www.muzicabuna.ro Web analytics

    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
stiri din muzica
critica muzicala
evenimente
unde mergem?
trupe si solisti
poze  | videoclipuri
melodii copiate
versuri proaste
asculta muzica
descarca albume
underground
adauga muzica ta
forum
sondaje
lista membrilor
blog-uri

Forum > Aberatii > chetaaaa...ai cumva 3500???

Pagina: 1

2peu

Expert member
2137 mesaje

chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 8 ian 2005 09:53 de 2peu

ce parere aveti despre cei care fac cheta?ce parere aveti de cheta in sine ....??credeti ca e ceva josnic?eu cred ca e amuzant....ati facut vreodata cheta??eu da,am facut.....care e recordu tau....in caz ca ai facut cheta??
sus
bloodydoll

Senior member
92 mesaje

Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 13 ian 2005 17:26 de bloodydoll

ce parere aveti despre cei care fac cheta?ce parere aveti de cheta in sine ....??credeti ca e ceva josnic?eu cred ca e amuzant....ati facut vreodata cheta??eu da,am facut.....care e recordu tau....in caz ca ai facut cheta??


sa faci cheta e chir fain...amuzant asa cum ai zis tu!!! am facut si io cheta...acu nu stiu dak am inregistrat vreun record...da' am facut. si josnic n-are de ce sa fie...chiar nu vad de ce...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 25 ian 2005 15:23 de 2peu



sa faci cheta e chir fain...amuzant asa cum ai zis tu!!! am facut si io cheta...acu nu stiu dak am inregistrat vreun record...da' am facut. si josnic n-are de ce sa fie...chiar nu vad de ce...
.unii zic k e josnic pt k asociaza cheta cu cersitu....dar yo zic k sunt doua chestii total diferite
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

CHETA



scris pe 1 mar 2005 16:25 de 2peu

..........unii fac cheta...si nu se sfiesc ....ati fac cheta dar nu recunosc........alti nu fac.......si nu au nici o parere.......sau poate chiar nu e interesant subiectu asta.....desi sunt foarte multi care fac cheta................
sus
h0tti3

Veteran member
195 mesaje

Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 1 mar 2005 18:25 de h0tti3

ce parere aveti despre cei care fac cheta?ce parere aveti de cheta in sine ....??credeti ca e ceva josnic?eu cred ca e amuzant....ati facut vreodata cheta??eu da,am facut.....care e recordu tau....in caz ca ai facut cheta??

cea mai mare kterink knd faci cheta
mi se pare aiurea gandirea celor kre cred k e josnic sa faci cheta...intr-un final si ei o sa fak knd nu mai pot d foame dupa 6 ore d sc si mai au nevoie d 5 mii sa-si ia nust c...:P
cel mai mult am strans 230 d mii in pauza mare d 20 d min...si am mankt cu ink 3 colegi pateuri si am baut cola....ne-au mai ramas bani si pt ciocolata si am pastrat si pt a 2a zii )))
sus
woe

Junior member
42 mesaje

Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 1 mar 2005 22:35 de woe

cheta iz za best...pai decat sa mori de foame/sete/pofta mai bine ceri doua-trei mii sau poate chiar 50... adica mi se pare stupid sa-ti fie rusine sa ceri...
si cei care cred cheta josnica, sa nu faca asta...
nu stiu exact recordu` da` in vacanta de vara stiu ca eram cu gasca si am strans destui bani cat sa mergem sa bem ceva intr-un pub... e chiar amuzant sa faci cheta...
sus
mcoseru

Senior member
70 mesaje

Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 1 mar 2005 23:59 de mcoseru

ce parere aveti despre cei care fac cheta?ce parere aveti de cheta in sine ....??credeti ca e ceva josnic?eu cred ca e amuzant....ati facut vreodata cheta??eu da,am facut.....care e recordu tau....in caz ca ai facut cheta??

