www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA

Pagina: 1 2 3 inainte

porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 15 sep 2009 22:25 de porumbelulsalbatic

Introducing Mr Sad N'Blue
www.myspace.com/mrsadnblue

Born in 1785,Mr Sad N'Blue was an outlaw to human society so he seeked refuge in the local circus due to his strange appearance where he dedicated his life to entartaining people wherever he went.After 30 years of making a clown of himself he decided to drop away the smile because he never ever really felt happy living in a lie.He then tried to seek happiness and tranquility but wherever he went he was refused and discriminated from society and entered the asylum.He then accepted his nature and began loving what he represented-A sad and lonely person that swims in the absurd,in everything that feels wrong,in every feeling that makes you want to blow your head off.
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 15 sep 2009 23:15 de porumbelulsalbatic

engleza desigur este ceva mult prea complicat pentru tine cat si notiunea de a da copy &paste la un link sa intelegi de ce este in engleza.Daca vrei meditezi limba engleza ca tot am facut-o de la 2 ani pentru 100 de mii plus o perceptie inlargita asupra muzicii,ca vad ca paleta este restransa pe profilul tau(est eun gen de muzica frumos,dar sunt mult mai multe de ascultat pe lumea asta),cat despre limba engleza,nu sunt nici eu nota 10,dar cu siguranta as putea sa te invat sa descifrezi un text

:*

Daca era vorba despre sectiunea "artisti romani".Atata timp cat se afla in romania,este romaneasca indiferent de limba,imi cer scuze daca ti-am atacat simtul patriotic revigorant dar cam asta este adevarul.Nu te mai obosi sa imi scrii ceva ca sincer chiar nu imi pasa,ca am vazut ce folos aduci omenirii prin prezenta ta in aceasta lume virtuala.Este trist poate ca fac anumite lucruri care probabil nu se bat cap in cap cu ce vreti voi sau credeti voi ca totul se face dar este si mai trist faptul ca tot ce fac este sa stau toata ziua la calculator si sa dau raspunsuri care nu ajuta in nici un fel la evolutia acestei lumi,din orice perspectiva minuscula sau mareata,care doar imi alina mie frustrarea ca in afara de verbul "a exista" nu ma caracterizeaza nimic altceva.Poti zice ca eu sunt un frustrat dar este cred ca al doilea sau al treilea raspuns al meu pe acest forum dat fiind ca nici acolo unde ar trebui sa ma doara nu ma doare,dar de data asta,m-am simtit indreptati sa iti deschid ochii si tuturor celor ca tine care dau raspunsuri doar sa se afle in treaba aici si sa le explic ca daca totusi vor sa se bage in seama sa o faca cu folos,nu pentru mine,ca nu ma ajuta cu nimic (more or less) dar pentru cei care o sa citeasca,utilizatori sau nu.Da eu sunt ala cu chestia aia pe CEAFA,care by the way nu era roz era mov si era si pe tampla si pe partea craniana,daca nu intelegi o sa iti trimit o poza sa iti imaginezi cam unde sta fiecare lucru.CAT DESPRE LINK,am observat ca in loc sa radeti cand trebuie,sa plangeti,sa apreciati,ca va mirati tot ce stiti este sa aruncati niste vorbe in stanga si in dreapta ca si cum ati stii exact cu ce se mananca treaba cand tocmai prin ceea ce raspundeti aratati inversul,si mie imi este usor sa fac misto de o trupa nou venita pe acest forum care sunt gen ANIMAL X,dar prefer sa nu ,ca nu stau sa demoralizez niste oameni care probabil au muncit sa faca acel lucru minuscul de care ei se mandresc si care pot fi baza unei evolutii spectaculoase pe viitor.Cat despre Mr Sad N'Blue,este un alter-ego,un personaj imaginar care se afla la inceputul unui drum,pentru a intelege universul sau trebuie doar sa asculti atent intr-un mod total lipsit de subiectivism.Daca l-am vrut in romana,in romana va fi,daca il vreau Clovn,Clovn va fi,daca il vreau shemale,she male va fi.Iar "ala" cu chestia aia roz in cap canta ce vrea,chit ca este vorba de o melodie caca r n b gen timbaland pana la Hardcore sau metal anii 80(da chiar am cantat asta).Imi place sa experimentez si sa fiu un personaj diferit pe masura ce evoluez sau involuez,depinde doar de mine.Apreciez criticile solide,cu o baza solida dar ma amuza si ma scarbesc si imi provoaca mila raspunsurile date in doi peri doar pentru a avea mai multa activitate pe forum ca sa imi aline frustrarea ca nu exist intr-o alta lume decat cea virtuala,a cuvintelor,barfelor,neintelegerilor,confuziilor,mistocariilor,etc.Am dat acest raspuns pentru a evita transformarea acestui forum intr-un circ superficial.

