www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Barfe on-line > Eurovision 2008

Pagina: 1

BybyAmira

Newbie
12 mesaje

Eurovision 2008



scris pe 4 feb 2008 23:57 de BybyAmira

Deh a inceput marele concurs internatzional Eurovision.. s-a dat again startul la... rautatzi, barfa.. si .. muzik
Personal, imi plac piesele : "Come this way" , "Run away" si in mod special IMBA- Yeke Yeke. Cred k este singura kre se potriveste pt Eurovision.
Piesa aceasta.. este una foooaaartee tare fraatee!!! Este ritmata, prinde bine la public.. este dansabila.. atrage.. are tot ce vrei.. Pt Eurovision are nevoie de un show foarte bine organizat, de un live impecabil si de o coregrafie insotzita de o "povestioara" aparte.. personalizata. Asa cred k ar avea toate sansele.
SO.......... Baftaa maaaaahh!
Link pt piesa Yeke Yeke- IMBA:
http://www2.tvr.ro/eurovision/bmedia/?id=533 Ascultatzi piesa si dak va place pls Vot IMBA-Yeke Yeke . Thx !
sus
terranova

Newbie
6 mesaje

Eurovision 2008



scris pe 5 feb 2008 12:21 de terranova

Unde e Mihai Traistariu sa aduca Eurovision-ul in Romania ?
Doar el va castiga acest concurs.
Mihai te asteptam din nou sa participi.
sus
BybyAmira

Newbie
12 mesaje

Re: Eurovision 2008



scris pe 5 feb 2008 20:58 de BybyAmira

Ehhh unde e... are treaba mai .. se joaca
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Eurovision 2008



scris pe 5 feb 2008 21:34 de adelina1992

Ca de obicei, romanii nu sunt in stare sa compuna piese bune.Noroc cu acei suedezi talentati care s-au oferit sa ne scoata din bezna.Ca in fiecare an, doar 2-3 melodii merita sa se afle in semifinala.90% sunt doar incercari esuate, tipic romanesti(cum ar fi imbinarea folclorului cu muzica usoara, ceea ce mi se pare o mare prostie).Dupa parerea mea,piesa "Dr. Frankestein" ar trebui sa ne reprezinte la EUROVISION 2008.Alta care mi-a lasat o impresie placuta a fost "Shine".(dar e putin cam lenta pentru acest concurs).Deja m-am saturat de mesajele "patriotice" ale unora, care acum s-au trezit peste noapte iubitori de tara sau vin cu comentarii deplasate gen:"piesa asta e copiata" sau "piesa asta seamana cu melodia X"(ar trebui sa mai observe anumiti compozitori din Romania,care sunt campioni la plagiat!)Sa le intre bine in cap ca "dragii" nostri compozitori nu sunt in stare de muzica de calitate, si de aceea avem nevoie de straini care sa ne reprezinte!
Mult succes,LaGaylia Frazier&Biondo!
sus
Shamballa

Senior member
95 mesaje

Re: Eurovision 2008



scris pe 10 feb 2008 00:01 de Shamballa

Hmmm. ai mare dreptate ..
Am urmarit in seara asta prima preselectie .. spre stupoare mea, cu toate ca porcariile pe care le-am auzit nu meritau multa atentie, se pare ca acel clasament final a fost cat de cat aproape de adevar ...
sus
BybyAmira

Newbie
12 mesaje

Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 11 feb 2008 00:24 de BybyAmira

Inainte de toate va anuntz k , NU ASTA trebuia sa fie varianta clipului ! Punct. "UNII" s-au GRABIT f mult cu 'PROMOVARFEA' variantei acestui clip.
Mai mult nu vorbesc pt k nu-i treaba mea.

A aparut pe stie-ul Tvr clipul piesei Yeke Yeke- IMBA pt Eurovision (selectzia nationala) :
http://www2.tvr.ro/eurovision/bmedia/?id=533 Ascultatzi piesa si dak va place pls Vot IMBA-Yeke Yeke . Thx !