Cheta hmm e super nu e acelasi lucru cu cersitul . record? am strans 450.000 in 10 min la festivalul verii
. am avut un ochi de am vazut numai pe timpi cu bani. sfat sa va ducetzi la cupluri. barbatzii se simt nasol dak nu dau ceva de ideea ca nevasta/gagik o sa considere ca ai fost zgarcit.
sus
Emilia

Junior member
47 mesaje

Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 2 mar 2005 00:28 de Emilia

cheta iz za best...pai decat sa mori de foame/sete/pofta mai bine ceri doua-trei mii sau poate chiar 50... adica mi se pare stupid sa-ti fie rusine sa ceri...
si cei care cred cheta josnica, sa nu faca asta...
nu stiu exact recordu` da` in vacanta de vara stiu ca eram cu gasca si am strans destui bani cat sa mergem sa bem ceva intr-un pub... e chiar amuzant sa faci cheta...


Normal, nu-i prost cine cere, ii prost cine da. Cheta nu e chiar cersit, dar nici departe nu e. Eu n-as face. Pentru mine e josnica, iar persoanele care dau sunt niste prosti.
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 2 mar 2005 13:52 de 2peu



Normal, nu-i prost cine cere, ii prost cine da. Cheta nu e chiar cersit, dar nici departe nu e. Eu n-as face. Pentru mine e josnica, iar persoanele care dau sunt niste prosti.
.......nu ai face........dar iti zic k dak ai fi cu o gask supertare.si ati fi piliti si ati mai vrea sa beti dar nu aveti bani...ai face cheta...e supercaterinca.......si nu e apsolut nici o asemanare intre cheta si cersit.......si nu are dc sa ti se para josnic......iar cei care dau nu sunt prosti pt k se gandesc k si ei au situatii dastea........sau pur si simplu inteleg distractia asta .......cei care nu dau sunt prosti k nu se gandesc dc facem noi cheta........
sus
woe

Junior member
42 mesaje

Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 3 mar 2005 00:42 de woe



Normal, nu-i prost cine cere, ii prost cine da. Cheta nu e chiar cersit, dar nici departe nu e. Eu n-as face. Pentru mine e josnica, iar persoanele care dau sunt niste prosti.


ce gandire ...si ne mai intrebam de ce suntem aici unde suntem...
gandeste-te ca esti cu gasca intr-un alt oras...ati baut toti banii, sau i-ati mancat...sau mai stiu eu ce...si aveti nevoie de 400 000 ca sa ajungeti acasa...ce faceti?? va sunati parintii sa vina dupa voi?? doooh!! faceti cheta...da` cum tie ti se pare ceva josnic...
sau, scuza-ma, n-ai fost niciodata in situatia de a face cheta pt ca esti o persoana care are mereu bani?? atunci e altceva...
ti se pare prost omu` care da?? mi-e mult prea somn ca sa-ti zic ce parere am despre idiotenia pe care ai zis-o...oricum nu cred ca te-ar fi interesat...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 3 mar 2005 16:35 de 2peu



ce gandire ...si ne mai intrebam de ce suntem aici unde suntem...
gandeste-te ca esti cu gasca intr-un alt oras...ati baut toti banii, sau i-ati mancat...sau mai stiu eu ce...si aveti nevoie de 400 000 ca sa ajungeti acasa...ce faceti?? va sunati parintii sa vina dupa voi?? doooh!! faceti cheta...da` cum tie ti se pare ceva josnic...
sau, scuza-ma, n-ai fost niciodata in situatia de a face cheta pt ca esti o persoana care are mereu bani?? atunci e altceva...
ti se pare prost omu` care da?? mi-e mult prea somn ca sa-ti zic ce parere am despre idiotenia pe care ai zis-o...oricum nu cred ca te-ar fi interesat...
.........K BINE MAI ZICI.......
sus
mcoseru

Senior member
70 mesaje

Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 3 mar 2005 21:48 de mcoseru



Normal, nu-i prost cine cere, ii prost cine da. Cheta nu e chiar cersit, dar nici departe nu e. Eu n-as face. Pentru mine e josnica, iar persoanele care dau sunt niste prosti.

