www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Muzica romaneasca > eurovizion2009,cum vi se par piesele?

Pagina: 1 2 inainte

lili78

Newbie
1 mesaje

eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 13 ian 2009 22:43 de lili78

piesele sunt super naspa!
sunt lente,acum vad ca e asculta mai mult mezica super zgomotoasa...............
sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 14 ian 2009 13:14 de Guest

Asa e, io zic sa-si scoata toti calificatii piesele din concurs si sa nu mai participam deloc, ce ... melodia mea.
Astia au participat si s-au calificat. Astia sunt falitzii nostri si pe ei ... ii iubim, cu ei trebuie sa defilam.
E ca la fotbal, stii ca ai sanse minime dar trebuie sa participi sa nu fii descalificat. Asta e marea familie "ieuropeana". Ai vrut sa fii membru, acu joaca, de cantat ... canta Costi Ionitza ... mu-ha-ha.
sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 14 ian 2009 20:10 de Guest

Asa e, io zic sa-si scoata toti calificatii piesele din concurs si sa nu mai participam deloc, ce ... melodia mea.
Astia au participat si s-au calificat. Astia sunt falitzii nostri si pe ei ... ii iubim, cu ei trebuie sa defilam.
E ca la fotbal, stii ca ai sanse minime dar trebuie sa participi sa nu fii descalificat. Asta e marea familie "ieuropeana". Ai vrut sa fii membru, acu joaca, de cantat ... canta Costi Ionitza ... mu-ha-ha.

mi-e mi place dalma si nico cu moni-k
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 15 ian 2009 00:02 de easycom

Eurovision... e sincer un "joke". Nu-i mai vad rostul. Sistemul de vot e la fel de corupt ca si alegerile din Romania. Merge totul pe interes si intelegeri. Mai apare si norocul din cand in cand... vezi anul in care a castigat Sistem cu Luminita Anghel. Ma uit de cativa ani... recunosc, dar tot mai des raman cu buzele umflate, fiindca ori nu se face muzica ori pute totul a coruptie.
sus
EddieP

Newbie
15 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 15 ian 2009 00:10 de EddieP

Sunny Days - Brit rock bine cantat dar prea generic. In plus, marele public nu voteaza asa ceva. Eu, insa, da. 7/10
Disco Maniacs - Aranjamentul muzical ce se aude pe site-ul TVR e groaznic - vocile nu se disting, refrenul e de caruta... O piesa dance oarecare; then again, si Dima Bilan canta o piesa dance oarecare... 6/10
Everyday - O voce tanara, fortandu-se sa reziste pana la capat intr-o piesa cu tenta rock. Move on, nothing to see here. 5/10
Someone like you - Plictisitoare la maxim, un soi de muzica usoara pe ritmuri vag electro '80. 4/10
Take the chance - Voce fortata, piesa cuminte, ca sa nu zic monotona. Are sanse mari la locul 25. 1/10
A girl like me - Rockulet simplu si simpatic, cantat insa cam fara vlaga de o voce care nu iese cu nimic in evidenta. 6/10
Striga - Balada rock eficienta, voce buna, dar degeaba, n-or sa ajunga nici macar in finala romaneasca. 7/10
Perdoname - Ritmuri latine generice, voce OK dar nimic ce sa nu fi auzit de o suta de ori inainte. 6/10
Purple - Voci OK, orchestratie OK, dar piesa in sine e monotona si plicticoasa, buna de ascultat inainte de culcare. N-o sa ajunga nici macar in finala romaneasca. 5/10
Pleaca - O piesa... neobisnuita. Un soi de muzica usoara / etno, ritmata si relativ usor de retinut, desi e de fapt un mozaic muzical. Mi-a placut, dar e putin cam prea retro IMHO. 7/10
Love was never her friend - Voce buna, piesa... no comment. Moga, lasa-ne. Sau straduieste-te ca macar refrenul sa nu semene cu hiturile altora. 5/10
Dear Mama - O piesa plicticoasa si previzibila. Ma intreb de cate retakes a avut nevoie solista pentru rezultatul final... 4/10
Nothing gonna change - Voce buna. In rest, un cantec care nu se hotaraste exact ce vrea sa fie. 6/10
Nu am cu cine - O piesa cu un ritm saltaret, dar teribil de monoton. Vocea nu conteaza. 6/10

