www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica straina > Eurovision 2009

Pagina: 1

DjTom

Expert member
1439 mesaje

Eurovision 2009



scris pe 12 mai 2009 22:55 de DjTom

A inceput Eurovisionul 2009,la "mama Rusia"acasa...care ne-a ascuns Tezaurul,Basarabia, Tinutul Hertza-Bucovina de Nord,Bratul Dunarii Chilia,Cadrilaterul dobrogean,Insula Serpilor...
si ne-a adus comunismul pe cap,distrugandu-ne total intelectualitatea,industriasii,ofiterii, mestesugarii, gospodarii satelor si toata istoria...si uite-asa au supravietuit bunicii si parintii nostrii... datorita carora debitam acum tot ce ne trece prin capetele rotunde,lunguiete sau patrate si pe acest minunat Forum...Spasiva,Oceni Harasho Tavarishci !!!

...Sa vedem ce"branza cu rosii"...va face frumusica Elena a lu' popa Gheorghe ot Constantzia, impreuna cu zburdalnicele bacante balcanice ? !

One minute after...
....Mi s-a parut mie sau a sunat ceva fals pe-acolo,pe scena ? !?....Cum as caracteriza evolutia romancelor ?...Modesta,demna de niste adevarate preotese-pastorite ale lui Dionysos si ale tovarasului sau Pan !
Eu cred ca eurovisionu' e nashpa de tot...chiar daca am ascultat si ceva VOCI si MELODII...
Sa vedem ce zice si restu' lumii...


Editat de DjTom pe 12 mai 2009 23:20
sus
valeriu1979

Expert member
663 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 12 mai 2009 23:24 de valeriu1979

A inceput Eurovisionul 2009,la "mama Rusia"acasa...care ne-a ascuns Tezaurul,Basarabia, Tinutul Hertza-Bucovina de Nord,Bratul Dunarii Chilia,Cadrilaterul dobrogean,Insula Serpilor...
si ne-a adus comunismul pe cap,distrugandu-ne total intelectualitatea,industriasii,ofiterii, mestesugarii, gospodarii satelor si toata istoria...si uite-asa au supravietuit bunicii si parintii nostrii... datorita carora debitam acum tot ce ne trece prin capetele rotunde,lunguiete sau patrate si pe acest minunat Forum...Spasiva,Oceni Harasho Tavarishci !!!

...Sa vedem ce"branza cu rosii"...va face frumusica Elena a lu' popa Gheorghe ot Constantzia, impreuna cu zburdalnicele bacante balcanice ? !

One minute after...
....Mi s-a parut mie sau a sunat ceva fals pe-acolo,pe scena ? !?....Cum as caracteriza evolutia romancelor ?...Modesta,demna de niste adevarate preotese-pastorite ale lui Dionysos si ale tovarasului sau Pan !
Eu cred ca eurovisionu' e nashpa de tot...chiar daca am ascultat si ceva VOCI si MELODII...
Sa vedem ce zice si restu' lumii...

Din pacate eu aici unde sunt nu pot sa vad Eurovisionu' dar ma voi baza pe cronica facuta de ochiul tau critic, oricum bafta ca-i romanca!
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 14 mai 2009 00:57 de DjTom



Editat de DjTom pe 14 mai 2009 01:00
sus
valeriu1979

Expert member
663 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 14 mai 2009 08:47 de valeriu1979



Editat de valeriu1979 pe 14 mai 2009 08:48
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 16 mai 2009 02:24 de DjTom


Sau un alt exemplu Luminita Anghel cu Let My Try.Am Vazut aici pe Site melodia si cum a cantat, nu ti se pare ca melodia si coregrafia duc putin cu gandul la Ruslana?