Daca te-am jignit imi pare rau,dar probabil stii mai bine decat toata lumea pe forum ce inseamna sa jignesti.O seara,buna placuta in functie de cum o percepi tu


Editat de porumbelulsalba pe 15 sep 2009 23:44
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 00:15 de easycom

engleza desigur este ceva mult prea complicat pentru tine cat si notiunea de a da copy &paste la un link sa intelegi de ce este in engleza.Daca vrei meditezi limba engleza ca tot am facut-o de la 2 ani pentru 100 de mii plus o perceptie inlargita asupra muzicii,ca vad ca paleta este restransa pe profilul tau(est eun gen de muzica frumos,dar sunt mult mai multe de ascultat pe lumea asta),cat despre limba engleza,nu sunt nici eu nota 10,dar cu siguranta as putea sa te invat sa descifrezi un text

:*

Daca era vorba despre sectiunea "artisti romani".Atata timp cat se afla in romania,este romaneasca indiferent de limba,imi cer scuze daca ti-am atacat simtul patriotic revigorant dar cam asta este adevarul.Nu te mai obosi sa imi scrii ceva ca sincer chiar nu imi pasa,ca am vazut ce folos aduci omenirii prin prezenta ta in aceasta lume virtuala.Este trist poate ca fac anumite lucruri care probabil nu se bat cap in cap cu ce vreti voi sau credeti voi ca totul se face dar este si mai trist faptul ca tot ce fac este sa stau toata ziua la calculator si sa dau raspunsuri care nu ajuta in nici un fel la evolutia acestei lumi,din orice perspectiva minuscula sau mareata,care doar imi alina mie frustrarea ca in afara de verbul "a exista" nu ma caracterizeaza nimic altceva.Poti zice ca eu sunt un frustrat dar este cred ca al doilea sau al treilea raspuns al meu pe acest forum dat fiind ca nici acolo unde ar trebui sa ma doara nu ma doare,dar de data asta,m-am simtit indreptati sa iti deschid ochii si tuturor celor ca tine care dau raspunsuri doar sa se afle in treaba aici si sa le explic ca daca totusi vor sa se bage in seama sa o faca cu folos,nu pentru mine,ca nu ma ajuta cu nimic (more or less) dar pentru cei care o sa citeasca,utilizatori sau nu.Da eu sunt ala cu chestia aia pe CEAFA,care by the way nu era roz era mov si era si pe tampla si pe partea craniana,daca nu intelegi o sa iti trimit o poza sa iti imaginezi cam unde sta fiecare lucru.CAT DESPRE LINK,am observat ca in loc sa radeti cand trebuie,sa plangeti,sa apreciati,ca va mirati tot ce stiti este sa aruncati niste vorbe in stanga si in dreapta ca si cum ati stii exact cu ce se mananca treaba cand tocmai prin ceea ce raspundeti aratati inversul,si mie imi este usor sa fac misto de o trupa nou venita pe acest forum care sunt gen ANIMAL X,dar prefer sa nu ,ca nu stau sa demoralizez niste oameni care probabil au muncit sa faca acel lucru minuscul de care ei se mandresc si care pot fi baza unei evolutii spectaculoase pe viitor.Cat despre Mr Sad N'Blue,este un alter-ego,un personaj imaginar care se afla la inceputul unui drum,pentru a intelege universul sau trebuie doar sa asculti atent intr-un mod total lipsit de subiectivism.Daca l-am vrut in romana,in romana va fi,daca il vreau Clovn,Clovn va fi,daca il vreau shemale,she male va fi.Iar "ala" cu chestia aia roz in cap canta ce vrea,chit ca este vorba de o melodie caca r n b gen timbaland pana la Hardcore sau metal anii 80(da chiar am cantat asta).Imi place sa experimentez si sa fiu un personaj diferit pe masura ce evoluez sau involuez,depinde doar de mine.Apreciez criticile solide,cu o baza solida dar ma amuza si ma scarbesc si imi provoaca mila raspunsurile date in doi peri doar pentru a avea mai multa activitate pe forum ca sa imi aline frustrarea ca nu exist intr-o alta lume decat cea virtuala,a cuvintelor,barfelor,neintelegerilor,confuziilor,mistocariilor,etc.Am dat acest raspuns pentru a evita transformarea acestui forum intr-un circ superficial.

Daca te-am jignit imi pare rau,dar probabil stii mai bine decat toata lumea pe forum ce inseamna sa jignesti.O seara,buna placuta in functie de cum o percepi tu


Usor, mai, frate... ca nu ti-a dat nimeni in cap! Hold your horses, mate...
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 11:04 de nicol1973

Who could have hurt you so much, little sweet, nervous child that you are, so that a simple sentence changed you in an angry being and made you throw yourself at its author as if he would have destroyed your purple world with it?
I really don't want to interfere, no matter what you think, but I do tell you that it's the wrong sentence to be mad about.

sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 12:26 de easycom

Who could have hurt you so much, little sweet, nervous child that you are, so that a simple sentence changed you in an angry being and made you throw yourself at its author as if he would have destroyed your purple world with it?
I really don't want to interfere, no matter what you think, but I do tell you that it's the wrong sentence to be mad about.