Pe celalalte n-am avut timp sa le ascult. Poate maine.
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 15 ian 2009 00:47 de newfannny

a fost frumos cand au luat loc 3 sistem in 2005
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 15 ian 2009 11:30 de x_angel_of_death


a fos, ai dreptate, ca la cum se prezinta acum compozitorii nu stiu cand ne vom mai

apropia
parerea mea ca cele mai bune melodii sunt cele cantate de irina popa si blaxy, dar oricum nu e cazul sa aiba vreo sansa, dar sunt cateva de-a dreptul penibile, plus copii, plus moga...chiar asta cand o sa termine sa-si bata joc de preselectiile eurovision?
sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 17 ian 2009 14:56 de Guest

[url]http://www.youtube.com/watch?v=RWQbdSQedbI[/url]
sus
EddieP

Newbie
15 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 17 ian 2009 19:26 de EddieP

Mai bine putina istorie:
All Winners of the Eurovision Contest 1956-2008 - part 1
http://www.youtube.com/watch?v=_Xb9LXuROGI
All Winners of the Eurovision Contest 1956-2008 - part 2
http://www.youtube.com/watch?v=P8_XN2Ybdpw


...in lumina concursului romanesc, mai instructiv ar fi probabil
Last placed songs at the Eurovision Song Contest 1980-2008
http://www.youtube.com/watch?v=WCULMvBsSWU


Editat de EddieP pe 17 ian 2009 20:14
sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 17 ian 2009 22:12 de Guest

Sunt un fin observator=> ca piesele mi se par asa cum sunt.
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re:



scris pe 18 ian 2009 01:24 de newfannny

yo stau si ma intreb cand o sa castigam si noi odata ? de mica stau si ma tot gandesc la asta ...................
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re:



scris pe 18 ian 2009 01:27 de easycom

yo stau si ma intreb cand o sa castigam si noi odata ? de mica stau si ma tot gandesc la asta ...................


Pai, draga mea, cum sa castigam...? Cu ce? Nu facem muzica pe masura in primul rand, in al doilea rand, Romania - o tara absolut corupta, cam greu castiga un concurs la fel de corupt.
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re:



scris pe 18 ian 2009 01:31 de newfannny



Pai, draga mea, cum sa castigam...? Cu ce? Nu facem muzica pe masura in primul rand, in al doilea rand, Romania - o tara absolut corupta, cam greu castiga un concurs la fel de corupt.


si na e vorba si de bani pe la mijloc cred


Editat de easycom pe 18 ian 2009 01:38
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re:



scris pe 18 ian 2009 01:36 de easycom


si na e vorba si de bani pe la mijloc cred


Intotdeauna... De data asta chiar ai foarte mare dreptate.
sus
newfannny

Expert member
991 mesaje

Re:



scris pe 18 ian 2009 02:40 de newfannny



Intotdeauna... De data asta chiar ai foarte mare dreptate.








ei na k doar traim in romaina oare de ce sa castige un artist care chiar are voce dar nu are o situatie finaciara chiar atat de buna si nu ar fi mai bine sa castige un losser fara voe dar cu bani de la taticu` ?????????????
sus
Guest

Guest

Re:



scris pe 18 ian 2009 03:00 de Guest

ei na k doar traim in romaina oare de ce sa castige un artist care chiar are voce dar nu are o situatie finaciara chiar atat de buna si nu ar fi mai bine sa castige un losser fara voe dar cu bani de la taticu` ?????????????
Bai fratilor,de ce sunteti atat de consternati??? Ce conteaza cine canta la Eurovision pentru Romania?...oricum nu vom castiga niciodata,concursul e mai corupt la varf decat la baza.Concursul se vrea a fi un fel de circ...cu o piesa buna ne-am face de ras,cu un show lesbi am putea spera la un loc 3,2 in cel mai bun caz.Nu Eurocircu' trebuie sa ne intereseze pe noi,sunt alte chestii mult mai constructive care pot fi facute.
sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 27 ian 2009 13:10 de Guest

piesele sunt super naspa!
sunt lente,acum vad ca e asculta mai mult mezica super zgomotoasa...............