Mai bine asteptam sa-i vedem LIVE in acest week.. la cat de lipsitzi de scrupule sunt unii... in media nimik nu mai e corect. Rolling Eyes



Trupa IMBA in saptamana aceasta va fi prezenta la urmatoarele emisiuni : Pe data de 12 Februarie, ora 09:00 la Razvan si Dani , pe data de 13 Februarie ora 16:30, vin la TEO LIVE si pe data de 14 Februarie vin la TONOMATUL DP2.
Enjoy...
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Eurovision 2008



scris pe 16 feb 2008 23:21 de adelina1992

Felicitari, Biondo(piesa "SHINE" )!!!!In semifinala din seara aceasta, s-au clasat pe locul 1,asa cum trebuia sa fie!Este o piesa superba(ma bucur ca cei care au votat nu au luat in considerare ca nu este o piesa alerta).Interpretii au niste voci extraordinare si merita din plin sa ajunga la Eurovision, la fel ca si LaGaylia.Bine ca publicul si juriul nu au facut discriminari cu privire la nationalitatea unor participanti, si au fost corecti.Pacat ca Lucia Dumitrescu nu s-a calificat in finala!Avea o piesa foarte frumoasa si o voce pe masura!Merita un punctaj mult mai mare...
sus
terranova

Newbie
6 mesaje

Re: Eurovision 2008



scris pe 17 feb 2008 12:26 de terranova

Felicitari, Biondo(piesa "SHINE" )!!!!In semifinala din seara aceasta, s-au clasat pe locul 1,asa cum trebuia sa fie!Este o piesa superba(ma bucur ca cei care au votat nu au luat in considerare ca nu este o piesa alerta).Interpretii au niste voci extraordinare si merita din plin sa ajunga la Eurovision, la fel ca si LaGaylia.Bine ca publicul si juriul nu au facut discriminari cu privire la nationalitatea unor participanti, si au fost corecti.Pacat ca Lucia Dumitrescu nu s-a calificat in finala!Avea o piesa foarte frumoasa si o voce pe masura!Merita un punctaj mult mai mare...




carcota a facut o melodie buna pt inmormantarea pisicii!!!! se vede ca a avut noroc cu traistariu cand a castigat cu tornero! e slab carcota k si compozitor
sus
nicku

Guest

Re: Eurovision 2008



scris pe 18 feb 2008 12:33 de nicku

Ca de obicei, romanii nu sunt in stare sa compuna piese bune.Noroc cu acei suedezi talentati care s-au oferit sa ne scoata din bezna.Ca in fiecare an, doar 2-3 melodii merita sa se afle in semifinala.90% sunt doar incercari esuate, tipic romanesti(cum ar fi imbinarea folclorului cu muzica usoara, ceea ce mi se pare o mare prostie).Dupa parerea mea,piesa "Dr. Frankestein" ar trebui sa ne reprezinte la EUROVISION 2008.Alta care mi-a lasat o impresie placuta a fost "Shine".(dar e putin cam lenta pentru acest concurs).Deja m-am saturat de mesajele "patriotice" ale unora, care acum s-au trezit peste noapte iubitori de tara sau vin cu comentarii deplasate gen:"piesa asta e copiata" sau "piesa asta seamana cu melodia X"(ar trebui sa mai observe anumiti compozitori din Romania,care sunt campioni la plagiat!)Sa le intre bine in cap ca "dragii" nostri compozitori nu sunt in stare de muzica de calitate, si de aceea avem nevoie de straini care sa ne reprezinte!
Mult succes,LaGaylia Frazier&Biondo!


ma uimesti mami & tre sa recunosk ca I agree cu apropae tot ce ai spus
sus
Shamballa

Senior member
95 mesaje

Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 24 feb 2008 20:21 de Shamballa

Aici prieteni ... aici puteti semna petitia pentru plagiat.

http://www.thepetitionsite.com/1/nico-vlad-mirita---pe-o-margine-de-lume-plagiat
sus
Corinne

Expert member
894 mesaje

Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 24 feb 2008 20:47 de Corinne

Nu stiu de ce, dar anul asta chiar nu m-a mai interesat selectia nationala.

1. Tocmai am ascultat si eu melodia castigatoare- "O margine de lume" si...am fost surprinsa in mod placut. Imi place melodia, iar versurile sunt foarte frumoase.
O mica nemultumire am totusi: as fi vrut macar cateva versuri in engleza. Dar e frumoasa si asa cum este.

2. Vazand ca lumea de aici ( Adelina in special) a laudat melodia "Shine", am zis sa o ascult si eu, sa vad despre ce e vorba. Am ascultat-o si...nu, nu mi se pare cine stie ce melodie frumoasa sau speciala. Iar mai frumoasa decat cea care a castigat, in niciun caz nu este.

Eh... gusturile astea atat de diferite ale oamenilor!
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 26 feb 2008 18:49 de adelina1992

Nu stiu de ce, dar anul asta chiar nu m-a mai interesat selectia nationala.