Nu vad legatura cu System...a caror evolutie remarcabila a insemnat 90% din succes(chiar daca ea a platit 5000 de coco pt melodie)?!
Daca este vorba de Elena...acest lucru l-am sustinut inca de la finala romaneasca...bucatile etno sunt preluate dupa Ruslana(chiar mi-a placut foarte mult Wild Dances si am si votat-o atunci !)...iar ceva de la refren e copiat dupa o trupa Pop-Dance din anii '92-'94(nu reusesc sa-mi amintesc numele dar fredonez melodia,erau parca 2 fete,aduce putin cu Aqua,era difuzata pe MTV ...)
Dutza copy/paste !!!
sus
pboris

Newbie
1 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 16 mai 2009 02:58 de pboris


...dar si magaria impotriva lui Laurentiu Cazan-Say Something,din anii '90 nu pot s-o uit in veci...


mda, Say something era o melodie sortita sa castige Euroviziunea, dar...
sus
advent

Newbie
1 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 16 mai 2009 12:05 de advent

Din cate am vazut in semifinale, Eurovisionul din anul asta e mai prost ca niciodata. Pur si simplu nu poti asculta decat piesa noastra, a Elenei, dar nici aceasta nu e tocmai reusita. M-a impresionat placut prestatia Macedoniei, care n-a intrat in joc:

http://rockonhome.wordpress.com/2009/05/13/macedonia-eurovision-2009/


Editat de advent pe 16 mai 2009 12:05
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 00:29 de DjTom

Din cate am vazut in semifinale, Eurovisionul din anul asta e mai prost ca niciodata. Pur si simplu nu poti asculta decat piesa noastra, a Elenei, dar nici aceasta nu e tocmai reusita. M-a impresionat placut prestatia Macedoniei, care n-a intrat in joc:
http://rockonhome.wordpress.com/2009/05/13/macedonia-eurovision-2009/

Da,era o piesa Rock destul de reusita...Totusi au intrat in Finala si cateva piese si voci bune, incomparabil mai bune decat porcaria de piesa a Elenei(pardon,a lui Dutza) !!!
...dupa cate se observa la vot,asa cum bine am pronosticat,Romania n-are nicio sansa anul acesta...pustiul din Norvegia a sedus si Spania si toata Europa !

P.S.CE MINUNAT AM CANTAT cu DEPECHE MODE la CONCERTUL din 2006


Editat de DjTom pe 17 mai 2009 00:32
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 01:11 de DjTom


mda, Say something era o melodie sortita sa castige Euroviziunea, dar...


Era !...dar n-a fost sa fie din cauza "dinozaurilor"....Huuuuooo hotilor !
sus
Oanabarbie

Newbie
1 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 01:26 de Oanabarbie

mdaa:|.. norway oricum veci n`or sa fie la eurovision voturi date pe merit.. nu stiu de ce ne mai agitam, efectu` de turma bate` realitatea

Editat de Oanabarbie pe 17 mai 2009 01:30
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 02:33 de DjTom

mdaa:|.. norway oricum veci n`or sa fie la eurovision voturi date pe merit.. nu stiu de ce ne mai agitam, efectu` de turma bate` realitatea

Pana la urma am facut "reciprocitatea"cu sister moldo (cam vitrega,biata mica surioara)...care s-a clasat,pe merit,inaintea noastra...
Daca Elena va continua cu dieta de slabire,isi va pierde total vocea...care a avut cateva minusuri si in marea finala,nici prezenta scenica n-a placut,o coregrafie infantila,care n-a impresionat pe nimeni...noroc ca au fost si altii mai ghinionisti,de ex Spania,Finlanda...
Ei,patriotarzilor...atata minte ati avut ca sa visati ca o asa piesa fara personalitate va castiga?
Pacat,totusi pentru Elena...dar n-a fost nici ea in voce 100 % ...
Cine s-a priceput cu adevarat la muzica si-a dat seama de la inceput si a avut curajul sa afirme imediat ca piesa "Balkan Girls" nu are valoare sa convinga Europa si sa adune voturi !
Anul acesta au fost cateva aparitii bune,dar nu cred ca cea mai buna piesa a fost a Norvegiei...nu m-a impresionat in mod deosebit nicio piesa,ca sa ma determine sa particip la vot ! Oricum,se voteaza geopolitic si nu intotdeauna castiga cea mai buna interpretare/piesa !!
Plus ca am ascultat in paralel si Concertul Depeche din 2006 la radio EuropaFM...pe care l-am urmarit live,adica am fost acolo...
sus
valeriu1979