nici piesa tinei nu va place? ... e draguta ...zic

sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 27 ian 2009 13:22 de Guest

piesele sunt super naspa!
sunt lente,acum vad ca e asculta mai mult mezica super zgomotoasa...............

nici piesa tinei nu va place? ... e draguta ...zic

sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 27 ian 2009 13:22 de Guest

piesele sunt super naspa!
sunt lente,acum vad ca e asculta mai mult mezica super zgomotoasa...............

nici piesa tinei nu va place? ... e draguta ...zic

sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re:



scris pe 27 ian 2009 13:28 de mariusntoader

Bai fratilor,de ce sunteti atat de consternati??? Ce conteaza cine canta la Eurovision pentru Romania?...oricum nu vom castiga niciodata,concursul e mai corupt la varf decat la baza.Concursul se vrea a fi un fel de circ...cu o piesa buna ne-am face de ras,cu un show lesbi am putea spera la un loc 3,2 in cel mai bun caz.Nu Eurocircu' trebuie sa ne intereseze pe noi,sunt alte chestii mult mai constructive care pot fi facute.


Asa este,acest pseudoconcurs este o mare,mare porkarie...mai ales k si o mare putere muzicala,Italia,cu mare traditie in festivaluri si concursuri s-a retras de multi ani !!!
Mie mi s-a facut efectiv scarba din anul in care a fost furat pe fata,fara nicio jena,Laurentiu Cazan cu "Say Something"(pe care am avut onoarea sa-l cunosc personal!)...Apoi,la fel,alte magarii in decursul anilor,orchestrate de dinozaurii plicticoasei muzici usoare romanesti ...culminand anul trecut cu asazisul patriotism,cand trupa BIONDO a fost carotata de 2 ori ...la Eurovision si la Cerbul de A..oleu !!!...si uite-asa cerbul de aur,a plecat dupa tezaur !
Rusine,rusine,rusine tuturor maskaricilor din muzica romaneasca care umbla cu furaturi,plagiaturi si aranjamente meschine si-si bat joc de adevaratele valori si de public, pentru micile lor interese mercantile de grup ...Asa niciodata nu vom fi respectati in lumea muzicala internationala si nu numai...pentru k ne furam singuri caciula !!!
Dj Tom
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 28 ian 2009 04:03 de mariusntoader

Sunny Days - Brit rock bine cantat dar prea generic. In plus, marele public nu voteaza asa ceva. Eu, insa, da. 7/10
Disco Maniacs - Aranjamentul muzical ce se aude pe site-ul TVR e groaznic - vocile nu se disting, refrenul e de caruta... O piesa dance oarecare; then again, si Dima Bilan canta o piesa dance oarecare... 6/10
Everyday - O voce tanara, fortandu-se sa reziste pana la capat intr-o piesa cu tenta rock. Move on, nothing to see here. 5/10
Someone like you - Plictisitoare la maxim, un soi de muzica usoara pe ritmuri vag electro '80. 4/10
Take the chance - Voce fortata, piesa cuminte, ca sa nu zic monotona. Are sanse mari la locul 25. 1/10
A girl like me - Rockulet simplu si simpatic, cantat insa cam fara vlaga de o voce care nu iese cu nimic in evidenta. 6/10
Striga - Balada rock eficienta, voce buna, dar degeaba, n-or sa ajunga nici macar in finala romaneasca. 7/10
Perdoname - Ritmuri latine generice, voce OK dar nimic ce sa nu fi auzit de o suta de ori inainte. 6/10
Purple - Voci OK, orchestratie OK, dar piesa in sine e monotona si plicticoasa, buna de ascultat inainte de culcare. N-o sa ajunga nici macar in finala romaneasca. 5/10
Pleaca - O piesa... neobisnuita. Un soi de muzica usoara / etno, ritmata si relativ usor de retinut, desi e de fapt un mozaic muzical. Mi-a placut, dar e putin cam prea retro IMHO. 7/10
Love was never her friend - Voce buna, piesa... no comment. Moga, lasa-ne. Sau straduieste-te ca macar refrenul sa nu semene cu hiturile altora. 5/10
Dear Mama - O piesa plicticoasa si previzibila. Ma intreb de cate retakes a avut nevoie solista pentru rezultatul final... 4/10
Nothing gonna change - Voce buna. In rest, un cantec care nu se hotaraste exact ce vrea sa fie. 6/10
Nu am cu cine - O piesa cu un ritm saltaret, dar teribil de monoton. Vocea nu conteaza. 6/10