nu-i prost nici cine cere nici cine da. cel care cere e nevoias si cel care da e intzelegator. dak nu primesti ori nu vrea sa itzi dea ceea ce e rautate sau alta forma ori nu are adik e in aceeiasi situatzie ca cel care cere (it's a sign of a good friendship kidding) mult noroc si sa strangetzi catzi mai multzi bani
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 5 mar 2005 12:50 de 2peu


nu-i prost nici cine cere nici cine da. cel care cere e nevoias si cel care da e intzelegator. dak nu primesti ori nu vrea sa itzi dea ceea ce e rautate sau alta forma ori nu are adik e in aceeiasi situatzie ca cel care cere (it's a sign of a good friendship kidding) mult noroc si sa strangetzi catzi mai multzi bani
.....bafta si tie!!
sus
toma

Senior member
115 mesaje

Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 21 mar 2006 18:07 de toma



Normal, nu-i prost cine cere, ii prost cine da. Cheta nu e chiar cersit, dar nici departe nu e. Eu n-as face. Pentru mine e josnica, iar persoanele care dau sunt niste prosti.
probabil tu esti una dintre fetele carora mamica si taticul dau bani incat "copilasul" sa se lafaie in voie si sa nu inteleaga "cheta"...in plus,da,cateodata e chiar amuzant.
sus
Sc0rpia

Expert member
2086 mesaje

Re: Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 22 mar 2006 10:18 de Sc0rpia

Eu super tare sa faci cheta. Dar nu singur. In liceu, cand ramaneam fara tigari, eram vreo 5 care mergeam cu "cershitul". Nu ceream mult. 1000 lei. Nu te refuza nimeni la 1000 lei Mai ales daca persoana respectiva nu avea marunt scapa cate 10 000 Si uite asa faceam noi bani de tigari. Viata e scumpa nu? ) iar tot timpul cand dadeam peste zgarciti ziceam "dar o tigara imi dai?" Nu puteau sa ma refuze pt ca tocmai le vedeam pachetul Si in fond, si eu dadeam cate 5000 sau 2-3 tigari. Fiecaruia ii venea randul sa ramana in pana
Am mai facut cheta in gara la Eforie Nord, dupa ce pierduse una dintre fete biletele. Am strans toti banii pe care ii mai aveam dar nu ne ajungeau sa luam bilete pt toti... asa ca ne-am pus pe cheta... Oameni amabili Un tip chiar ne-a fact cinste si cu un suc, era ziua lui si era singur in gara
Cred ca fiecare om trece printr-un moment "cheta" in viata lui Mama m-a invatat ceva : CU RUSINEA MORI DE FOAME!
sus
be3

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 24 mar 2006 12:42 de be3

Eu super tare sa faci cheta. Dar nu singur. In liceu, cand ramaneam fara tigari, eram vreo 5 care mergeam cu "cershitul". Nu ceream mult. 1000 lei. Nu te refuza nimeni la 1000 lei Mai ales daca persoana respectiva nu avea marunt scapa cate 10 000 Si uite asa faceam noi bani de tigari. Viata e scumpa nu? ) iar tot timpul cand dadeam peste zgarciti ziceam "dar o tigara imi dai?" Nu puteau sa ma refuze pt ca tocmai le vedeam pachetul Si in fond, si eu dadeam cate 5000 sau 2-3 tigari. Fiecaruia ii venea randul sa ramana in pana
Am mai facut cheta in gara la Eforie Nord, dupa ce pierduse una dintre fete biletele. Am strans toti banii pe care ii mai aveam dar nu ne ajungeau sa luam bilete pt toti... asa ca ne-am pus pe cheta... Oameni amabili Un tip chiar ne-a fact cinste si cu un suc, era ziua lui si era singur in gara
Cred ca fiecare om trece printr-un moment "cheta" in viata lui Mama m-a invatat ceva : CU RUSINEA MORI DE FOAME!


am shi eu o poveste asemanatoare...numai ca noi ceream 500 lei shi ne trezeam ca fiecare ne dadea 10000...
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500??