Wow!!! Your english rocks, hun!
sus
caprituss

Veteran member
218 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 14:56 de caprituss

sus
caprituss

Veteran member
218 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 15:42 de caprituss

sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 16:11 de x_angel_of_death

a...nimic...it doesn"t matter, il sterg acum sa nu va mai deranjeze.
?
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 16:44 de easycom

sus
dianavlase

Expert member
646 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 16:58 de dianavlase



Vai, da' rai sunteti...
Da, vitejia din spatele monitorului...
sus
caprituss

Veteran member
218 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 17:14 de caprituss



Editat de caprituss pe 16 sep 2009 17:17
sus
x_angel_of_death

Expert member
1624 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 18:03 de x_angel_of_death

nu e nicio urma de rautate, nu toata lumea are bine pusa la punct limba engleza si sunt ferm convins ca sunt unii care nu o stiu deloc (dintre cei mai batrani, pe vremea aia erau scoli si licee unde in loc de engleza se facea rusa sau germana) si poate ar fi vrut si ei sa inteleaga, dar nah, nu m-am facut inteles, ba din contra si ca sa nu mai fie polemici am considerat ca e mai bine sa sterg ce am scris
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 16 sep 2009 19:41 de porumbelulsalbatic

Who could have hurt you so much, little sweet, nervous child that you are, so that a simple sentence changed you in an angry being and made you throw yourself at its author as if he would have destroyed your purple world with it?
I really don't want to interfere, no matter what you think, but I do tell you that it's the wrong sentence to be mad about.



nu era vorba doar de cel care mi-a dat rapsunsul ci de majoritatea care asta fac,si doar atat.nu am nimic cu nimeni si nici cu cel care mi-a raspuns si ii doresc tot binele din lume dar daca tot este un forum,sa fie folositor ci nu un loc unde "caterink" e in toi,recunosc sunt specimene pe aici,poate ma enumar printre ele care sunt demne de ras,dar daca totusi ei pun munca in ceea ce fac,sa fie tratati critic intr-un mod serios,este usor sa razi,mai greu sa dai argumente serioase,si asta e marea problema a forumului si se pare ca asta nu ai inteles nicol
iar nu m-a deranjat neaparat mesajul lui,ci sumedenia de mesaje primite la misto din partea lui la diferite topicuri care le-am dat eu si alti utilizatori care au facut la fel.All i was trying to say in a rather harsh way i might add ca daca tot vreti sa ma faceti de c**t,facetio cu stil,cu argumente solide,nu doar pentru ca trebuie timpul umplut.Iar capritus nu am zis nimic de tine,este adevarat ce spui si nu,dar daca vrei deschidem un topic pe tema asta altadata,iar cat despre versuri,ai acolo versuri,desi eu cred ca nu ai nevoie sa le citesti ca sa le intelegi ,dar thats just my opinion


Editat de porumbelulsalba pe 16 sep 2009 19:47
sus
DjTom

Expert member
1439 mesaje

UN ALT SUBIECT DEMN !?



scris pe 17 sep 2009 00:16 de DjTom

.... ...
sus
maxine

Newbie
4 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN !?



scris pe 17 sep 2009 03:47 de maxine

dan, danny, te-am citit, te-am ascultat si as dori sa-mi dau o parare:

in primul rand, crezi ca daca cei ce au ascultat muzica ta le-ar fi placut de ea, mai faceau comentarii rautacioase sau mishtouri sau alte manifestari care au isemnat orice in afara de o dovada ca le-a placut? Aici nu e un forum de lume pregatita si in asteptarea unuia ca tine, nu. este un forum de oameni simpli, normali cu caitati simple si defecte simple. cand vii tu si le rapaesti timp cereandu-le sa iti asculte compozitiile, macar la urma daca nu le-a placut, sa se aleaga si ei cu ceva, o gluma-doua la nivelul fiecaruia, nu te-a injurat, nu te-a jignit ca persoana ci doar prn "rasdpunsurile" date, tu ai fi trebuit sa intelegi ce e de intels. ca te raneste esecul de a te face placut in masa, nu e vina numanui si nu cred ca trebuie sa te manifesti, invinuindu-i pe cei care de fapt ti-au dat raspunsul lor, cum am spus mai sus, pentru asta ai venit, nu? sau vroiai raswpusuri concrete, da, nu, 30%, etc. dargul meu, pentru asta sunt forumuri, webpageuri specializate pe dat aprecieri de genul despre care am vorbit, locuriu care sunt frecventate in buma parte, de persoane care pentru asta vin acolo. aici nu pentru asta lumea vine in special, deci, din nou, Trebuie sa-ti dai Tu raspusul Final din Reactiile primite.

acum, despre ...arta ta: Vezi tu, in to ce am ascultat predonina un fel de macabrism sentimental, sa zic, care din start, are tendinta de a induiosa, folsondu-te de personaje dezavantajate, moartea iubitei, etc. Stii filmele indiene? cand incep ca se despart copiii si dupa aia le mor oile si trebuie sa mearga la cersit si tot de astea triiiste, asta este expres facuta ca sa iti umble la sentiment, este ceva calculat dar nu este arta. Vrei sa intristezi lumea pewntru ca stii ca ai priza maui usor in felul asta? bine, dar intristeaza-i cantand de transformatoare, de focuri de artificii, de raza soarelui, Aia e adevarata Arta, cand resusesti sa induci sentimentul nu printr-o presetare din start , sau folosind expresii, personaje, situatii care fac parte dintr-o lume trista, ci prin cuvinte care in mod normal nu ole gasesti in lumea tristetii, Atunci ii dai pe spate! ok? stii lautarii, cum vin la ureche cu siropuri ca a plecat nevasta si a dat masina peste ea si au ramas copiii pe drumuri,,,, si de alea, ei .,, cantatul in sine, poate fi arta, ala poate fi un virtoz, dar povestile astea cantate sunt menite sa-ti umble la sentiment repede-repede, ca ala sa-si faca banul si sa mearga la o alta masa. Filmele indiene, lautarii si ce faci tu au ceva in comun. ..si ar mai fi ceva lucruri comune aici dar nu indraznesc sa dezvolt,,,, cine intelege, intelege..: )

