www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica romaneasca > FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!

Pagina: 1

liligalati13

Senior member
110 mesaje

FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 23 aug 2009 23:12 de liligalati13

festivalul mamaia a ajuns un mare fas! s-a politizat pana si muzica! dincolo de prezenta in masa a politicienilor in sala, trofeul mamaia 2009 a fost acordat unei fete din chisinau care a falsat cap-coada melodia si a cantat atat de prost incat nu merita nici macar o mentiune! RUSINE! trofeul mamaia 2009 s-a dat pe PILE! daca pana acum castigatorul trofeului se alegea dintre ocupantii locului 1 de la cele 2 sectiuni, interpretare si respectiv creatie, acum , regulamentul a fost modificat special pt a se lasa loc de manevre! chiar acum ascult castigatoarea marelui premiu si ma minunez cum si cat canta de fals si de prost! dar a avut pile... asta e muzica! ai pile...castigi! insa va avea o mare dezamagire....cu atat va ramane , cu-n trofeu si o masina! in ce hal canta nu are loc in muzica romaneasca! se elimina singura prin lipsa talentului! si vezi anii precedenti- NICI UN CASTIGATOR DE TROFEU NU A AJUNS VEDETA!
sus
soprana27

Senior member
67 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 23 aug 2009 23:35 de soprana27

ai mare dreptate! mare dezamagire! la interpretare cea mai buna a fost cristina bondoc! eu cred ca ea merita trofeul si a luat numai premiul 3. pakat! la creatie cea mai buna piesa mi s-a parut, de departe, piesa lui andrei tudor! dar cum a reusit juriul de specialitate "care SPECIALITATE ???" sa dea note egale nu inteleg, astfel incat sa se acorde 4 premii 1??? ! oricum mai mari porcarii de melodii k cele care au fost selectate la creatie, nu am vazut,pana anul acesta!
si fata care a castigat trofeul a falsat pe rupte! si nu avea voce klumea!! nu stiu pe ce criterii i s-a acordat trofeul! daca juriul nu a vazut-o in primii 3 premiati, cum de a juns consiuliul judetean constanta, un consiliu de neprofesionisti, sa o vada buna de trofeu????!!!! rusine consiliul judetean! ati acordat trofeul unei fete de nota 5! v-a cumparat trofeul cu bani cumva?????
iar recitalurile....NEINSPIRATE SI PLICTISITOARE!
CONCLUZIA- UN FESTIVAL BATRAN SI OBOSIT K O MAMAIE DE 100 DE ANI!!!
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 00:08 de Puggy

sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 00:28 de DjTom

sus
soprana27

Senior member
67 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 18:29 de soprana27



Editat de soprana27 pe 24 aug 2009 18:29
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 19:34 de easycom



pai la ce ai vrea sa ne uitam? cand e vorba de muzica ne uitam la festivaluri de muzica!


Pai nici eu nu ma duc si nu ma uit la din astea, dar ma simt perfect sanatos fara ele. Am o teorie foarte simpla: nu-mi pierd timpul cu chestii care nu-mi sunt de folos, nu depun efort penru chestii care nu vor avea un rezultat benefic asupra mea... sau cel putin incerc. Cand stiu ca un asemenea festival nu are ce sa-mi ofere din start, ar fi culmea sa ma duc. Multi oameni sunt ciudati, si vad asta in jurul meu aproape zilnic. Daca as zice ca au o mentalitate de turma, multi s-ar supara, deci incerc sa reformulez: faptul ca exista un anumit festival, un concert, orice de acest gen, nu inseamna ca trebuie sa ne si ducem. Este o situatie identica cu ofertele de la Carrefour... nu vom cumpara tot ce e la oferta, fiindca de multe lucruri nu avem nevoie, sunt de proasta calitate, etc. Multi se duc la orice eveniment muzical, doar de dragul de a se duce undeva iar in decurs de 10 ani poate au ocazia sa se simta chiar bine de vreo 5 ori, restul ajunge sa fie timp si bani pierduti. Muzica nu se rezuma la festivaluri...
sus
katdm

Senior member
111 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 20:50 de katdm

sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 21:47 de Puggy

sus
soprana27

Senior member
67 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 23:11 de soprana27

sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 23:26 de Puggy

sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 24 aug 2009 23:44 de easycom