1. Tocmai am ascultat si eu melodia castigatoare- "O margine de lume" si...am fost surprinsa in mod placut. Imi place melodia, iar versurile sunt foarte frumoase.
O mica nemultumire am totusi: as fi vrut macar cateva versuri in engleza. Dar e frumoasa si asa cum este.

2. Vazand ca lumea de aici ( Adelina in special) a laudat melodia "Shine", am zis sa o ascult si eu, sa vad despre ce e vorba. Am ascultat-o si...nu, nu mi se pare cine stie ce melodie frumoasa sau speciala. Iar mai frumoasa decat cea care a castigat, in niciun caz nu este.

Eh... gusturile astea atat de diferite ale oamenilor!

Te inseli amarnic!Si, ca sa stii, adorata ta melodie e ceea ce se numeste o copie grosolana!!!!Prima parte e furata din "Midnight", a lui THOMAS ANDERS, refrenul e luat din "La magia del corazon", a lui David Bustamante si, pe alocuri, se resimt si influente din "I'll stand by you", a trupei The Pretenders.Sa le fie rusine(in special compozitorului)!!!"Pe-o margine de lume" nu e decat un amalgam nereusit de 3 piese furate, care, individual, sunt superbe!Dupa ce ca suna prost, mai e si plagiata!

Iata dovada:

http://www.youtube.com/watch?v=zXFqxYs8D9s

TREBUIE SA FII SURD CA SA NU OBSERVI!INCA O DATA, RUSINE!!!
Corinne, nu stiu sincer ce ti-a placut la acea melodie: nu e deloc omogena si vocile nu se armonieaza deloc!Vlad are o voce foarte frumoasa de tenor, dar lui Nico nu i se potriveste deloc!
BIONDO AU FOST CEI MAI BUNI!
sus
Corinne

Expert member
894 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 26 feb 2008 19:46 de Corinne


Te inseli amarnic!Si, ca sa stii, adorata ta melodie e ceea ce se numeste o copie grosolana!!!!Prima parte e furata din "Midnight", a lui THOMAS ANDERS, refrenul e luat din "La magia del corazon", a lui David Bustamante si, pe alocuri, se resimt si influente din "I'll stand by you", a trupei The Pretenders.Sa le fie rusine(in special compozitorului)!!!"Pe-o margine de lume" nu e decat un amalgam nereusit de 3 piese furate, care, individual, sunt superbe!Dupa ce ca suna prost, mai e si plagiata!

Iata dovada:

http://www.youtube.com/watch?v=zXFqxYs8D9s

TREBUIE SA FII SURD CA SA NU OBSERVI!INCA O DATA, RUSINE!!!
Corinne, nu stiu sincer ce ti-a placut la acea melodie: nu e deloc omogena si vocile nu se armonieaza deloc!Vlad are o voce foarte frumoasa de tenor, dar lui Nico nu i se potriveste deloc!
BIONDO AU FOST CEI MAI BUNI!


1. Nu stiu de ce te-ai aprins in halul asta.Nu cred ca era cazul. Eu doar mi-am spus parerea care este evident ca nu coincide cu a ta. In caz ca nu ai aflat inca, nu este obligatoriu ca parererile celorlalti sa coincida cu ale tale.
Daca tii neaparat sa te certi ( ca asta se deduce dupa tonul folosit), va trebui sa gasesti pe altcineva.

2. Am lucruri mai importante de facut decat sa fac sapaturi ca sa descopar de unde este luata fiecare bucata din melodie (in caz ca este asa). Chiar nu ma pasioneaza asa ceva si sincer, nici nu ma intereseaza. Ii las pe cei care se pricep sa o faca. In caz ca se dovedeste ca este plagiat sau ce spui tu, probabil ca se vor lua masuri.
Dar asta oricum nu ma impiedica sa imi placa melodia.

3. Mi se pare normal sa nu intelegi de ce imi place, din moment ce nu suntem una si aceeasi persoana si nu ma cunosti.
Iar ca sa imi spui de ce nu ar trebui sa imi placa melodia, it's foolish.
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 26 feb 2008 20:38 de adelina1992



1. Nu stiu de ce te-ai aprins in halul asta.Nu cred ca era cazul. Eu doar mi-am spus parerea care este evident ca nu coincide cu a ta. In caz ca nu ai aflat inca, nu este obligatoriu ca parererile celorlalti sa coincida cu ale tale.
Daca tii neaparat sa te certi ( ca asta se deduce dupa tonul folosit), va trebui sa gasesti pe altcineva.

