 30 nov 2011 21:22 de easycom

viata e grea dar merita traita
are si ea partile ei frumoase
trebuie sa ai puterea sa mergi mai departe si sa te bucuri de fiecare moment

NU este o solutie sinuciderea

ori auto-pedepsirea
tin minte acum cativa ani Easycom s-a speriat atunci cand a primit un mesaj de la mine pe mess in care imi luam adio de la toti cunoscutii ...... vroiam sa fac un pas total nebunesc . el a deschis pe forum muzicabuna un topic prin care sa incerce sa ma convinga sa nu fac un pas fatal de la care nu as mai fi avut deloc cale de intoarcere
si uite ca a reusit si el si impreuna cu alti forumisti sa ma convinga sa renunt la acel plan nebunesc
si tin sa le multumesc pe aceasta cale tuturor celor care m-au ajutat atunci chiar si cu un mic sfat
a contat enorm ptr mine in acele momente

............



sa stii ca nu am fost nu sunt si nu voi fi vreodata emo
deci nu are nici o legatura cu aceasta moda

de oamenii care au si copii si sunt casatoriti si fac asta ce sunt emo ? nu
insa uneori in viata cand ajungi la un punct mort simti ca nu mai poti si crezi ca singura ta scapare e sa iti pui capat zilelor insa e cea mai rea alegere
ce rezolvi cu asta ?
NIMIC
plus ca iti lasi familia , prietenii si cunostintele indurerate

si eu am fost adolescenta
nici eu nu m-am inteles bine cu parintii insa am avut curajul sa merg mai departe

deci va dau un mic sfat voi celor care aveti astfel de ganduri
duceti-va pe la biserica , rugati-va la Dumnezeu sa va lumineze mintile si sa va dea putere sa mergeti mai departe si sa va intelegeti mai bine cu parintii ori cu cei din jur


................


dapoi daca de cand sunteti adolescenti va plangeti ca e grea viata , peste ani de zile cand veti avea la randul vostru copii cum va va fi ? greu cu mult mai greu

deci chestiunile astea de certuri intre generatii sunt niste banalitati
nu e ok sa postati mereu in victime
ptr ca asa n-o sa reusiti niciodata sa treceti peste certuri si obstacole

.............

sper sa fi insemnat ptr voi cv cuvintele mele simple




Uite ma, ca n-a uitat fata nici de mine, nici de restul lumii... Eu am un slogan (inventie proprie): "Viata merita traita din curiozitate." Cu totii avem probleme, cu totii suntem intr-o oarecare masura depresivi, dezamagiti, tristi sau frustrati. Daca ar fi sa o luam asa, ar tb sa ne sinucidem cu totii in masa, dar uite ca nu o facem, din varii motive, dar nu o facem. c**** , am trecut deja prin prea multe si din pacate inca trec si am sa mai trec, dar pana mea... tot mi-s curios...
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: emo



scris pe 2 dec 2011 00:26 de newfannny



Uite ma, ca n-a uitat fata nici de mine, nici de restul lumii... Eu am un slogan (inventie proprie): "Viata merita traita din curiozitate." Cu totii avem probleme, cu totii suntem intr-o oarecare masura depresivi, dezamagiti, tristi sau frustrati. Daca ar fi sa o luam asa, ar tb sa ne sinucidem cu totii in masa, dar uite ca nu o facem, din varii motive, dar nu o facem. c**** , am trecut deja prin prea multe si din pacate inca trec si am sa mai trec, dar pana mea... tot mi-s curios...


si eu sunt foarte curioasa
si nu as uita vreodata niste sfaturi date de niste necunoscuti dar care au stiut sa spuna ceea ce trebuia la momentul potrivit ptr a preveni o tragedie
sus
SylverCheetah53

Veteran member
165 mesaje

Re: emo



scris pe 4 apr 2012 05:13 de SylverCheetah53

sus
Pagina: 1

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

89 vizitatori si 0 membri acum pe site