nu-i intotdeauna asjha! daca organizatorii fac din spectacol un fas... e un mare pakat!
sunt acolo artisti care fac cinste muzicii romanesti! si daca merg la un asa festival sau daca ma uit la tv la un astfel de concurs ma uit d edragul celor care canta, de dragul muzicii bune, nu d edragul pilelor sau "ocrotitilor" unor jurati sau ai unui consiliu judetean! si daca cineva a deschis acest topic l-as deschis nu pt a primi d ela voi astfel de sfaturi-NU TE MAI UITA, NU TE MAI DUCE! pai ar trebui sa ne ascundem in casa...sub pat , la cate porcari iapar la tv si la cate porcarii se canta in muzica, la cate se intampla in politica, sau peste tot! MAI AVEM CEVA SFANT IN TARA ASTA? MAI AVEM VOIE SA MERGEM SA ADMIRAM, SA NE RECREAM , SA PRIVIM LA CEVA FARA SA FIM CRITICATI SAU FARA SA NE FIE RUSINE CA AM FACUT ASTA? DE CE TREBUIE SA NE CATALOGATI ASA? DE CE SA NU MERG LA UN FESTIVAL DE MUZICA DACA ASTA IMI DORESC?AM DREPTUL SA FAC CE VREAU FARA SA AM OBLIGATIA DE A MA JUSTIFICA PT CEEA CE AM FACUT!!! DE CE SA NU MERG SA ASCULT MUZICA , DOAR PT CA RISC SA PLEC NEMULTUMIT DE CEEA CE VAD PE SCENA SAU DE FRICA CA VOI, CEI CARE NU MERGETI LA ASTFEL D E FESTIVALURI MA VETI CATALOGA OARECUM "CIUDAT"?
privesc la astfel de festivaluri sau merg la astfel de festivaluri de dragul marilor voci care sunt in concurs! ca printre ei mai sunt si gunoaie si se intampla ca acesle gunoaie sa castige chiar trofeul...asta e! asta e romania! NU NUMAI IN MUZICA SE INTAMPLA ASA CEVA...asta ar trebui discutat, nu faptul ca eu ma uit la astfel de festivaluri! aceste festivaluri sunt adevarate festivaluri d e muzica! am crescut cu ele! eram mic copil cand ma uitam la tvr la mamaia si cerbul de aur! CU ELE AM CRESCUT SI NU O SA IMI SCHIMB MACAZUL ACUM...DOAR PT CA NISTE MAGARI FURA TROFEUL CELUI CARE IL MERITA SI-L DA UNOR "PROTEJATI".
nu trebuie sa denigram astefl de festivaluri doar pt ca in juriu il gasim pe un NIMENI in muzica k BERTI BARBERA ...SAU PE ALTII CARE NU AU TREABa CU MUZICA!
cam asa stau lucrurile din punctul meu d evedere!


Pe scurt: festivalul in sine nu exista... artistii fac festivalul, ei sunt sangele si oxigenul unui festival. Fara ei festivalurile nu exista, iar in cazul in care artisti de rahat fac acel festival, implicit devine un mare nimic... N-o sa umblu cu Dacia 1300 doar fiindca am crescut cu ea...
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 00:15 de Puggy



Editat de Puggy pe 25 aug 2009 00:15
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 01:43 de easycom



Editat de easycom pe 25 aug 2009 01:47
sus
soprana27

Senior member
67 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 09:52 de soprana27



Ba da, am inteles bine... a zis ca n-ar trebui sa denigram aceste festivaluri din cauza artistilor de slaba calitate sau juriului corupt si incompetent care apar in cadrul lor... La care eu... ba da, fiindca din moment ce un festival face loc acestor pseudoartisti, se autoinjoseste, isi pierde valoarea. Ce au facut pe vremuri aceste festivaluri renumite? Artistii de valoare. Nu avem artisti de valoare >>> nu avem festival de valoare si renume. Eu nu traiesc din amintiri, fiindca la fel de bun a fost si Eurovisionul pe vremuri, insa acum 90% dintre noi am cazut de comun acord ca e o labareala corupta... Vorbim de 2009 nicidecum de 1989 sau 79.
Scena muzicala din Romania trebuie pur si simplu reinventata.



Da? Atunci afla ca muzica veche este cea mai frumoasa muzica! Acum muzica a ajuns o rusine! Dj peste dijei! Platane peste platane! Voci facute pe calculator1 asa ceva nu exista in trecut! Daca ar fi sa ne intoarcem oarecum in timp, 70% din artistii de azi ar disp[area subit pt ca nu au puterea sa cante live si nu au talent! Canta cd-ul in locul lor, ei rezumandu-se la aspectul fizic! Si atunci imi faci mie comparatie intre muzica si masina "dacia"? Cred ca exagerezi!
Muzica veche, festivalurile d etraditie sunt o mandrie a oroicarui popor! Numai "vulpea" zice ca strugurii sunt acri cand nu ajunge la ei...ai grija deci


Editat de easycom pe 25 aug 2009 12:21
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 11:41 de easycom




Da? Atunci afla ca muzica veche este cea mai frumoasa muzica! Acum muzica a ajuns o rusine! Dj peste dijei! Platane peste platane! Voci facute pe calculator1 asa ceva nu exista in trecut! Daca ar fi sa ne intoarcem oarecum in timp, 70% din artistii de azi ar disp[area subit pt ca nu au puterea sa cante live si nu au talent! Canta cd-ul in locul lor, ei rezumandu-se la aspectul fizic! Si atunci imi faci mie comparatie intre muzica si masina "dacia"? Cred ca exagerezi!
Muzica veche, festivalurile d etraditie sunt o mandrie a oroicarui popor! Numai "vulpea" zice ca strugurii sunt acri cand nu ajunge la ei...ai grija deci


Tu chiar nu intelegi ce scriu sau nu vrei sa intelegi?