2. Am lucruri mai importante de facut decat sa fac sapaturi ca sa descopar de unde este luata fiecare bucata din melodie (in caz ca este asa). Chiar nu ma pasioneaza asa ceva si sincer, nici nu ma intereseaza. Ii las pe cei care se pricep sa o faca. In caz ca se dovedeste ca este plagiat sau ce spui tu, probabil ca se vor lua masuri.
Dar asta oricum nu ma impiedica sa imi placa melodia.

3. Mi se pare normal sa nu intelegi de ce imi place, din moment ce nu suntem una si aceeasi persoana si nu ma cunosti.
Iar ca sa imi spui de ce nu ar trebui sa imi placa melodia, it's foolish.
Corinne, nu ma intelege gresit!Dar nu mi se pare normal ca o melodie plagiata sa ne reprezinte si ca tu sa apreciezi o copie.Atata tot.Stiam ca ai gusturi bune in materie de muzica, si afirmatia ta m-a cam socat...

P.S.-Din tonul meu se deduce doar ca urasc nedreptatile!Cel putin, asta am urmarit eu.Daca ai inteles altceva, e problema ta.
sus
Shamballa

Senior member
95 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 26 feb 2008 22:48 de Shamballa

Ceea ce ma surprinde este faptul ca atitudinea pe care o adopta majoritatea celor inscrisi pe site-urile de muzica este una domoala, de resemnare, de deruta .. adoptam "asta e"-ul romanesc cu capul plecat, intr-o lasitate demna de dispretuit .. probabil ca ne meritam soarta ..!
Ma bucur ca initiativa catorva oameni lucizi, curajosi, are totusi ecou si reactiile sunt destul de pertinente. As vrea insa ca reactia romanilor sa fie una generalizata, as vrea ca romanii sa faca front comun si sa-si apere demnitatea si onoarea cu orice pret... sa nu se mai lase amagiti, fraieriti si desconsiderati.
Ne-am saturat pana peste cap de hotiile la drumul mare, protejate de legi strambe si oameni fara coloana vertebrala, avizi de bani si de glorie efemera.
N-avem nevoie de LEGEA PLAGIATULUI..!! Se vede de la o posta ca piesa "Pe-o margine.." pute.
Doar cine nu vrea sa vada, nu vede..!
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 27 feb 2008 21:17 de adelina1992

Ceea ce ma surprinde este faptul ca atitudinea pe care o adopta majoritatea celor inscrisi pe site-urile de muzica este una domoala, de resemnare, de deruta .. adoptam "asta e"-ul romanesc cu capul plecat, intr-o lasitate demna de dispretuit .. probabil ca ne meritam soarta ..!
Ma bucur ca initiativa catorva oameni lucizi, curajosi, are totusi ecou si reactiile sunt destul de pertinente. As vrea insa ca reactia romanilor sa fie una generalizata, as vrea ca romanii sa faca front comun si sa-si apere demnitatea si onoarea cu orice pret... sa nu se mai lase amagiti, fraieriti si desconsiderati.
Ne-am saturat pana peste cap de hotiile la drumul mare, protejate de legi strambe si oameni fara coloana vertebrala, avizi de bani si de glorie efemera.
N-avem nevoie de LEGEA PLAGIATULUI..!! Se vede de la o posta ca piesa "Pe-o margine.." pute.
Doar cine nu vrea sa vada, nu vede..!
Si pe mine ma enerveaza resemnarea!!!Si, cand incerci sa faci ceva, esti judecat!
sus
snail

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 200



scris pe 28 feb 2008 13:10 de snail

Si pe mine ma enerveaza resemnarea!!!Si, cand incerci sa faci ceva, esti judecat!

comisia eurovisionului din belgrad a declarat ca mel nu e plagiata(conform "legii" ) !
sus
Guest