Pe celalalte n-am avut timp sa le ascult. Poate maine.


Mult zgomot pentru mainimic...ai depus prea mult efort pentru niste nulitati absolute !
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 28 ian 2009 04:21 de mariusntoader

piesele sunt super naspa!
sunt lente,acum vad ca e asculta mai mult mezica super zgomotoasa...............


Vad k n-a avut nimeni curajul sa posteze aftercontest ? !...Ma sacrific eu,k am baut o cana de Jacobs dimineata si n-am somn :
Mai rau decat ma asteptam,o mascarada de concurs cu o regie de 2 lei si niste mascarici de prezentatori...singura care mi-a placut a fost Alina Sorescu .Slaba,foarte slaba interpretarea din concurs !...Trebuie sa recunosc ca singura "melodie" catdecat a fost "Dear Mama",insa cantata execrabil de niste paparude emo...tive!!Cred k suna mult mai bine cu Delma,Dalma de la Divertis...Parca pe siteuri piesele sunau altfel,mult mai bine? Au fost niste chinuieli de cantari,mai mult teatru de papusi...mare porkarie eurovisionul asta,oamenii valorosi nu se mai baga... Rusine tvr,cheltuiti banii nostri degeaba,ratatilor !
Piesele din a 2a semifinala par a fi mult mai valoroase...sa vedem cum vor fi lalaite !?
Cu mare dezamagire, Dj Tom
P.S. Am fost surprins placut de Costi "Costita"..."Can You Forgive" cred k e singura care merita calificarea in Finala,chiar daca aduce putin cu Biondo !!! Ce ziceti si de Besa?Are voce!


Editat de mariusntoader pe 28 ian 2009 05:12
sus
Guest

Guest

Re: sunt cool toate



scris pe 28 ian 2009 15:01 de Guest



Asa este,acest pseudoconcurs este o mare,mare porkarie...mai ales k si o mare putere muzicala,Italia,cu mare traditie in festivaluri si concursuri s-a retras de multi ani !!!
Mie mi s-a facut efectiv scarba din anul in care a fost furat pe fata,fara nicio jena,Laurentiu Cazan cu "Say Something"(pe care am avut onoarea sa-l cunosc personal!)...Apoi,la fel,alte magarii in decursul anilor,orchestrate de dinozaurii plicticoasei muzici usoare romanesti ...culminand anul trecut cu asazisul patriotism,cand trupa BIONDO a fost carotata de 2 ori ...la Eurovision si la Cerbul de A..oleu !!!...si uite-asa cerbul de aur,a plecat dupa tezaur !
Rusine,rusine,rusine tuturor maskaricilor din muzica romaneasca care umbla cu furaturi,plagiaturi si aranjamente meschine si-si bat joc de adevaratele valori si de public, pentru micile lor interese mercantile de grup ...Asa niciodata nu vom fi respectati in lumea muzicala internationala si nu numai...pentru k ne furam singuri caciula !!!
Dj Tom
sus
DjSunSattva

Veteran member
302 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 28 ian 2009 15:31 de DjSunSattva