Expert member
663 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 11:42 de valeriu1979


Nu vad legatura cu System...a caror evolutie remarcabila a insemnat 90% din succes(chiar daca ea a platit 5000 de coco pt melodie)?!
Daca este vorba de Elena...acest lucru l-am sustinut inca de la finala romaneasca...bucatile etno sunt preluate dupa Ruslana(chiar mi-a placut foarte mult Wild Dances si am si votat-o atunci !)...iar ceva de la refren e copiat dupa o trupa Pop-Dance din anii '92-'94(nu reusesc sa-mi amintesc numele dar fredonez melodia,erau parca 2 fete,aduce putin cu Aqua,era difuzata pe MTV ...)
Dutza copy/paste !!!

Ma refeream la validitatea voturilor si modul in care se voteaza la Eurovision, cum ai spus si tu,unul din motivele pentru care si Italia s-a retras din concurs.
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 12:22 de easycom


Pana la urma am facut "reciprocitatea"cu sister moldo (cam vitrega,biata mica surioara)...care s-a clasat,pe merit,inaintea noastra...
Daca Elena va continua cu dieta de slabire,isi va pierde total vocea...care a avut cateva minusuri si in marea finala,nici prezenta scenica n-a placut,o coregrafie infantila,care n-a impresionat pe nimeni...noroc ca au fost si altii mai ghinionisti,de ex Spania,Finlanda...
Ei,patriotarzilor...atata minte ati avut ca sa visati ca o asa piesa fara personalitate va castiga?
Pacat,totusi pentru Elena...dar n-a fost nici ea in voce 100 % ...
Cine s-a priceput cu adevarat la muzica si-a dat seama de la inceput si a avut curajul sa afirme imediat ca piesa "Balkan Girls" nu are valoare sa convinga Europa si sa adune voturi !
Anul acesta au fost cateva aparitii bune,dar nu cred ca cea mai buna piesa a fost a Norvegiei...nu m-a impresionat in mod deosebit nicio piesa,ca sa ma determine sa particip la vot ! Oricum,se voteaza geopolitic si nu intotdeauna castiga cea mai buna interpretare/piesa !!
Plus ca am ascultat in paralel si Concertul Depeche din 2006 la radio EuropaFM...pe care l-am urmarit live,adica am fost acolo...


Am zis eu... dar toti au sarit pe mine ca numa' critica fac si ca-i bagi pe toti in pamant... Balcan Girls gluma proasta...
sus
marius349

Veteran member
166 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 17 mai 2009 16:08 de marius349

Din cate am vazut in semifinale, Eurovisionul din anul asta e mai prost ca niciodata. Pur si simplu nu poti asculta decat piesa noastra, a Elenei, dar nici aceasta nu e tocmai reusita. M-a impresionat placut prestatia Macedoniei, care n-a intrat in joc:

http://rockonhome.wordpress.com/2009/05/13/macedonia-eurovision-2009/

au fost piese chiar foarte bune.melodia noastra a fost proasta.melodia nu interpretarea.pana cand hotti din tvr in frunte cu dan manoliu nu vor fi schimbati ,ar fi mai bine sa ne retragemde la acest concurs.
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: Eurovision 2009



scris pe 19 mai 2009 04:45 de DjTom



Editat de DjTom pe 19 mai 2009 05:08
sus
Pagina: 1

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

142 vizitatori si 0 membri acum pe site