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 2008



scris pe 28 feb 2008 17:09 de Guest

Ceea ce ma surprinde este faptul ca atitudinea pe care o adopta majoritatea celor inscrisi pe site-urile de muzica este una domoala, de resemnare, de deruta .. adoptam "asta e"-ul romanesc cu capul plecat, intr-o lasitate demna de dispretuit .. probabil ca ne meritam soarta ..!
Ma bucur ca initiativa catorva oameni lucizi, curajosi, are totusi ecou si reactiile sunt destul de pertinente. As vrea insa ca reactia romanilor sa fie una generalizata, as vrea ca romanii sa faca front comun si sa-si apere demnitatea si onoarea cu orice pret... sa nu se mai lase amagiti, fraieriti si desconsiderati.
Ne-am saturat pana peste cap de hotiile la drumul mare, protejate de legi strambe si oameni fara coloana vertebrala, avizi de bani si de glorie efemera.
N-avem nevoie de LEGEA PLAGIATULUI..!! Se vede de la o posta ca piesa "Pe-o margine.." pute.
Doar cine nu vrea sa vada, nu vede..!
o fi. nu stiu. n-am ascultat-o, pe ea pe piesa :"Pe-o margine"
sus
andrahtd

Newbie
13 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eurovision 200



scris pe 12 mai 2008 17:09 de andrahtd

mai sunt 10 zile pana la semifinala Eurovision Song Contest si aflam daca mergem mai departe sau nu.
sus
adriana

Guest

vai si-amar



scris pe 23 mai 2008 13:19 de adriana

Ba,mie una nu-mi mai place deloc euroeu roeuro si iar eurovisionu'asta!Ba,astia nu sunt deloc corecti si cinstiti!Aproa pe toti se duc acolo pt.reclama,reclama,bani si iar bani!E un lucru jignitor in prim ul rand pt.artisti(nu se fac respectat i si le pasa doar de buzunaru'lor)si in al doilea rand pt.noi publicu'(care ii votam si mergem sa-i sustinem)!Pai,nu s e mai poate una ca asta!In fiecare an n umai scandaluri,certuri si bataie de jo c!Pai,dak continuam in felul asta,unde naiba mai ajungem?La dracu'?
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 08:31 de bcr1989

A fost si Eurovisionul aseara.

Puteti vedea lista participantilor aici:

http://www.eurovision.tv/page/the-final-2008

Si lista castigatorilor aici:

http://www.eurovision.tv/event/scoreboard?event=1469

Impresii de dupa concurs:
Legat de noi, pai, am obtinut iesit pe locul 20 cu 45 de puncte. Destul de putin, dar trebuie sa recunoastem ca oricum nu era o melodie castigatoare. Si, dupa parerea mea, Nico nu a cantat chiar asa de bine in seara concursului, adica mie mi s-a parut ca a inceput prost. Vlad a cantat mai bine.

Legat de alti participanti: Mi-au placut foarte mult concurenta din Albania si cei din Letonia, dar nu au obtinut mare lucru.

Rusia a castigat, dar nu consider ca au "jucat" corect pentru ca, pentru a-si asigura victoria, au adus pe scena si pe arhicunoscutul violonist ungur Edvin Marton si pe celebrul patinator rus Evgeni Plushenko. Cu asemenea echipa nici nu ma mir ca au castigat, dar nici melodia nu era rea.

Ceea ce m-a scos din sarite este melodia Greciei: o melodie de 2 bani; piesa compusa pentru a fi cantata timp de 3 saptamani pe toate posturile ca apoi sa fie imediat inlocuita cu alte piese la fel de "deosebite". Un fel de Rihanna pe ritmuri grecesti. consider ca nu meritau sa castige nici un loc in prima jumatate a clasamentului, dar eu au obtinut locul 3.
sus
Shamballa

Senior member
95 mesaje

Re: Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 14:03 de Shamballa

Mda ..
... in ceea ce ne priveste consider ca s-a facut dreptate ..!!
sus
no name

Guest

Re: Re: Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 17:36 de no name

wow..locul 20....
nici nu ma mir...
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 18:39 de adelina1992

Normal!Era de asteptat...Dar nu piesa Romaniei a fost cea mai rea, avand in vedere alte porcarii care au obtinut un punctaj nemeritat de mare.Totusi au fost piese foarte bune(cum ar fi a Suediei,Islandei, a Finlandei, a Georgiei)care nu au obtinut un loc fruntas.E dezamagitor faptul ca topul a fost dominat de "manele" si "hit-uri" pe banda rulanta...Ma asteptam la mai mult de la acest concurs.Parca pana acum n-au mai fost piese de o asa slaba calitate.Cat despre Dima, nu stiu ce sa spun.Nici nu mi-a displacut piesa,dar nici nu m-a impresionat in mod deosebit.Era draguta.Dar decat Grecia sau Ucraina(care m-au enervat la culme cu melodiile alea gen Fergie), e mai bine ca a castigat Rusia.Ma bucur pentru ei., insa nu a fost cea mai buna piesa din concurs...
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 18:46 de adelina1992

A fost si Eurovisionul aseara.