scris pe 19 iun 2006 16:02 de 2peu



am shi eu o poveste asemanatoare...numai ca noi ceream 500 lei shi ne trezeam ca fiecare ne dadea 10000...


sa vezi c frumos e sa t intrebe pt c iti trebuie banii si tu sa zici sincer... bere sau tigari... si sati dea 50.000 k atat costa c vrei tu .... sau sa ai ghinionul sa dai peste cineva inapt de-a binelea si sa se ia d tine k faci cheta sau sa faci cheta la gabori si, culmea, sa-ti dea bani. sau sa dai d un strain care vb engleza si sa-i ceri si sa-ti dea 10 dolari sau sa dai e o italianca si sa-ti dea 20 d euro. am patit multe ... e marfa sa faci cheta ... vezi fel si fel d reactii ale oamenilor si plus d asta primesti si bani
sus
armin

Guest

Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 27 iun 2006 16:02 de armin



sa faci cheta e chir fain...amuzant asa cum ai zis tu!!! am facut si io cheta...acu nu stiu dak am inregistrat vreun record...da' am facut. si josnic n-are de ce sa fie...chiar nu vad de ce...


oare cheta nu e acelasi lucru cu cersitu...pt k te duci tot cu cerseala....nu mai zic ca rade lumea de tine si te faci de kkt....dar asta e daca ai foame in glanda....
sus
2peu

Expert member
2137 mesaje

Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 28 iun 2006 22:11 de 2peu



oare cheta nu e acelasi lucru cu cersitu...pt k te duci tot cu cerseala....nu mai zic ca rade lumea de tine si te faci de kkt....dar asta e daca ai foame in glanda....
fiecare cu opinia lui. insa e o diferenta enorma intre cerseala si cheta. am observat k lumea nu prea da bani la aurolaci ,tigani sau specimene asemanatoare in schimb dau 5-10 mii d lei unui pusti sau unei gasti care zice p fatza facem cheta sa: mancam, bem, ori sa ne luam un bilet la concert sau sa ne ducem la mare. acum... na! depinde cum cei 2 oameni interactioneaza si c gandesc unu despre celalalt (cei 2 adik cel care face cheta si cel care da banu)
sus
bcr1989

Expert member
1899 mesaje

Re: Re: Re: Re: chetaaaa...ai cumva 3500???



scris pe 1 apr 2007 17:26 de bcr1989

e misto cheta dar totusi nu trebuie sa devina o obisnuinta...si nici nu tebuie sa ne bazam pe ea de fiecare data...pentru ca nimeni nu s-a imbogatit din asa ceva...
sus
Pagina: 1

Muzica ta

Asculta genul tau de muzica:



Asculta radioul tau preferat:



download soft: winamp player

Evenimente si concerte


vezi toate evenimentele

Evenimente salvate


Lista de evenimente salvate:

Nu ai evenimente salvate

Vezi evenimentele disponibile sau adauga un eveniment



Discutii pe forum

Vorbeste despre muzica si artistii preferati!

Concert In Poiana La Palilula


scris de CurteaRegala pe 2-06 ora 12:19

Musik mesage


scris de majanan pe 17-05 ora 16:49

Angajare cu diploma


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:05

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca


scris de alex77 pe 15-05 ora 17:04

Provocare chitariștii roboți


scris de Korobu pe 11-05 ora 16:01

Shawn Mendes - Stitches (TBoys Cover)


scris de sckin pe 9-05 ora 15:52

Maryan - Sweet Emotion (Pyannho-Rose Remix)


scris de Martino pe 9-05 ora 09:37

ce faci daca s-a asternut monotonia in relatia ta?


scris de vioricamacovei pe 26-04 ora 14:47

Stereo Beat Records cauta voci si producatori


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:51

Caut studio inregistrari ieftin


scris de smoky2015 pe 30-03 ora 15:35

intra in forum
copyright © 2000-2016 MuzicaBuna.ro. Developed by HTD
despre muzicabuna.ro | termeni si conditii de folosire | echipa | contact

80 vizitatori si 0 membri acum pe site