O alta chestie care copleteaza ce spuneam mai sus: Neobtinand rezultatul asteptat din prima incercare, ai venit apoi cu o poveste tare trista si inaltatoare in alcelasi timp, depre un Qasimodo relucrat , nu mai vorbesc de titlu' care vorbeste singur " Ei, mai faceti misto de povestea asta asa trista, daca aveti curaj" nu? = ) adica nu prea iti vine sa zici numic rau de o asa povestioara miscataore, ar fi ceva strigator, nuu? - avand si micul *extra* : D de a face si lumea care s-a exprimat in privinta ta/ce ne-ai aratat , sa se simta cam , prost and now they kind of owe you somethng, right ? : ). Aici e o incercare de exploatare clara a corzilor alea firave si din adanc, e acelasi sistem folosit si in "arta" ta.. .oricum, piesa de dupa nu prea mai conteaza cum o fi, lovitura se da prin partea narativa ( ma refer la povestea in tonuri de albastru sumbru)), Dany, e la fel ca povestea din filmele indiene, din cantecul lautarului, numai ca tu i-ai dat o tenta metaforica, filoziofica, alter-ego-- ista : ) , nu? : D Povesti miscatoare si aparent pline de pilde si etc se fac realtiv usor.. Imaginatie, ceva cunoastere a corzilor sensibile + un dram de talent literear, scris cursiv cu tente "adanci" pe alocuri si gata.

Liniile melodice in sine poate sa aiba ceva valoare, nu stiu ce sa zic.. dar ca un intreg, nu o pot numi arta. Arta is TRUE PURA NEVINOVATA SI INCONFUNDABILA, E CA DRAGOSTEA, nu poti sa ii dai atribute nici p[e departe incat sa o caracterizeze asa cum e EA dar STII CAND ESTI SUB INFLUENTA EI SAU A TRAIRILOR CE LE PROVOACA. Mai sunt si imitatii care, ca si inelele false, lucesc frumos la prima vedere. .. aici inchei.
si fie vorba'ntre noi , nu cred eu sa fii tu chiar asa de s u p a r a t s i t r i s t... , in schimb it looks perfect on you right now : D

toate bune

==tot editez ca iimi mai vin adaugiri dar asta e ultima:

Un artist veritabil NICIODATA nu-si va explica opera/his work, NU POATE, e e e ceva ce nu are loc, ok.? Poti sa-i expolici persoanei care sa zic, ar trebui sa te iubeasca, ce si cum sa simta pt ca tu o iubesti? Ea just SIMTE, ma! daca nu simte, nu te iubeste, eventual daca ii zici ca ti-a murit pestii din acvariu si ai baut apa ca iti ea sete, o poti induiosa si inmuia inima potin, dat Nu E Dragoste. Nu e o comparate prea reusita dar merge, cred.
Si invers, cineva care face ceva "arta" asteptand rezultate, iti explica imediat ce si cum e in arta lui,== ca tine, mai sus ..... nu-i asa ? : - ) ) ca nu i-a transmis-o sunbconstientul ca pe o stare ci e facuta cu partea capului ( chiar aia unde spunei ca stii sa faci desen = ) ) in care se afla cuvinte, idei, fraze, ganduri-- arta nu aici is are origbinea, ci.. doua randuri mai sus :- )


Editat de maxine pe 17 sep 2009 06:33
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 09:38 de nicol1973



nu era vorba doar de cel care mi-a dat rapsunsul ci de majoritatea care asta fac,si doar atat.nu am nimic cu nimeni si nici cu cel care mi-a raspuns si ii doresc tot binele din lume dar daca tot este un forum,sa fie folositor ci nu un loc unde "caterink" e in toi,recunosc sunt specimene pe aici,poate ma enumar printre ele care sunt demne de ras,dar daca totusi ei pun munca in ceea ce fac,sa fie tratati critic intr-un mod serios,este usor sa razi,mai greu sa dai argumente serioase,si asta e marea problema a forumului si se pare ca asta nu ai inteles nicol
iar nu m-a deranjat neaparat mesajul lui,ci sumedenia de mesaje primite la misto din partea lui la diferite topicuri care le-am dat eu si alti utilizatori care au facut la fel.All i was trying to say in a rather harsh way i might add ca daca tot vreti sa ma faceti de c**t,facetio cu stil,cu argumente solide,nu doar pentru ca trebuie timpul umplut.Iar capritus nu am zis nimic de tine,este adevarat ce spui si nu,dar daca vrei deschidem un topic pe tema asta altadata,iar cat despre versuri,ai acolo versuri,desi eu cred ca nu ai nevoie sa le citesti ca sa le intelegi ,dar thats just my opinion