Puteti vedea lista participantilor aici:

http://www.eurovision.tv/page/the-final-2008

Si lista castigatorilor aici:

http://www.eurovision.tv/event/scoreboard?event=1469

Impresii de dupa concurs:
Legat de noi, pai, am obtinut iesit pe locul 20 cu 45 de puncte. Destul de putin, dar trebuie sa recunoastem ca oricum nu era o melodie castigatoare. Si, dupa parerea mea, Nico nu a cantat chiar asa de bine in seara concursului, adica mie mi s-a parut ca a inceput prost. Vlad a cantat mai bine.

Legat de alti participanti: Mi-au placut foarte mult concurenta din Albania si cei din Letonia, dar nu au obtinut mare lucru.

Rusia a castigat, dar nu consider ca au "jucat" corect pentru ca, pentru a-si asigura victoria, au adus pe scena si pe arhicunoscutul violonist ungur Edvin Marton si pe celebrul patinator rus Evgeni Plushenko. Cu asemenea echipa nici nu ma mir ca au castigat, dar nici melodia nu era rea.

Ceea ce m-a scos din sarite este melodia Greciei: o melodie de 2 bani; piesa compusa pentru a fi cantata timp de 3 saptamani pe toate posturile ca apoi sa fie imediat inlocuita cu alte piese la fel de "deosebite". Un fel de Rihanna pe ritmuri grecesti. consider ca nu meritau sa castige nici un loc in prima jumatate a clasamentului, dar eu au obtinut locul 3.
Asa e!Piesele Greciei(o prostie comerciala) si Armeniei(o manea autentica) au fost printre cele mai proaste din concurs!Si mie mi-a placut Albania, dar si Bosnia&Hertegovina.
Insa ma tem ca anul asta a contat foarte mult spectacolul(incepand cu Rusia).Apoi, Azerbaijanul.Eu nu mai puteam de ras la piesa aia.M-a amuzat teribil!Sa fim seriosi, nu melodia in sine merita atatea puncte, ci mai degraba, spectacolul...
Cert e ca Eurovision 2008 se afla la granita dintre soc si deceptie(cel putin, pentru mine...).
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 19:30 de bcr1989

Azerbaijanul merita si pentru vocile solistilor...Noi ne-am dus cu "un" Traistariu. Ei au venit cu "doi".

Finlandezii ce au zis..."Bai, ne-a iesit treaba cu rock-ul acum 2 ani...de acum asa ramanem..." Si au incercat cu inca ceva rock si anu asta...

Turcii au incercat si ei cu ceva rock, dar......parca rockul nu e facut pentru limba lor...

Iar cei mai ridicoli au fost Anglia, dar mai ales Spania...daca asta era cea mai buna piesa a lor...e grav...
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

Re: Re: Re: Re: vai si-amar



scris pe 25 mai 2008 19:49 de adelina1992

Azerbaijanul merita si pentru vocile solistilor...Noi ne-am dus cu "un" Traistariu. Ei au venit cu "doi".

Finlandezii ce au zis..."Bai, ne-a iesit treaba cu rock-ul acum 2 ani...de acum asa ramanem..." Si au incercat cu inca ceva rock si anu asta...

Turcii au incercat si ei cu ceva rock, dar......parca rockul nu e facut pentru limba lor...

Iar cei mai ridicoli au fost Anglia, dar mai ales Spania...daca asta era cea mai buna piesa a lor...e grav...

Daaa,Spania a avut o...tampenie( ca altfel n-o pot numi).Totusi, o tampenie amuzanta.Piesa turcilor a fost destul de buna, dar putin plictisitoare din cauza limbii.Cat despre finlandezi, la asta m-am gandit si eu,dar oricum, meritau mai mult.
Nu m-au deranjat vocile celor din Azerbaijan(desi mi-a venit sa rad la inceput),ci faptul ca piesa aia nu avea nici inceput, nici sfarsit.Nu era deloc uniforma, nu avea ritm, nimic...In schimb, aveau niste urlaturi ca la carte(numai bune de spart sticla). : ))
sus
jamelia

Senior member
60 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: vai si-amar



scris pe 24 iul 2008 18:18 de jamelia

Alte opninii????????cv cv???????????...
sus
Pagina: 1

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

134 vizitatori si 0 membri acum pe site