Vad k n-a avut nimeni curajul sa posteze aftercontest ? !...Ma sacrific eu,k am baut o cana de Jacobs dimineata si n-am somn :
Mai rau decat ma asteptam,o mascarada de concurs cu o regie de 2 lei si niste mascarici de prezentatori...singura care mi-a placut a fost Alina Sorescu .Slaba,foarte slaba interpretarea din concurs !...Trebuie sa recunosc ca singura "melodie" catdecat a fost "Dear Mama",insa cantata execrabil de niste paparude emo...tive!!Cred k suna mult mai bine cu Delma,Dalma de la Divertis...Parca pe siteuri piesele sunau altfel,mult mai bine? Au fost niste chinuieli de cantari,mai mult teatru de papusi...mare porkarie eurovisionul asta,oamenii valorosi nu se mai baga... Rusine tvr,cheltuiti banii nostri degeaba,ratatilor !
Piesele din a 2a semifinala par a fi mult mai valoroase...sa vedem cum vor fi lalaite !?
Cu mare dezamagire, Dj Tom
P.S. Am fost surprins placut de Costi "Costita"..."Can You Forgive" cred k e singura care merita calificarea in Finala,chiar daca aduce putin cu Biondo !!! Ce ziceti si de Besa?Are voce!
Da,asa este..."dear mama" mi-a placut foarte mult dar live-ul fetelor a fost jalnic,noroc ca in studio s-a facut alchimie .Daca nu castiga Costi Ionitza(singurul capabil cu adevarat sa cante live-parerea mea) mi-e teama ca Niko o sa ramana in memoria noastra ca fiind o eroina,salvatoarea Romaniei .
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 28 ian 2009 17:03 de easycom

Cum mi se par piesele....? Nu mi se par... sunt... proaste... in proportie de 80%. Mi-a venit sa ma bag sub pat cand am auzit ce si cum canta... Sa ma ierte Dumnezeu, dar inregistrari de genul asta pot sa fac si eu acasa... poate ca unele chiar ar iesi mai bine.
sus
Guest

Guest

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 29 ian 2009 20:31 de Guest

eurovizion sux anyway, o dovada e ca sunt admise in concurs tot felul de tampenii
sus
robertdemo

Senior member
117 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 29 ian 2009 21:10 de robertdemo

Indiferent ce piesa se va califica pentru Eurovizion, din cate am vazut, o sa ne voteze iarasi doar Spania.
sus
mariusntoader

Veteran member
441 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 29 ian 2009 21:58 de mariusntoader

Da,asa este..."dear mama" mi-a placut foarte mult dar live-ul fetelor a fost jalnic,noroc ca in studio s-a facut alchimie .Daca nu castiga Costi Ionitza(singurul capabil cu adevarat sa cante live-parerea mea) mi-e teama ca Niko o sa ramana in memoria noastra ca fiind o eroina,salvatoarea Romaniei .


Ma bucur k mai este cineva de aceeasi parere ....dar care niko ?...ce rahat a salvat de la inec ?
Costi Costitza are cea mai buna piesa,chiar daca nu-mi plac manelistii !!!
sus
zinalberto

Newbie
4 mesaje

Re: eurovizion2009,cum vi se par piesele?



scris pe 30 ian 2009 03:22 de zinalberto

piesele sunt super naspa!
sunt lente,acum vad ca e asculta mai mult mezica super zgomotoasa...............

Am vazut si eu piesele la TVR. International, si nu m-au incantat cine stie ce, sunt lente si fara originalitate,toti artisti incearca sa-i copie pe cei de afara,nici un cantaret nu are stilul propriu.
sus
malvaloca

Newbie
2 mesaje

Re:



scris pe 30 ian 2009 13:53 de malvaloca

yo stau si ma intreb cand o sa castigam si noi odata ? de mica stau si ma tot gandesc la asta ...................
poate daca mai merge Mihai Traistariu altfel nu vad sa castigam vreodata
sus
Pagina: 1 2 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

72 vizitatori si 0 membri acum pe site