prea ai luat multele mesaje de genul asta, venite si din partea altora, personal. nu trebuie. explicatia ti-a dat-o chiar el, desi eu una consider ca nu era nevoie. o puteai intelege, dar sunt multe mesaje pe care nu le pricepi, din cate vad eu. nici eu nu ma prind de orice chestie, dar nu iau nici un atac la modul personal, asa cum faci tu, inseamna a ma consuma pentru ce nu trebuie.
atat pe forumul acesta cat si pe multe altele, o sa gasesti toate rautatile din lume. asta nu o vei putea combate. dar, nu cred ca a intentionat cineva sa te faca de cacao.
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 13:41 de porumbelulsalbatic

nu am luat-o personal doar pentru ca am scris mai mult.a trebuit sa explic ceva pentru a incerca sa schimb o anumita mentalitate.iar ce a scris maxine....nu ma supar,nu o iau personal,a zis ceva cu argumente solide,cel putin pentru el si il apreciez pentru asta.Ca sa clarific niste lucruri,nu explic ceea ce fac si nici nu ma agat de teribilisme si tristeturi demne de filme indiene,tot conceptul De MR SAD n'Blue,este altul decat un quasimodo,nu e nimic trist in toata povestea asta,tocmai asta e spilul.Este o lume imaginare de imagine+sunet care formeaza n intreg,o idee,o perceptie care se lasa alterata de fiecare ascultator\vizitator.Nu am obligat pe nimeni sa intre pe link,daca ei au intrat pe link,au facut-o ca a fost alegerea lor si nu le da dreptul sa dea comentarii seci doar"pentru ca si-au pierdut timpul" sau nu.Acum maxine tu incerci sa imi combati mie ideile,vorbele in stilul in care eu am initiat acest"conflict" care nu e cu nimeni ci cu mentalitatea proasta ce o avem fiecare in noi si putem sa o combatem.Eu nu explic nimic,nu oblig pe nimeni,si nu cer nimic inapoi(ca tot ziceai tu de dragoste,uite o dragoste neconditionata),fiecare asculta,si cui -ce trezeste in el ajuta la o decizie de a da replay sau a vizita din nou lumea aia,sunetele alea sunt in concomitentza cu imaginile,more or less.Imi pare rau daca am jignit pe cineva,nu am luat personal nimic,dimpotriva am ras de fiecare data cand cineva dadea raspunsuri haioase,dar am simtit de dragul altora care vor face la fel sa nu pateasca ce au patit acum ca poate am ridicat un semn de intrebare legat de atitudinea ce zvarcoleste pe acest site.ATATA TOT


Si eu dau mesaje pe forum,cu muzica sau site-ul sau ce o fi,pentru ca nu am probasbil nimic mai bun de facut ca si voi,nicidecum ca ma afecteaza "feedback-ul negativ",ma doare undeva de el pentru ca stiu pentru cine cant,cui ii place,ce obtin si incotro ma indrept sau vreau sa ma indrept,as putea sa incep sa ma mandresc cu o gramada de lucruri dar ar fi prea taran din partea mea sa fac asta asa ca ma abtin si spun doar ca eu stiu cel mai bine ce ma satisface si ce nu din partea voastra,si chiar raspunsurile voastre negative ma excita,sincer ma excita pana in adancu sufletului meu)).Filme indiene si lautari,ceva in comun cu ei?hmm...crezi ce vrei,lautarii sunt muzicanti foarte buni,si pana la urma filmele indiene sau fost urmarite in toata lumea si apreciate,deci practic nu ai reusit sa faci o comparatie prea buna,from your side.Daca tot vrei sa arati un lucru,gandeste-te bine 5 minute,scrie ceva care chiar sa aibe o logica,demn de comparatie.Sincer imi pare rau ca ti-ai pierdut timpul scriind romanul ala doar pentru a ma face sa ma simt prost ca am scris ce am scris,si fac ce fac,pentru ca nu simt,ci imi place.Try harder next time:P))


Dead_Circus_by_Thunderlips.jpg (588.78 KB)


Editat de porumbelulsalba pe 17 sep 2009 13:50
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 15:07 de nicol1973