Btw... te rog sa nu mai scrii cu majuscule, cred ca te-am mai atentionat...


Editat de easycom pe 25 aug 2009 12:22
sus
dianavlase

Expert member
646 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 12:24 de dianavlase




Da? Atunci afla ca muzica veche este cea mai frumoasa muzica! Acum muzica a ajuns o rusine! Dj peste dijei! Platane peste platane! Voci facute pe calculator1 asa ceva nu exista in trecut! Daca ar fi sa ne intoarcem oarecum in timp, 70% din artistii de azi ar disp[area subit pt ca nu au puterea sa cante live si nu au talent! Canta cd-ul in locul lor, ei rezumandu-se la aspectul fizic! Si atunci imi faci mie comparatie intre muzica si masina "dacia"? Cred ca exagerezi!
Muzica veche, festivalurile d etraditie sunt o mandrie a oroicarui popor! Numai "vulpea" zice ca strugurii sunt acri cand nu ajunge la ei...ai grija deci
Si eu sunt, cumva, de aceiasi parere, INSA totul in jur se schimba. Daca nu te adaptezi la nou nu poti evolua si tu o data cu sistemul. E tragic, dar asta e valul, iar noi trebuie sa evoluam (involuam in evolutia noastra culturala)....
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 12:46 de Puggy



Editat de Puggy pe 25 aug 2009 12:52
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 12:53 de easycom

sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 13:03 de Puggy



Editat de Puggy pe 25 aug 2009 14:04
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 22:23 de x_angel_of_death

ma mir ca mai rezisti.
sus
soprana27

Senior member
67 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 25 aug 2009 23:25 de soprana27

sus
liligalati13

Senior member
110 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 27 aug 2009 21:28 de liligalati13



bravo! ai mare dreptate! asa si este! pe langa indignare simt uneori si o mare scarba fata de toate falsele valori ce ne sunt oferite pe tava k fiind mari valori!


eu una m-am saturat de GUNOAIELE DIN MUZICA! fetite fara voce , care-si expun sanii, baieti fara voce care-si arata muschii...asta e muzica adevarata? unde este muzica plina de melodicitate? unde sunt versurile pline de de poezie? m-am saturat de trupe de dj fituringuri si alte panarame! vreau muzica adevarata! m-am saturat de cei care pun calculatorul sa cante pt ei dar au impresii de mari vedete!
sus
Puggy

Expert member
1069 mesaje

Re: FESTIVALUL MAMAIA 2009-un mare fas!!!



scris pe 27 aug 2009 22:47 de Puggy

sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

...se pregateste Cerbul de...Brasov !



scris pe 30 aug 2009 23:33 de DjTom

Acum sa vedem cum sushaneaua de la mamaia se teleporteaza la...tataia,desigur la o scara planetara
sus
dianavlase

Expert member
646 mesaje

Re: ...se pregateste Cerbul de...Brasov !



scris pe 2 sep 2009 17:43 de dianavlase

Acum sa vedem cum sushaneaua de la mamaia se teleporteaza la...tataia,desigur la o scara planetara
Alti bani, alta distractie... Alta pierdere de vreme...
sus
liligalati13

Senior member
110 mesaje

Re: ...se pregateste Cerbul de...Brasov !



scris pe 22 nov 2009 00:02 de liligalati13

Am aflat si eu ca cea care a castigat trofeul mamaia 2009 l-a castigat pt ca este fiica primului ministru din rep moldova. nu merita nici o mentiune fatuca aia. tvr. da trofeiie si premii pe pile! scandalos. tvr- noi va platim din contributiile noastre lunare .....luati shapgi pt cerbu de aur, pt mamaia pt eurovision junior ...nu va mai saturati coruptilor?
sus
SylverCheetah53

Veteran member
165 mesaje

Re: ...se pregateste Cerbul de...Brasov !



scris pe 14 apr 2012 18:38 de SylverCheetah53

Nu pot sa uit in 2000 cand marele trofeu a fost castigat de 3rei Sud Est dupa ce au facut campanie pentru PSD.

Mamaia nu mai e ce a fost. A ajuns o varza.
sus
Pagina: 1

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

137 vizitatori si 0 membri acum pe site