nu am luat-o personal doar pentru ca am scris mai mult.a trebuit sa explic ceva pentru a incerca sa schimb o anumita mentalitate.iar ce a scris maxine....nu ma supar,nu o iau personal,a zis ceva cu argumente solide,cel putin pentru el si il apreciez pentru asta.Ca sa clarific niste lucruri,nu explic ceea ce fac si nici nu ma agat de teribilisme si tristeturi demne de filme indiene,tot conceptul De MR SAD n'Blue,este altul decat un quasimodo,nu e nimic trist in toata povestea asta,tocmai asta e spilul.Este o lume imaginare de imagine+sunet care formeaza n intreg,o idee,o perceptie care se lasa alterata de fiecare ascultator\vizitator.Nu am obligat pe nimeni sa intre pe link,daca ei au intrat pe link,au facut-o ca a fost alegerea lor si nu le da dreptul sa dea comentarii seci doar"pentru ca si-au pierdut timpul" sau nu.Acum maxine tu incerci sa imi combati mie ideile,vorbele in stilul in care eu am initiat acest"conflict" care nu e cu nimeni ci cu mentalitatea proasta ce o avem fiecare in noi si putem sa o combatem.Eu nu explic nimic,nu oblig pe nimeni,si nu cer nimic inapoi(ca tot ziceai tu de dragoste,uite o dragoste neconditionata),fiecare asculta,si cui -ce trezeste in el ajuta la o decizie de a da replay sau a vizita din nou lumea aia,sunetele alea sunt in concomitentza cu imaginile,more or less.Imi pare rau daca am jignit pe cineva,nu am luat personal nimic,dimpotriva am ras de fiecare data cand cineva dadea raspunsuri haioase,dar am simtit de dragul altora care vor face la fel sa nu pateasca ce au patit acum ca poate am ridicat un semn de intrebare legat de atitudinea ce zvarcoleste pe acest site.ATATA TOT


Si eu dau mesaje pe forum,cu muzica sau site-ul sau ce o fi,pentru ca nu am probasbil nimic mai bun de facut ca si voi,nicidecum ca ma afecteaza "feedback-ul negativ",ma doare undeva de el pentru ca stiu pentru cine cant,cui ii place,ce obtin si incotro ma indrept sau vreau sa ma indrept,as putea sa incep sa ma mandresc cu o gramada de lucruri dar ar fi prea taran din partea mea sa fac asta asa ca ma abtin si spun doar ca eu stiu cel mai bine ce ma satisface si ce nu din partea voastra,si chiar raspunsurile voastre negative ma excita,sincer ma excita pana in adancu sufletului meu)).Filme indiene si lautari,ceva in comun cu ei?hmm...crezi ce vrei,lautarii sunt muzicanti foarte buni,si pana la urma filmele indiene sau fost urmarite in toata lumea si apreciate,deci practic nu ai reusit sa faci o comparatie prea buna,from your side.Daca tot vrei sa arati un lucru,gandeste-te bine 5 minute,scrie ceva care chiar sa aibe o logica,demn de comparatie.Sincer imi pare rau ca ti-ai pierdut timpul scriind romanul ala doar pentru a ma face sa ma simt prost ca am scris ce am scris,si fac ce fac,pentru ca nu simt,ci imi place.Try harder next time:P))

bun, vrabiuta! toate astea au ca punct de plecare o simpla propozitie, care te-a deranjat. dupa tot romanul scris de tine mai sus, nu inteleg cum de te-a putut deranja. faci ce iti place si ce simti, ti-a spus cineva sa nu faci asta? nu! in schimb, ai subliniat tu un orizont prea limitat al cuiva, si de ce ma amestec eu, pentru ca acel orizont limitat se mai extinde si la alte persoane, destul de multe, iar ceea ce faci tu nu reuseste sa se extinda asa cum ai fi asteptat. am ascultat si eu ceea ce ai compus, nu te critic in nici un fel - eu nu am studii muzicale sa o pot face - dar chiar cu riscul de a-ti excita prea tare adancul sufletului, iti spun ca nu imi place. nu trezeste in mine nici o alta decizie, in afara de aceea de a inchide linkul mai repede. no offense. dar ce iti scriu eu acum nu te deranjeaza, nu ar trebui, pentru ca faci ceea ce faci, fiindca iti place. numai bine si, doar pentru entuziasmul pe care il ai, multa bafta.
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 15:07 de nicol1973



Editat de nicol1973 pe 17 sep 2009 15:09
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 15:32 de porumbelulsalbatic

poti incerca ...dar tot nu intelegi,nu ma deranjeaza ca lumea nu intelege ca nici asta nu era scopulma deranjeaza o mentalitate,foarte bine ca nu iti place,nici mie nu imi place sincer))...dar nu eu sunt ala care canta acolo,si nu am de gand sa ma bag intr-un conflict cu mine insumi sau o alta parte din mine.dar felicitari totusi ca ai incercat sa intelegi desi nu ai reusit..si nu zi ca nu am inteles tot ce s-a spus ca am inteles tot ce ati spus dar putini ati inteles ce am vrut eu sa spun

ca sa spui ca nu iti place ceva,asculta inainte,si tu nu ai ascultat

dar uite aici http://www.youtube.com/watch?v=2ZYHvQb8cPg daca iti place ok,daca nu asta e...,poti sa iti spui sau nu parerea in ambele cazuri.persoana asta poti sa o acuzi.Faza cu Mr sad n blue,e alta si nu stau sa explic acum,cum am zis ala nu sunt eu,si nu asta era problema mea

http://www.myspace.com/danniionescu







Editat de porumbelulsalba pe 17 sep 2009 15:37
sus
maxine

Newbie
4 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 16:13 de maxine

"Este o lume imaginare de imagine+sunet care formeaza n intreg,o idee,o perceptie care se lasa alterata de fiecare ascultator\vizitator" .. ce ziceai mah, ca nu te explici? ha?? : D dar nici macar nu e explicatie ci doar o jonglerie ieftina de cuvinte, iti fac de astea cate vrei

N mai e nevoie de comentarii, multumita Domnului IonescO care de cand cazut din zborul lui de porumbel, pe un patinoar, nu s-a dat inapoi de a se contrazice, nega, contrazice din nou, inca un pas de hulub si iar, pok in ciok & repeat, iar cam cand a inceput in mod necontrolat sa-si schimbe felul dea a vorbi ( uou mama pa ce ton da barbat baga el " BUN, VRABIUTA!" ), deodata ce sa vezi, porumbelul devine .. o Cioara.

ai vrut argumente solide, you've got it : D

byee : )
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 17 sep 2009 17:50 de easycom

Totusi despre ce e vorba in topicul asta... ??
sus
caprituss

Veteran member
218 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 18 sep 2009 03:28 de caprituss

http://www.trilulilu.ro/rockzone/25844f14a3ca47

refuse to share the golden dreams of all the clowns entitled kings
well that's not me... that can't be me

despr asta.
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 18 sep 2009 23:22 de porumbelulsalbatic

subiectul initial a fost sa prezint dintr-o plictiseala acuta o idee mai "alternativa" iar dupa prin al doilea comment dupa ce am tacut sau am refuzat sa intru in discutii de pe forum pe alte subiecte etc....despre felul in care unii raspuns,daca tot raspund sa o faca cu folos,nu doar de dragul de a-si vedea postul acolo,iar dupa lumea s-a enervat pentru ca am zis exact cum trebuie ce trebuie,si cand arati o oglinda in fata cuiva si nu ii convine ce vede se ataca,iar dupa m-am simtit obligat sa explik mai detaliat ca poate prima oara nu s-a inteles esenta care era defapt,dar degeaba si evident ca am schimbat un pic felul de a vorbi pentru ca nu poti pastra un calm pur 100 la suta,dar unii o pot numi asta contrazicere doar pentru ca anumite sinapse din capul lor nu se leaga si simt nevoia sa injure,ceea ce sincer nu ma afecteaza si imi este mila de ei precum maxine care trebuia sa citeasca de doua ori inainte sa zica ca eu am zis "vrabiuta".Da la toti ne e greu uneori asta e....si va rog nu va mai deranjat sa raspundeti lasati-o balta,imi cer scuze daca v-am deranjat si am incercat sa va pun neuronii in miscare(pentru cei care se simt ca au raspuns in contrariu desi nu asta era solutia,nu era un battle) pentru ca o sa las topicul mort deoarece ma plictiseste deja grav si nu mai am rabdarea sa explic un lucru care era defapt foarte simplu,o chestie pe nume cei 7 ani.


ahh da si domnul maxine,inainte sa pretinzi ca stii sa faci jocuri de cuvinte,invata sa citesti si tu calumea sau sa deosebesti un raspuns de un mesaj initial.Capritus in schimb multumesc ca ai inteles si celor care au inteles,si lui x_angel_death imi cer scuze poate am exagerat si s-a inteles gresit dar trebuia cineva sa o spuna clar,desi probabil tu in fond nu aveai nici o implicare,desi pe moment te-am bagat din greseala\sau nu in oala asta......Va pup
sus
maxine

Newbie
4 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 19 sep 2009 00:38 de maxine

Buna,

Se pare ca tu aveai nevoie de pareri sustinute de argumente solide( sa folosesc expresia ta..) dar cu conditia ca ele sa fie favorabile. I pare rau, I couldn't do that.

E bine ca te-ai decis asupra genderului meu, asfel scutindu-ma de eventuale avansuri din partea ta, gen "pasarica mica", "fhrumoasou shi shexoasou" + ce introduceri "poetice"....ai mai avea tu.

"Porumbelule", (se potrivesc ghilimelele... este?) , whatever you say, ca intr-atat le-ai mai sucit incat nu mai stii ce si cum, partea buna e ca aparent ai progresat astfel devenind mai apologetic, which is good, in afara faptului ca si asta e o mica tactica de a ta, conform necesitatilor de moment.

Iar cat despre cuvintele tale incrucisate, replica data by you nu are de a face cu ce spusesem mai sus, anyway, cand o sa mai am timp de tine am sa-ti dovedesc ceea ce tu de fapt stii si anume ca expresii din astea facute din thin air si apoi invelite in poleiala, catifea, etc. se fac relativ usor, postand cateva nimicuri ce se vor meaningful si interesante.

Bye
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 19 sep 2009 01:11 de porumbelulsalbatic

"E bine ca te-ai decis asupra genderului meu, asfel scutindu-ma de eventuale avansuri din partea ta, gen "pasarica mica", "fhrumoasou shi shexoasou" + ce introduceri "poetice"....ai mai avea tu."

am fost facut vrabiuta,nu am facut pe nimeni vrabiuta,nici sexoasa,nici pasarica,nici nimic...nu imi permit asemnea "tutuieli"
sus
nicol1973

Expert member
849 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 19 sep 2009 09:29 de nicol1973

subiectul initial a fost sa prezint dintr-o plictiseala acuta o idee mai "alternativa" iar dupa prin al doilea comment dupa ce am tacut sau am refuzat sa intru in discutii de pe forum pe alte subiecte etc....despre felul in care unii raspuns,daca tot raspund sa o faca cu folos,nu doar de dragul de a-si vedea postul acolo,iar dupa lumea s-a enervat pentru ca am zis exact cum trebuie ce trebuie,si cand arati o oglinda in fata cuiva si nu ii convine ce vede se ataca,iar dupa m-am simtit obligat sa explik mai detaliat ca poate prima oara nu s-a inteles esenta care era defapt,dar degeaba si evident ca am schimbat un pic felul de a vorbi pentru ca nu poti pastra un calm pur 100 la suta,dar unii o pot numi asta contrazicere doar pentru ca anumite sinapse din capul lor nu se leaga si simt nevoia sa injure,ceea ce sincer nu ma afecteaza si imi este mila de ei precum maxine care trebuia sa citeasca de doua ori inainte sa zica ca eu am zis "vrabiuta".Da la toti ne e greu uneori asta e....si va rog nu va mai deranjat sa raspundeti lasati-o balta,imi cer scuze daca v-am deranjat si am incercat sa va pun neuronii in miscare(pentru cei care se simt ca au raspuns in contrariu desi nu asta era solutia,nu era un battle) pentru ca o sa las topicul mort deoarece ma plictiseste deja grav si nu mai am rabdarea sa explic un lucru care era defapt foarte simplu,o chestie pe nume cei 7 ani.


ahh da si domnul maxine,inainte sa pretinzi ca stii sa faci jocuri de cuvinte,invata sa citesti si tu calumea sau sa deosebesti un raspuns de un mesaj initial.Capritus in schimb multumesc ca ai inteles si celor care au inteles,si lui x_angel_death imi cer scuze poate am exagerat si s-a inteles gresit dar trebuia cineva sa o spuna clar,desi probabil tu in fond nu aveai nici o implicare,desi pe moment te-am bagat din greseala\sau nu in oala asta......Va pup

parca parca, de ceva tot te-ai prins tu pana la urma. desi, da, ai cam exagerat. dar, exceptand unele mesaje, nu poti spune ca era vreo urma de rautate. si da, pe unii i-ai bagat din greseala in oala asta. nu esti primul care a spus ceva, pentru ca asa considera el ca trebuie spus si era necesar pentru forum, dar iti repet, tot fara suparare, ai luat o chestie ce nu judeca in nici un fel munca ta, prezentarea ta, ca o critica personala si chiar nu trebuia. ce a urmat, sincer, nu a fost o incercare de a schimba o mentalitate, pentru ca nu asa schimbi mentalitati, folosind cuvinte jignitoare, mai jignitoare decat cele folosite de cei mai rai, indiferent de explicatia data de tine pentru folosirea lor. in acest context, imi retrag vrabiuta care nu avea scopul de a te jigni ci doar de a te alinta. regret si eu ca s-a ajuns la asa ceva, o chestie care, iar repet, nu are legatura cu proiectele tale ci doar cu atitudinea ta despre unii dintre noi. acum chiar ca am incheiat si eu. multe succese in viitor.
sus
porumbelulsalbatic

Junior member
42 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 19 sep 2009 15:41 de porumbelulsalbatic


parca parca, de ceva tot te-ai prins tu pana la urma. desi, da, ai cam exagerat. dar, exceptand unele mesaje, nu poti spune ca era vreo urma de rautate. si da, pe unii i-ai bagat din greseala in oala asta. nu esti primul care a spus ceva, pentru ca asa considera el ca trebuie spus si era necesar pentru forum, dar iti repet, tot fara suparare, ai luat o chestie ce nu judeca in nici un fel munca ta, prezentarea ta, ca o critica personala si chiar nu trebuia. ce a urmat, sincer, nu a fost o incercare de a schimba o mentalitate, pentru ca nu asa schimbi mentalitati, folosind cuvinte jignitoare, mai jignitoare decat cele folosite de cei mai rai, indiferent de explicatia data de tine pentru folosirea lor. in acest context, imi retrag vrabiuta care nu avea scopul de a te jigni ci doar de a te alinta. regret si eu ca s-a ajuns la asa ceva, o chestie care, iar repet, nu are legatura cu proiectele tale ci doar cu atitudinea ta despre unii dintre noi. acum chiar ca am incheiat si eu. multe succese in viitor.


ahh nu imi place sa ma alinti asa:P.....ideea era ca maxine credea ca eu am facut pe cienva vrabiuta))
sus
adelina1992

Expert member
1148 mesaje

UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 19 sep 2009 16:30 de adelina1992

Scuzati-ma ca ma bag, dar totusi imi poate spune cineva DESPRE CE NAIBA E VORBA IN TOPICUL ASTA ???
sus
easycom

Expert member
2424 mesaje

Re: UN ALT SUBIECT DEMN DE BATJOCURA



scris pe 19 sep 2009 16:46 de easycom

Scuzati-ma ca ma bag, dar totusi imi poate spune cineva DESPRE CE NAIBA E VORBA IN TOPICUL ASTA ???


Asta intrebam si eu... si inca nu m-am prins...
sus
Pagina: 1 2 3 inainte

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

111 vizitatori si 0 membri acum pe site